Alhoewel duivelse lichamelijke kwelgeesten me sinds oudjaar parten speelden, hield ik me kranig staande om de laatste speeldag van ons tornooi in goede banen te leiden. Vrijdagochtend was ik al vroeg op de baan, want die peren en appelen komen er niet vanzelf. Voor 10.00 u stationeerde ik de auto voor de zaal en loste ik 16 kisten fruit. Onze volgende afspraak was gepland om 15.00 u. Samen met mijn hulp in nood, Jean, brachten we binnen een tijdsbestek van 2 uur de zaal in orde en verdeelden we de appelen en peren over 84 draagtassen. Klusje geklaard, huiswaarts, een vijfuurtje, een douche en opnieuw de wagen inladen met wat nodig is voor een feilloze start: onze nieuwjaarsreceptie. Ik hield me staande en kon na afloop tevreden terugblikken over de opkomst en het goede verloop.
Vanaf nu focust het hele team op een mooie afsluiter van het tornooi slagwiezen 2024/25 georganiseerd door de lokale kaartvereniging CARTA4FUN dat in 3 fasen is opgedeeld.
Fase 1: etentje voor alle ingeschreven
Fase 2: ingekorte kaartsessie met dagprijs “bieren Het Anker “
Fase 3: dankwoord en huldiging gevolgd door de prijsuitreiking
Alle spelers komen in aanmerking voor het eindklassement op voorwaarde van 8 deelnames aan de competitie.
Bij gelijk aantal punten bepaalt de orde van grootte over de 4 laatste avonden de rangschikking. Deze kan afwijken van het klassement dat wordt overgemaakt.
Wat Tony Dons de laatste kaartavond realiseerde, noem ik een huzarenstukje. Als een tijger sprong hij van de 17de plaats in het klassement naar nummer 2. Met een score van 169 punten zette hij tevens een seizoensrecord neer en verbeterde zijn eindtotaal met 48 punten. Een knappe prestatie dankzij de onvoorspelbare kaartgoden!
Terwijl het er wekenlang naar uitzag dat Jean Pierre de onoverwinnelijke van onze competitie zou worden, werd de koppositie na de 10de speeldag overgenomen door André. Zijn heerschappij was echter van korte duur. Met een verbluffende hazensprong stelde René Van den Berg orde op zaken. Met een dagscore van 158 punten nestelde hij zich comfortabel op het hoogste schavot. Natuurlijk verkopen we het vel van de beer niet vooraleer hij geschoten is. Er resteert nog één wedstrijd op 03/01/25 waarop de kaarten nogmaals geschud worden en de onderlinge strijd in de top van het klassement alle kansen openhoudt.
In orde van grootte de topprestaties van onze 11de speeldag:
1.Van den Bergh René158 punten
2.Piessens Linda151 punten
3.Schelfhout Agnes150 punten
4.Spiessens Jan149 punten
5.De Sagher Boudewijn149 punten
6.Carlier Agnes148 punten
7.Van den Bosch Inias147 punten
8.Callaert Patrick145 punten
9.Verschueren Staf 141 punten
10.Selleslagh Jules141 punten
Voor hen die afwezig waren en nogmaals ter info, de volgende afspraken inzake de afronding van ons tornooi. Ons aanbod voor de laatste kaartavond op 10/01/25.
·Etentje:STOOFVLEES + FRIETEN + WITLOOF en VELDSLA
Kostprijs: 12 euro
Inschrijvingen ten laatste op 03/01/25 tijdens de kaartavond; wie dan niet aanwezig kan zijn, verwittigt via telefoon of mail.
Partner mag meekomen eten aan dezelfde voorwaarden.
·Dagorde laatste kaartavond:
18.15 u: aanvang inschrijvingen voor de eters
18.45 u: tot 19.30 u. eetmaal
19.30 u: aanvang inschrijvingen niet-eters
20.00 u: start kaartavond/verkorte sessie
22.00 u: proclamatie en prijsuitreiking
De top 5 algemeen klassement houdt reeds een reisbestemming in petto.
Het voltallige bestuur van Carta4fun wenst u een fijn oudjaar en een spetterend nieuw begin.