Hallo ! Ik ben juf Daisy en zal met veel plezier voor jullie kapoentjes zorgen. Langs deze weg hou ik jullie graag op de hoogte van onze avonturen in ons klasje...
Het was weer een drukke dag vandaag. Samen met de kleuters van meester Jonas heb ik een verhaaltje voorgelezen over de paashaas die eitjes ging versieren en verstoppen voor pasen. Vrijdag mogen wij ook eitjes gaan zoeken, joepie! Daarna hebben we met bruine verf een paashaas geschilderd met verfrollers. De paashazen zien er erg mooi uit!
Meester Jonas had vandaag weer een diertje meegebracht naar onze klas: .... een schattig DWERGKONIJNTJE! We hebben het eens mogen aaien, wat voelde het zacht! Het was wel een beetje bang want het ging zich snel verstoppen :) Daarna hebben we een konijntje mogen dotteren met bruine verf en hebben we onze "kippenmandjes" afgewerkt. In de namiddag hebben we eitjes beschilderd in mooie kleuren. Als afsluiter hebben we nog eens de "bumba stopdans" gedanst en dan was het alweer tijd om naar huis te gaan.
We starte onze dag met het verhaal "Kom uit het ei kleintje" Daarna was het tijd om te gaan turnen met juf Mijke. Met stempels en gele verf hebben we kartonnen bordjes omgetoverd tot een kip. Nog wiebeloogjes er op kleven en dan mag ze volgende week mee naar huis. In de namiddag hebben we papiersnippers in verschillende kleuren gesorteerd en op eitjes gekleefd. Nog snel onze "bumba stopdans" dansen en dan was het alweer tijd om naar huis te gaan. Fijn weekend kapoentjes!
Vandaag hebben we eitjes op verschillende manieren klaargemaakt in de klas. Hard en zacht gekookte eitjes, spiegeleitjes en een omeletje. We hebben van alles mogen proeven met een toastje erbij. We vonden het heel lekker. We hebben ook nog geturnd met juf Mijke en in de namiddag hebben we de verjaardag van Farah gevierd.
Vandaag kwamen de kleuters van meester Jonas weer in onze klas en wat had meester Jonas vandaag bij: Een ganzenei, een kippenei en een kwarteleitje! We hebben de eitjes open gebroken om naar de dooier en het eiwit te kijken EN te voelen :) Na de speeltijd kregen we bezoek van MILO: Het hondje van Mauro en juf Véronique. Wat jammer dat Mauro vandaag ziek was... Het was een heel lief hondje. We hebben het zelf even mogen aaien :) Bedankt juf Véronique. In de namiddag hebben we strookjes papier op het nest mogen kleven en hebben we eitjes gemaakt met papier maché, een plakkerige bedoeling maar wel zeer fijn.
Vandaag zijn de kleuters van meester Jonas naar onze klas gekomen en meester Jonas had een verrassing mee...twee KUIKENTJES en een KIP! We hebben het kuikentje mogen aaien en daarna kregen de kuikentjes honger. Ze hebben water mogen drinken en graantjes mogen eten. Wat was dat leuk! Het kuikentje had zelf een kaka'tje gedaan in onze klas :) Daarna hebben we een versje geleed over een kip en een kuikentje. We zullen het nog een paar keer moeten oefenen zodat we het goed kennen. We hebben ook nog met de verfdotter mogen dotteren. In de namiddag is juf Annie een verhaaltje over de paashaas komen voorlezen.
Vandaag was het de laatste stagedag van juf Yasmin. Wat gaan we haar allemaal missen. Samen met de kleuters hadden we een verrassing voor haar. Een leuke kaart met daarop onze klasfoto en van elke kleuter een vingerafdruk met verf waar ik een ballonnetje van heb gemaakt. Tot een volgende keer juf Yasmin. Een hele dikke kus van alle kindjes uit onze klas.
Vandaag was het een hele dag feest op school. We hebben weer flink ons liedje van de dierentrein gezongen en goed gedanst. Weten jullie nog dat er bij ons op de speelsplaats een dier was verstopt? Het diertje had honger dus hebben we met de hele kleuterschool heel veel lekkere dingen gemaakt. Juf yasmin, ik en meester jonas hebben grenadine gemaakt met de kindjes. Eerst de fles water open draaien. Daar moet je heel sterk voor zijn! Daarna het water voorzichtig in een kom gieten. De fles grenadine open doen. Daarvoor hadden we weer een sterke kleuter nodig. De grenadine door het trechtertje in de kom gieten en...... het water werd ROZE! Jaja, jullie weten het nog niet maar eigenlijk kunnen wij toveren :) Juf Nancy, juf Hilde en juf Ilke hebben kindersangria gemaakt, juf Jolien en juf Iris hebben zebrabroodjes gemaakt, juf Mia heeft groentjes gesneden, juf Lies heeft schildpadjes gemaakt, juf Annick en juf Nele (van de lagere school kwam juf Bettina vervangen) hebben dierendrolletjes gemaakt. Na de speeltijd hebben we al dat lekkers mogen opeten. Het dier had ook zoveel honger dat het zich is komen tonen. En weten jullie welk dier het was? Het was een.......AAP! Juf Hilde en juf Annick zullen hem veilig terug naar het oerwoud brengen.
Tijdens de turnles zijn we op stap gegaan door het oerwoud. We hebben apen, krokodillen, leeuwen, olifanten, pinguïns en slangen nagedaan. Maar in het oerwoud zijn er veel obstakels. Zo moesten we over een rivier springen, over een heel smal paadje lopen, tussen gevaarlijke stenen stappen en in grote putten springen. In de klas hebben we een dierentrein mogen schilderen. Na de middag mochten we met de fietsjes op de speelplaats rijdens want het zonnetje was daar weer :) Op het einde van de dag hebben we nog naar een verhaaltje geluisterd over Jules die naar de dierentuin ging.
Voor de ouders die het niet goed meer weten: We zitten met 29 kindjes in onze klas. Er zijn enkele kleuters naar het zomerklasje van meester Jonas over gegaan omdat ons groepje te groot werd voor ons klasje. De kleuters die nu bij ons in de klas zitten zijn:
Deze week werken we in ons klasje rond dieren. Vorige week vrijdag vertelde juf Annick en juf Hilde dat ze tijdens het weekend naar Afrika gingen, op safari! Maandag kwamen ze met hun jeep de speelplaats op gereden. Nu had er zich toch wel een dier in hun auto verstopt. Toen ze het dier aan ons wilde tonen vonden ze het niet meer... Het heeft zich op onze speelplaats verstopt. Als we heel erg lief zijn voor elkaar en niemand pijn doen dan zal het dier geen bang meer hebben en dan zal het zich komen tonen, vertelden juf Hilde en juf Annick ons. Ik ben eens benieuwd welk diertje het is en wanneer we hem kunnen zien.
Samen met alle kleuters van de kleuterschool hebben we een lied gezongen voor het diertje: We gaan op reis met de dierentrein, wij gaan op safari Van de leeuwen en de tijgers, gaan wij foto's maken. Van de apen en giraffen, maken wij er ook We gaan op reis met de dierentrein, wij gaan op safari....
Daarna hebben we gedanst met juf Katrien en dan nog eens de vogeltjesdans met juf Mia. In de klas hebben we met klei een slang mogen boetseren. Het was een actieve maar vooral een leuke dag vandaag!
Terwijl de kleuters van de 1ste, 2de en 3de kleuterklas naar Plankendael gingen hebben wij ook een leuk dagje achter de rug. We hebben wc rolletjes beschilderd en hiervan een hele lange slang gemaakt. Juf Hilde is een muzieklesje komen geven en dit vonden wij geweldig. Zwieren en zwaaien met de linten en terwijl maar liedjes zingen. Nadien heeft juf Yasmin een boekje voorgelezen over dieren en mochten wij de dierengeluiden maken. In de namiddag hebben we in de zandbak gespeeld en kunnen genieten van het zonnetje. Oja de tuinkers die we vorige week hebben gezaaid is al erg groot geworden. Binnenkort mag het potje met jullie kindje mee naar huis.
Sinds maandag is er een slaapklasje ingericht op school. De kleuters hebben hierdoor de mogelijkheid om in de namiddag te slapen. Mag ik jullie wel vragen om het briefje dat ik hierover heb meegegeven in te vullen als je graag wil dat jouw kindje slaapt. Een pamper, knuffel en tutje niet vergeten! Ik wil toch nog eens vermelden dat dit geen verplichting is. Er is de mogelijkheid maar u kan zelf beslissen of uw kindje slaapt of niet.
Vandaag hebben we samen eiersla gemaakt. Het was een hele belevenis. Eerst handen wassen, eitjes pellen, eitjes pletten, mayonaise erbij doen en dan lekker smullen, mmmmh. Terwijl er een groepje aan het koken was mochten de andere kleuters in de hoekjes spelen. Juf Yasmin had een kom met water en eendjes in de klas gezet. Lekker spetteren, eendjes vissen en spelen in het water was super fijn. Dan nog een verhaaltje lezen turnen in de turnzaal en de dag zat er weer op. Fijn weekend allemaal!
Vandaag hebben we tuinkers gezaaid. Een beetje aarde, water en licht en dan maar wachten tot de zaadjes beginnen groeien, SPANNEND. In de hoekjes liggen allemaal nieuwe spulletjes over de lente, er is nu zelf een bloemenwinkel in onze klas. Bedankt Margot voor het leuke boekje dat je hebt meegebracht.
Samen met juf Yasmin (stagiaire) hebben we al heel veel over bloemen en zaadjes geleerd. We hebben bloemen mogen opkleven op papier, liedjes gezongen en naar een verhaaltje over de lente geluisterd. Ook de muziekinstrumenten werden boven gehaald. Morgen gaan we tuinkers zaaien.