Ik vind er nergens een berichtje over maar in de uitslag op de officiële site van de Vuelta staat Ciolek niet meer gerankschikt wat betekent dat hij de koers heeft verlaten. Met 2 renners minder (waar ik toch heel wat van verwachtte) - en dat na amper 4 ritten- vrees ik dat ik een mooie einduitslag mag vergeten.
Ook binnen ons team, zal het moeilijk zijn me in de hoogste regionen te handhaven daar mijn kleppers (Valverde, Schleck, Basso, Vino, Sanchez, Farrar, Boonen) in bijna alle andere ploegen voorkomen. Nick heeft zelfs een identiek lijstje en Kelly heeft Greipel ipv Boonen (wat tot nu toe geen verzwakking bleek). Nu enkel hopen dat Valverde zijn seizoen glans geeft in deze Vuelta.
Blijven immers over : Lopez, El Fares en Leukemans en al verwacht ik eigenlijk wel punten van El Fares en Leukemans; over grote puntenaantallen zal het hier niet gaan. Temeer daar Lopez en El Fares vandaag al een mooie aanval opzetten maar jammergenoeg niet meededen voor de bergtrui.
Toch spreek ik de hoop uit met een renner de eindstreep in Madrid te halen. Ze kunnen tenslotte niet blijven uitvallen aan dit tempo.
Na eventjes vlug de ploegen te bekijken was m'n grootste bedenking : wanneer valverde door het ijs zakt kom ik aan de leiding. De punten die hij ongetwijfeld zal oprappen tot op dat moment zijn jullie allen van harte gegund. vanaf dat moment rest Valverde (jullie duurste investering) enkel nog wat knechtenwerk voor Joaquin Rodgriguez
De vrouw is het sterke geslacht, zo wordt wel eens beweerd. Insiders (lees : mannen met een vrouw aan hun zij) weten uiteraard wel beter. Recentelijke gebeurtenissen zijn hiervoor dan ook examplarisch. Na weer eens een vrouwonvriendelijke bbq van de kamelen, bleek de draagkracht van de vrouwen toch niet zo groot als wel eens gedacht wordt. Het vestimentaire intermezzo over de kleur en de lengte van de mouwen van de kamelen-wielertruien kon hier geen verandering in brengen. De vrouwen (lees : kelly en maya) besloten dan ook prompt om zelf met een prono ploeg uit te pakken. Kwestie van de volgende keer toch te kunnen meebabbelen.
Dat uitgerekend kameel5 en SG deze evolutie zozeer betreuren is uiteraard begrijpelijk maar toch een beetje kleinzielig. Beiden (niet toevallig de kneusjes in kamelen-prono-land) voelen natuurlijk de bui al hangen. Laatste eindigen (of in het geval van kameel5 veelvuldig voorlaatste) is op zich al pijnlijk maar als dit gebeurt achter 2 vrouwen (die bovendien beweren niets van koers te kennen), is de vernedering compleet. De paniek die zich op dit moment op de blog aan het voltrekken is, is dan ook volkomen terecht. De laatste 3 weken waar S.G. en kameel5 nog hun voordeur achter zich kunnen toe trekken, een hoge borst opzetten en zichzelf aan de buitenwereld kunnen presenteren als wielerkenners zijn ingegaan. Daarna volgt een lange periode van zelfopsluiting en diepe schaamte.
Al moeten we ons stilletjes aan afvragen of kameel5 (die beweert WEL iets van koers te kennen) sowieso nog serieus kan genomen worden. Dat hij T. Martin een vlaamse slagerzanger noemde, valt nog te begrijpen. Alhoewel de revelatie van dit moment, is de mens tenslotte nog piepjong. Dat hij nog nooit van Mosquera, de nr 4 en 5 in het eindklassement van de laatste 2 edities van de vuelta, (en winnaar van de koninginnenrit in de recent geleden gereden ronde van Burgos) heeft gehoord, doet menigéén toch vermoeden dat kameel5 en de vrouwen met gelijke wapens strijden.
Nog dit ter info. Vreemd genoeg begreep maya wel direct het concept dat men enkel renners dient te selecteren die effectief deelnemen. Een gegeven waar onze S.G. toch meerdere rondes voor nodig had. Dit laatste in de veronderstelling dat hij het concept intussen al begrepen heeft, want volgens sommige bronnen zou men in bookmakerskantoren nu al kunnen inzetten op het aantal niet deelnemende renners in de ploeg van S.G. voor de komende vuelta.
Ik roep het bestuur op de valreep samen. In zijn kleinzieligheid, eerzucht en oneerlijkheid gaat onze Schepen v vermakelijkheden voor de zoveelste keer over de schreef. In den duik heeft hij een tweede ploeg ingeschreven voor de komende vuelta prono, en wat meer is er staat reeds een groen V tje na de naam. Daar we smechts met 5 deelnemeers zijn verhoogt deze onverlaat zijn kansen op deze slinkse wijze met maar liefst 20 procent. Meteen rijzen ook een boel extra vraagtekens rond zijn 'knal'prestatie is de Tourprono. Als Secretaris Generaal stel ik dan ook voor om hem niet uit te sluiten - menselijkheid is ons niet vreemd- maar ongesanctioneerd kunnen we deze kinderachtige daad toch ook niet laten. Laat ons zeggen dat de behaalde punten in zijn eindklassement gewoon ongeldig worden gemaakt. Ik hoop dus voor jou, beste vriend, dat je hier en daar een ritje kan meepikken, ten einde niet met een quasi brilscore opgezadeld te worden binnen hier en drie weken !
ps. dat hij dan nog zijn eigen bloed inschakelt wil ik nog niet eens vermelden, het pijnlijke, schokkende en verbijsterende hiervan is amper te beschrijven !!!
