De gijzeling die bezig was in een Carrefour-warenhuis aan de Alsembergsesteenweg in Vorst, is beëindigd toen de gijzelnemer zichzelf heeft overgegeven. Dat meldt de lokale politie Brussel Zuid. Er zijn voorlopig geen aanwijzingen dat de gijzeling een terreurdaad zou zijn. De dader is de zoon van een schepen van de gemeente, dat bevestigt burgmeester Marc-Jean Ghyssels.
Ahmed Ouartassi (PS), de schepen van Sport en Naschoolse activiteiten, deed een verklaring tijdens de gemeenteraad dinsdagavond. Hij "sprak zijn diepe ontsteltenis uit over de daden van een van zijn vier kinderen, die volgens hem al jaren lijdt aan psychologische problemen", aldus de burgemeester, die geen verdere commentaar gaf over de zaak.
"Geen terreur"
De man bedreigde een 30-tal aanwezigen met een mes maar zou geen eisen geuit hebben. "De man is naar buiten gekomen en is door onze agenten in de boeien geslagen", zegt politiewoordvoerster Marie Verbeke. "Gewonden vielen er bij de gijzeling niet maar verschillende mensen verkeerden wel in shock."
Volgens enkele Franstalige media ging het om een uit de hand gelopen overval, maar daarover bestaat nog geen duidelijkheid. Er zijn voorlopig geen aanwijzingen dat de gijzeling een terreurdaad zou zijn, dat meldt het Brusselse parket dinsdagavond. Over de motieven van de dader, of zijn identiteit, kan het parket voorlopig echter geen informatie kwijt.
"In de loop van de avond heeft een man een aantal mensen gegijzeld in een warenhuis te Vorst", zegt parketwoordvoerster Ine Van Wymersch. "De gijzelnemer heeft zichzelf overgegeven aan de politiediensten. Op het eerste zicht geraakte er niemand gewond. Een aantal mensen, die zwaar onder de indruk zijn van de feiten, werd overgebracht naar het ziekenhuis."
"Over de identiteit van de dader, zijn motieven en wapen kan er op dit moment geen informatie gegeven worden. We verwijzen hiervoor naar het perspunt van morgen om 11 uur. Op dit moment hebben we geen aanwijzingen dat het om een terroristische daad zou gaan."
Schuilen achter auto's
Ik was op weg om boodschappen te doen, maar toen ik bijna aan ingang van de winkel was, liep een man naar me toe om te zeggen dat we niet mochten binnengaan, vertelt een ooggetuige aan de openbare omroep. Mijn eerste reactie was: Waarom? Toen bleek dat iedereen op de grond lag. Ik ben dan gaan schuilen achter twee autos. We zagen door het glas dat er mensen op de grond lagen, voor de kassas.
MENING SHELLY: ik snap niet dat mensen zo ver kunnen gaan. als mensen zoiets in hun hoofd halen dan zijn ze gek. het is wel goed dat de man zich heeft over gegeven. die man is een gevaar voor all mensen en moet dus ook vast zitten in de gevangenis.
Horrorclowns âwilden mensen wat laten schrikkenâ
GENK / AS -
De politie van de zone MidLim heeft de twee horrorclowns die zondagavond voor onrust zorgden in Genk en As kunnen identificeren. Het gaat om twee jonge mannen uit As. Volgens een betrouwbare bron hadden ze geen kwaad voor ogen, maar wilden ze enkel mensen laten schrikken.
Zondagavond doken de clowns op aan de Euroscoop in C-Mine. Daar lieten ze tal van mensen schrikken enkel en alleen door er met een griezelversie van een clownsoutfit rond te wandelen. Of ze er mensen met een wapen bedreigd hebben is niet duidelijk. Vaststaat wel dat sommige bioscoopbezoekers aangedaan waren en de politie verwittigden. Diezelfde avond werden ook twee clowns opgemerkt aan een Esso-tankstation aan de Steenweg in As. Vermoedelijk ging het om dezelfde mensen als eerder in Genk. Passanten konden het duo er filmen.
Aan de hand van bewakingsbeelden heeft de politie van de zone MidLim inmiddels het duo kunnen opsporen en hun identiteit kunnen achterhalen. Twee jongens uit As werden meteen meegenomen voor verhoor. Wat dat verhoor heeft opgeleverd, is niet duidelijk. Volgens een betrouwbare bron had het duo geen kwaad opzet voor ogen maar wilden ze alleen maar mensen laten schrikken. Als ze geen criminele activiteiten voor ogen hadden dan blijven ze strafbaar voor het dragen van een masker. Als er sprake is van het bezit van een wapen, al is dat maar een mes, dan kan ook dat uiterst belastend zijn.
MENING KELLY: IK VIND HET GEWELDIG DAT ZE HET DOEN. ZE VERSCHRIKKEN ALLEEN DE MENSEN EN HET IS BIJNA HALLOWEEN. ZE BEOORDELEN TE SNEL VIND IK, OMDAT ZE NIET EENS GOED WETEN HOE EN WAAROM ZE HET DOEN. MENSEN DIE BANG ZIJN VOOR CLOWNS HEBBEN JA PECH. HET IS LEUK OM MENSEN ZO TE DOEN VERSCHIETEN. NORMAAL ZIE JE HET IN FILMS OF VERRE LANDEN, MAAR NU IS HET OOK EENS BIJ ONS EN MAKEN ZE ER EEN HEEL SCENE VAN. VOOR MIJ MOGEN ZE BLIJVEN DOORDOEN ERMEE.