And the winner is... Linda! Ze was er het dichtst bij: 30u en 25 min. Een eervolle vermelding voor grandad Ronn: hij gokte op slechts 30 min van de geboortedatum, maar had het geslacht verkeerd... Troostprijs: een schat van een kleindochter!
Het trotse viergeslacht:
wie blinkt het meest?
Om de foto-albums te openen: klik op de foto.
Om terug te keren naar deze pagina: sluit het nieuwe venster = klik op het kruisje rechtsboven.
Hallo iedereen,
Ik ben Tess,
het eerste spruitje van Steven en Deborah. Ik ben geboren op 6 februari 2009 om 17u55. Ik woog 3kg342 en was 49 cm groot. Hier kan je meelezen over mijn prille leventje, samen met mijn mama en papa. Geniet ervan!
01-07-2008
Bezoek 1 aan de gynaecoloog
Wauw, je bent er echt!!! Wat leuk om je de eerste keer te zien bewegen en spartelen! Je lijkt wel een klein garnaaltje met vier stompjes. Ken je die moppen van Rompje? Haha... Je hartje klopt ook al supersnel, alles is ok volgens de gyn. Laat ons duimen dat het zo blijft he!
27-06-2008
Week 8
De belangrijkste organen zijn wel al aanwezig, maar nog niet voldoende
ontwikkeld. Het hartje klopt in een regelmatig ritme. De baby begint
steeds
meer vorm te krijgen: het skelet begint zich te vormen en ook de ogen
en oren ontwikkelen zich verder.
Je baby is nu ongeveer 2 cm groot.
bron: www.9maand.be
26-06-2008
Spannende broeken
Is het mijn verbeelding of zie ik al een buikje? Mijn broeken spannen alleszins al goed. Een goed excuus om mij in de solden eens goed te laten gaan!
20-06-2008
Tante Gwen is jaaaaaaaaaaarig !!!!!!!!!!!!!
Vandaag werd tante Gwen 28. En ze kreeg als cadeau: ........... een huwelijksaanzoek !!!!!!!!!!!! (PS: ze zei ja...)
Week 7
Deze week ontwikkelen de wervelkolom en de hersenen van je baby zich
bijna volledig. De "ledemaat"-knopjes beginnen uit te groeien tot
armpjes en beentjes, met aan elk uiteinde een soort schijfje met kleine
inkepingen: de handjes en voetjes.
Ondertussen heeft zijn hartje al 4 kamers (vorige week
waren dat er nog 2) en pompt het bloed goed rond.
Je baby is nu 1 cm groot.
bron: www.9maand.be
16-06-2008
PANIEK !!!
Vanmorgen was er even paniek! Een bloeding!!! Onmiddellijk naar de dokter gebeld en ik mocht gaan voor een nieuwe bloedtest. Op een echo zou immers nog niets te zien zijn... Wat een lange dag, om 11u naar de dokter en ik mocht maar om 18u bellen voor het resultaat. Nagelbijten!!! Gelukkig kon ze mij 's avonds geruststellen. Mijn hormonenspiegel is zoals het moet zijn. Het is waarschijnlijk de innesteling geweest. OEF! Ik ben ook bij de arbeidsgeneesheer langs geweest. Ik mag mijn schooljaar nog uitdoen, en in september dan thuisblijven.
14-06-2008
auto-ongelukje
Vandaag moesten we naar de begrafenis van Corrie, de vrouw van een collega van Steven. Ze is jammerlijk en veel te vroeg verongelukt op reis. Op de heenweg reden we mee met een collega en werden achteraan aangereden door een auto. Onze nekken doen serieus zeer! Grand paniek bij mij natuurlijk. En dan kon ik ook niet meer niet vertellen dat ik zwanger was. Gelukkig hebben ze goed kunnen zwijgen. Nu maar hopen dat dat kleintje goed veilig diep in mijn buik zit...
13-06-2008
Week 6
Je baby heeft nog geen echt gezicht, wel 2 ogen die ver uit elkaar
(bijna zijdelings) staan. Zijn mondje wordt gevormd en in allebei de
kaken kunnen we nu reeds de knopjes voor de melktandjes terugvinden.
Kleine knopjes (de ledematen) komen te voorschijn. Eigenlijk lijkt hij nu wel een beetje op een piepklein zeepaardje.
Op het einde van deze week begint het hartje te kloppen en is er een primitieve bloedsomloop aanwezig.
Je baby is nu 5 a 6 mm groot.
bron: www.9maand.be
08-06-2008
Vaderdag
Vandaag kregen de (schoon)vaders een leuk cadeautje van ons: een tuttertje! Je had die blikken moeten zien, goud waard... De ene zijn frank (euro) viel al sneller dan de andere... Maar ik denk toch dat alle kampen blij zijn. Niet?
06-06-2008
Week 5
Ziezo, de eerste bouwstenen van je baby zijn ondertussen gelegd. De
ruggengraat begint zich nu te vormen en ook de hersenen en het
zenuwstelsel zijn al volop in ontwikkeling. Je baby heeft nu zowat de
grootte van een rijstkorrel en als je het van dichtbij zou kunnen zien,
zou je al een hoofdje en staartje kunnen onderscheiden.
Je baby is nu 2mm groot.
bron: www.9maand.be
03-06-2008
Om 18u stipt gebeld en ja hoor: hcg 4790, overduidelijk zwanger!!!
02-06-2008
Naar de dokter
Om 21 uur naar de huisarts voor een bloedtest. Ik haat naalden !!!
31-05-2008
De Test...
Vandaag naar de winkel geweest en een test gekocht. Samen met Steven de test gedaan en het is... POSITIEF !!!!!
27-05-2008
Niets...
Vandaag had ik mijn regels moeten hebben, maar... Niets!!!
23-05-2008
De eerste maand
Week 1 tot en met 4
Meteen
na de ovulatie begint de eicel aan een lange tocht door de eileider.
Bij geslachtsgemeenschap komen er miljoenen zaadcellen vrij, maar
slechts één zal erin slagen om de eicel binnen te dringen. Bij die
versmelting wordt het "recept" voor de nieuwe mens volledig.
Een paar dagen later komt de bevruchte eicel, die zich ondertussen
ontelbare keren gedeeld heeft, in de baarmoeder aan. Nadat de eicel een
geschikte plaats gevonden heeft, nestelt ze
zich in de verdikte slijmlaag van de baarmoeder, in. Vanaf nu wordt ze
gevoed door de bloedvaten in de slijmlaag tot de placenta in staat is
om die taak over te nemen in de 14de week.
Op het einde van de eerste maand is het embryo ongeveer 1 mm groot.