Vandaag is de storm overgewaaid en schijnt het zonneke terug over Singapore. Singapore is een mix van culturen en het land van de expats. Het is mooi om te zien hoe chinese kindjes contact leggen met westerse en indische kindjes en andersom. Ook mooi en schattig zijn de kindjes van gemengde koppels.
wij trekken vandaag naar de zoo van singapore ...... Is een halfuurtje rijden met de taxi. Eerst genieten we nog van een lekker ontbijtje 'eitjes' dat is lang geleden:) Een grote prachtige mooie zoo waar de dieren bijna niet in kooien zitten, je de vleermuizen kan aaien en de papegaaien bijna op je hoofd gaan zitten. Ook de apen en olifanten hebben veel vrijheid. Het is een oase van rust en een prachtige natuur. We maken een korte boottocht door de zoo die gelegen is in een regenwoud.
Na 3 uren en een pintje hebben we alle dieren gezien en begeven we ons richting marina bay waar we een bezoekje brengen aan de merlion, de bekende leeuw die water spuit en nog even langs clarke quay wandelen op zoek naar een lekker seafood restaurant voor vanavond. Even nog een happy hour meepakken en dan naar het hotel om ons op te frissen.
En dan het hoogtepunt van de dag: Black Pepper Crab op Clarke Quay zaaaaaaaaaaaaaaaaaaalig. We komen aan op clarke quay en daar branden de lichtjes voor het mid autumn feest en er heerst een drukke maar gezellige sfeer. Vanmiddag hadden we een restaurantje gekozen maar dat bleek overvol er was nog wel een plaats aan een ronde tafel van 6 maar dat zag ik niet echt zitten. Dan maar door de drukte op jacht naar een ander restaurant en we vinden een plaatsje aan de rand van het water lekker romantisch wat wil je nog meer...:) we laten ons even gaan (en onze portemonnee ook) en bestellen verschillende gerechten waaronder black pepper crab, blijkbaar een typisch gerecht uit singapore, en bamboo clams. We starten eerst met een aperitief en superverse gebakken inktvis met zeezout en zwarte peper en grote scampi's met look. En dan verschijnen de bamboo clams op tafel ook super vers en met look echt lekker en speciaal en dan de langverwachte black pepper crab om duimen en vingers af te likken (en dat heb ik ook gedaan:)) Bij dit alles eten we een lekkere zeevruchtenrijst en drinken een glaasje pinot grigio.
Vanmorgen om kwart na 8 werden we gewekt door een brandalarm in het hotel. Een stem door de luidsprekers zei ons kalm te blijven en rustig te wachten, ze gingen onderzoeken van waar het kwam. Na enkele minuten bleek het om een vals alarm te gaan, oef:) Op de moment stormt het hier donder en bliksem en gietende regen dus wordt het een rustige ochtend en hopen we dat we seffens op pad kunnen gaan. De planning was om vandaag de botanische tuin te bezoeken maar ik vrees dat we onze plannen moeten veranderen.
Ondertussen zit ik hier in een italiaans cafeetje met glaasje wijn want ze hebben hier gratis internet. Internet is singapore is beetje duur....ook eten en vooral drinken (duurder dan in belgie pintje kost bijna 4 euro) Vandaag zijn we tussen de regendruppels door een beetje gaan rondwandelen in de winkel centra (op zoek naar gratis internet dat niet te vinden is) 6 verdiepen hoog winkel winkel shop till you drop. We hebben ook een bezoekje gebracht aan het IT shopping center maar voorlopig niks gekocht want prijzen zijn bijna hetzelfde als bij ons. Onze Jack is al terug naar het hotel om rustig een badje te nemen ondertussen is het gelukkig gestopt met regen maar morgen verwachten ze terug storm ik ga proberen om jullie wat foto's van de laatste dagen door te sturen maar internet is hier niet supersnel dus hoop dat het lukt. Vandaag niet veel meer gepland omdat het slecht weer is...
na wat relaxen en een ontspannend bad trekken we richting orchard road de hoofdstraat van Singapore. Het is hier ongelooflijk druk net alsof heel singapore hier rondloopt:) chinees, vietnamees, italiaans, koreaans, grieks alles kan je hier eten wij kiezen vanavond voor grieks want Jacky heeft hier zijn favoriete grieks restaurant. We bestellen lookbrood en wat krijgen we een groot lekker frans brood dat je gewoon moet afbreken en vanbinnen is er lookboter opgesmeerd een originele manier van serveren. Dan bestellen we een brochette van lamskoteletjes en rundsvlees allemaal zalig lekker. En dan begint de zorba te spelen en worden borden uitgedeeld en binnen de korste keren vliegen de borden in het rond heb hiervan een filmke gemaakt maar vermits hier geen you tube is zullen jullie nog even geduld moeten hebben Na een overheerlijke maaltijd wandelen we terug naar ons hotel en zeggen jullie slaapwel:)
Onze eerste dag in singapore gaan we op stap met Rita en Jessy 2 collega's van Jacky. Om 11u pikken ze ons op en nemen we de bus naar the centrepoint een shopping mall waar we gaan lunchen. We krijgen allemaal lekkere gerechten voorgeschoteld maar veel te veel en dit is dan eigenlijk ons ontbijt. Met ons buikje meer dan vol vertrekken we 2uur later naar Clarke Quay een leuke plaats vol met gezellige restaurantjes en winkeltjes. Het is gelegen aan het water en morgen begint in China het Mid Autumn festival en daarom is alles mooi versierd. Na een korte wandeling begeven we ons op het water, een gezellige interessante boottocht van een half uur leert ons meer over Signapore. Daarna trekken we naar Chinatown waar de veelkleurige lampionnen al ophangen voor het grote feest morgen. Tocn nog even een ijsje (snow ice heel licht ijs ik denk gemaakt van soja, met geleiblokjes en bonen bizar maar lekker) delen met z'n allen en dan verkennen we de winkeltjes in chinatown en een mooie tempel waar we spijtig genoeg geen foto's mogen nemen en ik een sjaal krijg om over mijn schouders te leggen want blote schouders mogen niet in de tempel. De avond valt stillekes aan over singapore en we trekken richting Hortapark een ongelooflijk mooi park ....... Daar volgt Rita elke week een lachsessie we nemen even deel maar besluiten dan dat dit niet echt aan ons besteed is dus gaan we rustig opzij zitten. Na al het gelach gaan ze met de cursisten een hapje eten en mogen we mee. We worden weeral verwend met verschillende gerechten het zal dieeten worden in België. Na een gezellige avond en een vermoeiende dag keren we terug richting ons hotel op de 7de verdieping met zicht op het zwembad dat ik deze week eens wil uittesten. Momenteel hebben we nog geen internet is veel te duur in het hotel maar misschien dat we morgen ergens free wifi vinden. (Jack komt juist binnen met fris pintje) Wij sluiten hier onze avond af tot gauw!
Momenteel zitten we hier op de luchthaven van Shanghai rustig te wachten met een pintje op onze vlucht naar Singapore en hier kan je zonder problemen op het internet geweldig:) dus blog ik nog snel enkele foto's door terwijl we wachten superhandig:)
We gaan voor 5 dagen naar Singapore en zijn niet zeker dat we daar internet hebben dus misschien zullen jullie ons 5 dagen moeten missen ... We vertrekken om 14u30 (shanghai time) en komen aan in singapore om 19u45 tot gauw
Nog even snel een berichtje we zijn goed aangekomen na vlucht van 5 uren. Hier al 21u dus gaan we snel een stukje pizza eten en kruipen onder de wol.
Singapore, officieel de Republiek Singapore (Engels: Republic of Singapore), is het kleinste land van Zuidoost-Azië; met 683 km2 is het net iets groter dan de Nederlandse Noordoostpolder. Het land beslaat een groep eilanden die van Indonesië wordt gescheiden door de Straat Singapore en van Maleisië door de Straat Johore. Beide zee-engten zijn zeer nauw. De Straat Singapore is een deelzee van de Straat Karimata en daarmee weer van de Zuid-Chinese Zee. Het hoofdeiland, Singapore, is met het vasteland verbonden door een dam in het noorden en door een brug in het noordwesten. Er vindt veel landaanwinning plaats om de mensen te kunnen huisvesten en nieuwe bedrijfsterreinen te kunnen aanleggen.
Vandaag starten we een rustige en uitgeslapen zondag in Malone's voor een lekker ontbijt met spiegeleitjes en spek en toast met een lekker tasje koffie. Dan brengen we een bezoek aan de Jing'an tempel. JingAn Tempel is gelegen in Longhua Road, in het midden van het centrum. De tempel ligt naast een groot winkelcentrum en dat kan nogal een vreemde indruk geven. De JingAn Tempel is de oudste en grootste tempel in Shanghai. JingAn Tempel is ongeveer 1700 jaar oud en werd heropgebouwd tijdens de Qing Dynastie, daar de tempel geteisterd werd tijdens de vele oorlogen. De tempel bedekt een oppervlakte van 20.000 vierkante meter en bestaat uit verschillende hallen. De koperen bel die je er kan bewonderen weegt maar liefst 5 ton en is een twee meter hoog. 2 jaar geleden zijn we ook in deze tempel geweest en dan waren ze die nog volop aan het verbouwen. Nu is er al een deel verbouwd en heeft de tempel een gouden dak gekregen. Wre zien hier verschillende boedhabeelden en veel biddende chinezen. Nu de tempel verbouwd is is de inkomprijs ook verdubbeld....(rijke boedhisten hoor ik mezelf denken)
Om 14u00 trekken we terug richting wereldexpo en ditmaal zonder omwegen Jack slaagt erin om een expo taxi tegen te houden (speciaal voor de expo hebben ze 4000 splinternieuwe taxi's) maar toch moeten we expo effe in het chinees laten zien om er te geraken.
