De beste uitslag van de week werd behaald door het trio Guido Neuhard , Jan De Meyer en Victor Parys. Winnen met 6 0 tegen BC Woondecor uit Heist Goor is een prachtprestatie. Dat gebeurde
in de eerste reeks van de KBBB drieband ! De andere wedstrijden werden gespeeld in de compe-
titie van de TRVR. Van onze drie ploegen vrijspel konden er 2 winnen. Real 1 - SVBS werd 32,53 30,21 ;Real 3 verloor in Boisschot van Victoria 33,67 31,66. Real 2 trok naar Keerbergen (KOT) en trok eveneens aan het kortste eind:39,24 37,09. Nochtans stellen we vast dat Real 2 nog het best presteerde als we naar de punten kijken.Ook de ploegen in de driebanddiscipline moesten aan de
bak. Real 1 ontving OBK Haacht in eigen lokaal maar moest zijn meedere in OBK erkennen. Uitslag
21,23 29,47. Real deed het beter en won op Berlaar Heikant (Rumoldus) : 27,13 29,47.
In de KBBB deden onze ploegen het niet zo best . Van de 2 ploegen vrijspel haalde Real 2 geen enkel punt en Real 1 slechts 2 punten . De 2 ploegen die het bandstoten beoefenen kwamen al niet veel beter te voorschijn: Real 1 zero en Real 2 speelde gelijk (3 p).
Drie ploegen vrijspel in de competitie van de TRVR moesten ook aan de bak .Real 3 nam het thuis op tegen KOT Keerbergen en kon niet winnen 43,64 46,57. Beide ploegen haalden veel punten wat betekent dat er knap gepresteerd werd. (40 p is het gemidelde) en dat er veel bonuspunten werden uitgereikt omdat de partijen en in minder dan 20 beurten werden beëindigd. Marc Sarens was de beste , hij won in slechts 15 beurten. Real 1 verloor in BC Victoria met zware cijfers : 37,15 -
21,29. Real presteerde nog het best en ging in Haacht winnen van OBK : 23,67 37,30 !
Vrijspel in de KBBB : Real 1 moest op verplaatsing naar BC DAF en kon daar winnen met 2 -4. Vooral Guido Neuhard speelde een uitstekende partij door zijn 90 caramboles te maken in 15 beurten. Real 2 ontving thuis BC Den Hof uit Lier. Alleen François De Vaal won zijn partij; zijn twee makkers verloren wat resulteerde in 2 4 verlies. Onze driebandploegn stond voor een verplaatsing naar Lier naar BC Den Hof en ook deze spelers verloern in totaal 4 -2 . Ook hier was weer eens Guido Neuhard die voor de 2 punten zorgde.
In de biljartcompetitie vrijspel van de TRVR moesten Real 1 en Real 2 elkaar bekampen: 37,693 tegen
36,633 in het voordeel van Real 2. Nochtans had Real 1 twee spelers die uitstekend hadden gepresteerd
Julien Vermeulen had slechts 13 beurten nodig om te winnen en André Uytterhoeven deed het in 14
beurten Ook de 2 ploegen drieband discipline moesten aan de bak. Real 2 ontving BC Woondecor maar
verloor heel nipt:29,012 29,379. Danny Holemans toonde dat hij nog altijd zijn man kan staan in het driebanden.In het Mechels biljartverbond werd gewonnen van BIK.: 30,256 23,718. Voorwaar een degelijke prestatie. Meest opvallend was de partij van Steven Vervloet:116 caramboles in slechts 6
beurten! En .een serie van 101 !!! Geweldig is dat !
De voorbije week hadden we maar één wedstrijd in de KBBB. Onze driebandspelers wonnen met 4-2
van BC de Goeie Queue. Er werd zeker niet fantastisch gepresteerd maar uiteindelijk betekent een
gewonnen partij 2 punten, zonder het aantal beurten in aanmerking te nemen,, De ploeg hogere in het Mechels Biljartverbond liet een steek vallen bij BC Onder Ons: 26,4 20,87.
