Gloob is zo blij! Wat hebben we mooie houten voorwerpen meegebracht! Maxime heeft zelfs een tak van een echt boom mee waar al knoppen aan zijn! Die gaan wij goed verzorgen, we planten de tak in een pot met aarde en geven veel water. Nu maar hopen dat de blaadjes zullen komen! Gloob heeft ook heel speciaal hout mee. Balsahout, dat is héél licht. Hij kreeg dat van zijn vriendje Javier uit Ecuador. We luisteren ook naar het avontuur van Gloob en Javier. Gloob en Javier hebben houtdieven betrapt in het grote mangrovewoud. Gelukkig is de papa van Javier daar boswachter en kan hij hen helpen. Doe de Gloob! Maxi-actie! We kregen van Gloob ook een houtdoos, daar steken allerlei houten spulletjes in, boomschijfjes, parels, kleine plankjes, stokjes,... Daar mogen wij volop mee experimenteren.
Gloob is heel begaan met het milieu. Daarom wou hij ons een handje helpen door ons papier in een doos te steken om mee te geven met de papiervuilnisman. Maar die arme Gloob kwam vast te zitten. gelukkig konden wij hem bevrijden. Gloob wil ons graag meer leren over waar papier vandaan komt want hij vindt dat wij toch wel héél véél papier gebruiken (daar heeft hij wel gelijk in). Dus samen gaan we met Gloob op stap. Hij vertelt ons dat papier van bomen wordt gemaakt, zal hij ons zijn lievelingsboom eens laten zien? Gloob vraagt ons ook om een houten voorwerp mee te brengen.We moeten ook krantenpapier in kleine stukjes scheuren en er dan veel lijmwater opgieten, wat een vieze pap wordt dat! Wat gaan we daar nu mee doen? Benieuwd wat we nog allemaal gaan leren!
Vandaag stond er een vreemde koffer in onze klas. Er zat een raar groen wezentje in. hij stelde zichzelf voor als Gloob, de wereldreiziger. Gloob is een lief en grappig wezentje met een hart van goud. Hij wil graag voor alle mensen, dieren, planten zorgen en daarom reist hij de hele wereld rond. Waarom hij bij ons op bezoek is horen we de volgende dagen zeker en vast nog wel!