GR midweek & Lembeek 02 mei 2013xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Na de kennismaking met het Hallerbos, de vijvers van Zevenbronnen (Sint-Genesius-Rode)
in mei 2012 verkennen we deze maal een stuk onvervalste natuurpracht ten zuidwesten ervan en ietwat ten oosten van de Zenne. De wandeling is als een snoer waaraan groene sieraden zijn geregen: Lembeekbos, Bois de Bailli, Hallerbos, natuurreservaten Bruyère Mathias, De Grote Zenne, Maasdalbos
Braine-le-Château is met zijn historisch patrimonium het meest boeiende dorp.
Tijdens de tocht lopen we door een pittoresk golvend landschap van weiden, akkers, af en toe een kapelletje, lieflijke beekvalleitjes maar heel vaak grotere en kleinere loofboombossen. We doorkruisen dit beukenlandschap op trage wegen van gras, grind, kassei, tegel, leem
zelden vlak maar ook zelden kuitenbijtend
verrassend veel bos- of bosrandpaden. In april/mei worden ze blauw (boshyacint) en wit (bosanemoon en daslook) gekleurd.
Sinds 1995 is er ook een provinciegrens: Vlaams- en Waals-Brabant alleen te merken aan de straatnaamborden en Lembeek (Lembeck), ons startdorp, en Braine-le-Château (Kasteelbrakel), de middagstop. (tekst: Jaak Perneel)
Fotolink: https://picasaweb.google.com/106434116905710423531/GRMidweekLembeek02Mei2013
|