Inhoud blog
  • Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    mijn camino 2013

    12-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Sahagun :
     Gelukkig een mooie stadje met een groete romeinse poort ,waardevolle kerken in mozarabische (mudejar) stijl door de invloeden van de arabieren vorige eeuwen.
    Het klooster van de Franciskanen is nu een camino museum (flauwe kost).
    De kerken San Tirso 12e en San Lorenzo(13e eeuw) met merkwaardige vierkante torens in 4 verdiepingen (Ultreia 2012) met romaanse bogen geven een stoere indruk..
    12.30 mis , vooraf dus tijd voor een pintje . Hier krijg je er als pinxto blokjes geroosterd ,licht gezouten spek bij, ferm, maar nadorst in de mis ....
    Net voor de albergue staat een stierenarena ., maar er is geen "match" vandaag , spijtig.
    Dus veel op bed gelegen  ,gelezen en "bezinningstijd"genomen.
    .
    Rustig in de albergue ,aan de wand een mooie spreuk: "Don·t dream your life , live your dream".

    Morgen gaat mijn trein rond 08.30u naar Leon.

    Camino Jo

    12-05-2013 om 17:40 geschreven door jojo  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Sahagun
    In de albergue tetrug een vlaming: Maria uit Kortrijk die we in St Jean ontmoetten.
    Door .voetproblemen , veel blaren- kon ze niet doorstappen, nu op sandalen verder . moedig.
    La cena :asperges uit Navarra (krijg er niet genoeg van)-filet ternero(kalf)- arroz con leche(rijstpap met kaneel).
    rustige avond voor de albergue in de zon.

    12.05 Sahagun -El burgo Ranero 18 km 

    Vandaag geen ritverslag , maar verplichte rustdag in de tour.

    Ook zonder bagage heb ik pijnen in het scheenbeen , geen risico , ik neem mijn diplofenac door .
    ik blijf in de albergue tot morgen en ga dan met de trein naar Leon waar ik dinsdag de vrienden terugzie .
    Het station ligt op 300 m van de albergue . in 30 minuten kan ik in Leon zijn.

    Tijd voor een wasje , inspectie van de rugzak .
    Ik ga een ijszak halen (dank voor tips Willy) om op het been te leggen.
    Sahagun is een historische etappe in de camino ; connecties met Cluny , klooster van St Franciscus , musea.
    Ik maak er het beste van . al was het met veel pijn in t hart dat ik ze om 07.30u een buen camino wenste.
    Greet ,wil je Dr Koen Cornellie navragen hoelang ik Diclofenac 2X 50 mg mag doornemen ( invloed op bloeddruk !!) ?

    Hasta luego


    (gestrande)Camino Jo

    12-05-2013 om 10:56 geschreven door jojo  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (4 Stemmen)
    11-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Calzadilla :bar -restaurant-hostal en albergue , allemaal zelfde eigenaar, niet zo pelegrino minded ,alleen commerciele ingesteldheid .
    vb 22u start nachtrust : veel jongere duitse bikers komen om 23 en 24u aan , bezat , luidruchtig en vulgair en storen de peregrinos die er s morgens vroeg van door willen.
    dus eerder te mijden dorpje .
    Alleen de binnentuin van de albergue is ruim en zonnig (zwembad zonder water) en geeft rust in de avonduurtjes .
    Zwaluwen bouwen overal hun nestje ,roofvogels zweven over de graanakkers, vermoeide benen komen tot rust .
    Om 21 u liggen we horizontaal .

    11.05 Calzadilla -Sahagun 22 km

    06u :nog een pil dicclofenac 50 mg , pijn is matig in het linker scheenbeen ,na 6 km is er Ledigos :een 1e test voor de benen.
    De vrienden verdelen mijn zwaarste spullen , drinkwater bij hun backpack geplaatst en dan  start ..
    We gaan vandaag van provincie Palencia naar provincie Leon .
    08u :Ledigos : het gaat goed, nog draaglijke pijn bij iedere stap .
    Met Rene zijn stick rechts , heb ik meer steun voor mijn linker been.
    In Terradillos de los Templarios waren de tempeliers ooit actief tegen de moren , ze bouwden er hun burchten en landerijen uit ..
    Nu verwijzen de plaatsnamen nog naar hun aanwezigheid, de horeca bevlagt nog met de rode kruisbanier.
    In Moratinos :een heuvel met oude ingangen van vroegere bewoning onder de grond.
    Mooie dorpjes in het heuvelende landschap en een lentezonnetje (eindelijk) maken er een zalige wandeldag van .
    In San Nicolas Real Camino tijd voor ons stukje spaanse tortilla , ik vind er een houten staf die me zal vergezellen op de tocht .
    Rene snijd de scherpe zijkantjes weg en we tapen er een wit handvat aan op mijn hoogte..
    De laatste 6km -aan de alto de carrasco- is de pil uitgewerkt en de pijn niet te harden .
    Lex ontpopt zich tot super sherpa en neemt een rugzak voor en achter zich op .
    Rene draagt de zwaarste spullen mee en ik steun verder op mijn staf..
     
    Inderdaad met meerderen ga je verder .......

    God ,ben zo blij dat ik deze camino kan , mag gaan...

    In Sahagun :
    prachtige nieuwe albergue Viatores
    : heel vriendelijk onthaal, drankje bij aamkomst .
    Direct platte rust voor mij .
    De vrienden zoeken een supermercado en halen voorraad voor morgen voor alle vijf (zondag=alles dicht) mee.

    Voor alle blog moeders , speciaal voor oma , Greetje en de zussen :Proficiat met Uw moederdag morgen en spaanse "besos" van mij

    Camino Jo


    11-05-2013 om 15:37 geschreven door jojo  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    10-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    17.30u welkomst, voorstelling van alle peregrinos in het klooster en gezangen met de hermanas.
    18 u :In het restaurant (ultreia 2012)kiezen we een castilliaans menu :sopa castiliano met vermicellikes ,dan 5 soorten vlees ,kikkererwten en groenten en helado.
    20 u :tijd voor de mis met pelgrimszegening; ieder land verwelkomt en we krijgen een gekleurde ster van de zusters om de donkere dagen van de camino en het leven te "verlichten":
    De kerk is steenkoud en buiten regen en wind ; Spanje Brrr , vlug naar ons bed.

    10.05 Carrion-Calzadillia de la cueza 18 km

    07.20 u Rustige tocht langs vlakke , bijna Vlaamse wegen eerst asfalt , dan grint , geen problemen dus vandaag.
    Plots signaal rood : pijnscheuten in mijn linker scheenbeen "shint Splint ", ik hink bij iedere stap .Lex geeft mij een verdovende spray op het been .Van Rene krijg ik een walking stick als steun.
    Regelmatig rusten en trager ritme , door de canada =strook veedrijversroute naar Leon : de Merino schapen voor de kostbare wol passeren hier .
    11u in Calzadilla , gelukkig korte route en veel rust , zal nodig zijn .Maar "With a little help from my friends "verlicht alles .
    Word het morgen bus naar Leon , we zien wel .......

    oymo gezoendziet

    Camino  Jo

    10-05-2013 om 13:33 geschreven door jojo  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    09-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    09.05 Fromista - Carrion de los Condes 20.5 km

    Rustige bijna vlakke etappe , de spieren kunnen even bekomen .
    06.40 u terug op pad , de rus draait zich nog even om.

    Terug verder over de meseta : wie zegt dat ze saai is ,is met de bus gegaan : geel bruine aarde , groene graangewassen ,terrasvormige heuveltoppen : geel -paars witte bermen . leeuweriken ,koekoek , onbekende kleine zangvogels met geel en witte borst en gevorkte staart .
    In Villaviego gaande regencapes terug aan , de zon is voor mañana.

    We lopen een tijdje naast de rio Urgieza, een snelstromend riviertje
    Villalcazar de sirga : even opdrogen met een koffie en tortilla met chorizo  . nieuwe energie .
    Nog een lang stuk naar Carrion , iedereen in zijn poncho , stilte ,elk zijn eigen tempo .
    Tijd om na te denken over het voorbije en wat nog kan in het leven.
    Pijn scheuten in linker schouder , de draagriemen moeten even af .
    Lex heeft ook een meoilijke dag , blij dat we er zijn ,oef.

    In Carrion (ultreia 2012)gaan we in het albergue van de Zrs Augustinessen bij de St Maria kerk .
    Een bloedmooi jong nonnetje schrijft in , ziet mijn gele armband , ik ben direct aangeworven om te zingen vanavond om 20 u in de avonddienst. Ik hou de eer hoog van het St Jozefskoor , maar in het spaans ....


    Salud


    camino Jo

    09-05-2013 om 13:20 geschreven door jojo  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    08.05 Castrojeriz -Fromista 23.5km

    Start in het dal , over de rio Odrilla over een oude romeinse dam en direct omhoog aan 12% naar de alto de Mosteleres 1 km klimmen , omtbijtje direct verteerd!
    Terug steil (18%) naar beneden , knieen krijgen het hard te verduren!Op de meseta glooiende landschappen , altijd wisselend uitzicht . Een klevere spanjaard staat na 6 km met koffie en fruit voor de aankomende peregrinos .
    Een oud kloosterpand "de Ermita de San Nicolas" Kapelherberg - 13 e eeuw ontvangt peregrinos elke avond . Na het avondmaal : telkens rituele voetwassing en gezangen...:
    Een 12 eeuws bruggetje brengt ons terug in de gewone wereld.
    In Boadillo del camino : gerechtszuil (schandpaal) op de markt .
    Laatste 7 km lopen we naast de " canal de castillo" een irrigatiekanaal naar fromista, de nederlanders lijken een dijkwandelingetje te doen en daarbij nog Hollands weer , terug regen .
    Op het eind van het kanaal een prachtig oud sluizencomplex.
    In Fromista kiezen we een albergue in het oud spoorwegstation ( we hebben iets met spoorwegen he) naast het huidige , een prachtige lokatie ,staat alleen in het zwitserse boekje van Hans en Heidi .
    Alleen een rus die in Dusseldorf woont komt nog af naar dit oord .
    Goederen treinen met autos (golf polo en Renault) komen op deze lijn (Valladolid-Santander) voorbij.
    Enkele passagierstreinen stoppen per dag hier in het stationnetje.
    Voor 15 euro slapen we en krijgen we la cena : een hartige kikkererwtensoep met ingewanden stukjes  en chorizo, heerlijk op smaak gebracht , pescado met ensalada mixta en mucho vino tinto . De bazin heeft russische roots en praat honderduit met de rus .
    Het zonnetje breekt door ,plots nog 20 · en de helado likken we buiten op het terras .
    De Chef brengt ons nog een reuzekan vino tinto en sluit dan zijn zaak af .Het wasje droogt snel .
    We genieten van het avond zonnetje en zoeken ons bed op , de laatste trein om 22.30 horen we niet meer...

    oymo sanset

    camino Jo

    09-05-2013 om 13:06 geschreven door jojo  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Het weer blijft wisselend , plots felle wind en regen , gelukkig niet zo landurig.
    In de labergue kraakt het bij iederestap : oude parketvloeren, houtstructuur un de muren, tochtig , draaitrap en koepel in het dak voor 8 euro : slapen en ontbijt (self service).Brood en blikje tonijn ingeslagen voor morgen .
    Rene haalt Voltaren zalf : de tenen krijgen caminolast
    La cena :
    Linzensoep,filet ternero(kalf) ala plancha(mooi gegrild)Manchegokaas en vino !!

    09-05-2013 om 12:43 geschreven door jojo  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    07-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    07.05 Hornillos -Castrojeriz 21 km over de meseta(hoogvlakte)

    Gisteren geen pc dus vandaag dubbel verslag he

    Moeilijke nacht , dicht bij de toiletten en woelige bovenbuur in de chambrettes . Maar ook dat is de camino , mens erger je niet ....
    07 u start met Lex en Rene :
    Heidi en Hans doen het rustig aan , Gister hebben we een prive albergue gereserveerd om zeker plaats te hebben , dus geen gespurt .
    08u ;San Pol een refuge ligt eenzaam op de hoogvlakte , nood,stop voor gestrande peregrinos , 12 bedden in een kleine ruimte met een "feunte" bron m et drinkbaar water ernaast .
    09u ;11 km ver ,een pitstop in Hontanas, dorpje in een breed dal tss de heuvels ,de bar draait volop : grote stukken "pan "met een eierkoek tussen gaan vlot weg:
    Ik haal de sleutel van de kerk bij een signora verderop : als ze mijn gele armband ziet is ze minder argwanend en gaat mee met een sleutel van 15 cm lang de kerk openen.
    We naderen het klooster ( ruine) van San Anton , waar in 2 nissen steeds wijn en brood werd gezet voor de pelgrims.
    12 u Castrojeriz . we zien de burcht al van ver boven het stadje uittronen .
    1100 inwoners , 4 kerken oa Kapittelkerk Madonna met de Appel(Manzana).
    Mooie prive herberg voor 5 euro in een oud gerenoveerd huis , plaats zat.

    En nu een warme douche


    Groetjes en dank voor reacties


    Camino Jo

    07-05-2013 om 12:57 geschreven door jojo  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (4 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    06.05 Burgos -Hornilos de Camino 20.5 km

    Rustige etappe , goed weer voorspeld dus broekspijpen afgeritst , ingecremed en pet op het hoofd .
    We verlaten de stad langs de Rio Lanzaro, klimmen gestaag hoger naar een 840 m , de hoogte van de mesetas .
    Velen knutselen steenmannetjes langs de weg als een merkteken
    van hun aanwezigheid op de camino .

    12 u Hornillos : klein straatdorpje met de albergue pal naast de kerk .Iedereen die aankomt nestelt zich op het kleine marktplaatsje voor een cafe con leche of een San Miquel met een racion tortilla. Het zonnejte en de drankjes doen sommigen hun siesta houden op de kerktrappen  tot de albergue opengaat..Na 14u is alles volzet en de tragere wandelaars mogen nog 6 of 11 km verder hun albergue zoeken .
    In de enige tienda haal ik 1 appel , 1 sinaas ,stuk manchego kaas en 2 yohurt naturel : 3.2 euro:
    Het kerkje gaat even open , ijskoud, priester komt in het WE van Burgos af.
    La cena in de bar Casa Manolo : 9.6 euro : 4 reuze asperges(Navarra) als primero , kalfsfilet en gebakken patatjes als secundo , ijs als postre .2 flessen landwijn per 4 p , Lex drinkt aqua espagnol.
    Het mini restaurantje draait 3 shiften om iedereen te bedienen .
    We zitten nog even op het plein met ons 5 , s avonds komen de verhalen los en leer je elkaar nog beter kennen , mooie momenten...
    21u bedrust , voet en been zorg , aftersun,
    de squadra italia komt zoals veelal om 22 u luidruchtig binnen, licht uit .


    oymoginambraset


    camino  Jo

    07-05-2013 om 12:44 geschreven door jojo  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)


    Archief per week
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 17/12-23/12 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs