Kom even binnengluren in onze eerste kleuterklas. Samen met klaspop Jules beleven we er de leukste, grappigste, spannendste avonturen.
10-09-2014
thema: ballonnen
Dag mama en papa
De eerste volle week in de eerste kleuterklas is achter de rug. Beetje bij beetje vinden we allemaal onze weg in de klas en op school.
Er werden heel veel ballonnen geblazen: grote, kleine, lange en gekke. Ballonnen met een touwtje en ballonnen zonder een touwtje.
De rode luchtballon
die wilde naar de zon
maar 't touwtje trok hem snel
weer naar de grond terug!
Ballonnen in alle kleuren, groter en groter en soms... pffft... terug plat, op de grond. Af en toe speelden we zelf ook even ballon en vlogen we rond in de klas (dansexpressie). Wel oppassen voor een prikker want dan... PAF... blijft de ballon niet dik. Hierbij aansluitend genoten we meermaals van het filmpje 'de egel en de ballon'.
We speelden het spel 'bonte ballonnen' waarbij we de gekleurde ballonnen op de juiste plaats moesten leggen. Soms probeerden we het zelfs met de dobbelsteen die dan toonde welke ballon we moesten nemen. Dat lukte al flink.
Weetjes en afspraken
Morgen is het terug juf Tine voor een weekje
Morgenavond om 20u is het infoavond voor onze klas. Hopelijk is iedereen erbij zodat jullie alle afspraken en weetjes horen en ontdekken wat we allemaal doen in onze klas. Tot morgen!
Ballonnen, vlaggetjes,... feest in onze klas! Lotte wordt 3 jaar! Proficiat grote meid. Het verjaardagsboek 'varkentje is jarig' werd verteld zodat we niets vergaten om er een geslaagd verjaardagsfeest van te maken: een kroon met 3 vingers, veel vriendjes en een mama, verjaardagsliedjes, een cadeautje, kaarsjes blazen, lekkere cake en fruitsap... Super leuk was dat!
In onze klas maakten enkele kleuters een huis voor de kever en het knuffelkonijn. Alle blokken werden gebruikt, de bak was helemaal leeg, zo groot was het huis!
In de namiddag speelden we buiten, want het was lekker warm weer. Enkele sfeerbeelden...
Nog een laatste keer alles geven. Wat een pret: spelen met de ballen, fietsen, springen op het springkasteel... Een fijne afsluiter van een fijn schooljaar!
Bijna vakantie dus tijd om nog een laatste keer met alles te spelen, alles te sorteren, alles netjes te maken en op te ruimen. Natuurlijk kunnen wij hierbij al prima de juf helpen. We gaan dan ook bijna naar de tweede kleuterklas! Ook blikten we samen even terug op de vele leuke dingen dit schooljaar.
Weetjes en afspraken
- Tijd voor vakantie dus tijd om de laatste jarigen nog te vieren. Proficiat Tine, Fahd en Houdaifa! Hoera hoera hoera hoera: 4 jaar!
- Morgen, donderdag, gaan we een hele dag sporten en spelen op school. We gaan fietsen, spelen met de ballen, springen op het springkasteel,... Het is een gewone schooldag (zoals anders dus, alleen zijn we niet in onze klas maar buiten!). Breng dus gewoon je boekentas mee met alles erin wat er anders op een donderdag ook in hoort te zitten. Opgelet: wel zelf fruit meebrengen want het is geen fruitdag meer! Voorzie misschien ook gemakkelijke schoenen.
- Vrijdag: de laatste halve schooldag in de eerste kleuterklas! Let op: geen middagtoezicht meer, iedereen moet afgehaald worden om 11u40. Tussen 11u en 12u30 of 13u30 en 16u ben je welkom voor een afsluitende babbel in de klas over de vorderingen van je kind. Hij/zij verdient dan vast en zeker nog een leuke verrassing van de juf. Niet vergeten langskomen he!
En daarna: genieten van een fijne en deugddoende vakantie. Veel plezier!
In de vakantie is Tine jarig. Dan wordt ook zij 4 jaar! Tijd voor nog maar eens een feestje dus Plezier, zingen, dansen, (fop)kaarsjes blazen, een kroon, een cadeautje,... dankjewel!
Eindelijk was het zover, eindelijk gaan we op schoolreis! Het lange wachten en aftellen werd wel beloond met een super leuke dag in boudewijnpark in Brugge. De busrit, de draaimolen, de paardenmolen, de auto's, het springkasteel, het picknicken, het ritje met de trein, de speeltuin, de dolfijnenshow... Gewoon geweldig!!!!
Twee feestvarkens in onze klas vandaag. Billie is er al 4 geworden en Kobe bijna. Het werd een dolfijn-feestje met zoveel lekkers, zoveel vrienden en zoveel mama's en papa's. Dankjewel!
Fien is jarig in de vakantie en daarom vierden we nu reeds haar verjaardag in onze klas. Een voorproefje van '4-jaar-worden'. Het werd een leuk feestje, samen met haar mama die een heleboel lekkere versierde cakejes meebracht. Hieperdepiep hoera!