Foto
Foto
Inhoud blog
  • Laatste blog!
  • De eerste werkweek in het Drakenjaar!
  • Chinees nieuwjaar op het platteland!
    Zoeken in blog

    Katrien zit in China!

    29-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Op 29 janu vertrokken we naar Tianjin met de trein! Om 3 uur in de namiddag kwamen we aan in yangliuqing 杨柳青, dat op een half uur bus van Tianjin ligt. Daarna zijn we in Tianjin station treintickets naar Harbin gaan kopen. De trees aant loket zei dat er geen zitplaatsen meer waren, en het zou dan 14uur half rechtstaan-half zitten zijn. Ik en Sara besloten dat dan maar te doen, want als er geen andere oplossing is.. toen ik de tickets had gekocht, zag ik dat er toch zitplaatsen op stonden! 31 janu om half 8 's avonds vertrekken we naar Harbin, we hebben wel geen slaapbedden maarja, we gaan wel hééél goedkoop naar het noorden! 12 uur onderweg!
    Daarna bleek dat het adres van onze hostel niet klopte. Een Chinees meisje zag dat we verward waren, en heeft ons geholpen met een slaapplaats te vinden. We zitten op de universiteit waar zij morgen examen moet afleggen, daar is blijkbaar ook een hotel. We betalen niet veel, 60yuan per nacht, en hebben een prvébadkamer. Drie vrienden van haar hebben ons geholpen de bagage te dragen, haha! Handiiig! Waar we verblijven, is een universiteit van de ruimtedinges, 民航大学 ale, hoe zeg je dat ookal weer :D swat :D
    ik ben heel moe nu, van de hele dag trein op, trein af, bus op bus af te gaan.. pff! Ik zal vandaag op tijd in mijn bed liggen denk ik!
    ===


    Op 30 janu zijn ik en Sara de stad Tianjin gaan verkennen. Tianjin is met zijn acht miljoen inwoners de derde stad van China. In 1984 behoorde Tianjin tot de veertien steden die gunstige voorwaarden mochten aanbieden voor buitenlandse investeerders, en daarmee was het startschot gegeven voor een razendsnelle modernizering. Tianjin is een van de concessiegebieden die China ten gevolge van opgedrongen oorlogen en ‘ongelijke verdragen’ aan buitenlandse mogendheden moest afstaan, zodat die op deze manier hun koloniale handelsactiviteiten met China konden voortzetten.

    We zijn in de Oude Cultuurstraat古文化街 gewandeld, waar er allemaal typisch Chinese winkeltjes te zien waren. Daar was een Chinees die van suiker figuurtjes zoals insecten en een roos kon maken! Echt leuk om te zien! Er waren ook stalletjes met gigantische kalligrafiepenselen, en Sara heeft met een penseeltje hetkarakter geschreven! Haha! We moesten toch laten zien dat we van de kalligrafieles in Leuven wat hebben opgestoken hé! Haha! In deze straat bevind zich ook het Paleis van de Hemelsgodin 天后宫. Deze godin geldt als de beschermster van de zeevaarders. Er loopt een groot kanaal door Tianjin, dat vandaag volledig bevrozen was, ondans dat het vrij warm was buiten! (toch een graad of 10! Vreemd, aangezien we al ver int noorden zitten! Dat zal wat worden als we naar Harbin gaan waar het -30 is op’t moment) Op dat bevrozen kanaal waren er allemaal Chineesjes aant vissen. Ze zaten op het ijs, boorden een gaatje in het ijs, en dan vissen maar! Het leek wel een beetje gevaarlijk, want het ijs zag er echt niet dik uit! We zijn ook een paar ijsberen (van die mensen hé, niet de beesten :D ) tegengekomen in hun zwembroekje, haha !

    Daarna zijn we op zoek gegaan naar een toren (zo zei Sara, haha), waar we een uitzicht zouden hebben over de hele stad. En ’s savonds, met de lichtjes zou dat een enorm mooi zicht geven! Dus wij, op zoek naar dat ‘Tianjin jinwan plaza 天津津湾广场, na een uur lopen hadden we het nog altijd niet gevonden! Haha! Dan vroegen we onze weg maar aan een of andere bewaker, en hij zei ‘oh, je bent er, tis hier!’ maar geen enkel hoog gebouw te bespeuren! Sloeg dat tegen! Dan zijn we maar iets gaan zoeken om te eten en zijn we terug naar ons hotel gegaan.

    We nemen in elke stad trouwens altijd de bus, nooit de taxi, en hebben zo al veel geld uitgespaard! Ok, de bus is niet atijd even handig, vooral als je je weg niet kent in een gigantische stad als Tianjin. Ik moet zeggen dat ik deze stad echt wel mooi vind, ondanks alle hoge gebouwen! Dat heeft wel iets, vooral ’s avonds met de lichtjes! En de klok aan het station, die vind ik echt fantastisch mooi! :D

    Gisteren heb ik al een hostel geboekt in Harbin, omdat het daar nu heel druk is en we wel zeker willen zijn van een slaapplaats :)

    Morgen is het onze laatste dag Tianjin en ’s avonds vertrekken we al naar Harbin. We hebben het gevoel dat we alle belangrijke dingen in Tianjin gezien hebben, dus we zullen wel zien wat morgen brengt! Misschien eens een lekkerlui dagje hihi!

     

    Vergeet de fotos niet te bekijken!

     

    29-01-2010 om 00:00 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (2 Stemmen)
    26-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

     Hey!

     

    Op 26 januari ging de wekker om 6u ’s ochtends af, en om half 9 vertrok de trein naar Qingdao! In Qingdao heerst een provinciaal Duitse sfeer. Het is een vrij ‘on-Chinese’ stad, omdat het vroeger een kolonie is geweest van Duitsland. Daardoor zijn de meeste gebouwen Duits geïnspireerd. Het was een Duitse stad van voor de Eerste Wereldoorlog, en het huidig stadsbestuur wilde deze Duitse bouwtraditie graag verderzetten. Hierdoor is de architectuur de belangrijkste bezienswaardigheid van Qingdao. Qingdao is gebouwd op heuvels en is gelegen aan de kust. 

    Om 14uur kwamen we al aan in Qingdao, veel vroeger dan we verwacht hadden! Daarna zijn we met de taxi naar het station gegaan om een ticket te kopen naar Tianjin 天津. We vetrtekken vrijdag 29 januari om 11u ’s ochtends, en zullen ongeveer 4u onderweg zijn. Deze keer hebben we gekozen voor de trein ipv de bus, omdat we nu nóg langer onderweg zullen zijn, en we geen zin hebben om opnieuw zo lang op de bus te zitten.

    Toen we aankwamen in het hotel (dat blijkbaar veel dichter lag dan de aanvankelijk dachten), zagen we dat de prijzen op internet en de prijzen die daar stonden niet hetzelfde waren. Op internet stond dat we 80 yuan moesten betalen voor een kamer met twee (dus 40 yuan per persoon), maar hier zeiden ze dat we 160 yuan moesten betalen voor een kamer! Aangezien we al hadden opgemerkt dat er veel hostels in de straat waren, besloten we gewoon weg te gaan en verder te gaan zoeken. Op het moment dat we ons omdraaiden, zeiden ze ‘stop, het is goed, voor 80yuan krijgen jullie een kamer!’ .. da’s de eerste keer dat ik weet dat je kan afdingen in een hostel! Onze kamer is deftig en we hebben een eigen badkamer, dus we komen niets te kort!

    Na een uurtje te pauzeren op onze kamer, zijn we naar de zee geweest! De zeeeeeee! Er was een pier die een beetje leek op de pier van Blankenberge, haha! Het strand was vrij rotsachtig, en het water zag er nog behoorlijk blauw uit voor Chinese normen. Op dat moment was het nog maar 4uur in de namiddag, dus besloten we nog wat meer te gaan bezichtigen. We hebben de Tsingdao club bezocht; waar vroeger de elite vertoefde, het voormalige zeemanshuis, de st. Michaelskathedraal en het gebouw van de Steylermissie. Spijtig was wel dat we nergens inkonden, we konden enkel de buitenkant bekijken.. maarja! Daarna zijn we gaan eten en het toeristisch bureau gaan zoeken. We plannen immers om morgen de Qingdaobrouwerij te gaan bezoeken. Deze brouwerij ligt vrij ver uit het centrum, maar is met de bus gemakkelijk bereikbaar. In Sara haar reisgids stond dat we het best met een groep en een reisgids kunnen gaan, omdat we er misschien anders niet inmogen. Maar bij het toeristisch bureau zeiden ze ons dat we gerust op ons eigen kunnen gaan! Overmorgen gaan we naar 崂山, waar de eerste keizer van China, Qin Shi Huang Di zijn onderdanen naartoe stuurde om op zoek te gaan naar het mythische eiland der onsterfelijken! Maar dat is dus voor later, eerst morgen: de brouwerij! Jeej!

    ===

    27 janu zijn we de bierbrouwerij van Qingdao gaan bezoeken! Ondertussen zijn er ongeveer 5 Qingdao brouwerijen in China, maar oorspronkelijk was er maar ééntje: in Qingdao. Zoals ik al had vermeld, was Qingdao vroeger een Duitse kolonie. Het waren dan ook de Duitsers die deze brouwerij hebben opgericht rond het jaar 1900. We zijn een museum gaan bezoeken waar de originele machines te bezichtigen waren, echt de moeite waard :) Het ‘speciale ‘aan dit bier is dat het gemaakt wordt met rijst! Later is het overgenomen door de Chinese partij. Qingdao bier wordt ook geëxporteerd naar andere landen (zelfs naar Belgie! Dat wist ik dus niet he! Haha!), en de smaak van elk biertje verschilt naargelang het land waarnaar het geëxporteerd wordt. Zo is er in Taiwan ook een brouwerij, maar het bier is daar veel lichter dan in China. Er bestaat ook een bruin Qingdaobier! We mochten ook langs de echte fabriek lopen, en de werkende mensen daar waren weeral aan’t staren zenne per minuut worden er ongeveer 60 flesjes bier gemaakt! Op het einde hebben we bier mogen proeven (njamm), Sara moest dat van haar niet hebben, dus ik heb dat van haar ook maar opgedronken, haha! Ze hadden daar een of andere kamer waar we inmochten, en die muren stonden scheef, zodat het leek alsof je zat was! En ik moet toegeven: dat was écht precies zo! Haha! Rond een uur of 3 in de namiddag was het bezoekje al afgelopen, we hebben dan gewoon nog wat in de stad rondgelopen!

     

    ===

    28 janu zijn we naar de Laoshan 崂山 geweest. Zoals ik ervoor al heb vermeld, speelde deze berg een grote rol in het leven van de eerste keizer, Qing Shi Huangdi. Hij stuurde daar zijn gezanten naartoe om het levenselixir en het eiland der onsterfelijken te vinden (wat hij niet gevonden heeft, want hij is dooooood).

    We zijn met de bus naar de berg gegaan. Eerst een uur op de openbare bus, daarna met een busje van Laoshan zelf. Een gids sprak ons aan en vroeg of we geen tour wilden met haar erbij. Normaal doen we dat nooit, maar met bergen is het altijd wel handig. Want indien je verloren loopt, geraak dan maar eens terug beneden! Na ongeveer 20min op hun busje waren we er. Eerst gingen we een Taoïstische tempel bezoeken. En hier is het me weer opgevallen hoe irritant Chinezen soms kunnen zijn! We waren een hokje binnengegaan, en daar zat een man, die ‘mijn toekomst ging voorspellen’.. allemaal goed en wel, maar van mij krijgen ze geen geld! Haha! Ik ging neerzitten, zoals de gids me beveelde. Hij begon maar te lallen over het feit dat ik veeel geluk zal hebben, ne goede man zal vinden, blablabla! Ik verstond er maar de helft van, maar twas allemaal rozengeur en maneschijn volgens hem. Dan moest ik een briefje invullen met mijn naam en de plaats vanwaar ik afkomstig was. Daarachter moest ik ‘gewoon een bedrag opschrijven, maakt niet uit hoeveel!’ Ik (en Sara ook) dacht dat dat een denkbeeldig bedrag was dat ik wou schenken aan de tempel. Ik heb de gids herhaaldelijk gevraagd ‘hoeveel moet ik opschrijven, ik moet toch niets geven he!’ en zij zo ‘neenee, schrijf gewoon maar iets op!’ Van mijn voorgangers zag ik dat ze ‘1000 yuan, 2500 yuan, 800 yuan ‘ enzovoort hadden opgeschreven. Ik dacht, ale, kzal 700 yuan opschrijven, whatever, tis toch niet zo belangrijk. Dan zei die kerel tegen mij ‘maar je gaat heeel veel geluk hebben in de komende 3 jaar, zou je niets schrijven met meer negens in? Dat brengt meer geluk!’ .. dus ik die twee nulletjes veranderd naar een negen. Haha! Dan schreef hij voor mij een spreuk neer, en kreeg ik een gouden kaartje dat ik in mijn portefeuille moest steken en dat me veeel geluk zou opleveren. Kdacht ‘allemaal goed en wel he, daaaag!’ En dan zei hij’jamaar, en je geld?’ Kzeg ‘hoe, welk geld?’ aahja, je 799 yuan! Ik zeg euuh, nee, ik wil geen geld geven ze! De gids voelde zich ongemakkelijk worden en zei ‘oh, maar je kan ook een beetje geven, 100yuan ofzo’ ik zeg ‘nee, das te veel! Ik wil niets geven!’ dee vent weer ‘ale, schrijf dan op hoeveel je wil geven voor de tempel’ ik weer ‘ik wil niets geven!’ Hij zei ‘dan moet je da papiertje en da kaartje teruggeven’ Ik dacht ‘fine by me, zolang ik maar niets moet betalen’... voila, en we waren daar weg.

    De gids voelde zich ongemakkelijk, maar daat trek ik mij niets van aan. Ik vind het écht spijtig dat het magische en het fijne van de tempels overwoekerd wordt door commercieel gedoe. Overal, bij elke aftakking van de tempel daar, zie je grote bakken waar je geld in kan doneren, je kan een lotusje laten drijven op water (daar moet je wel 30 yuan voor betalen!) en zouden al je dromen uitkomen. Nooit geweten dat je voor goed geluk moet betalen! Daar doe ik niet mee mee, hoor! Om 3 stokjes wierrook te branden moest je ook 100 yuan geven. Hallo! Ik ben nog niet gek geworden! De gids kon denken van ons wat ze wilde, maar ik doe niet mee aan die dingen! Ze heeft ons ook meegenomen naar een theehuis waar we thee konden proeven. Natuurlijk verwachtte ze op het einde dat we thee gingen kopen (omdat ze er hoogstwaarschijnlijk een procentje op krijgt). De thee was superduur, ik zal bij ons in de supermarkt wel goedkope thee gaan kopen als ik thee wil!

    Daarna zijn we de berg gaan beklimmen. Spijtig genoeg hadden we maar een uurtje tijd, dus zijn we helemaal niet zo ver kunnen gaan. We waren ondertussen aant socializen met de Chineesjes die mee op onze bus zaten, bleken nog toffe kerels te zijn! Een van die Chinezen stelde voor dat we met hun busje (gratis) terug mochten gaan! Natuurlijk zeggen we niet nee! Ze waren met meer dan 10 man plus een gids, dus veel ergs kon er niet gebeuren :) we zijn met hun busje eerst nog maar de plek geweest waar de zeilwedstrijd plaatsvond van de Olympische Spelen, en daarna zijn ik en Sara teruggegaan om te gaan eten.

     

    Morgen om 11u ’s ochtends vertrekken we met de trein naar Tianjin, een heel moderne stad waar naar’t schijnt niet zo veel te zien is, haha! Maar dan zijn we daar toch maar geweest! Tianjin ligt heel dicht tegen Beijing, maar aangezien ik met Sofie, Annelies en mijn mammie in april al naar Beijing ga, ga ik nu naar Tianjin! We komen normaal gezien rond een uur of 3 in de namiddag aan. Morgen zullen we ook weten of we treintickets vinden naar Harbin (want dat is nog héél ver, zeker 20uur trein) We hopen 31 janu ’s avonds naar Harbin te kunnen vertrekken, zodat we ineens de prijs van een hostel uitsparen! :)

     

    Tot morgen iedereen!

