Het weer zat helemaal mee deze week. Normaal houden we niet zo van de kou, maar nu kwam het goed uit want we werkten deze week rond winterkledij. We oefenden extra op het zelf aandoen van jassen, wanten, mutsen, sjaals,... . Voor sommigen was dit toch nog heel moeilijk, maar oefening baart kunst! We speelden ook leuke spelletjes met al onze winterkledij. We zochten dezelfde wantjes en handschoenen (paren maken), we deden een voelspel met een want van de juf. Dat ging heel goed! En we vergeleken de sjaals van de kinderen, want wie heeft er nu eigenlijk de langste sjaal? En van wie is de kortste? Wij weten het nu! Natuurlijk mochten we ook weer lekker spelen in de klas. Wil je weten wat we nog deden? Scroll dan maar snel verder en geniet mee van de foto's!
Ooh nee, onze popjes zitten vast in het ijs! Die moeten we bevrijden
We schilderden een sjaal volgens patroon. wat een uitdaging. Er wordt gekeken en goedgekeurd!
Beertje Ploem heeft het koud. Wij kleden hem aan d.m.v. een kleuren- en vormen spel.
Onze sjaal krijgt ook draadjes.
Lekker spelen in onze bak met isomo hoort er ook bij!
Als echte naaiers en naaisters gingen we aan de slag met de naaikaarten.
We mochten schilderen met ijsblokken. Wat een ervaring! Er waren ook enkele kleuters van de derde kleuterklas in onze klas. Dat maakte het helemaal geweldig!
Onze kleuters gingen ook eens een kijkje nemen in de klas bij juf Karen. Daar is het ook super cool!
het is druk in het operatiekwartier. Alles wordt gecontroleerd en uitgeprobeerd!
De apothekers van wacht
De poppenwagen krijgt een nieuwe functie. Dat is handig om alle medicijnen snel naar de klanten te brengen.
Even de temperatuur meten... hoe moest dat ook al weer?
Juist ja, zo!
We maakten een doktersmuts en stempelden zelf de kruisjes. Dat is toch moeilijker dan het eruit ziet!
De pillenpotjes worden gevuld. Eerst tellen hoeveel pilletjes we mogen nemen.
En dan zelf aan de slag. Aan een snel tempo worden er pilletjes gedraaid en potjes gevuld. Ronde pilletjes of lange pilletjes... Alle vormen en maten worden in potjes gedaan. Niet te hard duwen, anders zijn onze pilletjes plat!
Elise leest wekelijks voor uit de prentenboekjes van de klas.
Deze week ontdekten we alles van de dokter. We kwamen te weten wat hij allemaal nodig heeft en waarvoor al die spullen gebruikt worden. De apotheek kwam ook aan bod, want van gezond eten alleen kunnen we niet genezen. Soms hebben we ook medicijnen of siroop nodig. Zowel de popjes als de kleuters kregen de gepaste verzorging voor hun "wondjes of pijntjes". Kortom... allemaal echte dokters in wording!!!
We knutselden een ziekenwagen...
De popjes werden goed verzorgd
Maar ook aan de kinderen werd gedacht
De bloeddruk wordt gemeten... op de buik... Jaja, dat kan tegenwoordig ook al! Wat een technologie.
De nodige spuitjes worden gegeven
Even de mond controleren: Zeg eens 'Aaaa'. Ziezo dat is ook weeral in orde
Er werd gelachen en plezier gemaakt...
maar af en toe was het ook heel serieus...
Onze apotheek draaide op volle toeren. De medicijnen vlogen de deur uit! Maar eerst alles goed controleren!
De krokodil had kiespijn. Wat een leuk spelletje. Hier hebben we uren mee gespeeld.
Onze dokter moest naar haar patiënt. Eerst kijken of alles wel in de koffer zit.
Oei oei oei, dat spuitje ziet er pijnlijk uit...
Dit popje is wel heel ziek. Onze experts onderzoeken ze zorgvuldig!
Deze week stond alles in het teken van hygiëne. Er stond een bad in de klas waar we lekker in konden spelen, we wasten onze popjes en droogden ze ook weer af, we experimenteerden met scheerschuim, we bouwden met sponsjes, ... .
Vandaag vierden we samen kerstfeest in de klas. Eerst smulden we van een lekker stukje cake en konden we chocomelk of fristi drinken. Mmmm dat is heerlijk! Na de speeltijd kwam dan het belangrijkste van heel de dag...pakjes uitdelen en uitpakken. Wat een spanning in de klas. Iedereen was even benieuwd!
Sinterklaas is nog maar net naar Spanje en wij toveren in onze klas een heerlijke kerstsfeer. We maakten een kerststukje voor onze kerstmarkt. We knutselden mooie nieuwjaarsbrieven en schilderden een grote kerstboom. Kijk maar mee naar wat we allemaal deden in de klas.
We helpen elkaar bij het maken van het kerststukje.
We doen pomponnetjes in de gaatjes van de kerstboom .... met onze handen
Of met een tang. De grote pomponnetjes moeten in de grote gaatjes en de kleine pomponnetjes in de kleine gaatjes.
Kobe: "Juf, ik had dat kleine balletje door dat grote gaatje gedaan. Dan gaat dat veel sneller!"
Of ja... Zo kan het ook!
We stempelen vuurwerk voor onze nieuwjaarsbrief
en kleven er mooie sterretjes op
Een kerstboom schilderen is niet zo heel gemakkelijk...
En dan moeten we die kerstboom ook mooi versieren natuurlijk
Kerstballetjes maken van plasticine kunnen we ook al!
Deze nacht was Sinterklaas in onze klas geweest. 's Morgens zagen we in de klas allemaal nieuw speelgoed staan. Daar wilden we meteen mee spelen. Na de speeltijd kregen we bezoek van Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten. We hadden allemaal onze kroon opgezet en waren toch wel een beetje zenuwachtig. Toen we een liedje moesten zingen, waren die zenuwen al snel verdwenen. We zongen allemaal uit volle borst mee. En natuurlijk kregen we na afloop nog een lekker stukje speculaas, chocola en een heerlijk mandarijntje. Dat wordt smullen. Dank je wel Sinterklaas dat je weer aan ons hebt gedacht!
We hebben heel wat koperen muntjes in een spaarpot gedaan en we hadden ook een hele hoop schoenen bij voor Rode Neuzen Dag. Vandaag probeerden we alle schoenen rond het schoolgebouw te plaatsen. En daar zijn we natuurlijk in geslaagd! met de hele school hebben we emmers vol koperen muntjes verzameld. Het exacte bedrag weten we nog niet, maar het zal meer dan 1200 euro zijn! Bedankt aan alle mama's, papa's en kinderen voor hun medewerking. Het was een geslaagde actie!
Ook deze week stond alles nog in het teken van Sinterklaas en Zwarte Piet. Zo maakten we nog een mooie schoorsteenkroon voor het bezoek van Sinterklaas, we speelden met schoorstenen in de zandbak en we maakten zelf hoge schoorstenen met blokken. Sommige schoorstenen waren zelfs even groot als onze kleuters.
Sinterklaas had in onze klas een zak gelegd met allemaal opdrachtjes om echte Zwarte Pieten te worden. Zo kunnen we Sinterklaas helpen als er Zwarte Pieten ziek worden. We moesten pakjes wegen in een weegschaal, bewegingen van Zwarte Pieten nabootsen en we moesten natuurlijk ook oefenen om op de daken te lopen en pakjes door de schoorsteen te gooien. Er was uiteraard nog veel meer te beleven in onze klas deze week. Kijk maar eens wat we nog allemaal deden!
Een Zwarte Piet tekenen met houtskool...
Daar word je zelf ook een beetje een Zwarte Piet van!
Ondertussen hebben de Sinterklazen (samen met Zwarte Piet) een grote vergadering...
Wat zou daar allemaal gezegd worden?
De muts heeft Stien al, nu nog de zwarte handen en ze is er helemaal klaar voor!
Welke mijter is nu eigenlijk de echte? Er wordt vergeleken, gewikt en gewogen...
Dat is nog niet zo gemakkelijk om te beslissen.
Wat hoort bij Sinterklaas en wat bij Zwarte Piet? Dat is toch niet zo gemakkelijk.
Natuurlijk moeten er ook verlanglijstjes gemaakt worden. Eerst moet je daarvoor alle speelgoedboekjes grondig bekijken en uitpluizen. Welk speelgoed is voor kleine kindjes, welk speelgoed is voor grote kinderen, en wat wil ik nu eigenlijk?
Na al dat kiezen, kiezen en nog eens kiezen, wordt de beslissing genomen. Dit knip ik uit en kleef ik in de zak!
Lopen over de daken, pakjes door de schoorsteen gooien.... Dat kunnen wij allemaal!
Omdat we deze week leerden over licht en donker, hadden we een donkere hoek gebouwd in onze klas (ook wel 'de tent' genoemd). Met onze zaklampjes van thuis konden we daar gezellig vertoeven. Voor één keer zaten we niet in de kring om te luisteren naar verhaaltjes. Lukt dat wel met iedereen in de donkere hoek? Ja hoor! We zaten lekker dicht bij elkaar, maar we konden allemaal zitten onder 'de tent'.
Geniet maar mee van onze gezellige week in de klas!