De Duitse economie is er op verbeterd dankzij de verkoop van meer consumptiegoederen die aangekocht worden door de migranten.
De migrantenstroom heeft de economie een duwtje in de rug gegeven.
De Duitse economie is gestegen zeggen de economen van de Deutsche Bank, dat heeft alles te danken met de aankoop van meer consumptiegoederen door de migranten.
Ondanks de onrust op de financiële markten is de Deutsche Bank wat positiever in de groei van de economie gaan kijken.
Dit komt ook door de lage olieprijzen en door de sterkere euro waardoor Duitsland importgoederen goedkoper kon aankopen.
De Bank dacht dat door het Volkswagenschandaal de economische groei ging dalen. Ze dachten maar aan een groei van 1.7 %.
Maar het was meer dan dat ze gedacht hadden uiteindelijk bleek het 1.9 % te zijn wat toch een redelijk verschil was.
De bank zelf zegt dat ze denken dat het Volkswagenschandaal geen blijvende gevolgen zal hebben.
Verklaring economische woorden:
* consumptiegoederen: Dat zijn goederen die geproduceerd worden om de behoeften van de mensen te bevredigen. M.a.w goederen die geproduceerd worden om achteraf verbruikt te worden.
Bijvoorbeeld : brood, yoghurt,...
* importgoederen: grondstoffen, producten of goederen die van een ander land komen en die in dit geval in Duitsland worden afgeleverd om verkocht te worden of om verder te gestuurd te worden.
Eigen mening:
Ik vindt het heel positief voor Duistsland maar ze hebben het ook onder meer te danken aan het goedkoop aankopen van importgoederen en de lage olieprijzen.
Wat ik ook wel leuk vond om te lezen is dat ze het onder meer te danken hebben aan de vluchteling normaal zijn die mensen alleen maar tot last voor een land en nu doen ze eens iets goeds.
Spijtig van het Volkswagenschandaal dat heeft de Duitse economie een deuk gegeven maar economen zeggen dat het geen blijvende gevolgen zal hebben en dat is wel positief.
Ik vindt het ook heel positief dat de economie er blijft groeien en hoop dat het Vw schandaal onder controle blijft.
Ik hoop wel dat Duitsland hiervan niet gaat profiteren en vindt het spijtig dat emigranten op deze manier in het nieuws moeten komen.
Verklaring:
Ik heb het artikel gekozen omdat ik wel geïnteresseerd ben in het Volkswagenschandaal.
En dat ik tijdens het lezen verbanden kon leggen met de les.