Inhoud blog
  • Boekbespreking Nederlands
  • 28 februari 2012
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    JeroenvanDeursen

    14-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boekbespreking Nederlands

    Franz Kafka
     De gedaanteverwisseling

     

    Ik heb het boek de gedaanteverwisseling van Franz Kafka gelezen. Het was het eerste boek dat ik van Kafka gelezen heb. Ik moest eerst even wennen aan zijn schrijfstijl, want hij maakt veel beschrijvingen op een nogal formele manier. Vanaf de eerste bladzijde was het hoofdpersonage al veranderd in een kever. Ik had verwacht dat dit een evolutie van het personage zou zijn, maar mijn verwachting bleek fout te zijn.

    Nadat ik de eerste paar bladzijden gelezen had, merkte ik wel dat het me steeds meer begon te interesseren. De rare kantjes van het boek probeerde ik te accepteren en de symboliek te vinden. Die symboliek is mij pas bij de laatste hoofdstukken duidelijk geworden. Kafka probeerde misschien via dit boek zijn eigen jeugd een beetje weer te geven. Als dat het geval zou zijn is het betreurenswaardig. Een jongenman die veel moeite doet om zijn familie te helpen, wordt verwaarloosd wanneer hij verandert. De reacties van zijn familie zijn meer dan bizar. Je eigen kind de dood in wensen, bekogelen met een appel, opsluiten en voederen zoals in een gevangenis. Zelfs zijn zus, die in het begin wordt voorgesteld als een empathisch persoon, blijkt juist de persoon te zijn die maar al te blij is wanneer Gregory (hoofdpersonage) sterft.

    Ik vond het een goed boek. Het verhaal was intrigerend (wegens de symboliek en rare omschrijvingen) en het boek las vlot. Het is een aanrader voor diegene die graag eens van een andere schrijfstijl houden en die symboliek en geen ‘happy end’ kunnen appreciëren.

     

     

     

    14-05-2012 om 00:00 geschreven door Ka2RingJeroenvanDeursen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 14/05-20/05 2012
  • 27/02-04/03 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs