Inhoud blog
  • Aan Henk Willaert,mijn computerleraar
  • wild van wellness
  • ons sappig West -vlaams dialect
  • Cabaretiers-Toon Hermans (1916-2000)(Nederlander)
  • Herman van Veen (1945 geboren)-Nederlands artiest
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    katriens blog op woensdagnamiddag
    cursus internet 2
    21-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Versailles
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Versailles bezit prachtige Franse aangelegde tuinen .In het paleis van Versailles bevindt zich het spiegelpaleis .
    Henk,onze computerleraar vond het een prachtige uitstap op 17 mei.

    21-05-2008 om 16:09 geschreven door katrien.int.wona  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    20-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maaseik
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op 16 mei bezochten we met "neos",de stad Maaseik.We deden een wandeling door de oude stadskern.Het stadje ligt in de provincie Limburg .aan de Maas.Het bestaat uit 3 deelgemeenten :Maaseik,Neeroeteren,Opoeteren
    De markt is omzoomd door eiken waardoor men de gebouwen moeilijk kan onderscheiden .In het midden van de markt staat het standbeeld van Jan en Hubert Van Eyck,onze Vlaamse Primitieven ,die o.a.het "LamGods "schilderden (St Baafskathedraal te Gent).De gebroeders zijn geboren in Maaseik(14de eeuw) .De laatste jaren wordt er veel gebouwd in Maaseik .Zo is er een winkelcentrum"Kloosterbemden" sinds 2006 waar ik een blauwe T-shirt gekocht heb In de stad zijn nog enkele mooie oude renaissancehuizen en een beeldengroep in de Bosstraat (zie foto)die de kwaliteiten van de Maaseikenaren verbeeldt: kaal(verwaand),lui,lekker(graag eten  ) en hoogmoedig . 

    20-05-2008 om 18:18 geschreven door katrien.int.wona  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leonardo da Vinci( 1452-1519)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ik las een boek (uiotgave van Knack)over Leonardo da Vinci.Hij werd geboren in Anchiano,een dorp nabij Vinci op het grondgebied van Florence .Zijn vader was notaris .Leonardo was een buitenechtelijk kind ,wat zijn karakter zeker beïnvloed heeft .Hij groeide op op het platteland .Hij werd leerlingschilder bij Andrea del Verrocchio en later een onafhankelijk schilder .Hij maakte zelden zijn schilderijen af alhoewel hij barstte van talent.Hij was homoseksueel .Hij was naast schilder ook vooral een ingenieur en wetenschapper :hij bestudeerde de anatomie van de mens .Zijn boeken bevatten tekeningen van verschillende apparaten en machines zoals een helikopter ,machinegeweren ,een bepantserde tank ,een onderzeeboot en een apparaat van tandwielen waarvan men vermoedt dat het een mechanische rekenmachine voorstelt.In 1502 maakte
    hij een ontwerp voor een 240 m lange brug zonder tussenliggende pijlers (bedoeld om de inham van de Bosporus te overbruggen).De brug werd nooit gebouwd maar in 2001 werd in Noorwegen een brug geconstrueerd volgens hetzelfde principe.
    Hij was een uomo universale,een genie !

    20-05-2008 om 17:48 geschreven door katrien.int.wona  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dan Brown -de DaVinci Code
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In 2003 schreef de Amerikaanse auteur Dan Brown een bestseller :"The DaVinci Code ,in 2006 verfilmd .In dit boek gebruikt hij symboliek en werken van Da Vinci als leidraad voor het verhaal .Ik las het boek niet graag en zag de film niet bijzonder graag .Het boek leidde tot een hernieuwde interesse en bekendheid onder het groot publiek van de persoon Leonardo da Vinci (denk maar aan de tentoonstelling in de basiliek
    van Koekelberg.)Hetschilderij,het Laatste Avondmaal ,speelt een belangrijke rol in dit boek .Deze blijkt codes te bevatten die duiden op een geheim rond Maria Magdalena en Jezus ,een mysterie waarvan de openbaring ,de kerk op haar grondvesten zou doen schudden .