     

     

     

    26-01-2010 om 00:00 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    24-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Heeey!

     

    Zoals beloofd zal ik jullie regelmatig een overzichtje geven van de reis ! Ik zal bij deze blogpost elke dag wat bij proberen te schrijven!

     

    Op 24 januari vertrokken ik en Sara naar Qufu, de geboortestad van Confucius. De madam van de ticketverkoop zei ons dat we ongeveer 6u op de bus zouden zitten. De bus is altijd goedkoper dan de trein of het vliegtuig :) handig !

    Om half 7 ging de wekker. Het was eigenlijk wel pijnlijk om King achter te laten. In Nanjing zie ik hem elke dag, en nu zou ik hem voor 12dagen niet zien.. al een geluk bestaat er iets zoals sms en msn; hihi

    Op de bus gestapt, merkten we dat er een vreemde visgeur hong. Achterin de bus stonden er allemaal gele pakketjes, god weet wat daar inzat! Na vier uur rijden was mijn poep al stijf! Er stapten ook hoe langer hoe meer Chinezen op, en ze hadden de meest vreemde dingen bij! Zakken om ter grootst, waar een vreemd geurtje aanhing. En altijd kregen we de blik van ‘wat komen die buitenlanders op deze bus doen? Haha’ Er was zelfs een Chinees die 3 plastieken gigantische badkuip-achtige dingen bijhad! En allemaal moest dat in die bus passen! Er waren zoveel Chinezen in de bus, dat ze op krukjes in het gangpad moesten gaan zitten. We zagen dat we hoe langer hoe meer de snelweg verlieten en in de meer ‘armere’ gebieden van China kwamen. Na zes uur waren we nog steeds niet op onze bestemming; en we begonnen een beetje ongeduldig te worden. Toen stopten we en de Chinzen begonnen hun gele pakketjes uit te laden. Eentje was stukgegaan, en wat zien we buiten liggen? Halfdode schildpadden in groene zakken! We zagen ze spartelen, de ene al wat meer bebloed dan de andere, echt zielig! Mijn maag keerde toch wel even.. De laatste keer toen we naar Hefei gingen lag er een levende eend in de koffer, nu schildpadden.. wat zal het de volgende keer zij? Een koe? Onderweg hebben we ook dode geiten gezien die op elkaar gestapled lagen.. hun hoofdjes bewogen bij elke bobbel die het brommertje tegenkwam. Ziiielig! Na zeven uur op de bus stopten we in een stadje genaamd 济宁 Jining. We dachten bij onszelf: euh? Waar is Qufu gebleven? :D

    Daarna bleek dat ik en Sara nog een andere bus moesten nemen, van Jinning naar Qufu. Al een geluk was dat nog maar een uurtje, dat namen we er dan nog wel bij!

    In Qufu aangekomen, was de eerste indruk ‘hmm, deze stad ziet er ook wel arm uit’.. We zijn direct een busticket naar Qingdao gaan kopen. We vertrekken dinsdagochtend om half 9 ’s ochtends en zullen 7 uur onderweg zijn. In Qufu is er niet zoveel te zien, enkel het graf, verblijfplaats en het ‘bos’ van Confucius. Ik zou begot niet weten waarom Confucius een bos had of wat dan ook, aangezien ik me nog vanuit mijn cursus herinner dat hij arm was. Whatever, we zullen wel zien wat dat bos ons brengt :D maar dus, al die plaatsen zijn heel dicht bij elkaar, en dus kunnen we dat gemakkelijk op 1 dagje doen!

    Onze hostel is een international youth hostel, we weten uiit ervaring dat het én goedkoop én goed is. We betalen ieder 45 kuai (iets minder dan 5 euro) per nacht, we zitten in een kamer met 2, en hebben onze eigen badkamer.

     

    Op 25 januari zijn we alle belangrijke bezienswaardigheden van Qufu gaan bezoeken. En buiten alles wat met Confucius te maken heeft, is er niet veel, haha! Al bij al was het toch de moeite waard! Ons hostel lag heel dicht bij de plaats waar Confucius gewoond heeft, de 孔府. Buiten zijn woonst,  konden we er ook alle gebouwen waar de belangrijke instanties zetelden bezichtigen. De residentie met 463 vertrekken weerspiegelt de macht en de invloed van de latere Konggeneraties. In een periode van 2500 jaar moeten er maar liefst 77 generaties elkaar hebben opgevolgd. Dit complex was vroeger het teken van groot aanzien. Ikzelf (en Sara ook denk ik) vind het een beetje schandalig dat men nu precies doet alsof Confucius altijd al zo’n grote invloed heeft gehad, en zo’n grote ‘meneer’ was. Zijn leven was er immers een vol mislukkingen, en tijdens zijn leven kreeg hij weinig erkenning. Het is pas later dat hij als grote filosoof beschouwd werd.

    Daarna zijn we gaan eten, en beseften we nog maar eens hoe gemeen Chinezen kunnen zijn!! Ze rekenden ons 5 yuan aan, en daarna kwam er een man met ons praten. Hij zag ons die dingen eten, en zei “je hebt toch niet meer dan 2 yuan betaald hé? Want ze durven buitenlanders wel eens int zak te zetten..” Ik durfde natuurlijk niet te zeggen dat dat inderdaad het geval was.. grr! Kunnen Chinezen ons nu eens voor 1 x NIET uitbuiten!? Tis hier altijd hetzelfde! Pfu!

    Welja, daarna gingen we naar de 孔庙, de Confuciustempel. In 478 v. Chr, het tweede jaar na de dood van Confucius, werd op de plaats waar Confucius woonde een eerste monument opgericht, dat meermaals verbouwd en uitgebreid werd. Pas toen het Confucianisme staatsreligie werd, werd het tempelcomplex echt groot. En dat viel te merken! Wel spijtig is dat eigenlijk bijna alle tempels op elkaar lijken. Zowel deze tempel ter ere van Confucius als de tempel die in Nanjing staat lijken op elkaar. Zelfs tempels voor andere kerels lijken op elkaar! Eens je er eentje hebt gezien, heb je ze allemaal wel gezien. Deze was natuurlijk wel specialer, omdat het zich in de geboortestad van Confucius zelf bevond. Oehja, we hebben ook een monnik gezien, en dee had een kodak bij! Sinds wanneer mogen monniken zo’n spullen hebben? :D

    Daarna zijn we met de riksja naar de 孔林 geweest. In Sara’s reisgids stond dat we niet meer dan 5 yuan per persoon mogen betalen, en dat hebben we dan ook niet gedaan. Het was wel een wobbelige trip, maar toch fijn voor een keertje. In het ‘Confuciusbos’ ligt het graf van Confucius, het graf van zijn zoon en het graf van zijn kleinzoon. Het kerkhof wordt tot op heden gebruikt voor nakomelingen van de Kong familie. Ook het graf van zijn vrouw bevindt zich daar, wat zeer ongebruikelijk is voor die tijd, want de vrouw was ondergeschikt aan de man. Overal in het bos lager er heuveltjes, ik denk dat dat graven waren ofzo, kvond dat toch wat eng, haha :D Na ongeveer een uur in snel tempo door het bos te lopen, was ik wel wat moe, boeee! Het goede nieuws was wel dat het nog maar 15u was, en dat we dus nog veel tijd hadden om de stad te verkennen. Eerst eventjes pauze in de hostel! En daarna begonnen we aan onze tocht door Qufu.. of dat dachten we toch! Zoveel was er niet te zien.. na het eten zijn we terug naar de hostel gegaan, en hier zit ik nu mijn blog te typen, hihi!


    Morgenvroeg vertrekken we naar Qingdao !

    24-01-2010 om 00:00 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    18-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Examens en reizen !

    Hallooo poepiiiiiiies!

     

    Het is weer verschrikkelijk lang geleden, ik weet het ! Maar het gewone leventje gaat zo zijn gangetje, en ik weet dan vaak niet wa ik nog moet schrijven!

    Morgen heb ik examen grammatica, en overmorgen examen luisteren/spreken. Moeilijk? Helemaal niet, als je weet dat ik de vorige keer 91 en 84 procent heb behaald, haha! Ik heb wel het gevoel dat het deze keer moeilijker zal zijn dan vorige keer! Vanmiddag scheen het zonnetje buiten, ik en Tessa moesten naar het bureau van de univ om ons diploma van dit semester te gaan aanvragen. Het gerucht doet immers de ronde dat we enkel een diploma van elk semester apart kunnen bekomen, en niet een van de twee semesters in een.. en ik wil wel een bewijs van mijn studie hier hoor, haha !

     

    Vanaf woensdagnamiddag hebben we 5 weken vakantie ! (we hebben geen kerstvakantie gehad he, dus een beetje vakantie nu is wel toegestaan! ) Woensdagavond is het ook het afscheidsfeestje van de Duitsers en Wing. De Duitsers gaan vanaf volgend semester op stage ergens anders in China, meewerken in een of ander bedrijf, of meewerken op de wereldexpo in Shanghai. Ik vind het eigenlijk wel spijtig dat wij dat niet kunnen doen! Want voor uw werk later kan dat misschien nog wel van pas komen! Kga ze allemaal missen weiiii !

     

    Ik en Sara hebben ons de afgelopen week bezig gehouden met trein/vlieg/bustickets vast te leggen voor onze reis. Ik en Sara gaan eerst reizen tot de 6e februari, dan ga ik Chinees nieuwjaar vieren met King, en daarna gaan ik en Tessa de zon opzoeken! We zijn er nog niet uit naar waar we gaan, we dachten eerst aan Thailand of het zuiden van China. We gaan een drietal dagen voor we vertrekken promoties zoeken :) Met King gaat het trouwens nog steeds super (dankuuuu Jokotters voor het kaartje! ), hij woont hier praktisch :D

    Zoals jullie misschien al wisten, was het heel moeilijk voor mij en Sara om goedkope vliegtickets naar Harbin te vinden. Het vliegtuigmaatschappij belde ons altijd terug dat de tickets al wegwaren, en dat we ‘net te laat’ waren.. Dus besloten we treintickets te gaan kopen! Vrijdagnamiddag gingen we naar het station.. nog nooooit zoveel volk bij elkaar gezien! Ze stonden tot buiten aan te schuiven voor treintickets! We waren nog vol hoop en besloten aan te schuiven.. na 2,5 uur aanschuiven merkte Sara op dat er op de grote borden stond dat er de 24ste (de dag dat we naar Harbin wilden vertrekken) geen tickets naar Harbin beschikbaar meer waren.. Na 3 uur waren we eindelijk bij het loket, en inderdaad! Wat zegt die kerel! Geen tickets meer beschikbaar, ‘maar er zijn wel nog staanplaatsen’.. zie je ons al 30uur rechtstaan! :D

    Helemaal teneergeslagen zijn ik en Sara dan maar een broodje gaan eten in de Duitse bakkerij, hihi ! Maar dat was ook gemakkelijker gezegd dan gedaan! Van 4uur tot 7-8 uur is het spitsuur, en is het enorm moeilijk een taxi naar huis te vinden! Dus hebben we de metro maar genomen... en zijn we daarna nog een heel eind te voet moeten wandelen. Er is maar 1 metrolijn in Nanjing, maarja, als dat je enige optie is om thuis te geraken dan doen we dat maar he J

    Savonds heb ik met Sara overlegd wat we nu gingen doen met onze reis.. En Sara had een geniaal idee ! We gaan gewoon in stapjes naar Harbin! 24 janu vertrekken we naar 曲阜 Qufu (tsuufoe), 3 dagen later naar 青岛 Qingdao (tsingtaw), 3 dagen erna naar 天津 Tianjin (tjentsjin) en 3dagen erna naar 哈尔滨 Harbin. We hebben ons busticket naar Qufu al gekocht; 6 uur onderweg met de bus, en we vertrekken op 24 janu om 7u50 ’s ochtends. Als we aankomen in Qufu moeten we een ticket naar Qingdao te pakken krijgen, want je kan enkel een ticket kopen in de plaats waar je je bevind. Vanuit Nanjing kan je dus geen ticket kopen van Qufu naar Qingdao, echt lastig. Want het is de periode dat iedereen vakantie heeft, en dat iedereeen gaat reizen of naar zijn ouderlijk huis terugkeert... Laat ons dus hopen dat we treinen of bussen vinden, zodat we uiteindelijk in Harbin geraken! Anders.. mweii !

    Ik neem mijn laptop mee op reis, dus ik zal daar ook posten over alle nieuwtjes, en vooral ook over de koude haha! Ik heb daarnet op de avondmarkt een mondmasker gekocht tegen de kou, en een thermische broek, hahaha :D ik zal het nodig hebben denk ik ! Op dis moment is het in Harbin -35 graden! Jeeeeeeeej :D

     

    Tot de volgende!

    18-01-2010 om 13:00 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    04-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwjaaar

    Allereerst : aan iedereen een heeeel gelukkig nieuwjaar toegewenst!

    Een aantal dagen geleden zijn de gebakken libellen gaan eten, kijk maar naar de fotos op mijn blog, het ziet er smakelijk uit, haha ! Echt vies was dat niet hoor, het ziet er gewoon niet uit !

    Nieuwjaar in China vieren was heel leuk, vooral omdat we met zo’n grote groep waren! Bijna de helft van onze vriendenkring vertrekt volgend semester naar huis of naar een andere stad in China, dus alle momentjes dat we nog kunnen samenzijn moeten we koesteren! (dat wil niet zeggen dat we elkaar daarna nooit meer gaan zien, we gaan volgend jaar een ‘tour rond Europa doen: Duitsland, Nederland, Zwitserland en Belgie! :D )

     

    Donderdag 31 december was het zover: oudjaar! Na de les zijn ik, Tessa, Sara en Julie naar 新街口 geweest om onze nagels te laten doen. Oorspronkelijk wou ik geen valse nagels, ik had mijn nagels laten groeien, en ze mochten er dan een kleurtje opsmeren en eventueel wat diamantjes opplakken (ja, want in China kan alles, hoe marginaler hoe liever! ) Maar voor ik het wist had ze mijn nagels al afgeknipt en zei ze ‘valse, hé?’   welja, valse dan maar! Sara en Julie besloten ook om valse nagels te nemen, Tessa hield het bij haar eigen nagels. Ik heb op mijn pinkjes 2 hartjes en diamantjes, en Julie heeft op haar pinkjes strikjes laten maken! Zo schattig hihi! (ondertussen is er al aan stukje strik bij Julie afgevallen, boeee! ) Tessa heeft haar nageltjes rood laten lakken, en heeft op elke nagel 3 diamantjes! Haha, ik zou zoiets in Belgie nooit ofte nooit laten doen, maar hier is dat goedkoper, en zo leuuuk hihih !

    Daarna zijn Sara, Tessa en Julie hun haar en make up gaan laten doen, ik ben terug naar huis gegaan om mij te gaan wassen en te shminken J

    Om 19u hadden we met iedereen afgesproken bij de Japanner, voor 15euro zoveel eten en drinken zoals je wil (weetje nog, hoe fout het de vorige keer afliep?) We waren in totaal met bijna 20 man, was heel gezellig allemaal! De Duitsers hadden van die spuitbusjes gekocht waar gekleurde slierten uitkwamen, en spoten op een gegeven moment heel onze privékamer vol, haha! Sara had een hele toef nepsneeuw in mijn froefroe gespoten, en dat plakte als zot! :D Wing heeft aan de dienster een fooi gegeven, omdat ze er weer een mesthoop van hadden gemaakt J

    Ondertussen was het al 23 uur. We gingen aftellen op het dak van een hotel, waar Romain en zijn vriendinnetje voor een aantal weken logeren. Christian was zo gek om, toen we in de lift stonden, de hele lift vol te spuiten met dat roze spuitbusje :D Overal aan het plafond hongen roze slierten! Haha! (we hebben iets te laat gemerkt dat er een beveiligingscamera hing, haha!) Het uitzicht vanop het dak was echt fantastisch. Het enige probleem was dat het uur op iedereen zijn gsm anders stond, en dat we dus niet goed wisten wanneer het exact nieuwjaar was Kien had op de grond wel honderden glow in the dark stokjes gegooid, dat was echt suuupermooi ! Toen we ondertussen al 3x afgeteld hadden en een beetje vuurwerk van in de verte zagen (de Chinezen hebben blijkbaar de gewoonte om op1janu vuurwerk af te steken en niet op 31december), was het tijd om onze vuurwerkstokjes te doen ontbranden! Toen Sara tegen me zei ‘Jeeej, we zitten in China en vieren nieuwjaaar!’ besefte ik pas écht dat ik zo maar eventjes aan de andere kant van de wereld zit.