De vrijdagavonden zijn steeds beschikbaar voor de spelers vrijspel in de competitie van de TRVR .Real 2 won van BC Aarschotse 40,353 31,712. Opvallende prestaties werden geleverd door Dirk Josson en Verschoren Jan. Real 1 verloor nipt van BC Alaska 29,83 30,85. Vooral André Uytterhoeven blonk uit door zijn partij uit te spelen in maar 14 beurten. Bij de driebandploegen in de TRVR kwam alleen Real 2 in actie. Deze ploeg moest BC Rumoldus 2 partij geven op Berlaar-Heikant. En er werd gewonnen 26,2 29,1.Vooral onthouden we de fantastische wedstrijd van Victor Parys. Hij realiseerde zijn 23 te spelen punten in slechts 22 beurten . DE andere ploeg (Real 1) was vrij.
Twee ploegen van Real in de KBBB speelden vrijspel.Real 1 verloor in BC Woondecor met 4 - 2. Alleen Guido Neuhard won zijn partij en kreeg 2 punten. Real 2 ging in Herentals winnen met 2 4.
Steven Vervloet en Dirk Josson wonnen hun partij. De driebandploeg in de KBBB ontving in een
thuiswedstrijd BC De GOEIE Queue met 4 2. In het biljartverbond De Trouwe Vrienden past
men een ander puntensysteem toe: in de KBBB krijgt aaleen de winnaar punten ( 2 dus) ; in de
de competities van de TRVR krijgt de winnaar 10punten en de verliezer haalt ook nog punten
volgens zijn prestatie.Ook kan men een bonus bekomen als men de partij eindigt voor het voorziene
aantal beurten. Real moest in Keerbergen BC KOT partij geven; verlies voor onze ploeg 24,69 -
20,75 .Alleen René Van den Eynde kon zijn partij met overtuiging winnen. Real 2 ontving thuis
BC Welkom 1 uit Beerzel maar ook deze ploeg kon niet winnen ; het werd 24,51 27,71
Ook onze 3 ploegen vrijspel in de TRVR traden in actie. Real en Real 3 moesten elkaar bekampen.
Het werd 40,82 tegen 31,15 in het voordeel van Real 3. Vooral de prestatie van Frans Heremans (R 3)
viel op. Hij won in 10 beurten. Voor Real 1 kon alleen Julien Vermeulen op een degelijke prestatie
terugblikken ( winst in 18 b). Real 2 moest naar Beerzel om in De Welkom Alaska partij te geven.
Het werd 35,03 tegen 33,16. Opvallend was de prestatie van Victor Parys 42 caramboles in 11 beurten.
Het nieuwe speelseizoen is ondertussen al begonnen. KBC Real heeft in totaal 11 ploegen
ingeschreven in diverse competities: 5 in de KBBB (Kon. Belg.Biljartbond), tekens drie spelers
per ploeg. In het Mechels Biljartverbond spelen we met één ploeg die bestaat uit 1speler vrijspel,1 bandspeler en 1 driebandspeler. Ook in de TRVR (De Trouwe Vrienden) is onze
club goed vertegenwoordigd .Drie ploegen,samengesteld uit 4 spelers per ploeg, spelen
alleen vrijspel. Daarnaast zijn er nog 2 ploegen van 3 deelnemers die de discipline drieband beoefenen. Ploegen die in dezelfde competitie spelen en in dezelfde afdeling spelen moeten elkaar eerst bekampen. Dat is in onze club een feit in de KBBB. Onze 2ploegen bandstoten komen uit in eerste afdeling en dat is eveneens het geval voor onze 2 ploegen vrijspel. In de discipline bandstoten was het Real 2 die de onderlinge confrontatie won met 4 -2.Beide ploegen hebben ondertussen al een tweede maal gespeeld. Real 1 ging in Herentals met 2 -4 winnen; Real speelde thuis tegen KOT Keerbergen en verloor met 2 4
Ook de 2 ploegen vrijspel bekampten elkaar: Real 1 won de wedstrijd dank zij de zeges van
Roger Goyvaerts en Guido Neuhard. Voor Real 2 kon alleen Dirk Josson winnen en 2 punten
scoren .Ook deze ploegen speelden al een tweede wedstrijd. Real 1 verloor in een thuiswedstrijd van Woondecor uit Heist-Goor met 2 4. Real 2 leverde in Herentals een goede prestaie door met 2 - 4 te winnen. Onze enige ploeg in de KBBB in de discipline drieband is geweldig gestart .Alle drie , Guido Neuhard, Victor Parys en Jan De Meyer wonnen ze hun wedstrijd en zo werd het dus 0 6 in hun voordeel.
Onze drie ploegen vrijspel in de competitie TRVR zijn ook gestart.Real 2 en Real 3 kwamen tegen elkaar uit :R3 behaalde 38, 188 en R2 40,578. Uitblinker bij R2 was Dirk Josson die maar 1 5 beurten nodig had om te winnen. R1 ontving thuis BC Pasbrug en verloor nipt:
33,088 tegen 34,105. Alleen Mon Vermeulen won zijn partij aan zijn te spelen punten in juist 20 beurten. Echt goede prestaties bleven achterwege, ook bij de tegenstrevers . Tenslotte moet ook nog vermeld worden dat de 2 ploegen driebandspeler van onze club elkaar partij gaven; het werd 38,72 voor Real 2 en 30,55 voor Real 1 .Real 2 , Danny Holemans , Victor Parys en Roger Goyvaerts verkeerden in een superdag. Vic en Roger
realiseerden meer dan 1 gemiddeld !Voor R1 kon alleen Marc De Weerdt winnen van
Danny Holemans.
Vorige week werden de laatste wedstrijden betwist voor de KBBB.
De teerlingen zijn geworpen Tijd om eens terug te kijken op de prestaties van het voorbije seizoen.
In de ploegencompetities nam één ploeg van K.Bc.Real deel aan de driebandcompetitie. Onze ploeg met als vaste waarden Victor Parys en Svend Olbrechts sleepte de titel in de wacht en promoveert naar de eerste afdeling.
In het bandstoten werd de laatste week over de titel in eerste afdeling beslist tussen Real 2, een ploeg van Woondecor uit Heist-Goor en een ploeg van Den Hof uit Lier.
Onze ploeg Real 2 moest de titelwedstrijd betwisten tegen Den Hof. Nadat Svend Olbrechts de eerste wedstrijd verloren had zette Jos Vermeulen de bordjes terug gelijk door een nipte overwinning in de tweede wedstrijd. Guido Neuhard verloor de beslissende wedstrijd met 40-39 zodat de ploeg in de eindrangschikking op de tweede plaats belandt.
Bij Real 1 in de competitie bandstoten kon alleen de voor René Van den Eynde ingevallen Dirk Josson in deze laatste wedstrijd overtuigen door met 20-8 in 8 beurten af te rekenen met zijn tegenstrever van KOT-Meer. Sven Van Dessel en Steven Vervloet moesten de loodjes leggen tegen hun tegenstrevers. Real 1 eindigt hiermee op de zesde plaats in de eindrangschikking van eerste afdeling.
In de competitie vrij spel waren de laatste wedstrijden reeds een tiental dagen geleden gespeeld. In eerste afdeling eindigde Real 2 met als vaste waarden Jos Vermeulen, Steven Vervloet, Swa De Vaal en Dirk Josson met 55 punten op plaats 5.
Real 1 met Roger Goyvaerts, Jan Verschoren en Guido Neuhard als hoofdrolspelers besloot de competitie met 53 punten op plaats 6.
In de individuele competities van het district Lier/Mechelen werd Steven Vervloet kampioen 90 punten vrij spel en verdienstelijk tweede van het gewest Antwerpen, Guido Neuhard werd districtkampioen 40 punten bandstoten.
Een aantal van onze spelers promoveerden naar een nieuw getal in de KBBB.
Staf Normain verhoogde in drieband van 18 naar 22, in bandstoten van 20 naar 30 en in vrij spel van 30 naar 40.
Jan Verschoren verhoogde in drieband van 15 naar 18.
Steven Vervloet verhoogde in vrij spel van 90 naar 120.
Gefeliciteerd met deze prestaties.
Al bij al een mooi resultaat voor dit voorbije sportjaar.
Wat een verschil tussen Real 1 en Real 2 in de KBBB vrijspel. Real 2 trok op verplaatsing. François De Vaal, Dirk Josson en Steven Vervloet wonnen hun wedstrijd en zo werd de
einduitslag 0 6 in hun voordeel. Bij Real 1 kon in Heist-Goor (BC Woondecor) niemand
winnen en zo werd het 6 0 in hun nadeel. Ook onze beide ploegen BANDSTOTEN
verschenen aan de biljarttafel. Real 1 kon met 4 2 winnen dank zij de zeges van Staf
Normain en Sven Van Dessel. Real 2 verloor in Herentals met 4 2 , alleen Svend
Olbrechts won en kreeg 2 punten. Hier is de competitie bijna halfweg en Real 2 prijkt
nog altijd bovenaan in de algemene rangschikking met 5 punten voorsprong. Maar ook
Real 1 is nog niet kansloos; de ploeg staat op de derde plaats. Onze ploeg hogere in
het Mechels Biljartverbond zal dit speeljaar geen kampioen worden, maar eindigt toch
nog een verdienstelijke tweede plaats.
Tenslotte moeten we hier ook nog even de resultaten in het verbond De Trouwe Vrienden onder ogen nemen.Twee van onze ploegen spelen uitsluitend vrijspel, maar
presteren niet zo goed dit speeljaar. Real 1 verloor in Begijnendijk 37,48 31,58. Alleen
Marcel Boeckxstaens en Mon Vermeulen haalden enig niveau.Real 2 deed het wel goed,
en won thuis van BC Victoria 38 24,49.Willy Uytterhoeven kon zijn goede vorm meer
dan bevestigen en ook Dirk Jossen kan terugblikken op een behoorlijk resultaat. Ook de
3 driebandploegen moesten aan de slag. Real 1 leed thuis een zware nederlaag tegen
BC Victoria:19,09 29,29. Real2 ontving thuis een ploeg van Rumoldus en won over-
tuigend 28,75 25,15 dank zij een knappe prestatie van Rudi Simons. Ook Marcel
Boeckxstaens deed het goed : 28 bils in 38 beurten ! Real 3 verloor van een ploeg uit Beersel (Welkom 3) 24,90 21,16. In dit team werden 2 reserven ingeschakeld.
HOE DE CLUB IN HET BEZIT KWAM VAN TWEE BILJARTTAFELS
.
1959:
Mon Op de Beeck stopte er mee als cafébaas en verkocht zijn eigendom. (zie deel 1)
Volgende personen namen een aandeel van 1000 fr om de aankoop voor de club te
financieren: Mon Op de Beeck ( Mon van Nekke)
Van Put Prosper
Seymus Marce voorzitter)
Van Roosbroeck Marcel ( werd nog gevierd bij zijn 50-jarig lidmaatschap)
Janssens François ( bijgenaamd Swa van Dieneke)
Nijs Gaston ( zoon van de op dat ogenblik grootste verfwinkel)
Alfons Provinciaal ( bijgenaamd Fonke Facteur)
De Haes Jozef ( algemeen gekend als Jef Spek; bleef lid tot 1980)
Augustijnen Maurits ( broer Willy werd later beste biljarter van Putte)
Van Orshoven Louis
Pelgrims Mon ( nieuwe cafebaas; hij nam 10 aandelen voor zijn
rekening
)________________________________________________________________________________________________
1976
De club had haar oude biljarttafel verkocht voor 25 000 fr. Een nieuw biljart , merk
Van Laere werd overgekocht voor 50 000 fr van de toenmalige bazin Isa Herreygers.
De clubkas sprong bij voor 10 000 fr en de overige 15 000 fr werd opnieuw ingezameld
via aandelen van 1 000 fr, die renteloos zouden worden terugbetaald Volgende leden
namen deel :
Verberckmoes Jozef Van Hool Jos
Gullentops Marcel Janssens Emiel
Ceuppens Robert Meirte Jos
Seymus Marcel Laenen Walter
Janssens Nest Schoeters Fons
Van Roosbroeck Marcel Pelgrims Mon
Van den Eynde Rene Rousseau Jan
Cocquyt Ferdi
________________________________________________________________________________________________
1991
Marc Boeckxstaens, cafébaas, besloot verbouwingswerken uit te voeren in de Real.
Hij zou zijn keuken beneden opofferen en de ruimte om te biljarten vergroten. De club
was opgetogen, maar de voorwaarde bestond erin dat ze zelf instond voor de aankoop
van een tweede tafel, liefst identiek aan de bestaande. Omdat het bestuur er niet in
slaagde een tweede Van Laere op de kop te tikken, werd uiteindelijk besloten twee
nieuwe biljarts aan te kopen. Het ging vlug, de firma Verhoeven nam de oudere over
en zou twee totaal nieuwe tafels plaatsen
Bij de uiteindelijke afrekening werd er, zoals goede Belgen betaamd, een beetje
gefraudeerd. De aankoopfactuur,betaald door de club, werd op naam van café Real opgemaakt.Marc Boeckxstaens tekende een bewijs dat hij drie jaar later de biljarttafels gratis zou schenken aan de biljartclub.Dat is dan later ook officieel gebeurd.
__________________________________________________________________________________________________
In de competitie vrijspel van de TRVR , een organisatie waaraan biljartclubs uit de
naaste omgeving deelnemen , is Real 2 kampioen geworden. De finales werden
betwist tussen deploegen die bij de eerste vier waren geëindigd in café De Ton in
Haacht. Nadat onze spelers een week voordien de halve finale hadden gewonnen
moesten zij vorige vrijdag de finale betwisten tegen KOT Keerbergen. Het begon
schitterend voor de ploeg. Jan Verschoren had het goed gedaan en Victor Parys
speelde een schitterende wedstrijd , zodat Rudi Simons met een flinke voorsprong
aan de derde wedstrijd kon beginnen. Helaas, Rudi scheen niet zijn dagje te hebben,
of waren het de zenuwen, hij moest een groot deel van de voorsprong in punten
prijsgeven. De derde wedstrijd zou beslissend worden: Willy Uytterhoeven, 68
punten te spelen en zijn tegenstrever 66. Dank zij een klein puntenverschil in het
voordeel van de Putse ploeg mocht Willy zelfs verliezen als hij maar zorgde dat hij
54 caramboles van zijn 68 had gemaakt voor zijn tegenstrever zijn 66 realiseerde.
Het zag er even slecht uit : de tegenstrever speelde de partij uit toen de teller voor
Willy op 50 stond. Maar dan gebeurde het : in zijn nabeurt caramboleerde hij die
noodzakelijke vier punten bij elkaar en won. Eindstand : 32,44 voor Real 2 en 32,35
voor Kot. Grote vreugde bij de Putse ploeg. De dubbel was behaald, want ook vorig
speeljaar waren zij kampioen geworden.
Eén wedstrijd voor het einde van de bekercompetitie voor de
ploeg hogere in het Mechels Biljartverbond zou het niet meer
mogen mis lopen. De voorbije week werd er gewonnen van de
rechtstreekse concurrent BIK uit Mechelen. Swa De Vaal won
zijn wedstrijd bandstoten en René Van denEynde deed dat in
de driebandwedstrijd; alleen Steven Vervloet moest in het
vrijspel de duimen leggen. Einduitslag 25,508 23,121. Real
heeft nu bijna 5punten voorsprong op de naaste achtervolger.
In de TRVR heeft Real ook een goede zaak gedaan: gaan winnen
bij een rechtstreekse concurrent om een plaats bij de beste
vier te bemachtigen, d.w.z. een plaats in de eindronde. Celtics
uit Hulshout moest thuis het verlies incasseren 40,39 42,82.
Real 1 liet deze keer een kans liggen om nog eens een zege te
boeken. Jos Mariën speelde de eerste partij en deed het deze
keer uitstekend ; hij kwam maar één carambole te kort. Helaas,
de volgende speler moest de voorsprong al onmiddellijk inleveren.
Einduitslag : 32,29 voor Real 1 en 36,05 voor Pasbrug.
Tenslotte waren er nog 2 wedstrijden vrijspel in de KBBB. Real1
kon op verplaatsing winnen met 2 tegen 4. Jan Verschoren en
Guido Neuhard waren de spelers die hun partij wonnen en elk 2
punten kregen.In afdeling 2A won de Putse ploeg met 6 -0.Swa
De Vaal en Dirk Josson boekten de beste resultaten.
- Heuglijk nieuws voor onze club : speler WESLEY VAN APERS mag deelnemen aan het
Europees kampioenschap driebanden voor juniors op de matchtafel. Als tweede in het Belgisch kampioenschap was die zekerheid van deelname er nog altijd niet; nu wel dus.
De wedstrijden vinden plaats in Nederland , Zevenbergen, op 18, 19 en 20 april a.s.
Dat is ook de reden waarom café Real 3 dagen zal gesloten zijn. Ook heel wat supporters maken de verplaatsing om Wesley in zijn opdracht aan te moedigen. Wij duimen alvast ! De ploeg die de grootste kans maakt om voor de tweede maal achter elkaar kampioen te
spelen is de ploeg hogere in het Mechels biljartverbond. Met nog 2 wedstrijden voor de boeg staat de ploeg duidelijk aan de leiding . Ook de voorbije week werd er gewonnen
29 -21 !.Swa De Vaal won de wedstrijd bandstoten, René Van den Eynde deed hetzelfde
in de partij drieband. Steven Vervloet verloor nipt, zodat zijn puntenverlies zeer miniem
was. In de driebandcompetitie van de TRVR zijn alle wedstrijden gespeeld. Real 1 verloor
in Begijnendijk 24,30 23. Real 2 deed het goed in haar laatste wedstrijd en haalde 31
punten, één meer dan het gemiddelde. Dat was hoofdzakelijk te danken aan invaller Jean
Verbruggen, die speelde zijn partij uit in slechts 22 beurten. Bij het einde van deze
competitie past het dat wij de winnaars proficiat wensen. Dat doen we graag aan onze
vrienden uit Beerzel; de 2 ploegen van de Welkom eindigen op plaats 1 en 2 . Van harte
gefeliciteerd, jongens !
De competitie vrijspel in de TRVR loopt nog een paar weken en het komt er op aan om bij de eerste vier te eindigen om mee de finale te mogen spelen, een soort play-off voor
biljarters. Real 2 blijft kandidaat voor de finale; ook nu werd er gewonnen 41,74 37,49
tegen de ploeg die net voor hen de vierde plaats bekleedt. Real 1 verloor in Haacht en is
kansloos.
Tenslotte waren er nog de wedstrijden van de KBBB,waar een ander puntenklassement
wordt toegepast: 2 punten voor de winnaar. Elke ploeg bestaat uit 3 spelers.In het vrijspel
verloor Real 1 en haalde slechts 2 punten binnen dank zij de zege van Jan Verschoren.
Real 2 keerde uit Herentals terug met 5 punten. Dirk Josson speelde gelijk; Jos Vermeulen
en Steven Vervloet wonnen hun partij. En dan waren er nog 3 ploegen die in het bandstoten
aan de bak moesten. In afdeling 1 blijft het spannend , Real 1 en Real 2 bezetten de tweede
en derde plaats in de algemene rangschikking. Jan De Meyer en Guido Neuhard behaalden
4 punten voor R1; Staf Normain, René Van den Eynde en Sven Van Dessel zorgden voor
6 punten voor R2. In tweede afdeling lijdde Real 3 een pijnlijke nederlaag : slechts 2 punten dank zij Svend Olbrechts. De ploeg staat op de tweede plaats gerangschikt en heeft hier een kans gemist om dichterbij te sluipen.