SAMEN OP WEG MET TEOFIEL
Inhoud blog
  • Woensdag, 24 maart 2010
  • foto's van het lijdensverhaal
  • Het lijdensverhaal
  • foto's zoektocht naar verzoening


  • Gastenboek
  • een fijne dinsdagavond

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     

    Cathechesewerking Kapelle-op-den-Bos
    02-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
     

    02-11-2009, 14:30 geschreven door blondine en veronique  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    24-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog enkele mooie foto's
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    24-10-2009, 00:00 geschreven door blondine en veronique  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    21-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Luister hier even naar, een heel mooie versie van het Onze Vader
     

    21-10-2009, 20:19 geschreven door blondine en veronique  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.







    21-10-2009, 17:28 geschreven door blondine en veronique  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    21-10-2009, 17:22 geschreven door blondine en veronique  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    20-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verrslag van les 2, woensdag 14 oktober 2009

    Na het mooie lied, het echte werk. Heeft iedereen zijn huistaak klaar? Bijna allemaal, proficiat jongens en meisjes. Het eerste half uur luisterden we naar de verschillende Bijbelverhalen en stonden  we even  stil bij de betekenis ervan. Is Jezus een tovenaar, of nemen we de verhalen met een korreltje zout en halen we er uit wat belangrijk is? Het antwoord was al snel duidelijk. De Bijbel lees je en je haalt er uit wat achter de woorden zit. Geen gemakkelijke opdracht. We leerden dat Jezus een zeer speciale man was. Hij deelde wat hij had met de anderen. Hij zorgde voor de zieken. Hij riep op tot verdraagzaamheid, lief zijn voor elkaar, ..

    Op de vraag:”Hoe zou jij je voelen als God tegen je zei jij bent mijn geliefde Zoon, in jou vind ik vreugde?’ kwamen verschillende antwoorden. De meesten zouden zich fier voelen, blij zijn, zich geliefd voelen. Hierover was duidelijk hard nagedacht.

    Met enige trots kondigden we de geboorte aan van www.bloggen.be/kapelleopdenbos. En ja, je hebt hem al gevonden.

    Het doel van deze les was samen met de kinderen nadenken over hun beeld van God.

     Teofil hielp ons een eindje op weg, gelukkig maar. Jens  las ons het verhaal van Jezus in de tempel voor. We dachten hier even over na, niet te lang, want onze namiddag bleek nu al veel te kort.

    Bedankt jongens en meisjes voor het voorlezen  van de tekst: “Het bankje in de zon”. Een heel mooi verhaal over Ruud, die zijn hart in de zon houd. Hij krijgt het gezelschap van een man die Ruud begrijpt, die Ruud verteld over een man die de zon gemaakt heeft. God die een beetje gelijkt op de zon, soms verstopt Hij zich wel eens, maar Hij is er wel. Hij kan je warm maken als je met Hem praat.

    Na het verhaal ontstond er een boeiende discussie, want wie is die God en waar vind ik Hem  terug? In het gras, in de dorre bladeren, in de zon, en de regen,…

    Zijn God en Jezus één persoon of zijn het er twee? Even nadenken, eerste stemronde. Velen aarzelden. Een tweede stemronde dus. De meerderheid denkt dat God en Jezus twee verschillende personen zijn. Goed zo, maar waarom? We  kwamen we terug bij de bijbel. God heeft ervoor gezorgd dat zijn Zoon geboren is uit de maagd Maria.  Moeilijk om te begrijpen, maar ja dat is geloven zeker.

    Tijd voor een korte pauze, zware onderwerpen vandaag. Onze hersenen hadden dringend wat rust nodig.

    Veronique en Blondine gebruikten de pauze om hun lesstructuur te herzien, want ja, we hadden nog veel meer op ons programma, maar de tijd bleek helaas tekort. Geen paniek, het interview met God houden we voor de volgende keer. Kan je niet wachten tot dan, bekijk dan het filmpje onderaan maar even.

    Na de pauze was Teofil terug aan het woord. Hij vertelde iets over Mozes en over “Ik zal er zijn”. We toetsen even bij de kinderen of ze dit begrepen. En ja hoor, de meesten hadden goed opgelet.

    Toen volgde de opdracht voor thuis. Een brief schrijven naar Teofil met daarin wat je geleerd hebt deze les. De mooiste brieven plaatsen we op onze blog. We kijken er al vast naar uit. Doe je best.

    Tot slot van de les, een gebedsmoment. We hebben samen het onze Vader en het Wees Gegroet gebeden.

    Nog even wat afspraken herhaald en daarna naar huis. Het was een leuke, leerrijke namiddag.

    20-10-2009, 20:30 geschreven door blondine en veronique  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    17-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Om naar te luisteren en helemaal stil van te worden, het begin van onze tweede les
     
    ;

    17-10-2009, 21:06 geschreven door blondine en veronique  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    13-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.kennismaking
    Vorige week woensdag starten we met onze eerste catecheseles. Iedereen bracht zijn boterhammetjes mee die we dan gezellig oppeuzelden in de refter van de Kiem. We kregen alvast een zeer zware opdracht. Elke jongen of meisje van de Kiem ontfermde zich over iemand van een andere school. We hoorden zoveel mogelijk te weten te komen over elkaar.
    Tijdens de kennismaking konden we dit goed gebruiken. Veronique en Blondine hadden een kader getekend op de speelplaats. We gooiden om beurten met de dobbelsteen en zo kregen we elk één vraag die we beantwoorden. Er zaten leuke dingen bij, weet je nog Yari, samen een liedje zingen.
    Daarna kwam het ernstige gedeelte. Amai, Teofiel je durft, zo een verre reis maken. Het doopsel had nog heel wat geheimen. En Johannes de Doper, wie is dat ook weer? Om ervoor te zorgen dat we het goed gaan onthouden hebben we hiervan mooie schilderijen gemaakt. Je vind ze hieronder  terug. Veronique en Blondine hebben heel wat moeten uitleggen. Jongens en meisjes zijn jullie de doopkaars niet vergeten?
    Als huiswerk kregen we drie opdrachten. Een kaartje waarop we onze naam horen te schrijven, dit dient om in de Kerk omhoog te hangen zodat iedereen kan zien dat wij onze geloofsbelijdenis doen op 9 mei 2010. Een veel moeilijkere opdracht is deze van Teofiel. Ben je nieuwsgierig kijk dan maar even in onze catechesemap.
    Deze week zetten we onze reis verder en gaan we naar de tempel. Heeft God maar één naam en hoe zit het dan met Jezus?  Wie is God voor mij? En voor jou?
    Laat er onze een leerzame maar ook leuke namiddag van maken.
    Tot dan!








    13-10-2009, 11:40 geschreven door blondine en veronique  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hallo, ik ben Teofiel



    Bekijk de afbeelding op ware grootte

    Hoi!
    Ik ben Teofil en ik ga op reis! Via deze blog hou ik jullie op de hoogte van mijn belevenissen. Waar ik naartoe ga, vraag je?
    Tja, ik weet het zelf nog niet zo goed.
    Vind je me een beetje gek?
    Wel, het zit zo. Ik had al even in de gaten dat er bij ons in de gemeente mensen leven die zichzelf christen noemen. Ik had al opgemerkt dat zij hele fijne mensen zijn. En dus dacht ik: mijn vriend Lucas, die is ook christen, laat ik hem wat meer uitleg vragen. Nu is Lucas iemand die alles grondig doet. In plaats van mij in ’t kort even uit te leggen hoe dat nu precies zit met die christenen, heeft hij me direct een gans boek over het leven van hun stichter, Jezus van Nazaret geschreven.
    Ik heb dat boek van Lucas van ’t begin tot het einde uitgelezen
    en ik ben er van onder de indruk. En dus dacht ik: laat ik eens
    naar dat land van Jezus op reis gaan.
    En hier ben ik dus, gepakt en gezakt, klaar om te vertrekken.
    Ik zal jullie af en toe een berichtje sturen.
    Willen jullie me wel af en toe
    ook antwoorden?
    Ik ben namelijk razend benieuwd wat jullie van die Jezus denken en of jullie ook christen willen worden.
    Allez, vooruit, daar gaan we...
    Teofil

    13-10-2009, 10:56 geschreven door blondine en veronique  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)

    Twaalf jaar
    Halverwege tussen klein en groot.
    Persoonlijker en zelfstandiger!
    Eigenzinniger en onafhankelijker!
    Geloviger of ongeloviger?

    Geloven doe je zelf.
    Groeien in geloof ook.
    Gelukkig ben je niet de enige.
    Je kunt gerust je licht opstekken bij mensen van vroeger en nu….

    … bijvoorbeeld bij je catechist
    … die zijn/haar licht opstak bij Teofil
    … die zijn licht opstak bij Lucas
    … die zijn licht opstak bij Jezus

    … die licht was.

     

     

     

     

     





    HET 'ONZE VADER'

    Onze Vader, die in de hemelen zijt,

    geheiligd zij Uw naam.

    Uw Rijk Kome,

    Uw wil geschiede op aarde als in de hemel.

    Geef ons heden ons dagelijks brood.

    En vergeef ons onze schulden,

    gelijk ook wij vergeven aan onze schuldenaren.

    En leid ons niet in bekoring,

    maar verlos ons van het kwade.

    Amen

    HET 'WEES GEGROET'

    Wees gegroet, Maria,

    vol van genade,

    de Heer is met u.

    Gezegend zijt gij boven alle vrouwen,

    en gezegend is de vrucht van uw lichaam, Jezus.

    Heilige Maria, moeder Gods,

    bid voor ons,

    arme zondaars, nu en in het uur van onze dood.

    Amen




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs