Foto
Inhoud blog
  • Sinterklaas op bezoek deel 2
  • Sinterklaas op bezoek deel 1
  • Werkjes uit de klas eind november 2022 (deel 2)
  • Werkjes uit de klas eind november 2022 (deel 1)
  • Vrijdagnamiddag wandeling 25 november
    Dropbox

    Druk op onderstaande knop om je bestand naar mij te verzenden.

    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    K.B.O. Mullem
    heet jullie hartelijk welkom op hun blog!
    30-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 26 tot 30 januari 2015 thema : Noordpool - zuidpool
    Deze week werkten we verder rond het thema : Noordpool - Zuidpool.
    Een blik van onze werkmomenten.
    Tijdens de knutselles maakten de kinderen van de eerste kleuterklas en de peuters een noordpoolwerkje met iglo, ijs, een pinguïn.
    Om de structuur van ijs weer te geven in ons werk mochten we experimenteren met lijm en toiletpapier. Dit was een aangename belevenis en zo oefenden we ook de fijne motoriek van onze handen.
    De derde kleuterklas maakte kennis met koude en warme kleuren; Met deze kleuren mochten ze golven schilderen. De helft van het blad mochten ze vullen met koude tinten de andere helft met warme tinten. Daarna gebruikten we deze achtergrond om de zuidpool weer te geven want we leerden ook een pinguïn knippen en kleven die we kleefden op ons schilderwerk.

    De oudste kleuters maakten een werkje :van ' ei tot pinguïn ' tijdens een zelfstandig werkmoment.
    De jongste kleuters leerden de pinguïns ordenen van klein naar groot.

    Tijdens de les schrijfdans leerden de oudste kinderen een pinguïn tekenen. 
    Tijdens de les schrijfdans oefenen de kinderen allerlei schrijfvaardigheden die belangrijk om later tot schrijven te komen. Voor de kinderen zijn deze lessen leuk en leerrijk.

    Verder oefenden we verder de liedjes in over de pinguïn en de ijsbeer, we dansten op een pinguïnlied, luisterden naar verhalen over pinguins, we keken naar een tafelpoppenspel van grote beer en kleine beer,... 

    Vrijdagnamiddag sloten we de week af met  een spelletjesnamiddag met gezelschapsspelen die de juf meebracht naar de klas.





































    30-01-2015 om 19:43 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    29-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 26 tot 30 januari 2015 deel 2 Noordpool-Zuidpool.
    Een blik van onze werk- en spelmomenten doorheen de week.



























    29-01-2015 om 00:00 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    23-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 19 tot 23 januari 2015 thema: Noordpool-Zuidpool deel 1
    Deze week zijn we gestart met een nieuw thema. 
    We maakten kennis met de Noordpool en Zuidpool.
    We bekeken op de computer beelden over de Noordpool en Zuidpool en het leven op deze continenten.
    Samen met de juf kwamen we tot ontdekking welke dieren waar leven.
    In de kosmische kast kwamen een aantal nieuwe werkjes die de juf één voor één aan ons leerde,
    zoals
    Sorteerwerkjes: 
    • Welke dieren leven op aarde? Welke in de het water? 
    • Wat hoort bij warm? Wat hoort bij koud?
    • Welke dieren leven op de Noordpool? Welke op de Zuidpool?
    In de denkkast werden ook een paar werkjes toegevoegd: 
    • Puzzel van ijsbeer en pinguïn.
    • Matrix van de noordpool.
    • Zoek de juiste schaduw van de pinguïn.
    • Pinguïn en ijsbeer ordenen van groot naar klein
    • Telwerkje over de noordpool.
    De juf zette in de huishoudkast 2 nieuwe schep- en schenkwerkjes: 
    • Leg met de tang in elk vakje van de eierdoos een kurk.
    • Schep de isomovlokken in de kom tot hij vol is.
    Bij het werken met de schep- en schenkwerkjes oefenen we vooral de oog-handcoördinatie en de fijne motoriek die belangrijk is als voorbereiding op het schrijven.

    In de taalkast hadden we aandacht voor de letter 'w' van warm en de 'k' van koud'. 
    Wie eraan toe was mocht ook de beginletters van de dieren zoeken in de letterdoos. 
    De woorden warm en koud mochten we ook naleggen met letters uit de letterdoos...

    Naast dit alles leerden we ook een  pinguïndans, een lied over de ijsbeer en de pinguïn.
    In de les bewegingsexpressie deden we de houdingen die de beer voortoont na.
    Tijdens de knutselles oefenden de kinderen van de peuter- en eerste kleuterklas de scheurtechniek, de stukjes papier stopten ze in een fles en de juf maakte er een pinguïn van.
    De tweede en derde knutselde een wereldbol met de verschillende continenten en de dieren van de noordpool en zuidpool.
    In de turnles bij juf Stephanie mochten we ons  uitleven met ballonnen.

    Op vrijdagnamiddag gingen we op stap met de juf en mochten we ijs zoeken in de natuur. Zo leerden we hoe ijs aanvoelt, dat het smelt in onze handen, dat het scherpe hoekjes kan hebben...

    Volgende week gaan we verder aan de slag met de nieuwe werkjes rond dit thema 
    Veel kijkplezier






































    23-01-2015 om 23:14 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    22-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 19 tot 23 januari 2015 thema: Noordpool-Zuidpool deel 2
    Deel 2
    Turnles: spel met ballonnen.
    Op zoek naar ijs in de natuur.
















    22-01-2015 om 00:00 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    21-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 19 tot 23 januari 2015 thema: Noordpool-Zuidpool deel 3
    Deel 3
    Een blik van onze werkmomenten met het montessorimateriaal en ander spelmateriaal.




































    21-01-2015 om 00:00 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    16-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week van 12 tot 16 januari : Thema de postbode! deel 1
    Deze week werkten we verder rond het thema "De postbode". We stempelden, schilderden,...
    We speelden ook postbode in de klas en leerden een lied en een versje over de postbode.
    We maakten een kaart en deden deze vrijdag op de post. Dit was een hele belevenis want we ervoeren dat de postbus niet op de hoogte hangt van een kleuter, dus moest de juf een handje helpen.
    We werkten zeer veel met de montessorimaterialen en andere spelmateriaal in de klas.
    In de zaal konden we terug volop bewegen want de juf had een nieuw bewegingsparcours voor ons opgesteld.
    Op de speelplaats mochten we naar hartenlust spelen met de magnetische dieren en de continentenborden.
































    16-01-2015 om 20:52 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    15-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week van 12 tot 16 januari : Thema de postbode! deel 2
    Ons montessoriwerk van deze week.





































    15-01-2015 om 00:00 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    10-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 5 tot 9 januari 2015 : Thema: drie koningen deel 1
    Deel 1
    Aan alle bezoekers van de blog: een zalig en gelukkig 2015!

    Hier volgt een verslagje van onze eerste week in 2015.
    Deze week mochten we 3 nieuwe kleuters verwelkomen in on ze klas: Maïté, Len en Janne.
    Deze kinderen waren het op onze school heel snel gewoon. Ze verkenden met veel enthousiasme onze klas. Ze leerden werken met de roze toren en de cilinderblokken, kleuren, kleven, zingen, dansen en werken met de andere materialen in de klas.

    De andere kinderen deden ook heel hard hun best om de nieuwelingen wegwijs te maken in de klas en om heel zelfstandig aan het werk te gaan.
    Op dinsdag kwam juf Stephanie en kregen de kinderen turnles. Ze deden een bewegingsomloop in de klas met de tafels en de banken. Een leuk en onvergetelijk moment! In onze zaal stelden we ook een bewegingsomloop op zodat we met volle teugen konden klimmen en springen.
    Dinsdag was het feest van de driekoningen, daarom leerden we een driekoningenlied, verkleedden we ons als een koning en luisterden we naar het verhaal van de driekoningen.
    Vrijdag gingen we op stap als koning. We gingen zingen bij de baronnes van Mullem, de oma van Jules, de mama van Maïté, en de mama van Emilia en zo sloten we ook onze eerste werkweek af van 2015!
































    10-01-2015 om 10:28 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    09-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 5 tot 9 januari 2015 : Thema: drie koningen deel 2
    Deel 2
    Een blik op onze werkmomenten




































    09-01-2015 om 00:00 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    08-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 5 tot 9 januari 2015 : Thema: drie koningen deel 3
    Deel 3
    Onze werkmomenten
















    08-01-2015 om 00:00 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    07-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 5 tot 9 januari 2015 : Thema: drie koningen deel 4
    Deel 4
    Het feest van driekoningen en driekoningen lopen.



















    07-01-2015 om 00:00 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    06-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 5 tot 9 januari 2015 : Thema: drie koningen deel 5
    Deel 5
    Onze bewegingsmomenten in de klas en de zaal











    06-01-2015 om 00:00 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    19-12-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 15 tot 19 december deel 1
    Deze week was er weer heel veel te beleven in de klas.
    We kregen bezoek van Maité, Janne en Len. Zij kwamen een kijkje nemen in de klas want na de vakantie mogen zij starten in onze klas.
    We oefenden onze nieuwjaarsbrief met onze trommel, we werkten de kerststallen verder af, maakten een onderlegger voor ons kerstontbijt, we deden een bewegingsparcour in de zaal, we speelden het kerstspel, keken naar het kerstverhaal op de computer, we hielden een kerstontbijt en luisterden naar een klein concert van Viktor. Op de muziek die viktor bracht mochten we meebewegen, meespelen met muziekinstrumenten, dansen en als klap op de vuurpijl zelf eens op de accordeon spelen.
    Hij had ook zijn keyboard mee en ook daar mochten we eens op spelen.

    We willen langs deze weg iedereen een zalig kerstfeest en een gelukkig nieuwjaar wensen!
    Juf Kathy en alle kleuters 




































    19-12-2014 om 18:04 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    18-12-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 15 tot 19 december deel 2
    Dramatiseren van het kerstspel met alle kinderen van de klas





















    18-12-2014 om 00:00 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    17-12-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 15 tot 19 december deel 3
    Kerstontbijt in de klas 































    17-12-2014 om 00:00 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    16-12-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 15 tot 19 december deel 4
    Bewegingsparcour in de zaal.









    16-12-2014 om 00:00 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 15 tot 19 december deel 3
    Viktor kwam voor ons spelen op zijn accordeon. Wij mochten luisteren, meebewegen, mee musiceren met onze muziekinstrumenten en als slot zelf eens spelen op de accordeon. Viktor had ook zijn keyboard mee waar we ook op mochten spelen.
    Dit was een onvergetelijke ervaring voor ons.





































    16-12-2014 om 00:00 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    12-12-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 8 tot 12 december deel1
    Wat beleefden we deze week in de klas?
    Maandag waren we reuzebenieuwd en keken en speelden we uitgebreid met het speelgoed dat we kregen van de Sint.
    De juf gaf een lesje met de continentenpuzzel en toonde ons op deze manier hoe we met deze puzzel aan de slag konden gaan.
    Nu Sinterklaas terug naar Spanje is, kijken we uit naar het feest van Kerstmis en Nieuwjaar.
    Daarom gingen we aan de slag en maakten we werkjes voor kerst en Nieuwjaar. We leerden een kerstlied, musiceerden met instrumenten, leerden een versje voor Nieuwjaar, knutselden een kerststal, deden een bewegingsparcours in de zaal, deden spelletjes op de computer rond het thema van Kerstmis en luisterden naar verhalen over Kerstmis.































    12-12-2014 om 21:27 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    11-12-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.week van 8 tot 12 december deel 2


























    11-12-2014 om 00:00 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)
    05-12-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Week van 1 tot 5 decmber 2014
    Op de foto's kan je ons montessoriwerk van deze week bewonderen.
    Wat deden we nog allemaal: Zon en wolk schilderen voor het optreden van de Sint, werkjes maken over Sint en Piet, turnen met ballen waar we ballen oefenen om ballen gericht te gooien en te vangen, fietsparcour op de speelplaats, we maakten een adventskrans en tellen stilaan af naar het feest van kerstmis, oefenen  dansjes voor het feest van de Sint,  versierden de stoel van de Sint,...
    Op vrijdag 5 december was het dan zo ver, het grote sinterklaasfeest met mama en papa, oma en opa. 
    Graag laat ik je genieten van de mooie foto's




































    05-12-2014 om 21:29 geschreven door Juf Kathy  


    >> Reageer (0)


    Foto

    Archief
  • Alle berichten

    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek
  • Super
  • Ole
  • schoolfeest
  • Vadertjesdag
  • Leuke vakantie

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Juf en meesters op onze school: 
    -Klasjuf: Juf kathy
    -Turnen: Juf Vanessa
    Kinderverzorgsters: Juf Julie en juf Charline
    -Directeur Thomas

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs