de stoten van Kevain aka de Nachtburgemeester Van harte welkom op mijn blog. Via deze weg kan ik u eindelijk laten delen in mijn fratsen, stoten en andere belevenissen die ik als dagdagelijks beschouw maar voor menig mens meer dan buitengewoon zullen zijn.
19-11-2008
Wijnproeven
Laatst heb ik mij toch nog eens gestort op het proeven van wijn. Ik moest namelijk een goede wijn kiezen voor bij de kerstdagen (weliswaar in opdracht van mijne pa Rico). Maar soit alles excuses om te drinken zijn goed ook al is het een opgelegde taak. Ik ben dus naar mijn goede kameraad en maître sommelier, Jean Groven, getrokken en heb met hem zo wat half Frankrijk mogen ervaren. Nu moet ge weten dat Jean een dochter heeft die na 17 jaar in Amerika gewoond te hebben terug in Hasselt is komen wonen en zij nog veel Amerikaanse gewoontes heeft en voor haar dus alles BIG moet zijn, de degusteerglaasjes ook een groter formaat hadden aangenomen dan ik aanvakelijk verwacht had. Gelukkig was Jean op alles voorzien en had hij zelfs wat brood laten aanrukken. Zo kon ik toch deze half liter wijnglazen ten volle benutten .
Gezien ik er momenteel nog niet volledig uit ben welke wijn ik moet kiezen, ben ik genoodzaakt volgende week opnieuw langs te gaan bij onze maître-sommelier.
Deze Engelsman had duidelijk wat moeite met het rechtshouden. Hij wilde zelfs de Hasseltse kleine ring met de wijzers van de klok mee rijden. Gelukkig kon ik hem nog snel doen inzien dat hij best rechtsomkeer maakte. Alweer een goede daad gemaakt en een gruwelijk drama werd zo op het nippertje vermeden.
Er is weer reden om te feesten want Rob, De Hasseltse Eerste Nachtschepen, heeft congé!!! En dat heeft wat te betekenen dus het wordt zeker oppassen geblazen voor rondvliegende gazetten op de kleine ring en andere eet-en drinkpartijen. Rob geniet ervan!!!!