Mijn kleuters waren vandaag plots verdwenen. Ik had geen Tuur, geen Anouk, geen Iben en... niet meer. Neen, ik had een fietser, een kok en een voetballer in de klas.
Alle kleuters konden hun talenten tonen via hun verkleedkledij. Het was echt prachtig om zien. Jullie kunnen ook de talenten ontdekken op de foto's
Lang geleden dat er nog een berichtje kwam op de blog. Sorry daarvoor. Ik heb als juf mogen ervaren hoe het zou zijn met 34 kleuters in de klas. Gezellig en warm dat was één van de voordelen!
Ondertussen hebben de kleuters het beste van zichzelf gegeven op het grootouderfeest. Ze verdienen allemaal een mega- duim.
Ondertussen kwam kunstenaar Hans voor de rode berenklas en de groene rupsenklas schilderen. Kunstenaar Hans schilderde in de klas van juf Els een prachtig poppenkast doek. Daar kwam een bos in de winter op. De kleuters hadden superveel vragen. Terwijl kunstenaar Hans schilderde, gaf hij antwoorden op alle vragen.
Foto's grootouderfeest en van kunstenaar Hans zijn te bewonderen op :
Juffrouw, we gaan vandaag winterturnen hé!!! De kleuters hadden onmiddellijk gedacht dat we buiten gingen turnen. Misdacht!
We trokken met onze jassen, sjaals, wantjes, muts en... naar de turnzaal. Daar zouden we leren hoe we alles snel af en aan kunnen doen en waar wat insteekt.
De kleuters luisterden goed en konden uiteindelijk besluiten dat onze buik in onze winterjas zit en dat onze oren onder onze muts thuis horen. Vol plezier en enthousiasme luisterden de kleuters naar de vele opdrachten.
Drie koningen, drie koningen Geef mij een nieuwe hoed De oude is versleten Mijn moeder mag niet weten Mijn vader heeft het geld op de rooster geteld. Drie koningen, drie koningen Geef mij een nieuwe hoed.
Na de vele feestdagen in de vakantie, waren we het feesten nog niet moe. Neen, we maakten er een reuzefijn driekoningen feest van! Iedereen proefde een stukje koningskoek en sommige kleuters vonden iets hard erin!
Dankzij de mooie dekentjes die de kleuters meehadden werd het een koningsfeest om niet te vergeten.
Ik vond alvast een receptje voor het komende jaar:
Recept voor 2010
Een portie opgewektheid een volle kan met lach een blikje boordevol geduld geluk voor iedere dag we kruiden het met humor wat blijdschap kan erin een mespuntje verdraagzaamheid en heel veel goede zin spreid dan een beetje warmte geef hier en daar wat licht garneer het met wat vrolijkheid en met een blij gezicht!
Hiep hiep hiep hoera! Sabrina viert vandaag haar verjaardagsfeest. Ze is de laatste kleuter die 4 jaar werd, want vanaf januauri zitten we aan de 5 jarigen.
Het was dubbel feest. 1 x voor de verjaardag, 1 x omdat het nog eens sneeuwde ook. Wat een winterpret! Joepie!
Op de foto's kunnen jullie meegenieten van het verjaardagsfeest
In onze klas kun je de kerstsfeer opsnuiven. De kerstboom was er al. Nu nog de versiering.
Maar dat was een probleem! We hadden geen kerstballen, kerstslingers. Wat nu gedaan? Zelf versiering maken. We hebben 2 knipkampioenen: Tuur en Rhûne. Samen knipten ze bijna volledig alle sterren en alle kerstlaarsjes voor in de boom. Bravo.
En je zou denken: met zoveel zieken is er niet veel te doen in de klas. O ja wel hoor: de kleuters van juf Els kwamen ook onze kerstsfeer op snuiven. In de winkel verkopen ze kerstballen, slingers, kleine kerstboompjes,....
Op de blauwe dag kwam Sinterklaas naar onze school. Sinterklaas stond helemaal in thema van doris draakje
Doris draakje vraagt aan de sint geen pop, geen auto of geen film Neen, Doris draakje vraagt aan de Sint vriendjes om mee te spelen.
Op de paarse dag dansten wij op de muziek van doris draakje.
De klas van juf Els waren de zwarte- pieten-kindjes Wij waren natuurlijk de doris draakjes: groen ( naar onze klaskleur)
Doris draakje, wat heb je veel verdriet Ik zou wel willen dansen, maar vriendjes heb ik niet Doris draakje, dans dan eens met mij Als je dat zou willen, dan maak je mij zo blij.
En wat eten we vandaag? Soep, soep, soep met sliertjes
Ten voordele van welzijnszorg maakten we een grote kom soep klaar. Vele kleuters waren erg geïnteresseerd in de soep. Het tweede kleuter maakte overheerlijke maredsoussoep. Als echte chefs gingen we aan het werk. De soep viel echt in de smaak. Dat zagen we aan de bijna lege potten.
Dank je wel voor jullie goede steun
Juf Sara Verdere foto's zijn te bezichtigen bij juf Els
Kleuters: Juf Juf: Ja! Kleuters: Wat gaan we eigenlijk doen met al die pompoenen? Juf: Wat dachten jullie van soep maken? Kleuters: Joepie. Soep! Ik wil helpen, ik ook, ik ook....
En ja hoor. Vele handen maken licht werk. Ik moet zeggen mama's en papa's. Jullie kleuters kan al heel wat.
Wortels raspen, uien snijden, aardappelen met de dunschiller schillen, fijne blokjes snijden. We ontdekten dat we van uien moeten huilen en dat een pompoen hard kan zijn.
Bravo voor alle kleuters, want ze hebben mij supergoed geholpen! Ook een grote dankjewel aan juf Els voor de heerlijke pompoenpudding.
Er was eens een pompoen Die wou iets geks gaan doen 2 bolletjes voor zijn ogen zijn neusje was gebogen dan krullen ooo zo lang zijn mondje maakt me bang De stengel wordt zijn hoed dat deden we reuzegoed.
Het thema pomoenen zijn we net na de vakantie opgestart. Ik moet zeggen. Het valt echt in de smaak bij de kleuters. Binnenkort meer foto's van het thema.
Het thema van sneeuwwitje en de 7 dwergen is nu al eventjes voorbij. We sloten het af met een ' reuzengroot ' dwergenfeest. Alle klassen maakten een heerlijke taart of cake.
Juf Nele: cake met diamantjes uit de mijn Juf Els: Cake met nootjes uit het dwergenbos Juf Claudine: cake met verse bosbessen uit het dwergenbos Onze klas: chocoladetaart met 7 mini- cornflakjes uit de doos van niezel
We maakten veel plezier Geniet maar mee van de foto's
In het bos daar vonden wij wel 7 keer dommel. Telkens had hij een opdracht voor ons klaar. Blaadjes laten regenen, takken speurtocht voelpad volgen ....
Geniet mee van de foto's ( ook op andere blogs te bezichtigen)