    20-05-2008 om 17:42 geschreven door katrien.int.wona  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Klaaskensmolen te Neeroeteren (Limburg)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen We (Neos -De Panne) reden per fiets op 13 mei naar de Klaaskensmolen in Neeroeteren ,de enige houtzaagmolen op waterkracht in Vlaanderen
    Neeroeteren is een deelgemeente van Maas-eik.Deze olieslagmolen (molen gebruikt voor de fabricatievan olie door het pletten van zaden ) uit 1548 werd uitgebreid in i916 tot de enige houtzaagmolen..We konden er zien hoe nog op authentieke wijze ,planken worden gezaagd. Het systeem van een dergelijke molen heeft zijn oorsprong bij Leonardo da Vinci ,schilder maar vooral ingenieur uit de 16de eeuw.

    20-05-2008 om 16:42 geschreven door katrien.int.wona  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.molens in onze streek -de oude zeedijkmolen in Avekapelle
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Sinds 1880 is de molen eigendom van de familie Lefèvre.Heidi ,de dochter zet de traditie verder ."In onze provincie zijn nog een vijftal vrouwelijke gediplomeerde molenaars " zegt ze .De staakmolen heeft een ingenieuze constructie ,heeft charme en de wentelende wieken geven rust in het polderlandschap.Mijn grootvadser heeft mij geleerd hoe de molen werkt . Toen mijn grootvader begin 2006 overleed , nam ik zijn werk over .Mijn grootvader bleef malen tot 1987! Heidi vindt het belangrijk dat de molens toegankelijk blijven voor het grote publiek."Wij willen een molenfietsroute uitstippelen door Bachten de Kupe.Elk weekend probeer ik mijn molen te doen draaien .Welkom! Naast de Oude Zeedijkmolen
    is ook het molentje Decroos in Eggewaartskapelle toegankelijk."

    20-05-2008 om 16:20 geschreven door katrien.int.wona  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De klimaatsverandering
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Uit onderzoek blijkt dat 90%van alle milieuschade in de wereld het gevolg is van de opwarming van de aarde .Voor natuurlijke fenomenen als het verdwijnen van permafrost (is het verschijnsel dat de in bepaalde gebieden nabij de polen en in het hooggebergte ,de ondergrond nooit helemaal ontdooit ) ,terugtrekkende gletsjers of veranderingen in de loop van de rivieren bedraagt dit zelfds 95%.Menselijke activiteiten zoals het opstoken van alle voorraden steenkool en aardolie of het rooien van bossen ,zijn de voornaamste oorzaken van het broeikasteffect.
    Tussen 1970 en 2004 is de gemiddelde temperatuur al met 0,6 graden celsius gestegen We moeten ons aanpassen aan de klimaatsverandering maar ook de oorzaken aanpakken om de opwarming af te remmen .Een van de meest zichtbare slachtoffers van de opwarming is de ijsbeer. 

    20-05-2008 om 16:04 geschreven door katrien.int.wona  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.weinig vlinders
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ondanks het zomerweer van de jongste weken zijn er weinig vlinders in België .Er zijn 30% minder vlinders dan vijftien jaar geleden .Erzijn verschillende oorzaken :1.Mensen houden van gladgeschoren gazons en exotische planten terwijl vlinders juist een verwilderde tuin met inheemse struiken nodig hebben :het landschap in België heeft steeds minder nectar te bieden voor vlinders . 
                                        2.Ook het klimaat speelt een rol :wanneer het teveel regent kunnen de vlinders niet in optimale omstandigheden hun eitjes afzetten .   Vooral de dagvlinders zijn achteruitgegaan. De dagpauwoog (zie foto ),die zijn eitjes op brandnetels legt ,heeft het zwaar te verduren .Iedereen maait de brandnetels .Ook het gele citroenvlindertje doet het bijzonder slecht.

    20-05-2008 om 15:42 geschreven door katrien.int.wona  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 26/05-01/06 2008
  • 19/05-25/05 2008
  • 05/05-11/05 2008
  • 21/04-27/04 2008
  • 14/04-20/04 2008
  • 07/04-13/04 2008
  • 31/03-06/04 2008
  • 17/03-23/03 2008
  • 10/03-16/03 2008
  • 25/02-02/03 2008

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs