Ik ben Renilde
Ik ben een vrouw en woon in Neerpelt () en mijn beroep is Kleuteronderwijzeres.
Ik ben geboren op 28/09/1964 en ben nu dus 60 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: .
E-mail mij
Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.
Wat heb je vandaag op school geleerd?
dagboek van onze kleuterklas
04-11-2009
wegen met herfstmaterialen
De bomen zijn bijna kaal ! Nog even spelen met alle vruchten die we in het thema herfst hebben verzameld. Dit keer halen we de weegschaal erbij.
De voorbije week hebben we gespeeld met allerlei herfstvruchten : eikels, kastanjes, noten... Alles werd netjes gesorteerd. Waar geproefd kon, werd er ook geproefd !
Volgende week gaan we verder met het herfstweer. We zoeken dan ook naar spinnenwebben en spinnen.
En niet te vergeten : maandag namiddag gaan we naar de theatervoorstelling van 'nieuwsgierige Lotje'
5 herfstblaadjes hangen aan een tak hé denkt de wind, als ik die nu eens pak dan vult hij zijn wangen, zijn wangen worden rond hoei hoei hoei hoei, weg vliegt het blaadje en valt hopla op de grond !
4 herfstblaadjes hangen aan een tak
hé denkt de wind, als ik die nu eens pak
dan vult hij zijn wangen, zijn wangen worden rond
hoei hoei hoei hoei, weg vliegt het blaadje en valt hopla op de grond !
We hebben in de klas pompoensoep gemaakt. Julie en Juul hadden een pompoen meegebracht . Dank je wel hoor ! Het was wel even hard werken. Bij het schillen en snijden van de ajuin kwamen er zelfs enkele traantjes tevoorschijn. Tijdens het koken twijfelden sommige kleuters nog of ze dat wel lusten. Toen er gegeten werd, kwamen er maar weinig negatieve reacties. De ganse pot werd zelfs leeggegeten. Dat was wel lekker hoor ! En van de pompoenen hebben we natuurlijk een griezelmannetje gemaakt.
(verdere foto's komen op de website van de school)
Helaas, ze is al voorbij, onze herfstwandeling. De weergoden waren ons goed gezind ! We wandelden over het fietspad bij de fantasiashop tot aan het kanaal. Daarna ging het verder langs de waterkant tot bij het dommelhof. Via briefjes, pijltjes en opdrachten vonden we bij de 'kabouters' bij hun paddestoel, die gezellig voor ons kabouterboterhammetjes maakten. Na zo'n flinke wandeling, hadden velen toch nog genoeg energie over de zandbergen bij het dommelhof te beklimmen.
Als het weer het toelaat (en tot nu toe zijn de voorspellingen goed) gaan we woensdag op herfstwandeling. We zijn nog op zoek naar enkele chauffeurs die ons om 11.45u terug kunnen komen ophalen aan het Dommelhof theater. Zijn er nog ouders of grootouders die ons kunnen helpen, geef dan een seintje !
Wij zijn de vormkabouters, wij wonen in het bos we maken altijd veel plezier en dansen op het mos ons mutsje is een driehoek ons hoofdje dat is rond ons buikje is een vierkant en we springen op de grond
Vormen was het thema van deze week en er werd hard gewerkt ! De tekenlatjes met vormpjes om na te trekken waren erg geliefd. Muizentrapjes vouwen was nog leuker ! Schaduw schilderen leek wel op toveren.
Dubbel feest in de klas vandaag : de juf is weer terug en ... ze trakteert voor haar verjaardag !
Dan is het tijd om aan het werk te gaan. Samen maken we een lange slinger om de klas mee te versieren. Samen met juf Nele werd er al voor cadeautjes gezorgd, en nu heeft juf Renilde cakejes bij. Een echt feest dus.
Bedankt juf Nele voor de goede zorgen gedurende de voorbije twee weken !
Helaas is onze juf ziek geworden. Nu zal je een tijdje moeten wachten om nieuwe berichtjes te lezen. In de klas werken we echter gewoon verder, maar nu onder begeleiding van juf Nele !
Hard gewerkt vandaag ! We hebben samen een collage gemaakt om op onze klasdeur te hangen. Iedereen heeft zijn steentje bijgedragen door mee te komen scheuren en kleven. Voor sommigen leek dat in het begin een straf, maar als je zo gezellig samen werkt aan hetzelfde project, valt het best mee. En de laatste 3 konden er maar niet genoeg van krijgen. Morgen, als alles droog ik, krijgen jullie het resultaat te zien. Niet vergeten te kijken dus !
Vandaag maken wij ons eerste berichtje voor het dagboek ! Na wat zoeken heeft nu toch iedereen het speelgoed gevonden dat hij of zij leuk vindt ! De poppenhoek en de leeshoek met barbies en ponypaardjes zijn erg in trek. Ook bouwen met lego en andere blokjes slaat goed aan. De strijkpareltjes zijn al veelvuldig gebruikt en dat zie je aan het raam !
In de klas zelf heeft de juf al een paar aanpassingen gedaan om het spelen en opruimen te vergemakkelijken. Dan is het leuker voor iedereen.
We hebben de voorbije dagen vooral aan Matthias gedacht, want hij is in het ziekenhuis ! Gelukkig bracht papa hem toch eventjes om een klasfoto te maken. Zo staat iedereen erop ! We zijn nu al nieuwsgierig naar het resultaat.
De vakantie loopt op zijn einde. Ik heb al de hele week gewerkt om het klaslokaal in orde te brengen. Alles begint vorm te krijgen. De spanning stijgt langzaam. Volgende week komen er namen aan de kapstokken en op de verjaardagskalender. En dan is het zover..... 1 september !
Na vele jaren in de klas van de jongste kleuters, begin ik aan een nieuwe uitdaging ! Vanaf 1 september wordt ik omringd door 5 jarige kleuters. Een nieuwe klasgroep, een nieuwe leeftijd, een nieuw lokaal... een nieuwe start ! De eerste stap die ik zet is deze blog. Samen met mijn kleuters wil ik dit jaar proberen om er een boeiend dagboek van te maken over alle gebeurtenissen en ervaringen uit onze klas. Wekelijks vul ik de berichten aan, indien mogelijk gecombineerd met een foto. Voor alle ouders, grootouders, peters, meters, tantes, nonkels,.... en andere geïnteresseerden : welkom !