Het is opvallend rustig in de aanloop naar de Vuelta... Iedereen is druk bezig met de laatste hand aan het leggen aan zijn ploegje. Ik kijk uit naar jullie reactie en hopelijk kunnen we een antwoord bieden aan de hegemonie van Evert.
wat denken jullie van * schijfremmen * rockrider 8.1 en 8.2 van decathlon http://www.decathlon.be/NL/rockrider-8-2-69510862/ * STD of STD deluxe van Piet (in zwart en geel - kleuren van de kamelen é) * geveerde voorvork of niet (welk type voorvork hebben jullie, en van waar komt die)
Een steuntje in de rug voor het kamelen-prono-team
Na de wanprestatie van het team tijdens de tour, (ok, sommigen schuiven de zwartepiet door naar Grinta die uiterst zijn best deed om het gemiddelde naar beneden te trekken, maar toch), lijkt het me het moment om jullie wat op weg te helpen voor de vuelta. Een plaats in het eerste kwart moet toch onze minimum ambitie zijn.
Als ik me goed herinner was het bij de start van de Tour Pete's natte droom om 2de te eindigen en voor mij te finishen. Het zou schijnheilig zijn te beweren dat ondergetekende er hartpijn van krijgt dat P. er niet in geslaagd is beide objectieven te halen...maar na 2 keer eerste geëindigd te zijn, wordt een mens toch milder. Vandaar dat ik jullie op de hoogte wil brengen van mijn voorbereidend werk in aanloop naar de vuelta. Mijn kennersoog ging op zoek naar klassebakken met 0 punten (nu Armstrong niet start en Joly alle krediet heeft verloren) en bemerkte dat het niet mogelijk was Vino en Rasmussen te selecteren (die beiden wellicht zullen starten en toch voluit hun ambitie uit spreken om er meteen te staan). Daar Rasmussen nu 2 jaar geen where abouts heeft moeten invullen, zit het er dik in dat hij deze ambitie misschien wel kracht bij zet. Ik stuurde dan ook via de site prompt een mailtje naar wielerprono en wat blijkt : 2 dagen later staan beide renners toegevoegd. Dank hoeft niet. Ook niet van P. die dankzij mijn interventie in staat zal zijn zijn favoriete renner te selecteren voor de vuelta.
Vandaag - welliswaar met de kleinst mogelijke voorsprong - op kop gekomen in de wielerprono en voor het eerst deze tour ingelogd op TourChampion.
En wat blijkt, het prono-geluk lacht me toe. Ik sta er 98ste op 10.000 deelnemers. De eerste 2 winnen een VIP arrangement voor de proloog van de Vuelta ter waarde van 500 Euro. Het werkt zoals het ploegenklassement. Enkel de tijden van je eerste 3 renners worden bij je totaaltijd geteld. Met Contador, Wiggins en Nibali in mijn ploeg (en Cancellara in de tijdrit) hoop ik nog wat door te stijgen in de volgende dagen.
Wie me wil vergezellen naar de proloog van de vuelta, kan zich nu al met loze beloftes aan mijn adres van zijn ticket verzekeren.
Ik heb al eens de bonuspunten voor het eindklassement en de truien uitgerekend (indien de tour nu zou eindigen); Onderstaande punten worden dus bijgeteld bij de huidige standen.
Ev : 1522 Ru : 1125 Ni : 1097 St : 1092 Ja : 706 Pe : 680
De scores zijn heel erg voorwaardelijk. Als Evans bv nog opschuift in het klassement (wat ik toch verwacht), wordt de berekening helemaal door elkaar gesmeten. Ik zie de huidige top3 (Contador,Armstrong,Wiggins) ook niet echt standhouden.
Er wordt uiteraard ook nog geen rekening gehouden met de punten die nog verdiend worden met de truien tijdens de volgende ettapes (Pete haalt zonder ongelukken 60 extra punten met Hushovd en hopelijk zorgt Contador ook nog voor 6x20pt extra). Grinta zou (als Evans opschuift en Contador nog gele punten pakt + de punten van de etappe) dus nog onder de mensen kunnen komen.
Zonder veel noemenswaardige problemen zal Evert deze pronostiek winnen. Hij staat nu reeds gelijk met Pete, met nog wat beklimmingen, tijdrit en vooral het eindklassement te gaan, zal hij dit op z' dooie gemak winnen.
Voor mijn eigen ploeg enorm ontgoocheld in Mensjov, vandaag op meer dan 6min gereden van contador. Moesten Evans, Sastre en vooral Mensjov gereden hebben zoals ze vorig jaar hebben gedaan dan zag het voor mij er toch wat heel anders uit.
Had ook nog getwijfeld om Haussler in de ploeg te nemen, maar heb op het laatste moment toch voor Martin gekozen, bleek dus verkeerde beslissing te zijn.
De andere zekerheid, naast dat Evert de prono zal winnen, is dat Grinta met vrijwel met grote kans het klassement zal afsluiten, van sportief gedrag gesproken...
volgens mij is de grote favoriet voor de eindwinst E. ik zelf maak nog een kansje, maar enkel als contador de tour niet wint, maar in dat geval zal N. me mischien nog voorbij steken.
dus ik zie voor het moment 3 kanshebbers op de hoofdprijs, mezelf inbegrepen
Als goede vrienden en met de beste bedoelingen hebben we je destijds meegedeeld dat Valverde niet meedoet. Voor de rest hebben we je niet te veel willen helpen, kwestie van zelf nog wat plezier te beleven aan het spel.