    Daarna zijn we nog uitgeweest naar 1912 (een gebied met allemaal dancings.. ale, dancings kan je dat eigenlijk niet noemen, gewoon plaatsjes om te gaan dansen hihi ) Uitgeput kroop ik die nacht in mijn bedje..

     

    Zaterdag zijn we naar de Latin-bar geweest waar King werkte. Ja, ik zeg ‘werkte’, omdat hij speciaal voor mij zijn job daar heeft opgezegd. Tis toch ne lieve, ja! Normaal moest hij daar elk weekend van 10u tot 1, 2 of soms zelfs 3 u werken, maar omdat ik in’t weekend enkel veel tijd heb, heeft hij zijn ontslag genomen. Hij weet namelijk ook dat de klok tikt en het snel 30 juni zal zijn...snif!

     

    Ik ben nu al een aantal dagen bezig om onze reis in janu-febru te boeken (we hebben verlof van 20janu tot 1 maart, maar rond 8 febru moet ik terug zijn om Chinees nieuwjaar te vieren bij de ouders van King) We gaan eerst naar Harbin. Harbin ligt volledig in het noorden, en dus zijn de vliegtickets niet van de goedkoopste. Gemiddeld kost een ticket enkele richting rond de 100euro. Toen ik eergisteren op internet aant zoeken was voor vliegtickets, zag ik plots tickets voor 60euro! Ik dacht ‘dat zijn de mijne!’ en ik boekte direct tickets voor mij en Sara. (Tessa gaat niet mee, ze vind het te koud, en Annelies, een vriendin van haar, komt begin februari naar Nanjing) één minuut later kreeg ik telefoon vant vliegtuigmaatschappij, ze zeiden dat ik te laat was en dat de tickets uitverkocht waren. Weii ! Vandaag keek ik opnieuw: weer goedkope tickets! Dat laat ik niet aan mijn neus voorbij gaan hé! Zo snel als de wind waait boekte ik de tickets opnieuw.. toen ik op ‘refresh’ klikte, zag ik dat de tickets weer uitverkocht waren.. ik hoopte stieke toch dat ik er nog 2 te pakken had gekregen! Ik wachtte 1 minuut... 2...3... telefoon! Gadver hé! Weer uitverkocht! Morgen probeer ik opnieuw J

    Ons plan is nu: we gaan naar Harbin naar het ijsfestival (en waar het -40graden is, awtsj!), we blijven daar 5 dagen en nemen dan een trein naar ergens anders. We gaan gewoon naar het treinstation en vragen welke tickets er nog beschikbaar zijn naar een stad die op onze weg naar Nanjing ligt. Zo gaan we dus geleidelijk aan terug naar ons stadje. Na Chinees nieuwjaar gaan we misschien naar Hong Kong, maar dat ligt nog niet vast omdat Sara haar mama misschien komt dan..

    vergeet de fotos van nieuwjaar niet te bekijken !

    04-01-2010 om 00:00 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    28-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Hallo iedereen! Laat ik eentjes een overzichtje geven van het kerstfeest en het buikdansoptreden!

    Op donderdag 24 december vond ons kerstetentje plaats. We hadden er heel veel werk in gestoken, maar uiteindelijk bleek het bloed, zweet en tranen het waard te zijn geweest In de namiddag zijn we eerst naar een infosessie gegaan ivm de spuit voor de mexicaanse griep. Oorspronkelijk aarzelde ik niet om de spuit te laten zetten, want dat is toch veel veiliger? Tot we een hele brief in’t Chinees voorgeschoteld kregen met alle nevenwerkingen van het vaccin.. het is niet 100% zeker dat ik die zou krijgen, maarja, je bent nooit zeker hé.. Ik dacht bij mezelf ‘braken, lichte grieperigheid,... dat kan toch niet erger zijn dan de mexicaanse griep zelf ?’ ..ik was er dus vrij hard van overtuigd dat ik de spuit wel zou nemen.. tot de begeleidster zei dat er in onze provincie alleen al drie mensen gestorven zijn nadat ze de spuit toegediend kregen.. ze vermoeden dat het kwam omdat de mexicaanse griep al sluimerde in hun lichaam, en het door de spuit dus is doorgebroken.. toen ik dit hoorde, besloot ik de spuit niet meer te nemen! Bovendien is de samenstelling van de Chinese spuit anders dan die van de Belgische, en misschien kan mijn lijfje niet goed tegen die Chinesen dingen.. ik betrouw dat niet!

    Maar dus, veel te laat terug thuis gekomen om aan de spaghetti te beginnen, merkten we dat Sara de handen al uit de mouwen had gestoken! Ze stond al ijverig te koken in onze keuken! Oehja, we moesten 3 potten bij vrienden gaan lenen, omdat we er niet genoeg hadden, haha! En heb ik ook al verteld dat iedereen zijn eigen bestek moest meenemen? :D Om kwart na 7 kwamen de eerste gasten al toe, en de rest volgde niet lang erna. King is om half 9, na zijn aerobicles, afgekomen (hij moest eigenlijk nog gaan werken, maar is stiekem weggeglipt).. Hij had een kerstkado voor mij gekocht: een gigantische ploesjen kat (echt schattig, ‘omdat je zo veel van katten houd en er geen op je appartement mag hebben’.. ok, ik geef toe dat ik vaak zaag tegen hem over’t feit dat ik Sokkie zo hard mis! Haha! ), en een armbandje met een klein katje, erop staat 天天开心 (iedere dag vrolijkheid) geschreven! ZO schattiiig! ’s Avonds zei hij dat hij tegen zijn mama heeft verteld dat ik mee Chinees nieuwjaar bij hem thuis ga vieren 14 februari J wii ! Zijn stadje ligt op een paar uur van Nanjing, ben eens benieuwd J

    Iedereen vond het eten precies wel lekker, ook King! Joepii ! Dat heeft Sara weeral goed gedaan!

    Ook het pakjes-opendoen-spelletje was heel leuk! De kado’s waren zo gek als je maar kon bedenken: een blaffende freaky plushen hond, een eend die eieren legt, mario-oorverwarmers,... Iedereen moest 1 kado kopen, en daarna bepaalde de dobbelsteen wie welk kado kreeg. Ik was natuurlijk weeral de laatste, haha! Maar mijn kado was wel lekker: milka-chocolade! Mmm !

    Daarna hebben we nog tot in de vroege uurtjes in de zetels liggen bijkletsen, naar muziek liggen luisteren, en ons liggen amuseren met lichtgevende armbandjes J

     

    Gisteren, zondag 27 december, hadden we een buikdansoptreden. Vanaf 12u smiddags al waren we aan’t repeteren, en om half 7 was het zover! Ik wist dat het een optreden ging zijn met weinig mensen, maar had niet verwacht zo weinig ook het podium was veel te klein, en het probleem was dat er rond het podium water was, dus wanneer je je sluier moest weggooien, viel die recht in het water! we hebben dat uiteindelijk goed opgelost, er dansten maximum 3 mensen op her podium, en de rest erachter. (de filmpjes hiervan kan je bekijken op mijn facebook) .. spijtig dat King altijd veel te veel inzoomde op mij alleen, anders zouden de filmpjes mooier geweest zijn..hihi

    Ze hebben me ook eventjes geïnterviewd, om te vragen hoe ik het vind om te buikdansen in China, en of de pasjes hard verschillen met in België enzo.. Op het einde hebben we allemaal rozen gekregen, en een buikdanssjaaltje (ik heb er een heeel mooi gekregen, danku Nancy! )

    Het optreden op onze univ is gepland op 15 januari ! Hopelijk worden er dan mooiere filmpjes gemaakt hihihi J

     

    Tot de volgende!

    28-12-2009 om 00:00 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    23-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Kerstmis staat voor de deur, en voor ons is dat niet anders ! Vanaf vorige week hebben we ons een kerstboom aangeschaft en galmt er kerstmuziek door onze boxen (waarschijnlijk tot groot ongenoegen van de buren). Vorige week vrijdag was King voor de verandering eens een hele dag bij mij (en niet enkel ’s avonds..) Hij werkt iedere dag tot half 10 ’s avonds, maar nu had hij dus een half dagje verlof genomen voor mijjjjj.. de liefde is nog steeds groot :) We zijn naar een groot meer geweest: het Xuanwu meer. Wel spijtig dat het zo fris was.. Maar al bij al heb ik me toch goed geamuseerd :)

    Morgenavond geven we een kerstfeestje voor onze beste vrienden, in totaal zullen er 13 mensen zijn. Wel lastig, als je weet dat we maar 9 stoelen hebben, haha :D we zullen er wel iets op vinden! Op het menu staat spaghetti (hoor ik iemad lachen? :D), chocomousse en koekjestaart. Op het eerste zicht niet echt een ‘kerstmenu’. Voor ons echter wel, als je hier iedere dag niets anders eet dan noedels en rijst pas op, niets tegen noedels en rijst hoor, maar na een tijdje word je dat echt wel beu :)

    We hebben allemaal een pakje gekocht onder de 20 yuan, dat zowel geschikt is voor mannen als vrouwen. Rond een uur of 10 spelen we een ‘pakjesspel’, waardoor iemand een pakje kan bemachtigen. En laat op de avond gaat we misschien nog uit! King komt ook naar ons kerstfeest, laat ons hopen dat hij het Westerse eten een beetje lekker vind J

     

    Zaterdag en zondag moet ik buikdansen. Zaterdag op onze univ, en zondag.... ik zou niet weten waar We dansen 4 dansjes, en ik denk dat ik er laar 3 van ken (mijn lerares is vrij vaag via sms). We zijn maar met 5, en ik ben weer de enige buitenlandse. Ale, kzal weer beziens hebben :D

     

    Mijn kerstpakje is net op tijd thuis aangekomen! Ik had het 2 maand geleden opgestuurd omdat het zo goedkoper was, maar tot 3 dagen geleden was het er nog steeds niet.. tot ik gisteren bericht kreeg van Sofie dat het was aangekomen! Dan kunnen we vrijdag samen voor de webcam onze pakjes openen, zo lijkt het toch een beetje op kerstmis J

     

    Morgen laat ik me op onze univ inschijven voor een gratis spuit tegen de varkensgriep. Ook in Nanjing zijn er nog maar weinig mensen gespaard gebleven. Vlak naast onze univ is er een kleuterschooltje waar onlangs ook varkensgriep is vastgesteld. Dus, een gratis spuitje kan nooit kwaad! Ik weet nog niet juist wanneer de spuit gezet zal worden..

    Indien ik jullie niet meer zou horen,

                                                    VROLIJK KERSTFEEST !!!

    23-12-2009 om 10:58 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    16-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Hallo!

     

    Zoals sommigen van jullie misschien weten, ben ik van donderdag tot dinsdagochtend op reis geweest! Natuurlijk ging ik niet alleen, Sara, Tessa, Anne-Sophie, haar roommate en Paulina (een meisje van Idonesië) waren ook van de partij.

    Je kan deze blog best lezen in combinatie met de foto’s op mijn fotosite, zo kan je je beter voorstellen hoe het was! ..

     

    .. en hoeveel ongeluk een mens kan hebben op 5 dagen tijd! ..

     

    Op donderdagavond om 19u Chinese tijd (12u Belgische tijd) vertrok onze vlucht naar Xi’an 西安. Voor degenen die niet weten waar Xi’an ligt of zich afvragen ‘wat is daar nu te zien’, google dan maar eventjes, hihi! Sara heeft mijn handje vastgehouden bij het vertrek, want ik ben niet echt een fan van vliegen. Om 20u45 kwamen we aan op de luchthaven van Xi’an. Het duurde nog eventjes vooraleer we een taxi te pakken konden krjjgen, want de ene taxi vroeg al meer geld dan de andere, maar uiteindelijk kwamen we aan bij onze hostel! .. of dat dachten we toch! Haha! Anne-Sophie, haar roommate en Paulina waren donderdagochtend al aangekomen met de trein, en hadden dus al een kamer voor 6 geboekt in een international youth hostel. Maar bij de hostel aangekomen was er niemand te zien! Ook aan de balie wisten ze van niets! En toen we naar Anne-Sophie belden, nam ze toch wel niet op zeker! .. dan zijn we maar iets gaan eten in de hostel om de tijd te doden. Anne-Sophie belde terug en zei dat ze bij de receptie stond.. maar toen wij naar de receptie gingen kijken, was er niemand te zien! Oeps.. we zaten precies een beetje fout blijkbaar waren er 2 hostels met dezelfde naam die vlak bij elkaar lagen. Anne-Sophie is ons komen oppikken in het ‘foute’ hostel. Uitgeput aangekomen in de hostel, duurde het niet lang of we vielen in slaap...

    De hostel was echt superschattig, de poembak was buiten, de gemeenschappelijke wc en douche in een apart kamertje buiten.Ik had aanvankelijk gedacht dat douchen in zo’n koud kamertje niet zo fijn zou zijn, maar uiteindelijk viel het goed mee! En de wc.. dat was een Franse, natuurlijk, haha :D daar zijn we nu in China ondertussen al aan gewend geraakt. Oeh, en ze hadden er zelfs een Belgische Flair om te lezen! Wel eentje van 2006, maar dat geeft niet, haha!

     

    Op vrijdagochtend 11 december zijn we met de bus naar het Terracottaleger gaan kijken. Ik had er al een beeld van in mijn hoofd, maar toen ik daar binnenkwam, viel mijn mond toch wel open.  Er waren 3 sites die met een koepel overdekt waren, op site 1 waren er veel goedbewaarde beelden te zien, op site 2 en 3 ontbrak er al vaker een been, een hoofd, of waren ze nog volop aan het opgraven. De beelden zijn pas in de jaren ’80 ontdekt, en vooraleer je zo’n fragiel beeld kan opgraven.. dat brengt een enorm risico met zich mee! 1 verkeerde beweging en *poef* daar gaat een arm of een been!

    In de namiddag waren ik, Tessa en Sara van plan om de moslimbuurt te gaan bekijken. Anne-Sophie had dat donderdagnamiddag al gezien, dus zij ging iets anders zien. We wandelen, en wandelen.... en plots merkt Sara dat Tessa haar rugzak openstaat. We staan er eigenlijk niet bij stil, en sluiten de rits gewoon opnieuw. Dan zocht Tessa haar portefeuille... volle paniek! Haar portefeulle was gestolen !! Al een geluk zat haar internationaal paspoort en haar visum voor China los in haar rugzak.. maar dan nog! Het eerste dat Tessa heeft gedaan was naar huis bellen om haar ouders te verwittigen. Ze moesten zo snel mogelijk naar de bank bellen om haar visa te laten blokkeren. Dan zijn we naar de Bank of China geweest en haar Chinese bankkaart gaan laten blokkeren. We hadden net voor haar portefeuie gestolen was, een treinticket naar Luoyang gekocht, dus we moesten ook terug naar het treinstation om een nieuw ticket te kopen. In totaal zat er ongeveer 90 euro cash geld in haar portefeuille.. Bij het station aangekomen, zagen we een politiecombi staan. De politieman stond met 2 Chinese meisjes te praten, en we vroegen wat er aan de hand was. Hun portefeuille en gsm waren 5 minuten geleden gestolen! Dat kon geen toeval zijn! Het was een bende die hierachter zat! .. de politieman stelde ons voor mee naar het politiekantoor te komen om aangifte te doen. Tegen dat we terugwaren, was het uiteindelijk al half 7 ‘savonds. Die politiecombi was superschattig, dat beestje reed op elektriciteit, en deed dus *tuftuftuf* tegen maximum 30 per uur! Toen we uistapten hadden we natuurlijk weer bekijks van de Chinezen, die dachten precies wat wij misdadigers waren, haha!

    Aangekomen in het hotel, zei het meisje achter de balie dat iemand Tessa haar portefeuille had teruggevonden. Van geluk gesproken! Tessa moest terug naar het station om haar portefeulle te gaan ophalen. Ik en Sara gingen ons ondertussen omkleden en klaarmaken om te gaan eten met Kirsten. Kirsten zat ook in onze klas in Leuven, en heeft een beurs voor een half jaar gekregen van de provincie Antwerpen. In Xi’an studeren ongeveer 7 Antwerpenaren met zo’n beurs. We zijn dan gaan eten. Ietsjes later kwam ook Tessa toe, mét haar porteleuille! Enkel haar geld was gestolen!

    Na het eten zijn we naar een bar geweest onder de hostel waar we verbleven. Het zat daar vol buitenlanders en de cocktails waren heel goedkoop (2 euro) Alle Antwerpenaren waren er ook. Rond een uur of half 1 zijn we naar een club geweest. Die club was zo indrukwekkend en groot! 3 verdiepingen, fonteinen, zowel een lounge- als een dansruimte.. Rond half 3 hebben we toch de wijze beslissing genomen om naar huis te gaan. De ochtend erna liep de wekker om 10u af, het zou een drukke dag worden..

     

    Op zaterdag zijn we eerst gaan eten met Kirsten en haar vrienden, en daarna zijn we ‘The Big Wild Goose Pagoda’ gaan bezoeken. In die tempel heb ik me ineens wat wierrook gekocht! Ik heb dat tot nu toe nog nergens gevonden, en ik mis de geur wel! Toen we onderweg waren naar de tempel, zagen we een Chinees met water karakters op de vloer kalligraferen. Dat was supermooi om te zien! Wel spijtig dat water zo snel verdampt.. Tijdens de zomer zijn er in de buurt van de pagode waterspektakels, maar daar hebben wij nu dus niet van kunnen genieten.

    Rond een uur of half 5 zijn we op de stadsmuur gaan fietsen. Er was een klein plaatsje waar je fietsen kon huren, we hadden de keuze uit een eenpersoons- of tweepersoonsfiets. Ik en Sara besloten de uitdaging aan te gaan om met de tandem te gaan fietsen! Sara, dapper als ze is, wou vanvoor zitten. De eerste keer in gang geraken was een beetje vreemd en staken we bijna tegen de grond, maar de tweede, derde en vierde keer lukte het al vrij aardig! We mochten spijtig genoeg maar een halfuurtje rondfietsen, en om de hele stadsmuur te kunnen rondfietsen moesten we 90 minuten hebben.. snif.. Savonds gingen de lichtjes aan op de stadsmuur (wat zeg ik, ’s avonds? Het is in China al donker om 5u ’s middags J ) Zowel rond de stadsmuur al op alle Chinese gebouwen op de stadsmuur zelf fonkelden de lichtjes. Ook de Chinese lapionnekes gaven licht.

    ’s Avonds zijn we gaan eten in een Westers restaurant, we zijn op tijd gaan slapen, want de volgende ochtend moesten we om half 7 opstaan om onze trein naar Luoyang te halen.

     

    Op zondagochtend half 9 vertrokken we met de trein naar Luoyang. De trein nemen in China is en blijft toch steeds een avontuur, hoor. Er zat een Chinees over mij die leek op grumpy, geen woord zei en iedereen maar zat aan te staren. De andere Chineesjes waren iets te sociaal naar mijn goestig. Vanaf het moment dat ze hoorden dat we Chinees konden, vroegen ze ons uit over de Belgische economie en de visie van Belgie over China en zo van die verschrikkelijk saaie onderwerpen. Om half 1 smiddags kwamen we aan in Luoyang. Het eerste dat we moesten doen was op zoek gaan naar een hostel om te verblijven die nacht. We zijn uiteindelijk een dag vroeger teruggekomen dan gepland (op dinsdagochtend, en niet op woensdagochtend) omdat Sara Engelse les moet geven op woensdagnamiddag en anders te moe zou zijn. We logeerden in het Mingyuan Hotel, met 6 op een kamer en betaalden 5 euro voor die nacht. Nadat we een kamer hadden, besloten we met de bus naar Longmen 龙门, de ‘drakenpoort’, te gaan. Deze plaats is bekend om de boeddha’s die in de 5e à 6e eeuw na Christus in de rotsen werden gehouwen. We moesten meer dan een uur op de bus zitten, maar rond een uur of 5 waren we er uiteindelijk toch geraakt. Om 10 na 5 stappen we bij het loket, wat zeggen die? Tis net gesloten, van 5u stipt! Wij dachten van ‘ooh neee!’ want we hadden alles mooi uitgestipt wat we wilden bezoeken! We hebben aan zeker 5 mensen gevraagd of we écht niet meer binnenmochten, want we hadden 5u op de trein gezeten! Maar nee... we moesten de dag erna maar terugkomen..

    Daarna moesten we beslissen wat we volgende dag gingen doen. We wilden immers ook graag de Shaolin Tempel 少林寺 gaan bezoeken op maandag! Wat moesten we nu doen? We hadden maar 1 dag over, veel te weinig tijd en veel te veel om te gaan bezoeken!

    Toen we aan de receptie van de hostel ons probleem uitlegden, zeiden ze dat we zelf een shuttlebusje konden huren dat ons de hele dag zou kunnen vervoeren naar alle plaatsen die we willen gaan bezoeken. Op deze manier zouden we ook veel tijd uitsparen. Om zowel de longmen grotten als de shaolin tempel te gaan bezoeken, moesten we om,7u ’s ochtends klaarstaan om te vertrekken.. We zijn maar één keer met deze groep in Luoyang hé, dus we besloten het te doen!

    Savonds komen we aan in de hostel, uitgeput en teneergeslagen omdat we de grotten van longmen niet zijn kunnen gaan bezoeken. We zien al uit naar een lekker warme douche! Toen ik in de douche ging, was het water eerst koud, dan warm, dan koud, ... tenslotte: irritant! Dan wou ik mijn haar drogen.. drooog, droooog.. oei, die lamp doet nu zo raar? *poef* alle elektriciteit in onze kamer uit! Dat moest er nog bijkomen, haha! AL een geluk was de kamer onderverdeeld in 2 kamers, en was er in de kamer van Anne-Sophie wel nog licht. Maar aan onze kant was het compleet donker! Tessa belde naar de receptie, en toen er iemand langskwam zei ze ‘sorry, er is geen oplossing, morgen komt onze werkman pas langs. Jullie kunnen douchen in de kamer hierover, daar zit niemand. ‘ Ja, daar zijn wij vet mee, we hebben ondertussen wel geen licht hé Welja, na zoveel ongeluk de voorbije dagen kon dat er nog wel bij!

     

    Op maandagavond ging de wekker om 6u... Naar de Shaolin tempel was het een uur en half rijden met ons privébusje. De weg was vrij tot zeer bobbelig, dus van veel slapen kwam er niets in huis. Bij de shaolintempel was er een heel complex van andere tempels, ver van elkaar verspreid. Er was ook een Kungfu-voorstelling, en toen ik dat zag, viel mijn mond open van verbazing. In een van de tempels hebben we wierrook gebrand, en laat ons hopen dat onze wensjes in vervulling zulen komen J

    Daarna zijn we naar een tempel geweest waar er wel honderd boeddhabeelden stonden.

    In de namiddag zijn we naar de grotten van luoyang geweest. Daar ga ik weinig over vertellen, je moet zelf maar zien op de foto’s hoe ongelooflijk mooi het er wel niet was! Het sneeuwde een beetje, dat was wel spijig, en we kregen ook geen studentenkorting omdat we geen Chinese staatsburger waren.. maar voor de rest was het zeker de moeite waard!

    Onze nachttrein naar Nanjing vertrok om 21u, en van 18u tot 20u hebben we in de KFC gezeten omdat het daar lekker warm was Toen we daar zaten en aant babbelen waren, zei Sara ‘ik moet jullie iets vertellen..’ we dachten al van ‘oeioei’ Ze zei dat toen we in de tempel van de honderd boeddha’s stonden, ze een van die boeddha’s een hand heeft gegeven, en dan plots zijn vinger eraf viel, hahaha! In alle paniek heeft ze de vinger dan maar in haar jaszak gestoken en meegenomen

     

    Om 21u vertrok onze trein. We hadden slaapbedden, ik en Sara hadden de laagste verdieping en Tessa de middelste. Op de trein hebben we gedaan alsof we geen Chinees konden, want anders zouden ze ons een hele nacht lastigvallen met vragen over de economie van België. Om 22u gingen de lichten uit, en konden we rustig slapen.. dar was buiten het gesnurk van de Chinezen en het gewiebel van de treinwagon gerekend! Ik vond dat de eerste keer in slaap vallen de moeilijkste was, uiteindelijk ben ik maar een keer of 4-5 wakkergeworden en heb ik nog vrij goed geslapen. Na een 11 uur durende treinrit, kwamen we veilig en wel weer aan in ons vertrouwde stadje: Nanjing!

    Rond een uur of 9 ’s ochtends kwamen we aan op ons appartement, ik ben dan nog eventjes gaan slapen tot 12u. In de namiddag moest King normaal gezien gaan werken, maar bij het sportcentrum zijn ze blijkbaar vrij flexibel. Awel, het deed echt goed om hem na 5 dagen opnieuw te zien! Normaal zie ik hem elke dag, dee blijft elke dag bij mij slapen, en dan 5 dagen zonder die ‘verwarming’ naast mij, dat miste ik wel! Ochja, wat kan het leven toch mooi zijn he J hihihi

     

    Tot de volgende!

     

     

    16-12-2009 om 10:13 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    04-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Hey!

     

    Wat vliegt de tijd! Het is ondertussen al december!

    Op woensdag 3 december zei Kasha (een Poolse van in mijn klas) tegen mij dat ze een plaats had gevonden waar je hond kon eten! Haha! Ik, in al mijn zottigheid, heb dan maar voorgesteld om die namiddag eens dat hond te gaan uitproberen Ik heb het voorgesteld aan Tessa, Julie, Wing, en nog een aantal anderen. Het was een ‘hond-hotpotje’, een pot waar hondenvlees in zat, dat staat op een elektrische plaat, begint te koken, en dan kan je daar verse groentjes bijgooien.. Als eerste reactie had ik iets van ‘amai da stinkt’! Hondenvlees stinkt echt enorm, amai, en alle groentjes smaakten na een tijdje ook allemaal naar hond! De smaak van hond? Hmm.. de structuur is zoals konijn, en de smaak zoals.. biefstuk? vies was het zeker niet, maar de volgende keer probeer ik toch een andere kookwijze, misschien dat het dan iets minder zal stinken!

    In de namiddag was het zo’n mooi weer, dat ik voorstelde om naar de zoo te gaan! Ik, Tessa, Julie en Romain zijn samen naar de zoo van Nanjing geweest. Blijkbaar betekent het concept ‘zoo’ voor de Chinezen ook dat er een pretpark aan verbonden is :D het was er een beetje verlaten, en veel van die attracties zagen er een beetje verroest uit :D toch besloten we in een van die dingen in te stappen (tging natuurlijk niet overkop he) Natuuuurlijk zaten we opt einde wel vast zeker, haha! er is ne kerel van daar naar beneden moeten komen om ons verder te ‘duwen’ tot we er waren, haha! Dat is weeral typisch Chinees hé!

    De diertjes in de zoo hadden een vrij zielig leven, de panters hadden enkel een klein kooitje zonder enige boompjes of plantjes in, en liepen de hele tijd een rondje.. de giraf was op een vreemde manier aant rondspringen, en de olifant zakte af en toe door zijn pootjes.. toch hadden de leeuwen het precies wel naar hun zin, ze hadden echt veel plaats! En de aapjes waren ook wel schattig.. de pinguins hadden amper water en zagen er ook maar zielig uit, snif..

     

    Op donderdag 4 december zijn we met een deel van onze klas naar een plantentuin gegaan om de ‘rode bladeren’ te gaan bekijken. Natuurlijk hadden andere Chinezen dat ook gepland! Ze waren meer foto’s aant nemen van de buitenlanders (mij en Julie, want de rest die meegingen waren Koreanen) dan wat anders! Echt frustrerend, maar niets aan te doen! Onze lerares van luisteren/spreken is ook meegeweest, op de foto’s is het degene met het gele-zwarte vestje aan! Op het moment dat we door het park aant wandelen waren, was er een Chinees koppelje trouwfoto's aant laten nemen, zo schattig! ..  natuurlijk kon de fotograaf het niet laten snel een foto van ons te nemen :p

     

    Vandaag, vrijdag, zijn ik, Tessa en Sara naar een groot shoppingcenter geweest waar ze winkels zoals h&m, zara,... enzo hadden! Ik vind hier heel moeilijk broeken, want op de avondmarkt en in andere kleine winkeltjes hebben ze vaak maar 1 maat, en aangezien de Chinezen geen kont noch heupen hebben, geraak ik daar natuurlijk niet in! De prijs van de kledij van Westerse winkels is net hetzelfde dan in het Westen, dusja, voor ons lijkt dat nu wel ‘heeeel duur’, maar beter iets meer betalen dan geen broek hebben hé!

     

    Oehja, gisteren hebben we een filmpje gemaakt van King die aant aerobicles geven is, haha :D heel subtiel, Sara had ‘dorst’ en zet dan subtiel de camera aan het is wel vrij onduidelijk, dus binnen 2 weken proberen we opnieuw! Morgen probeer ik foto’s te nemen tijdens zijn spinningles haha :D

     

    Volgende week donderdag is het al zo ver: dan vertrekken we naar Xi’an en Luoyang! Woensdagochtend komen we waarschijnlijk pas terug met de trein!

     

    -          Wist je dat sommige Chinezen het hier ‘koel’ vinden om met een bril rond te lopen? Vooral de iets zwaardere modellen zijn in, en ook het ‘Harry Potter’ model.. het is zelfs zo erg dat ze vaak met een bril rondlopen zonder glazen in, HAHAHA! Hoe fout is dat !!

    -          Je kan hier een bril kopen, glazen én montuur, voor maar 10euro! Ik heb er al een en heb er geen andere nodig, maar voor mensen die elke dag met een bril rondlopen is het wel fijn om er meerdere te hebben!

    -          Het is hier de gewoonte dat mannen de handtas dragen van vrouwen. Toch moet King van die van mij afblijven :p

     

     

    De foto’s van het hond eten, de zoo en de plantentuin staan bij mijn ‘foto’s’!

    04-12-2009 om 11:56 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    29-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Hey!

     

    Het was me een bewogen weekendje!

    Op donderdagavond 26 november zijn we naar een feestje geweest in Small Scarlet (er is een grote en een kleine Scarlet in Nanjing, meestal gaan we altijd naar de grote) Het concept was ‘Mexicaans en Latino’, maar de Chinezen kennen dat concept precies niet. Een kerel van –ikweetniwaar- zei dat hij tegen Chinezen had gezegd sombrero’s te kopen, maar in plaats van sobrero’s te kopen, hebben de Chinezen gewone hoedjes gekocht! Tot zover het ‘Mexicaans’ concept! De muziek was in’t begin vrij Mexicaans, maar daarna was het hoe langer hoe mee r&b. Het enige dat er uiteindelijk nog Mexicaans aan was, was de tequilla.

    Voor de mensen die het nog niet wisten, ik heb sinds een paar weken (ondertussen al bijna een maand) en Chinees vriendje :) Ik weet wet dat jullie allemaal zeiden ‘ge gaat nog met ne Chinees afkomen! ‘ en dat ik het altijd heb afgewimpeld, maar ik kan er zelf ook niet aan doen :) had het niet verwacht, want in het algemeen vind ik Chinezen toch niet zo knap! Maar dus ja.. Hij heet ‘King’,常青,  het is een sportleraar in het sportcentrum van onze universiteit, 23 jaar en eigenlijk helemaal niet zo ‘Chinees’. Alé, langs de buitenkant wel, maar ik vind dat hij toch vrij ‘open-minded’ is, ondanks hij nog noit buiten China is geweest. Hij kan geen Engels, dus is wel goed voor mijn Chinees :)

    Maar dus, hij was er ook donderda       g, en we hebben allemaal liggen dansen tot 3uur snachts. Rond een uur of 1 werden er ‘bodyshots’ gedaan: kerels moesten neerliggen, er werd zout op hun borstkas gestrooid, het meisje moest het zout oplikken (ieeew), dan een tequillashotje opdrinken, en dan een citroentje van tussen zijn mond nemen. Natuurlijk kropen de grootste hoeren als eerste op het podium, was echt maginaal! 

    Oehja, heb ik al vermeld dat Tessa en nog 2 andere meisjes hebben gedanst met een bewaker? :D alé, niet echt 'gedanst', de bewaker stond er gewoon te staan, en ze zijn ernaast gaan staan en hebben er een foto mee genomen grappig toch! Op alle feestjes zijn er altijd van die bewakers met een kostuum aan, grappiiiiiiiiiig! (check de fotos!)


    Op vrijdagavond zijn we samen met een hele groep gaan eten in een Japans restaurant (Bart en Dennis en Steve, als jullie komen aan we er zeker naar toe, want jullie gaan da leuk vinden!) We waren in totaal met 12, we kregen een privékamer en moesten onze schoenen uitdoen (typisch Japans). Voor 15 euro per man konden we zo veel eten en drinken als we wilden. 15 euro is in China veel geld, maar we dachten ‘voor 1x... ’ De jongens begonnen te drinken en te drinken... Tot ze rond en uur of 22 bijna niet meer op hun benen konden staan! Ik schaamde mij echt dood Die denken gewoon ‘oh, gratis drank!’ en drinken dan zoveel ze kunnen. Er waren een paar Fransmannen bij die zoveel lawaai aant maken waren dat ik echt dacht ‘hier gaan we nooit meer binnenmogen’ .. Op een gegeven moment waren ze allemaal liedjes aant zingen en gooiden ze een heel glas rode wijn om. De kussens waar we op zaten kunnen ze volgens mij ook beter weggooien! Romain (een Zwitser) was er het ergste aan toe. Hij bleef maar drinken, viel 5x bijna op de tafel,  en dus maakten we de wijze beslissing dat we beter naar huis konden gaan. Romain kon zelfs zijn schoenen niet meer aandoen, en ik heb hem dan maar geholpen :D Hij wou echt niet naar huis, en we hebben hem met 3 in een taxi moeten duwen, maar écht duwen! Hij lag daar half levend in de taxi, en al een geluk kunnen de taxideuren langs de linkerkant niet open, want anders was hij eruit gevallen hij wou echt uit die taxi , en wou gaan ‘feesten’ We hebben hem tot aan zijn kamer begeleid. Hij zal zowiezo wel goed geslapen hebben, maar waarschijnlijk ook met veel hoofdpijn opstaan. Het was me het avondje wel.

     

    Gisterenavond zijn we uitgeweest naar Big Scarlet. Er kwamen vrienden van Julie (die in Qingdao 青岛 studeren) langs, maar blijkbaar vonden ze het toch niet zo fijn in Big Scarlet en zijn ze dan doorgegaan rond een uur of 1. Tessa en Julie zijn doorgegaan om half 2, en ik en Sara om 2 uur J Julie logeerde bij ons gisteren, omdat haar roommate (Klaudia, van Poznan (Polen)) ziek was. Aanvankelijk dachten de dokters in het ziekenhuis dat ze de Mexicaanse griep had, maar ze zeggen dat tegenwoordig nogal snel, vind ik. Ze bleek een bacteriële infectie te hebben. Maar het is toch verstandig van Julie om eventjes bij ons te logeren, want in dezelfde kamer liggen dan iemand die ziek is, is toch niet zo’n goed idee.

     

    Ik, Tessa en Sara hebben vliegtickets geboekt naar Xi’an西安. Xi’an is vooral bekend om zijn ‘terracottaleger’. Het Terracottaleger is een verzamelnaam voor de beelden die meegegeven werden in hat graf van de eerste keizer van China, Qin Shi Huang Di . Er was een tentoonstelling van in Maaseik, maar naar de echte stad in China zelf gaan is toch spectaculairder We vertrekken met de vlieger vanuit Nanjing op donderdag 10 december om 19u Chinese tijd. Kirsten, die in Leuven in dezelfde klas dan ons studeerde, studeert voor een half jaar in Xi’an, dus dat is ineens een leuke gelegenheid om haar te gaan bezoeken! We blijven in Xi’an tot zondagochtend, en nemen dan de trein naar Luoyang洛阳 (ongeveer 4 uurtjes) . Daar gaan we in de eerste plaats naar toe om de grote uitgehouen Boeddha’s in de rotsen te bekijken. Op dinsdagavond vertrekken we terug met de trein naar Nanjing, waar we ‘sochtends zullen aankomen. Ben eens benieuwd hoelang we erover zullen doen met de trein, de ene site zegt 11uur, maar de andere zegt wel tot 20uur. We kunnen pas een week voor we vertrekken treintickets boeken, de goedkoopste tickets zullen er wel langer over doen dan de duurdere. We moeten zowiezo ‘zachte bedden’-tickets kopen, want een hele nacht op een stoeltje zitten is ook niets :) met wat geluk slapen we goed en komen we fris als een hoentje aan! :) (wat waarschijnlijk wel niet zal zijn met al die snurkende en stinkende Chinezen rondom ons :p )  

    29-11-2009 om 10:29 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    24-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Hier zijn we weer, terug van weggeweest!

     

    Het weer is hier ondertussen weer compleet omgeslagen, het was vandaag 19 graden! Dat is naar’t schijnt typisch in Nanjing: de ene keer koud, de andere keer warm.. En’t is zo dat ne mens een snotvalling krijgt hé! Dat ik er maar van gespaard blijf, pfu!

    Wist je dat ze in Shanghai een Disneyland gaan bouwen? :D

     

     

    Het weekendje Wuzhen 乌镇 was heel fijn!

    Op vrijdag 20 november is Anne Sophie naar ons gekomen met de bus vanuit Hefei. Op zaterdag vertrokken ik, Tessa, Sara, Anne Sophie, Julie, Wing ( Nederlander) en Romain (Zwitser) om half 7 ’s ochtends naar Xitang 西塘. Xitang ligt ongeveer op een uurtje en half rijden van Wuzhen en op vier uur rijden van Nanjing. Omdat Wuwhen zo’n kleine stad is, deden we met het reisbureau dus twee steden op één weekend. De bus zat maar halfvol, dus veel mensen konden alleen zitten en zo gemakkelijker slapen. Ik heb geprobeerd te slapen op de bus, maar het is me uiteindelijk niet gelukt.. Vier uurtjes later kwamen we moe maar tevreden aan in Xitang!

    De reisgids haalde onmiddellijk een flashy oranje vlag boven (op de fotos is de reisgids de kerel met de oranje trui aan) zodat we elkaar niet zouden kwijtspelen. Xitang is een van de waterstadjes van de provincie Zhejiang 浙江. We zijn met een houten bootje tot aan de ingang gevaren, en terwijl we aant varen waren was er een Chinese trees altijd van de ene kant naar de andere aant rennen (en het bootje was héél klein), waardoor we schommelden. In Xitang wonen veel mensen, ze leven vaak van het toerisme. We hebben meermaals langs de kant gezien hoe Chinese oude vrouwtjes hun kledij aan het wassen waren in de rivier. Echt proper kan dat niet zijn, maar als je niets anders hebt...

    De hele stad is versierd met Chinese lapionnetjes die ’s avonds worden aangestoken. Wist je trouwens dat de film ‘mission impossible 3’ deels is opgenomen in Xitang? Er stonden plakkaten met Tom Cruise erop aan de zijkant van de rivier. Wij hebben ook op de brug gewandeld waar Tom Cruise heeft gestaan! Haha!

    In het dorpje zelf kon je allerlei dingen bezichtigen, zoals tempels, musea, ... Oorspronkelijk gingen we met de hele groep mee, maar na 5 minuten hebben we besloten dat we zelf onze eigen weg gingen gaan. Ik hou namelijk niet van dat ‘opgejaagde’ gevoel, je kan nergens rustig blijven staan, en waar zij te lang blijven stilstaan, wil ik al doorgaan omdat het zo saai is.. We spiltsten ons vanaf dan dus af van de groep, en moesten om half 7 ’s avonds aan de grote ingang verzamelen.

    We zijn iets gaan eten, en daarna terug de straatjes gaan verkennen! In de straatjes waren er allemaal winkeltjes: eetstandjes, kledingwinkels, enzoverder. In de kledingwinkels hadden ze zo’n mooie kleren! Allemaal Indisch enzo! Ik heb toch de wijze beslissing gemaakt om niets te kopen, want ik vond het een beetje duur.

    Op een gegeven moment zagen we een man, rechtstaand in een boot, en op de zijkant van de boot zaten allemaal vogels. Sara vertelde me dat het een vissersbootje was: de vogels hebben een koordje rond hun nek, hebben honger, gaan het water in om vissen te vangen, kunnen het niet doorslikken door de koord om hun nek, en spuwen de vis uit op de boot. Natuurlijk wordt het koordje er af en toe afgedaan, zodat de beestjes kunnen eten. .. een handige manier om vissen te vangen, al zeg ik het zelf!

    Tessa heeft zich gewaagd aan het eten van een soort slak, maar uiteindelijk bleek het toch niet zo lekker te zijn dan verwacht!

    Langs de oever van de rivier werd er af en toe een stukje Chinese Opera opgevoerd: een meisje in een lang blauw gewaad zong Chinese liedjes, begeleid door live muziek.  

    Na een paar uurtjes te hebben rondgewandeld en langzaam tot het besef te komen dat we ‘hier al eens gepasseerd zijn’ (het stadje was kleiner dan verwacht), besloten we thee te gaan drinken en ‘jungle speed’ te spelen. Jungle speed is een spel dat Sara opgestuurd heeft gekregen van thuis, en dat echt superleuk is! .. na een paar uur thee drinken en spelletjes spelen, gingen we verder op pad! Het begon ondertussen toch al wat laat te worden. Rond hald 6 ’s avonds was het buiten al volledig donker, en dat gaf heel mooie tafereeltjes. Alle Chinese lapionnetjes gingen aan, buiten op straat werden er papieren bootjes verkocht waar je dan een kaarsje kon in laten branden en kon laten drijven op de rivier. Romantisch toch, allemaal!

    Rond een uur of 6 besloten we terug naar de uitgang te wandelen waar we met onze groep hadden afgesproken. Door de donkere paadjes en de straatjes die allemaal op elkaar lijken, waren we natuurlijk de verkeerde kant op gegaan. Om kwart na 6 krijgt Wing telefoon van onze reisgids ‘waar zijn jullie? Iedereen is er al buiten jullie! ‘ Maja, we hadden pas afgesproken om half 7, dus we hadden nog een kwartier hé! Wing vroeg de juiste weg aan een of andere Chinees die we tegenkwamen, en uiteindelijk hebben we de juiste weg toch gevonden.

    Dan moesten we nog 1,5u in de bus rijden richting een of ander dorpje tussen Xitang en Wuzhen. Blijkbaar sliepen we in ‘Motel 168’ haha! De kamers waren heel deftig en de douche ook, enkel spijtig dat er alleen maar koud water uit kwam. Van 9u tot 12u hebben we op de kamer van Wing en Romain nog Jungle Speed liggen spelen en vooral heel veel gelachen. Vooral wanneer we Romain de zin ‘de poetsier poetst de postkoets met postkoetspoets’ wilden aanleren, lag iedereen plat van het lachen! 

    De volgende dag, op zondag 22 november,  moesten we om 9u al paraat staan om te vertrekken met de bus naar Wuzhen.. of dat dachten we toch! Dan bleek dat we eerst nig een uur konden gaan shoppen! Wie wil er nu shoppen als je een uur langer kan slapen! We hebben wel onze kamersleutel al moeten afgeven.. Dus dan besloten we maar te gaan ontbijten in de motel! Om 11u vertrokken we naar Wuzhen en een half uurtje later kwamen we daar aan. Onze eerste reatie was ‘amai, dat lijkt op Xitang’, met het enige verschil dat dit stadje nóg kleiner was dan Xitang, er waren namelijk maar 2 lange straten, en dat was alles! Het was wel heel gezellig en moooi, maar we waren wel blij dat we om 14u al moesten verzamelen om terug naar Nanjing te vertrekken. Ook hier waren er allerlei musea in het toeristische stadje zelf. Het mooiste vond ik de plaats waar ze stof schilderden om tassen van te maken. De lange blauwe lappen stof hongen te drogen aan bamboelatten, en dat was wel een fijn zicht J We zijn ook naar een beddenmuseum geweest met bedden van honderden jaren oud.

    Om 18u ’s avonds kwamen we terug aan in Nanjing. Het was een fijne reis, ik raad het anderen aan omdat het zo klein en schattig is, maar als je het hebt gezien heb je het ook écht gezien. Na een tijdje is het gewoon ‘een van de vele waterstadjes’ van China, maar ik persoonlijk vond het toch de moeite waard!

     

    24-11-2009 om 12:28 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    20-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Heey!

     

    Wist je dat je hier bij Mc Donalds ipv frietjes ook mais bij je eten kan krijgen?

    Haha!

     

     

    Gisteren dacht ik weer dat ik gek werd van mijn laptop: de letters i, o, p, j, k, l en m waren plots veranderd naar cijfers! Ik zou begot niet weten hoe dat kwam want ik heb niets veranderd in de instellingen! Ik vond echt de oorzaak niet, dus heb ik besloten mijn account te verwijderen en er een nieuwe aan te maken. Alle belangrijke documenten heb ik dan op een usb gezet zodat ik ze niet kwijt was. En als dat nog niet genoeg was, werkte mijn windows media player ook al niet meer! Ik had een dvd decoder nodig ofzoiets.. dus ben ik gewoon op internet gaan zoeken naar gratis dvd decoders, en na eventjes zoeken is alles in orde gekomen, ik kan terug dvds afspelen J tegen ’t einde van ’t jaar word ik nog een laptopexpert

     

    Morgen om half 7 ’s ochtens vertrekken we naar 乌镇, Wuzhen, een klein stadje in de provincie Zhejiang. We zijn 4 uurtjes met de bus onderweg en komen zondagavond terug!

    乌镇 is een van de ‘watersteden’ van China , voor meer info, check: http://www.chinahighlights.com/hangzhou/attraction/ancient-village-wuzhen.htm

     

     

    Tot zondag !

    20-11-2009 om 12:02 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    16-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Hey!

     

    Het is de afgelopen dagen weer kouder geworden. De regen heeft vanaf vandaag plaats gemaakt voor sneeuw! De sneeuw blijft wel nog niet liggen, maar dat zal nog wel komen. Voor vannacht voorspellen ze -11 graden, dus ik vrees dat het morgen glad zal zijn op de baan. Al een geluk heb ik deftig schoeisel! De schoenen zijn hier wel goedkoop, maar je moet toch altijd opletten met de kwaliteit. Veel schoeisel is niet waterdicht, niet echt handig wanneer je in een stad zit waar het zo vaak regent! Plastieken regenbotjes zijn nog altijd het beste van allemaal!

    - De airo staat al volop te draaien. Ik hoor jullie al denken ‘airco, met dit koude weer? Is het nog niet koud genoeg?’ De airco is hier tevens de verwarming. Ik dacht aanvankelijk dat het niet zoveel warmte zou geven, wie verwacht nu dat een airco warmte geeft! Maar mijn kamertje is lekker warm nu! Soms zit ik wat in de knoop met de instellingen, en komt ze plots koude lucht uit, maar al een geluk kent Sara er veel van

    - Vanaf het kouder werd, begonnen de Chinezen een mondmasker te dragen. In de zomer doen sommigen het ook, maar het valt toch op dat ze nu met veel meer zijn! Het is me nog steeds een raadsel waarom; zo’n ding beschermt je immers niet tegen de bacteriën! Misschien zetten ze het op omdat het warmer is aan hun mond en neus? Overal, of toch bijna overal, verkopen ze zulke mondmaskers. In alle maten, alle kleuren, met alle mogelijke motiefjes erop. Ik ga toch maar niet mee met deze ‘trend’!

    - Een tijdje geleden, op 11 november, was het 光棍节, de dag van de vrijgezel. (omdat het 11/11 is, veel ééntjes! ) veel speciaals heb ik er niet van gemerkt, alleen dat ze op de Chinese radio een hele dag bezig waren over vrijgezellen en dergelijke. Oehja, heb ik al vermeld dat Sara een Chinees radiostation heeft gevonden waar ze wél leuke muziek spelen? Op de meeste Chinese radiostations spelen ze saaie Chinese muziek, maar op dit spelen ze Westerse en leuke Chinese muziek! Studio Brussel had af en toe wat problemen, dus daarom is ze maar op zoek gegaan naar een leuk Chinees radiostation!

    - Wisten jullie dat indien je in China je masterdiploma wil behalen, je in totaal 10 jaar op de universiteit zit? 3j universiteit, 3j bachelor en 4j master! Dat is heel lang in vergelijking met de 4 of 5 jaar in België! Ook de jeugd van de Chinese kindjes is echt afzien, ze moeten vaak van 7 tot 6 naar school, en hebben dan nog huiswerk tot een uur of 11 ’s avonds! En dan spreek ik over de lagere school hé! Een groot verschil met het relaxte leventje dat de Belgische jeugd heeft..

    - De Chinese maatschappij is volledig gebaseerd op 关系, ‘guanxi’ of ‘connecties’. Indien je werk zoekt, is het belangrijker dat je mensen ‘kent’, dan dat je supergoed bent in een bepaald vak. Ook in de winkels is het zo: indien je vrienden meeneemt naar bepaalde winkels, krijgen zij en jij korting. Zo ga ik vaak schoenen, sjaals, handschoenen en dergelijke kopen in een winkeltje naast ons, en ik krijg 20% korting iedere keer ik naar daar kom. Indien ik vrienden meeneem, krijgen zij ook 20% korting. Zo verkopen zij meer en hebben mijn vrienden een goedkoper prijsje.

    Wist je dat Chinezen hun neus niet snuiten? Ze vinden dat vies, en vreemd dat wij dat doen! Ze snuiven gewoon omhoog, ieuw! Ieder zo zijn eigen gewoontes hé! J

     

    Dit weekend ben ik samen met Julie en Maaike (iemand van Leuven die een weekendje bij Julie op bezoek kwam) naar een arm steegje geweest in Nanjing. Volgens Chinezen was dit steegje ‘nog niet zo arm’, maar ik vond hun levensomstandigheden echt erg.. Ze sliepen gewoon tussen de betonnen muren, met de deur open want ze hebben toch geen verwarming. Op een gegeven moment zagen we dat er een vrouwtje eten verkocht, en het zag er echt goed uit! Dus vroegen we of we er een aaltal konden kopen. Ze vertelde ons dat alles al uitverkocht was, maar dat we wel gratis mochten proeven. Dat madammeke was echt zo schattig en zo lief, ze woonde ook in een van de krotten en had dus zelf helemaal niet veel, maar toch liet ze ons gratis proeven..

    Ik heb dit weekend 2 dagen tot 13u geslapen haha ik wou er van profiteren omdat we nu nog geen huiswerk hadden en dat waarschijnlijk snel weer zal veranderen! En inderdaad: vandaag hebben we weer een hele hoop huiswerk gekregen..

    Sara en Tessa zijn vanaf gisteren terug van hun weekendje Suzhou. Ze zijn om 1u ’s nachts pas thuisgeraakt, omdat ze gisteren pas een treinticket hadden gekocht en de enige trein die nog beschikbaar was 6 uur (ipv 2uur met de snelle trein) onderweg was.

     

    Morgen gaan we naar het reisbureau om eventueel volgend weekend een weekendje weg te gaan.

    Ik ga me eens verder verwarmen aan mijn airco! Tot de volgende!

     

    16-11-2009 om 07:09 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    12-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Halloooo!

     

    Drie dagen geleden dacht ik even dat echt al het ongeluk van de wereld over mij had gekregen.. eerst wou mijn internet niet mee (niet zo erg, zal wel een tijdelijke verbindingsfout geweest zijn), maar ’s avonds wou mijn laptop niet meer opstarten! Die is nog maar een maand of 4 oud en was heel duur, dus dat sloeg wel tegen! Een maand geleden had ik hetzelfde probleem gehad: mijn laptop starte niet op, maar toen kwam er een herstelding op van Windows, heb ik dat zijn werk laten doen, en na een half uurtje was alles terug in orde! (en nee papa, ik heb niets gedownload, ik heb geen muziekdownloadprogramma of niets op mijn laptop.. ik pas op zenne! J ) Ik hoopte dus dat het nu op die manier ook wel opgelost zou geraken! …

    .. dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan, na 3 uur scannen gaf mijn laptop nog steeds geen teken van leven.. Ik besloot dan gewoon de volgende ochtend opnieuw te proberen..

    Op dinsdag 10 november probeerde ik dus opnieuw. Nog steeds geen teken van leven… paniiek! Want ik heb in België een jaar garantie op mijn laptop, maar ik zit in China, en durf dee niet naar België op te sturen! .. Ik heb met de backup-dvds van mijn papa geprobeerd om alles eraf te gooien en het oorspronkelijke besturingssysteem er terug op te zetten, maar nog steeds niets.. het las wel dat er een backup-dvd in zat, maar op het moment dat het moest installeren, deed het niets… nog meer paniek!

    Op woensdag 11 november ben ik dan samen met Tessa en Julie naar een Vaio-winkel geweest, omdat mijn laptop een Vaio is.. Ik speelde echt al rampscenario’s af in mijn hoofd, ik vreesde echt al het ergste! De kerel die mijn laptop onder de loep nam, was vrij laks en iedereen die in de winkel werkte waren precies kleine kindjes: ze zaten met stokjes in elkaars zij te porren, waren aant duwen en trekken,..ik dacht ‘waar zijn wij weeral terechtgekomen!!’ .. de kerel gaf mij weinig info over wat er mis was, en probeerde eerst alles dat ik al lang tevergeeft had geprobeerd.. hij zei ook dat mijn harde schijf misschien kapot was.. toen hij dat zei, werd ik eventjes niet goed … na drie uur wachten, zei hij dat hij er een Chinees besturingsprogramma, windows XP, op kan installeren.. het lastige is dan wel dat alles int Chinees is, en mijn toetsenbord als basis op qwerty staat.. dat was het minste van mijn zorgen!

    Nu heb ik dus de Chinese XP op mijn laptop (en geen vista meer), ik heb zelf Nederlands geïnstalleerd zodat ik toch ook gewoon azerty kan typen.. Ik had ook eventjes problemen met de internetverbinding, maar nu is alles opgelost..

    Papa, dee kerel heeft daarna geprobeerd om met uw dvds die jij hebt gemaakt het originele besturingssysteem erop te zetten, maar dat lukte niet.. hij herkent wel een backup-schijf, maar kan de data erop niet lezen.. welja, dat is nu het minste van mijn zorgen, het belangrijkste is dat er niets serieus mis is met mijn laptop !!

     

    Nu over iets anders, ik heb zoals jullie misschien wel weten maandag en woensdag examen gehad. Ik heb vandaag mijn puntjes teruggekregen, en heb op grammatica 90% en op spreken/luisteren 83%, haha! Er waren er bij van mijn klas die 94% hadden en niet blij waren :p moet je niet vragen! Ik heb nog nooit zoveel en zo gemakkelijk punten behaald op grammatica en spreken! Luisteren was iets moeilijker, maar uiteindelijk viel dat ook wel mee ;)

     

    Gisterenavond was er een ‘feestje’ in de buurt van ons sportcentrum. King (sportleraar) vroeg of we ook niet kwamen piepen.. Ik en Tessa zijn er naartoe geweest (oehja, heb ik al vermeld dat het al begon om half7? :D ) toen we daar aankwamen was er heel veel volk, int midden was er een dansvloer en Chinezen moesten allerlei spelletjes spelen. Zo moest bijvoorbeeld iemand een ‘move’ doen, en moest de andere dat ook doen en nog een nieuwe ‘move’ erbij doen, zodat opt einde niemand meer wist welke move na welke kwam :D Er werd ook iemand geblinddoekt en dan moest de andere luid roepen naar waar hij moest wandelen, wat ook weeral uitmondde in hilarische situaties… en dan.. DAN!! Alle lichten uit! Aqua muziek! En vééééél discobollen! Hahahaha, je hoort het goed, dat is precies wat er op 8u gebeurde! Marginale 90’s muziek, iedereen liep naart centrum en begon volledig te geven hahaha! Dat duurde voor ongeveer een kwartiertje, en dan was het weeral de tijd voor spelletjes! Ik en Tessa keken naar elkaar van ‘wat is dat !!’ :D Het was echt te gek voor woorden!!

     

    Tessa en Sara vertrekken naar Suzhou morgen. Ik ga niet mee, want ik ben een beetje ziekjes, en ga het dus niet riskeren om in dit hondenweer een weekend weg te gaan. Een hondenweer is het, het doet niet anders dan regenen al 2 dagen aan een stuk (echt, zonder ophouden!). Ons klein steegje is al volledig ondergelopen, ik ben blij dat ik plastieken bottekes heb zodat mijn voetjes toch wat droog blijven!

    Indien ik morgen beter ben, ga ik het einde van de examens vieren in Scarlet, samen met een hele hoop andere Nanjing Normal University-gangers!
    Laat het feestje maar komen!

    12-11-2009 om 14:04 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    08-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Hallooooooo!

     

    Allereerst: mijn excuses dat het zo lang heeft geduurd vooraleer ik nog eens op mijn blog heb geschreven! Het was enorm druk afgelopen week, morgen en woensdag heb ik examens en ik heb er hard voor geblokt! Nu dus eventjes pauze om op mijn blogje te schrijven J

    Het weer heeft hier weeral zijn kuren: het ene moment is het 20 graden het ene moment nog maar 10.. deze week was het heel koud, maar nu valt het al wat beter mee.. en natuurlijk, door al die weerswisselingen, hoe kan je dan niet ziek worden! Ook mij is het overkomen! Gisteren zijn we inkopen gaan doen, en toen ik terugkwam had ik heel veel hoofdpijn.. van de drukte en hitte, dacht ik, dus ik ben ’s avonds toch nog gaan zumba-dansen.. na de zumba was het pilates, en toen voelde ik de hoofdpijn weer opkopen.. ik ben vroeger uit de les gegaan, omdat ik het echt niet meer uithield… Vanochtend ben ik wakker geworden, badend in het zweet.. leuk toch, net een dag voor de examens! Welja, ik heb nu een pijnstiller genomen en nu is het iets beter.. zoek of niet ziek, bibie doet haar examen mee morgen! Ik heb nier voor nietw gestudeerd hé! Wisten jullie trouwens dat er hier geen dokters zijn zoals in België? Als je ziek bent, moet je naar het ziekenhuis! Klinkt heel eng, ik weet het, maar de gewone dokters zitten allemaal daar J

    De Chinese remedie tegen alles is: gewoon heet water drinken! Zelfs geen thee, nee, gewoon heet water is dé remedie tegen alles :D laat ons hopen dat het werkt!

     

    - Tessa is begonnen om zelf een sjaal te breien en het ziet er al goed uit! Het is echt wel een ideale manier om pauze te nemen, ben benieuwd naar het uiteindelijke resultaat!

     

    - Eergisteren liep onze wc bijna over haha!  We weten niet hoe of wat het veroorzaakt heeft, maar wonder boven wonder heeft het probleem zich na 1 dag zichzelf opgelost! Was wel eng, want wanneer we doortrokken, liep het water echt tot bijna helemaal boven aan de rand

     

    - Vrijdagnamiddag zijn we in een Duitse bakkerij gaan eten, Sara zei dat ze daar gewone broodjes verkopen zoals bij ons! En inderdaad, we hebben er een gewoon ‘Belgisch’ broodje met kippensla en komkommer en tomaat enzo kunnen eten! En nog voor helemaal niet veel geld!

     

    - Ik heb een smsje gekregen van Sofie dat Dennis zijn haar af is? Ik wil fotoooos! Waaaaa

     

    - Ik heb een aantal dagen geleden een elektrische warmwaterkruik gekocht, haha! Dat moet je eerst in de stekker steken, en een aantal minuten later is dat lekker warm mmmmm!

     

    - Wisten jullie dat veel Chinese mannen een lange pinknagel hebben? Tessa zegt dat een soort van teken van status is, bewijst dat ze geen fysieke arbeid moeten leveren.. ik vind het toch maar vreemd

     

    - Oehja, voor ik het vergeet, als iemand van jullie mij en smsje stuurt naar mijn Belgische nummer, en het smsje is langer dan 1 smsje, dan krijg ik altijd enkel het laatste stukje aan en volgt het eerste stukje pas een aantal dagen of soms zelfs pas een week nadien! Dusss, probeer in het vervolg alles in 1 smsje te proppen aub!

     

    - Het buikdansoptreden van gisteren is niet doorgegaan, het is verzet naar een paar weken later, omdat dat beter uitkwam voor de organisatoren. Ik hou jullie nog zeker op de hoogte!

     

    - We zijn nu al plannen aant maken voor tijdens de vakantie van 23 janu ot 28 febru. Waarschijnlijk gaan we eerst een aantal dagen naar Harbin. Het is daar tijdens de winter ongeveer -40 graden, maar het is er supermooi, er is een ijsfestival enzo! We blijven er niet te lang, want na een paar dagen zal mijn neusje er al afgevroren zijn denk ik! Daarna gaan we naar Peking, onze lerares van in Leuven van vorig jaar bezoeken. Ze mocht maar twee jaar lesgeven in België , en is vanaf augustus terug naar Peking gegaan.. En omdat het zo’n fijne lerares was, gaan we ze natuurlijk eens bezoeken J En daarna gaan we terug naar Nanjing en gaan we ergens Chinees Nieuwjaar vieren! (dat valt op 14 febru)

     

    08-11-2009 om 00:00 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    31-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Hierbij een kort overzicht van de voorbije dagen:

    Woensdag 28 oktober was het Klaudia haar verjaardag. We zijn een flashyroze taart gaan kopen en ze was heel lekker, haha!

    Donderdag 29 oktober zijn ik, Tessa en Sara iets gaan drinken met een van onze sportleraars (‘King’), in een Latin-bar! Het was heel gezellig. We waren al een tijdje op zoek naar een café waar we gewoon iets konden gaan drinken. Er waren ook Chinezen op een podium live aant zingen waren, en die konden er wat van, amai!

    Vandaag, 31 oktober, gaan we naar een verkleedfeestje in Scarlet. Ik ga als indiaan (heb gewoon wat pluimen moeten kopen, de rest haal ik wel uit mijn kleerkast :p ), Sara en Tessa gaan als piraat!

    Morgen ga ik van 13 tot 16u buikdansen, want ik moet 7 oktober optreden en ik ken het dansje nog niet volledig.. Savonds gaan ik en Tessa les geven aan Chinese kindjes tussen 8 en 10 jaar, we moeten ze al spelend Engels leren en met hun Engelse liedjes zingen. Dit is maar één keertje dat we dat moeten doen, maar we worden er wel betaald voor en als ze ons daarna ooit nog eens nodig hebben, gaan ze ons zeker contacteren.

    9 november beginnen mijn examens. Ik heb er nu al geen zin in :D Ik moet nog veel leren, maar volgens de lerares zal het nog gemakkelijker zijn dan de testjes die we tussendoor krijgen (en die zijn al hééél gemakkelijk!); dus als ik ze mag geloven, zal het allemaal wel goed komen!

     

    Sofie zei me onlangs dat ze niet wist dat alle winkels hier zo laat open zijn. Dus bij deze: alle winkels zijn hier open tot snachts, en gaan weer open rond een uur of 6 ’s ochtends. Das echt héél handig, want als savonds je wcpapier op is, kan je gemakkelijk nieuw gaan kopen haha :D

    31-10-2009 om 00:00 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    26-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Op 23 oktober was het zo ver: om kwart na zijn we 5 opgestaan omdat we om 7uur ’s ochtends vertrokken naar de Gele Berg 黄山! Sara voelde zich ’s ochtends niet goed, en heeft dus de wijze beslissing genomen om niet mee te gaan.. Als je ziek bent de berg beklimmen is immers niet zo’n goed idee..

    We waren met z’n 16, schoolgenootjes van allerlei verschillende jaren. Meer dan de helft kenden we al, maar het is ook altijd fijn om weg te gaan met mensen die je nog niet goed kent, zo leer je ze immers beter kennen! Het was 6 uur rijden met de bus, maar we hebben er uiteindelijk maar 5 uur over gedaan omdat de bus heel snel reed.. Bussen op de linkerrijstrook? Dat kan hier allemaal! Ik heb bewust niet naar buiten gekeken, vooral niet op het moment dat we het berggebied inreden.. De buschauffeur moest zeker zijn leven beu geweest zijn, anders rij je zo snel niet op zo’n gevaarlijke wegen! Haha! Ik was heel moe en heb bijna niets kunnen slapen op de bus omdat de weg veel te oneffen was, de bus schokkelde en schokkelde… Als ik een secondje in slaap gevallen was, was ik de volgende minuut al wakker door de stomme weg..

    We kwamen rond 12 uur aan in ons hotel in ‘Gele Berg-Stad’. De hele stad is genoemd naar de berg en is duidelijk volledig gebaseerd op toerisme. Nadat we onze kamers waren ingetrokken (die heel deftig waren: douche op elke kamer, kamers van 2 of 3 personen), moesten we beslissen wat we die namiddag nog gingen doen. We gingen de berg immers pas beklimmen vanaf zaterdag 24 oktober. We zijn naar de ‘negen watervallen’ geweest met een busje dat werd geregeld door het reisbureau. De hele reis was geregeld door een reisbureau, en uiteindelijk hebben daardoor we bijna de helft bespaard op onze reis! In het busje weerklonk het geluid van foute Chinese technomuziek, ik zat vlak naast de chauffeur die ook met hoge snelheid in de bochtjes scheurde, en af en toe moest ik me echt vasthouden, anders vloog ik op zijne schoot!

    De ‘negen watervallen’ waren supermooi, veel watervallen (logisch), veel rotsen en veel Chinezen.. We hebben daar een hele dag rondgewandeld, tot een uur of 6 ’s avonds. Langer konden we niet wegblijven, want het wordt snel donker en dan zouden we misschien onze weg niet meer terugvinden.. Terug bij ons hotel aangekomen, besloten we ergens anders te eten dan in ons hotelletje.. Het was daar immers vrij duur.. Toen we weggingen zeiden ze ‘als je hier eet, krijgen jullie 6 flessen bier gratis!’ (Chinese flessen bier zijn halve literflessen met 2% alcohol in, haha!  Dat proeft naar bier met water! Maar ja, gratis is altijd fijn!) We zijn toch in de buurt maar gaan rondkijken, maar daar bleek dat er niets goedkoper was.. dus dan zijn we gewoon terug naar ons hotel gegaan, en gezegd dat we daar eten als we 8 gratis flessen bier krijgen, we daar gaan eten! En natuuurlijk mocht dat haha!

    Na het eten kregen we allemaal ons klopje.. we waren moe van de drukke dag, en van het vroeg opstaan die ochtend.. We zijn nog eventjes op een bankje gaan zitten voor een supermarkt waar ze luide muziek speelden, en rond een uur of acht ben ik mij gaan wassen (want er was alleen water van zeven tot negen ’s avonds), en rond een uur of negen zijn ik en Julie, met wie ik een kamer deelde, gaan slapen.. De wekker liep de volgende ochtend al af om zeven uur…

    Om half acht vertrok de bus naar het punt waar we de Gele Berg gingen beklimmen.. Bij het allereerste deeltje ging de gids nog mee, het waren allemaal trappen, er kwam maar geen eind aan! Na 40 minuutjes waren we pas bij de ‘echte’ ingang van de berg, en we waren al moe de gids ging met de kabellift, en vroeg wie er nog allemaal mee wou. Twee Duitse meisjes zijn mee met de kabellift gegaan, maar ik besloot dat ik het met de groep te voet ging doen! Ten eerste kostte de kabellift bijna 9 euro, en ten tweede zou het voor mij ook een hele prestatie zijn moest ik het helemaal te voet tot boven halen! Rond half 12 ‘s middags moesten we op het volgende punt aankomen..

    De jongens gingen met een spurt de trappen op, maar ik en de rest deden het een beetje op ons gemakje. Dat was al vermoeiend genoeg! Aan de trappen kwam maar geen einde! Om de zoveel trappen moesten we uitrusten, anders zouden we het nooit tot boven halen.. Rond 11 uur zijn we de jongens terug tegengekomen, en ik hoopte dus stiekem dat we er bijna waren hihi.. Toen ik vroeg aan Wing (een Nederlander die er Chinees uitziet) waar we ergens op de kaart waren, toonde hij me dat we nog maar in de helft waren van het eerste ontmoetingspunt met de gids.. Sloeg dat even tegen! .. maar we bleven trapjes beklimmen! Af en toe kwamen we Chinezen tegen die loodzware pakken droegen, ter bevoorrading van de winkeltjes op de berg.. Voor een flesje water op de berg betaalde ik 10 yuan, terwijl het in de gewone winkel maar 1,5 yuan kost.. Maar ja, het water moet er geraken ook hé! En dorst hebben is ook geen optie! Op zoveel meters hoogte is het moeilijk om aan water en dergelijke te geraken.. Om half 1 kwamen we aan op het ontmoetingspunt met de gids. Dan moesten we nog 9 km omhoog en omlaag doen, vooraleer we bij onze hostel waren. Dat padje viel al een geluk al iets beter mee dan het eerste… Om vier uur kwamen we aan bij de plaats waar we gingen eten.. We hadden een uur pauze, want het restaurant was gereserveerd om 5uur. We zijn op een rots geklommen en hebben daar in de zon uitgerust. Ik had totaal niet door dat ik een beetje verbrand was in mijn gezicht door de zon! (Chinezen zouden zeggen: ‘heb je geen bang om bruin te worden??’ omdat hun schoonheidsideaal wit is..) Ik was stiekem wel blij met wat zon op mijn snoetje!

    Na het eten was het al donker en moesten we nog 1 km doen tot onze hostel. Langs de buitenkant zag de hostel er echt wel deftig uit, maar toen we in de slaapzaal kwamen dachten we ‘oeioei..’.. er waren zeker 100 bedden in een grote kamer: stapelbedden, tentjes, normale bedden.. Blijkbaar was dit de slaapzaal van de jongens. Toen ze op hun bed gingen zitten, voelden ze dat er geen matras op lag! Ze sliepen dus quasi op een houten plank.. Onze slaapkamer was iets beter, ik sliep samen met 7 meisjes en had een vrij deftige matras, en Tessa en Julie sliepen in de gang hun ‘kamer’ was gewoon een kleine gang waar de twee deuren van toekonden, en waar er twee matrassen op de vloer gegooid waren

    We zijn op de bedden van de jongens gaan zitten en hebben daar ons eigen mini-feestje gebouwd. Toen bleek dat er al Chinezen waren die wilden gaan slapen, hebben we ons in de ‘kamer’ van Tessa en Julie gezet. Martin (een Engelsman) maakte een goed punt: ‘wie had tien jaar geleden gedacht dat we op dit moment in China,op een berg op 2000m hoogte, in een gang op matrassen zouden zitten?’ :lol Toen we allemaal een beetje moe begonnen te worden, vroeg iemand aan Tessa ‘hoe laat is het?’ .. en Tessa zei ‘ 9 uur ’s avonds, haha!’ We waren allemaal zo moe van het bergbeklimmen!! Oorspronkelijk wouden we niet slapen ’s nachts, omdat we de ochtend erna naar de zonsopgang zouden gaan kijken.. Maar uiteindelijk hebben we de wijze beslissing gemaakt om toch te gaan slapen, de dag erna moesten we immers heel de berg opnieuw afdalen! Te voet! Ocharme mijn beentjes..  

    De ochtend erna liep op 5uur onze wekker af. De toiletten waren niet om aan te zien! Chinezen kunnen echt zo vuil zijn! Iemand had blijkbaar last van zijn maag in 1 toilet, want die lag vol met..jaja, ‘grote boodschap’, zo veel dat het onmogelijk door te trekken was! Julie zat in het toilet in het kotje erna (er waren maar 2 wc’s, Chinese wc’s hé, geen Westerse) , en haar lippenbalsem viel uit haar zak,recht in…het andere wc kotje, in de grote boodschap :lol Eruit vissen was géén optie, als je dat had gezien!

    .. om half 6 gingen we naar de zonsopgang kijken. Het was heel koud, maar het was het waard! Het was moooooooi! Om 7 uur begonnen we aan de tocht naar beneden. Op het eerste zicht lijkt dat veel gemakkelijker dan naar boven, maar na een tijdje begonnen mijn beetjes te bibberen van al die trapjes naar beneden. Ik had ook wel wat bang, want op 2000meter hoogte op trapjes naar beneden lopen waar er geen ballustrade is, is niet het veiligste dat je kan meemaken.. Vooral niet als er af en toe een zwaargeladen Chinees de trap op wil komen.. Ik liep altijd langs de kant waar er wat berg was, zo voelde ik me veiliger.. Die zwaargeladen Chinezen hielden echt geen rekening met ons! Die zakken schommelden maar op hun rug, en soms botste er een tegen mij en viel ik bijna.. Veel Chinezen denken trouwens dat wij van Rusland zijn; dan hoor ik in de verte ‘kijk Russen!’ of ‘kijk, Amerikanen!’ Ik heb eens teruggezegd ‘nee, we zijn van België!’ Dan verschieten ze en zeggen ze ‘aaah, Belgie!’ .. dan zeg ik ‘Weet je waar dat ligt?’  ‘jajaa!’  ‘Waaar?’… en dan vallen ze stil weinig Chinezen weten dat België bestaat, maar je kan het hen niet kwalijk nemen hé, België is maar een klein landje op onze grote aardbol :)

    Ik heb mijn voet lichtjes verstuikt op de berg: ik had niet gezien dat er nog een trapje was en heb mijn voet scheefgeslagen.. oververmoeid en met pijn begon ik te wenen, een zwaargeladen Chinees zag dat en bood zijn wandelstok aan, lief hé! Oh, ik vond dat echt zoo vriendelijk van dee Chinees! Die zijn allemaal uitgemergeld en hebben weinig kleren aan, maar toch wou hij zijn stokje aan mij geven! Ik heb het niet aangenomen hoor, want zodra ik op mijn voet steunde voelde ik dat het al bij al wel meeviel. Er was geen andere oplossing dan de tocht naar beneden verder te zetten..

    De tocht naar beneden was een andere dan degene die we naar boven hebben genomen, deze was veel korter maar wel veel steiler.. Na ongeveer 3 uur waren we beneden, en blij dat ik was!

    Vanochtend kon ik amper wandelen door de beenkramp die ik heb overgehouden van de tocht door de berg, zoveel trapjes, mijn beentjes zijn dat niet gewoon hé! Maar uiteindelijk was het het allemaal waard, ik ben echt blij dat ik alles te voet heb kunnen doen!

     

    Binnen een maand ofzo gaan we zeker nog eens zo’n tripje naar ergens doen. Nu natuurlijk geen berg meer, maar een mooie stad in de buurt.. Laat het volgende tripje maar komen!

    26-10-2009 om 00:00 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    19-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Appartementfeestje + buikdans op Chinees trouwfeest

    Heey!

     

    Ik merk dat er hoe langer hoe minder reacties op mijn blog gegeven worden, mweiii ! Uit het oog, uit het hart? L hihi!

    Zaterdag 17 oktober was het dus zoals gepland ons appartementfeestje.. Ik was echt benieuwd hoeveel volk er zou afkomen, want ik had er totaal geen gedacht van.. Savonds zijn ik en Sara nog gaan zumba dansen, zodat we iedereen van het sportcentrum er konden aan doen herinneren dat het feestje was op ons appartement! Daar aangekomen, zagen we dat een van de Chineesjes zich al opgekleed had haha :D We hebben ook aan onze zumbaleraar ‘Jacky’ gevraagd of hij kwam, maar hij vond het veel te laat, blijkbaar moesten die op zondag ook gaan werken! Mijn buikdanslerares kwam ook niet, want ze vond 22u veeeel te laat..

    We hadden alle tafels opzij geschoven, alle drankjes koud gezet, chips op tafel gezet.. we dachten ‘laat het volk nu maar komen!’ .. om half 10 gaat Tessa haar telefoon: het was de sportleraar (ik ken zijn naam niet, sorry :D), hij stond aan onze univ en wist de weg niet… Tessa is hem dan gaan ophalen :) natuurlijk was er nog niemand om 22u, we zeiden tegen iedereen dat ze pas vanaf 22u mochten komen! Maja, aangezien hij moest gaan werken, is het hem vergeven :)

    We hadden van aan de univ heel duidelijk aangegeven waar het te doen was; ons appartement bevind zich in een miniministraatje, dus als je de weg niet kent, zal je het zeker niet vinden! We hadden op grote papieren pijlen geschreven, en aan de randen aluminiumfolie gehangen, zodat je het in de donkere kan zien hangen..

    Rond half 11 begon het volk te komen, en tegen 11u waren er al zeker 30 mensen op ons appartement! Het was echt heel leuk! King van het sportcentrum is 1 minuutje langs geweest, keilief! Hij had nog ‘dingen te doen met vrienden’, en sprong daarom maar snel eventjes binnen! En hij zag er weer goed uit zoals altijd haha ;)

    Toen er mensen begonnen te roken, hebben we gezegd dat ze dat buiten moeten doen. Ik wil immers geen sigarettenrook in ons appartement, ieuw! .. met als gevolg dat ongeveer 1/3 van de mensen buiten lawaai stonden te maken.. De buren zijn komen klagen tegen Sara, en Sara zei ‘sorry, echt sorry! Maar we hebben papiertjes omhoog gehangen om jullie te verwittigen, en we doen dit maar een maal!’..  Om 12u zag Sara van ver 2 fietslichtjes afkomen, en ze dacht dat dat nog mensen waren voor het feestje? Ze riep dus heel luid int Chinees en int Engels ‘Heeeey, komen jullie voor het feestje? Het feestje is hiiiiiier, kom maar af!! ’ .. bleek dat dat twee politieagenten waren hahaha! Ze kwamen naar boven, en zeiden dat de muziek stiller moest. Toen besloten we het feestje af te blazen, ik wou immers geen nachtje in de Chinese gevangenis terechtkomen :)

    We zijn dan naar Scarlet verder gaan feesten tot ongeveer 3 uur.. En dan ons bedje ingekropen..

     

    Sochtends, zondag 18 oktober, was ik nog supermoe. Ik had eerst mijn wekker gezet om 11u omdat ik naar de buikdans moest, maar heb dan besloten haar te smssen om te zeggen dat ik niet zal komen dansen, ik wou er liever een rustig dagje van maken.. Toen smste mijn buikdanslerares Nancy dat er een Chinees trouwfeest was van een vriendin van haar, en dat ik mee mocht optreden als ik wou! Natuuurlijk wou ik dat voor geen haar missen! Om 16u moest ik in de dansstudio zijn, waar we nog eventjes zouden repeteren. Daarna, rond 17u, zijn Nancy en nog 2 andere meisjes naar de kapper geweest, ik heb daar op hun gewacht. Toen Nancy haar haar gewassen was, kwam ze bij mij zitten en zijn we wat beginnen kletsen.. Een van de kappers verschoot superhard toen hij hoorde dat ik Chinees kon :D Ik begrijp nooit waarom ze zo hard verschieten, wat zou je anders in Nanjing kunnen komen doen als je geen Chinees kan? Bijna niemand kan Engels hier.. Ik ben echt blij dat ik Nancy en de andere meisjes heb, want daar kan ik mijn Chinees goed mee oefenen. Met de buitenlanders hier praten we Engels, omdat het niveau Chinees heel hard verschilt.

    Daarna zijn we naar een hotel geweest waar de bruiloft plaatsvond. We hebben eerst een beetje gegeten, en rond een uur of 7 moesten we optreden. Het eten was heel vreemd: van kippenpoten tot een gekookte schildpad die op de tafel stond te pronken. Ik heb enkel de gerechten gegeten die er een beetje veilig uitzagen. Ik legde Nancy uit dat wij in België niet de gewoonte hebben om kippenpoten te eten, of om ingewanden van beesten op te eten. Langs de ene kant zijn kippenpoten en ingewanden vies, maar langs de andere kant verspillen de Chinezen wel niets van de beestjes die ze doodmaken.. Geef mij maar groentjes, veel veiliger lol:

     

    Bij het optreden heb ik maar 1 van de 2 dansjes meegedaan, omdat het andere echt moeilijk was, en ik het nog niet volledig onder de knie had.. Iedereen was superenthousiast! Toen we gedaan hadden met dansen, kwam er een Chinees een roos aan mij geven haha! Ik was trouwens de enige westerse in de hele zaal :)

    Een Chinese bruiloft is anders dan bij ons, de hele ceremonie vond gewoon plaats in dat hotel. De man moest alleen vragen ‘wil je met me trouwen’, zij moest ‘ja’ antwoorden, en het was al in de sjakosj! Daarna gaven de ouders en vrienden van het koppeltje nog een speech.

    Buiten ons dansje, waren er ook nog andere meisjes die optredens gaven, zo was er een meisje die een latin-dansje deed, was er ook nog iemand die een soort van Afrikaanse dans deed,..

    Om half 9 zijn we ons gaan omkleden en ben ik terug naar huis gegaan.. Ik heb een enveloppe met geld gekregen, ik weet niet of het gewoon was omdat we aanwezig waren, of omdat het was dat we gedanst hebben.. Al bij al was het veel geld voor 5 minuutjes dansen :D

    Dan heb ik de badkamer nog gekuist, was het was echt een boeltje hier na het feestje.. Overal stonden er lege flessen, de vloer van de keuken, badkamer en living was supervuil.. Nu is alles gekuist en alles weer proper :)

     

    Het feestje was leuk, maar zal toch niet meer voor herhaling vatbaar zijn, vrees ik ;D

    19-10-2009 om 09:08 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    16-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het appartementsfeestje!

    Hallo Belgjes!

     

    Het is vreemd om elke ochtend te constateren dat iedereen nog slaapt in België.. Aan het 6 uur tijdverschil zal ik nooit gewoon worden denk ik.. In de winter is het 7 uur tijdverschil, want de Chineesjes verzetten hun uur niet en de Belgjes wel, mweii !

     

    We hebben besloten, aangezien we volgende week naar ergens weggaan voor een weekend, we deze zaterdag een appartementfeestje geven! We hebben al veel mensen uitgenodigd, maar ik weet niet wie er allemaal zal komen.. De meisjes van Thailand hebben een beetje bang omdat ze niet weten hoe de Westerse feestjes eruit zien.. Onze feestjes zijn wel totaal anders dan de Chinese: als Chinezen gaan ‘feesten’, gaan ze naar KTV karaoké zingen enzo.. Ik zei gisteren nog tegen mijn buikdanslerares dat wij muziek spelen en dansen, en ze zei dat dat echt niet de gewoonte is van de Chinezen :D zij komt misschien ook morgen naar ons feestje, Sara en Tessa hebben gisteren de sportleerkrachten van het sportcentrum van onze univ uitgenodigd :D omdat we er zoveel vertoeven, weten ze al wie we zijn :D (ja mama, ook de zweterige Chinees is uitgenodigd prrrrrrr ! ) Ben eens benieuwd of ze effectief gaan opdagen! Gisteren zijn we gaan aerobicen en ben ik daarna nog gaan buikdansen.. Deze zaterdag is het buikdansles voor mij en Klaudia als we willen, want we hebben een aantal lessen gemist omdat we iets later bij de buikdansgroep zijn gekomen.. Klauda komt niet, maar ik ga wel :) Het is van 14tot16u, en normaal gezien gaan we elke zaterdag zumba’en om half 7 savonds.. Als ik niet te uitgeput ben van de buikdans ga ik wel meedoen, dan kunnen we aan de sportleerkrachtjes bevestiging vragen of ze echt gaan komen :D Volgens mij gaan ze wel geshockeerd zijn door de Westerse feestjes :D

    Eergisterenavond hebben we de boxen getest voor het feestje, we hebben het eerst geprobeerd met Sara haar laptop, maar dat was veel te stil.. dus dan zijn we voor 3 euro op de avondmarkt in onze straat boxen gaan kopen.. maar dat gaf ook nog niet het gewenste effect! Want we hebben 2 ‘zalen’: de woonkamer en de eetkamer, en we willen graag muziek in die 2 zalen.. Tessa merkte op dat er een stekker bij de boxen zat waarmee we Sara haar ipod op de gigantische boxen in de living konden aansluiten. Dat gaf een supergoed effect, zelfs iets te goed haha! We hebben briefjes geschreven om aan de buren te geven, zodat als ze teveel lawaai is, ze maar moeten komen kloppen. Want de Chinese politie wil ik niet zo graag op mijn dak krijgen :) Maja onze buren maken ons ook vaak wakker ’s ochtends! Wie begint er nu in de muren te boren om 7 uur ‘s morgens?

     

    Ik heb zondag ook nog buikdans van 1 tot 4 in de namiddag, het wordt dus een heel druk weekend voor mij! (dan heb ik in totaal  7 uur buikdans gehad deze week! :D jippiii kvind dat echt zo leuk! ) Al een geluk hebben we niet heel veel huiswerk, ik ga vandaag (omdat ik elke vrijdag, vandaag dus, geen les heb) proberen al mijn huiswerk te maken zodat ik me daar geen zorgjes meer over moet maken op zaterdag en zondag :)

     

    Ik heb het kaartje van onze buren aangekregen joepiiie! Was er heel erg blij mee! Een kaatje voor hen is ook onderweg (of zelfs al aangekomen?) ik denk dat iedereen die ik graag heb ten laatste binnen 2 weken een kaartje zal aankrijgen .. heb mijn best gedaan om kaartjes te vinden! In’t begin leken ze zowat onmogelijk te vinden, maar blijkbaar verkopen ze er op ons avondmarktje ook! Hier verkopen ze toch echt alles hé, in ons straat! Zalig!

     

    Ik wil iedereen het heuglijke nieuws meedelen dat mijn nieuwe plant nog steeds in leven is! Hopelijk blijft hij dat nog lang :D zo’n plantje fleurt toch heel de kamer op hé! De plant is zelfs zó levendig, dat er daarnet een dikkevieze bij op kwam afgevlogen! Natuurlijk is mijn vliegenraam in ;-) en de bij deed zo ‘pokpok’ tegen de vliegenraam, het kon niet binnenfladderen hihihihi

     

    Het weer hier is nog steeds goed, het nieuwsbericht zei dat het 27graden zal worden vandaag. In België is het precies niet zo’n goed weer, rond de 10 graden? Ik ben eens benieuwd wanneer het hier kouder zal worden.. de blaadjes vallen al van de bomen, maar het is nog steeds aangenaam warm! Dat het nog maar lang zo blijft, liever lekker warm dan frisss!

     

    Gisteren heb ik een vreemd smsje aangekregen.. het kwam van een of andere bank, en er stond in dat ik zo snel mogelijk 9000yuan moest betalen door een of andere transactie op 20 september.. Ik schoot in paniek en vroeg aan mijn lerares waarover het juist ging.. Ik zei ook dat ik helemaal niet bij die bank was! Ik heb geen enkele bankkaart of bankrekening daar! Er stond een nummer in dat ik kon contacteren indien ik vragen had, en ze raadde me aan daar in de namiddag te bellen… Om half 2 in de namiddag kreeg ik een smsje, van mijn lerares.. ze zei me dat ik best niet naar dat nummer bel, want dat ze vaak mensen int zak zetten via sms.. als je belt vragen ze je rekeningnummer en je pin-code, en maken ze heel je bankrekening leeg! .. natuuurlijk was ik niet van plan, moest ik bellen, om mijn bankrekeningnummer en pin door te geven, zo stom ben ik nu ook niet :) maar laat dit een boodschap zijn voor iedereen die nog naar China gaat: ga nooit in op smsjes die je krijgt van mensen die je niet kent. Het gebeurt namelijk vaak in China dat ze je proberen op te lichten.

     

    Nu iets leuker: volgend weekend gaan we misschien naar Huangshan黄山, de ‘gele berg’.. (en dus niet naar de geboorteplaats van Lu Xun :D ) dat is een heel bekende berg niet zo ver van Nanjing, we zijn 3 dagen weg, het duurt ongeveer 3 uur om daar te geraken.. We overnachten 1 keer op de berg zelf.. Het zou via een soort van reisbureau zijn, omdat dat veel goedkoper is dan tegen wanneer we alles zelf moeten regelen. Er komt dan ook een gids mee .. Het is wel nog niet zeker of we dit volgend weekend gaan doen :)

     

     

    Ok, nu is het tijd voor huiswerk, toedeloeeeeee!

    16-10-2009 om 05:43 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    13-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een volgende update! :)

     

    Halloo!

     

    Het is weer tijd voor een volgende update! Het leventje begint hier hoe langer hoe meer zijn gewone gangetje te gaan: elke dag naar de les, thuis komen, naar de winkel gaan, huiswerk maken, … Bijna iedere week hebben we een testje om te zien of we alles wel bijhouden. Dat is eigenlijk wel goed, want anders zou ik alles misschien wel eens op de lange baan kunnen schuiven hihi.. Zo lang is ‘de baan’ ook niet meer, van 9 tot 13 november hebben we al tussentijdse examens! En géén blok.. daar doen ze in China niet aan mee.. Al een geluk heb ik maar 4 vakken: grammatica, luisteren/spreken, lezen en travel-chinese.. Maar al bij al hebben we al een grote brok leerstof gehad hoor! Iedere week 20 uur les, dat is toch wel vrij veel! Maja, zo leer ik natuurlijk wel veel bij hé :)

     

    Gisteren 12 oktober was het de verjaardag van Brooke, maar ze houdt niet zo graag van feestjes dus we hebben geen feestje gedaan… morgen gaan we voor haar koken, als laat ‘verjaardags’kado, want we vinden wel dat we haar verjaardag op de een of andere manier moeten vieren! Als ik verjaar op 1 april koop ik ons een gigantische taart met veel kleurtjes hihihi :D Sofie, Annelies en ons mammie komen mij bezoeken van 4 april tot 16 april (Sofie haar vlucht is 15 april al omdat ze het vroeger had geboekt), we gaan van 4 tot 9 april naar Nanjing, van 9 tot 12 april naar Peking met de vlieger (anders zijn we te lang onderweg) en van 12 tot 15 (16) april naar Shanghai. Ikzelf vind Shanghai eigenlijk niet echt een mooie stad, daarom dat we er niet te lang blijven :) Ik heb al allerlei ideetjes voor wat we allemaal kunnen gaan bezoeken hihi! Tessa haar ouders komen ook aan op 4 april, dus dan kunnen we mijn en haar ouders samen gaan oppikken joepie!

    Gisterenavond zijn we (weeral) naar het avondmarktje geweest in onze straat, het is echt gek hoe goedkoop je daar kledij en schoenen kan kopen! Kleedjes voor 1,5 euro en schoenen voor 5 euro (een laat 40, wie had dat gedacht in China? Alle Chineesjes hebben minivoetjes )

    Tessa en Sara zijn gisteren naar de massage geweest. De massage doet hier géén goed, het doet heel veel pijn, maar daarna zou het wel goed zijn voor je lichaam.. Alhoewel.. Sara heeft vandaag al een hele dag rugpijn, dus zo gezond kan dat toch ook niet zijn? Volgens mij is de masseur iets te enthousiast geweest, ocharme Sara.. :)


    Vandaag had ik les, ik heb mijn opstel teruggekregen, en de lerares zei dat ze het zo goed vond, dat het later zal gepubliceerd worden in het schoolkrantje hihi :D van een compliment gesproken! Het opstel moest gaan over je ‘droomjob’ en ik had geschreven dat ik graag films wou vertalen omdat ik daar veel interesse voor heb.. En ze zei dat ze aan mijn opstel echt kon zien dat ik gepassioneerd ben door Chinees! Toen bloosde ik wel eventjes hihi

     

    We hadden, zoals ik al eerder had vermeld, vorige zondag twee dansjes geleerd bij de buikdans.. eentje van die twee was echt wel ingewikkeld, en aangezien ik en Klaudia nog nooit dat dansje ervoor hadden geleerd, konden we op sommige momentjes niet echt mee :D dus ik heb gevraagd of ik volgend weekend het dansje mag filmen zodat ik het thuis kan inoefenen.. De lerares zei dat ze zaterdag het dansje wel wil repeteren met ons, lief hé!

    En Dennis: over je commentaar op mijn blog: ontspanning is ook nodig hé ;) ik dans heel graag, dus als ik dat in mijn vrije tijd veel kan doen hier, is dat echt ideaal! Tenslotte betalen we één vaste prijs voor alle mogelijke lessen hier, dus dan kan ik er maar best van profiteren hé ;) En ik leer daar ook veel Chinees mee bij, want ze kunnen bijna nergens Engels, bij de buikdanslessen praten we enkel Chinees :) Nu weet ik tenminste hoe je ‘repeteren’ zegt int Chinees hihi! En ik wil je minivarkentjes ziiien!

     

    Niet dit weekend, maar het weekend erna gaan we waarschijnlijk een weekendje naar de stad waar Lu Xun is opgegroeid. Lu Xun is een bekende Chinese schrijver. We zullen ongeveer 7 uur met de trein onderweg zijn. Meer nieuws volgt nog ;)

     

    Iedere ochtend en namiddag loopt er trouwens een Chinees int straat rond, die iets verkoopt.. ik zou begot niet weten wat, maar ik weet wel dat ik er vaak wakker van word! Ik versta ook totaal niet wat hij zegt, het lijkt iets op  “weeeeeeejemaaaa, woooojemaaa” :D haha!

     

    Okeee, dit was het zo een beetje voor vandaag! Tot binnen een paar daagjes!

    13-10-2009 om 10:10 geschreven door Katrien  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)


    FOTOOOOS
  • Als je fotootjes wil zien, klik hierop ! !

  • Laatste commentaren
  • Katrien (wietman)
        op Laatste blog!
  • jippiee (Sofie)
        op Laatste blog!
  • Welkom thuis dochter ! (mama)
        op Laatste blog!
  • helloooooooooooooo (wietman)
        op
  • Nog efkes !!!! (mama)
        op
  • E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Archief per week
  • 04/06-10/06 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 05/12-11/12 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 22/08-28/08 2011
  • 28/06-04/07 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 10/05-16/05 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 01/03-07/03 2010
  • 22/02-28/02 2010
  • 15/02-21/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 25/01-31/01 2010
  • 18/01-24/01 2010
  • 04/01-10/01 2010
  • 28/12-03/01 2010
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 23/11-29/11 2009
  • 16/11-22/11 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 02/11-08/11 2009
  • 26/10-01/11 2009
  • 19/10-25/10 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 05/10-11/10 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 21/09-27/09 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 10/08-16/08 2009


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs