Deze week hebben we verder gewerkt rond het thema "mijn lichaam/ziek zijn".
We hebben de dokterstas waargenomen en speelden zelf doktertje. Aan de knutseltafel mochten we een pillenpot schilderen en daarna pilletjes in kleven.
We luisterden naar het verhaal van Jules in het ziekenhuis. Tijdens een bewegingsles hebben we alle lichaamsdelen besproken. Iedere kleuter kreeg een (droog) washandje en zo hebben we alle lichaamsdelen "gewassen". Dit vonden ze super leuk! Volgende week werken we rond "kleuren".
Deze week werkten we rond een prentenboek "Kleine pinguïn op ontdekkingsreis". We kregen dit boek van Eben op zijn verjaardag. We luisterden naar het verhaal en keken op het grote scherm naar de pinguïns op de zuidpool. Aan de knutseltafel maakten we een pinguïn met een wc-rolletje. Bij het telspel moesten we kijken hoeveel honger de pinguïns hadden. We telden de stippen op zijn buik en moesten dan evenveel visjes leggen. We zagen de geboorte van een pinguïn en daarna moesten we proberen om de prenten van de geboorte in de juiste (logische) volgorde te leggen. Jules had prenten gezocht van pinguïns en wij moesten 2 dezelfde pinguïns zoeken. We vonden dit een superleuk boek om rond te werken. Volgende week werken we rond het thema Sinterklaas en Zwarte piet.
Deze week kozen de kindjes van de Julesklas ervoor om te werken rond het thema: "Jules op het toilet".
We luisterden naar het verhaal en aan de werktafel hebben we Jules gekleurd en de onderbroek van Jules versierd.Ook leerden we hoe we onze handen moeten wassen.
Juf had een grote prent mee en konden we luisteren naar geluiden en vertellen wat we zagen. Op de computer konden we puzzelen, kleuren en een spelletje spelen rond het thema. Volgende week kiezen we terug een ander thema.
Deze week werkten we rond het thema "herfst". We gingen samen met de andere klassen naar "de groene long" te Kuurne waar we blaadjes, eikels, kastanjes... gezocht hebben. Het was een leerrijke en leuke wandeling. Jammer dat het regende op de terugweg.
In de klas hebben we met die blaadjes een grote boom gemaakt. We luisterden naar het verhaal van "Jules naar het bos" en speelden een spelletje op de computer.
Op vrijdag 27 oktober is het forum en mag iedereen komen kijken wat we al geleerd hebben. het forum start om 14u. Na het forum kan de vakantie beginnen.
Deze week kozen de kleuters ervoor om te werken rond het thema "huisdieren". We luisterden naar het verhaal van de goudvis. Aan de werktafel hebben we een visbokaal gemaakt en versierden we een goudvis. We hebben ook een vogelkooi gemaakt met een vogeltje in. Filou de hond was een dagje op bezoek en we hebben er goed voor gezorgd. We hadden ook woestijnratjes en een poes op bezoek en op donderdag brachten we een bezoek aan de dierenarts. Volgende week werken we rond de herfst.
De kinderen hebben ervoor gekozen om deze week te werken rond het thema "Jules helpt buurman".
Juf vertelde het verhaal over Jules die zijn buurman helpt met opruimen en poetsen. Toen het hele huis proper was, liep Jules met zijn vuile laarzen terug naar binnen. Aan de werktafel hebben we met bruine verf (modder) de laarsjes van Jules vuil gemaakt. Ook hebben we zeepbellen gemaakt met wc-rolletjes in de verf te duwen en op ons blad te stempelen. We keken naar het verhaal op het grote scherm en nadien konden we spelletjes op de computer spelen. Juf had een grote prent mee waar we moesten vertellen wat we allemaal zagen. Ook leerden we het verschil tussen proper en vuil.
Volgende week kiezen de kinderen terug een thema. Tot dan!
We luisterden naar het verhaal van een eendje die leert zwemmen. We keken naar de verschillende dieren die er zijn in een vijver en aan de knutseltafel hebben we een kikker gemaakt. Aan de schildersezels konden we tekenen met stiften om de grote schrijfmotoriek te oefenen. De eendjes moesten we volgens kleur in de juiste volgorde zetten, dat was niet gemakkelijk. In de watertafel konden we visjes vangen. Volgende week kiezen de kleuters weer zelf een thema. Tot dan!