We bezoeken vandaag Zweden en Griekenland. En wat denken jullie bij Zweden....?? Ikea goed idee? of Hai pippi langkous of Atlas copco?? je vind het hier allemaal terug. Een leuk paviljoen. Griekenland slaagt echter tegen niet echt veel te zien We blijven nog effe rondhangen en botsen op de tibetaanse parade een kleurrijjke stoet vol traditioneel geklede tibetanen, mooi! De avond valt over de expo en dan gaan alle lichtjes aan en nemen wij afscheid na 3 dagen deel te hebben uitgemaakt van deze kleinschalige wereld maar toch groots en keren terug naar ons hotel. We frissen ons op voor een avondmaal in het Always café en vertrekken morgen richting Singapore benieuwd wat we daar mogen verwachten
soms een paraplu voor de regen maar meestal voor de hevig brandende zon
The Leroy Brothers. De drie Gentse broers stelen de show met 'Ostrich of Lernae', een forse struisvogel in porseleinlak die symbool staat voor Europa. De vogel steekt zijn kop in het zand, maar op verschillende plekken in het park en ook in de rest van de stad komt zijn kop opnieuw te voorschijn. Negen koppen duiken er op, een spelletje dat de Chinezen best weten te waarderen.
Vandaag hebben we een beetje langer geslapen omdat het weekend is. We starten de dag met een stevige brunch in het Always café ikke ajuinsoepke en beef sandwich en onze Jack een tuna sandwich. Dan gaan we op pad via Beijing road richting 'The Bund'. Beijing road is parallel gelegen met Nanjing road de bekende winkelstraat maar daar is het vandaag te druk dus nemen we Beijing road de straat van de kleine winkeltjes vol met electronica en werkspullen zoals alle vijzen, buizen in alle maten, loodgieterijstukken, kabels in alle kleuren en maten,...teveel om op te noemen. Plotseling staan we voor een shopping mall van 4 verdiepingen electronica spullen, een mandola winkel in het tienvoud papa van Jack zou zijn hartje hier ophalen; diodes, knoppen in alle kleuren, vormen, maten, ledlichtjes, condensatoren, voedingen, ventilatoren voor pc's, ....als je het hier niet vind bestaat het niet We gaan verder op pad en komen het 'international sculpturepark' tegen. In het kader van de Wereldexpositie hebben ze dit beeldenpark gemaakt in het centrale Jing An-district. Van de veertig geselecteerde kunstenaars komen er liefst vijf uit België. Jan Fabre is vertegenwoordigd met zijn bekendste bronzen beeld 'De man die de wolken meet' een prachtig beeld geliefd door de chinezen. Na wat beeld spotting gaan we verder op pad naar 'the bund'. Wie Shanghai zegt, zegt de Bund. Het is een van de paradepaardjes van de stad en gelegen aan de oever van de Huangpu rivier. Bepalend is de reeks westerse gebouwen vrijwel alle gebouwd voor 1937 en symbool voor de Europese financiële en commerciële macht van destijds. Shanghai had de naam 'Parijs van het Oosten', de Bund was de 'Wall Street van het Oosten'. De term Bund is van Anglo-Indiase oorsprong en betekent letterlijk 'modderige oever'. De Chinezen noemen het Waitan. Even de sfeer opsnuiven want we zijn hier 2 jaar geleden ook al geweest en dan terug richting ons hotel om dan de avond af te sluiten in Club Vietnam een chique en gezellig maar vooral overheerlijk restaurant waar je heel fijn vietnamees kan eten. We genieten van een dry martini en dan een assortiment van voorgerechten en hoofdgerecht en dessert en een lekkere grappa en een fleske wijn dit alles voor een bedrag van 880 RMB = 88 euro voor 2 personen en dit is dan een van de duurdere restaurants in shanghai het was overheerlijk en romantisch slaapwel