Foto
Foto
Foto
Foto
Zoeken in blog

Laatste commentaren
  • al goed gevorderd ... (Daniel en Kathleen )
        op Dagje Vlieland
  • Regen? (Jeroen)
        op Gastenvlag weer verwisselen !
  • Groetjes (Jo en vera eclips)
        op Rustdag op Norderney
  • zeilersgroetjes (saltwater)
        op Gastenvlag terug wisselen ...
  • Hartendief volgt jullie op jullie vakantie. (Patrick & Ann)
        op Gastenvlag terug wisselen ...
  • missunder enge (balena)
        op Gastenvlag terug wisselen ...
  • aeroskobing (balena)
        op Het hoekje om
  • Hai Hai (Daniel & Kathleen)
        op Eerste verwaaidag
  • the bridge (balena)
        op Derde dag, derde land
  • Groene jongens (Stephan)
        op Naar Denemarken
  • Foto
    Zeiljacht 'JEST'
    Zeilerspraat...en reisverslagen met onze X 37
    20-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.September'blues'
    Het laatste weekend van augustus zijn we traditioneel naar het mosselfeest gegaan. De dag nadien heeft Goton ons overgezet naar Kortgene. Dat was lang geleden... na wat rondslenteren daar en een glaasje bij 'De Graaf van Buuren'  terug naar Wolphaartsdijk gevaren.
    De eerste  2 weekenden van september was het weer niet bijster goed en hebben we aan dagjeszeilen gedaan.
    Is een toerke naar de zee en naar Veere waar het altijd zalig is om midden in het mooie stadje even aan te leggen.
    Ook zijn we 2 weekenden geleden via Tholen naar Yerseke gevaren... Minx kon in de Bergsediepsluis niet binnen vanwege
    diepgang. De sluiswachter liet niemand toe met een diepgang > 2m. Balena was echter voor ons vertrokken en dus hebben we ons moeten afmelden. Samen met Oban, Fast Forward en Minx dan naar Yerseke gevaren waar het superdruk was. Maar met 4 naast elkaar gelegen aan de middensteiger van de haven en lekker in de zon kunnen aperitieven !
    We zullen nog eens terugkomen want van een wandeling door Yerseke is niet veel terecht gekomen !
    Verleden weekend dan eerst in de gietende regen gaan shoppen in Bergen Op Zoom en dan naar Wolphaartsdijk gereden.
    's Avonds bij ons aan boord gegeten samen met Kurt en Michelle en zondag nog even gaan varen naar Veere. In de terugweg begon de wind goed aan te wakkeren en voor de regen lagen we terug in onze box.
    Volgende week hopelijk beter zodat we onze laatste weekenden toch nog wat mijltjes kunnen maken ...


                               

    20-09-2013 om 11:53 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    31-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Weekendzeilen
    Zaterdag 24 augustus

    Ze voorspellen regen en het klopt nog ook ! We boeken eerst samen met Paul en Monique onze ticketten naar Californië en kort na de middag trekken we (met de auto) naar Vlissingen. Dit weekend vindt hier 'Sail De Ruyter' plaats . Een maritiem evenement en er is een heleboel volk hier ! We vinden een zitplaats op het strand vlakbij de gevangenistoren en zien hier alle schepen mooi voorbijvaren richting het Oostgat.

    We moeten verplicht een terrasje opzoeken daarna want er komt een fikse regenbui over. Morgen geven ze beter weer !


    Zondag 25 augustus

    Inderdaad, we staan op met de zon en een leuk briesje dat ons naar Veere brengt. We aperitieven en lunchen hier en daarna kruisen we terug op richting Wolphaartsdijk. Het weekend is weer snel voorbij , deze week geven ze ook nog zomerweer dus dat is ook zalig . Laat dit zo nog maar even duren...









    31-08-2013 om 18:48 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    20-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reisroute vakantie 2013
    Hieronder ons reisverslag van de zeilvakantie 2013 !!





    20-08-2013 om 20:34 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    19-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Terug huiswaarts

    Zaterdag 17 augustus Vrouwepolder – Wolphaartsdijk 10,4 NM

    Na het ontbijt  varen we  terug richting haven. Vandaag opruimdag en poetsdag. Maar vooraleer we daaraan kunnen beginnen is het eerst nog wat steigerkletsen, ttz, in de haven op de steiger is het druk en dus is het hier volop  uitwisselen van de vakantieverhalen !

    Als alle bagage en waszakken in de auto steken en de boot zowel van binnen en buiten een grote beurt heeft gekregen is het ondertussen 19u30. We besluiten om maar naar huis te rijden, vannacht en morgen geven ze regen af zodus.
    We zijn dus ondertussen veilig en wel terug thuis , zondag  nog ‘wasdag’ en maandag terug aan de slag !






    19-08-2013 om 19:51 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    18-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Terug naar het Veerse Meer !

    Vrijdag 16 augustus Middelburg – Vrouwenpolder 3 NM

    Prachtig weer  dus besluiten we om vanavond te barbecuen ergens op het Veerse Meer.
    Dus nog even langs Apie (Albert Heyn) voor wat vlees en vis en groenten en…
    We zijn net op tijd terug voor de brugopening van 12u15. Enkele boten van de VNZ uit Blankenberge die hier gisteren zijn aangekomen  slagen erin om eerst ons en daarna Jean en Hilde bijna te rammen in de haven ! Golle van Antwaorpe, ‘k wist niet dat dat een scheldwoord was maar tja !
    Ze varen mee richting Veere dus dat beloofd nog in de sluis !
    In Veere gaat de grote sluis net voor ons open en samen met nog wat wachtende schepen kunnen we dus zo binnenvaren. Gelukkig zijn de brokkemakers nog wat achterwege gebleven…
    Aan de steiger voor Vrouwenpolder kunnen we nog afmeren naast een motorjacht.
    We maken nog een prachtige strandwandeling en komen langs de duinen terug. Een half uurtje later begint het zachtjes te druppelen… We zoeken een plaatsje onder de bomen want de mannen vertrouwen de zaak niet. In elk geval, we hebben na 3 keer verhuisd te zijn met ons BBQ gerief, toch droog gegeten ! Als we voor donker naar de boot afzakken komt de Minx er nog aan. Bij Jean en Hilde aan boord bij koffie enWhisky en Calvados nog straffe vakantieverhalen gewisseld !

    18-08-2013 om 00:00 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    16-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kanaaltocht

    Donderdag 15 augustus Vlissingen –Middelburg 3,5 NM

    We worden uit ons bed gebeld door Jean. Zij gaan vandaag ook naar Middelburg dus afspraak aldaar.
    Het miezert een beetje als we vertrekken maar met een binnenschip aan onze zij gaat het zeer vlot met de brugbediening. Alleen enkele bruggen zijn defect en draaien wat trager. Gelukkig gaan ze open en geraken we ter plekke.
    Nog een bezoekje aan Jos Boone en de stad en na den apero gaan we eten bij ‘De Baas en zijn madam’; de mannen nen lekkere côte à l’os en Hilde en Ik de gamba’s, lekker !

    Morgen geven ze mooi weer dus dat wordt een barbecue ergens op het meer waarschijnlijk !

    16-08-2013 om 10:16 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Huiswaarts

    Woensdag 14 augustus Blankenberge-Vlissingen 20,8 NM


    Om de ochtendtij nog voor een groot deel mee te pakken moeten we vroeg weg. We zijn dan ook met een beetje stroom tegen rond 10u aan de monding van de Schelde.De grote sluis in Vlissingen heeft net een lading zeilboten gelost en samen met nog 5 andere jachten kunnen we direct binnenvaren, dat is geluk hebben. We hebben afspraak in de jachthaven ‘De Schelde’  met de monteur van onze achterstagspanner die na herstel tijdens de vakantie toch nog bleef olie lekken. (de pomp wel te verstaan ! ) We hebben dan maar alles met dyneematouw op spanning gezet en gelaten. Wat was de oorzaak ? De onderste schroef was stuk en daardoor lekte hij nog. Snel verholpen dus en na een uurtje is alles terug gerepareerd !
    We hebben vandaag voor de eerste keer de fietsjes bovengehaald en zo waren we snel in het centrum. ’s Avonds fietsen we Balena en Alcyone tegemoet die op het kanaal onderweg zijn naar Vlissingen. Ze hebben wat pech met de brugbediening die niet erg vlot verloopt en het is pas 23u15 als ze kunnen aanleggen aan de kade voor de fitness. We borrelen en kletsen nog wat bij aan boord van Balena en rond 01u30 fietsen we in het donker terug richting de haven.
    We kunnen morgen uitslapen Laughing





    16-08-2013 om 10:15 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    13-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Blankenberge

    Dinsdag 13 augustus Blankenberge

    Na het ontbijt als we aan de afwas willen beginnen staat nonkel René al bij ons aan boord , hij kent de havenmeester, heeft een toegangskaartje gekregen en ons gevonden ! Dus nog wat koffiekletsen aan boord en daarna in het strandpaviljoen verder genieten van zon en zee bij een aantal Rodenbach’s en kriekskes.
    Na de middag gaan we varen : met de overzet de havengeul over ! Op den dijk in de zon drinken we nog wat en zetten Bompa daarna af aan het   station . We sluiten ons Blankenbergs bezoek nog af met een strandwandeling en morgen gaan we vroeg vertrekken richting Vlissingen !

    13-08-2013 om 22:23 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opstapper aan boord

    Maandag 12 augustus Oostende – Blankenberge 10,8 NM

    We bellen met Bompa en hij neemt in Ekeren de trein richting Oostende. We doen nog wat boodschappen in de Oostendse Delhaize en halen onze opstapper om stipt 12u op aan het station. In de namiddag vertrekken we onder een stralend blauwe hemel en een achterlijk windje van 4 bf richting Blankenberge. Het is een zeildag vanuit de boekskes..

    Het is niet druk in Blankenberge maar toch zijn er nog weinig beschikbare plaatsen in de VVW jachthaven. We krijgen een box tussen een reeks motorboten maar met de zon (en de wind) in de kuip. Na de mosseltjes stappen we richting Nonkel René die hier in Blankenberge woont en die we al lang niet meer gezien hebben. We drinken er een paar pintjes en in het donker wandelen we terug. Het clubhuis is hier vanavond gesloten wegens ‘te weinig volk’  dus nog een borreltje aan boord voor het slapen .





    13-08-2013 om 22:21 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    12-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oostende

    Zondag 11 augustus Oostende

    Lekker uitslapen en dan een dagje genieten van de zon en wat lezen in de kuip ! Ze hadden hier niet zo’n goed weer voorspeld maar we zitten de ganse dag onder een stralende zon !Hier in de haven is altijd vanalles te beleven en te zien ! We wandelen is door de stad waar op zondag alle winkels open zijn, voor de talrijke Nederlanders hier een ware openbaring .
    We komen hier ook nog nog Piet en Riet tegen in hun Victoire , we leerden ze kennen in Benedensas in het voorjaar . Morgen nog een lange tocht in het vooruitzicht, Blankenberge !






    12-08-2013 om 10:42 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koningin der badsteden !!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Zaterdag 10 augustus Nieuwpoort –Oostende 11,7 NM

    Na een goeie douche en een wandeling varen we de geul van Nieuwpoort uit . We dachten dat er meer wind stond dus wordt het dobberen en nogmaals een poging om te vissen… Natuurlijk trekt dan de wind aan en kunnen we leuk zeilen. We zullen onze vis wel in Oostende kopen  en de Belgische vissers nog wat steunen. Niet zo veel volk in Oostende en een hartelijke ontvangst van Robert de havenmeester zoals altijd J .
    We kopen botpladijs voor vanavond aan de plaatselijke vismijn. We hebben in Nieuwpoort nog gekookte krabben gekocht dus dat wordt ‘zaterdag visdag’ !We blijven hier morgen nog een dagje nagenieten !

    12-08-2013 om 10:39 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    10-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Naar België

    Vrijdag 9 augustus : Duinkerke-Nieuwpoort 14,1 NM

    Eerst gaan we nog even de stad in om wat Franse wijn in te kopen en natuurlijk wat lekkere wulken en kreukels voor straks bij de apero.
    Als we rond 12u losgooien regent het even maar na het buitenvaren van de geul is de zon al terug aan het schijnen. In het begin weinig wind maar al gauw lopen we met de stroom mee zo’n 8-9 kn over de grond, dat gaat snel ! Aan de geul in Nieuwpoort nog even gijpen en dan varen we door naar de Royal Yachtclub, is het dichtste bij het dorp. We krijgen een goei plaatske met de kop in de wind want er staat nu toch een behoorlijk stevige wind. Een half uur later komt Stijn met Jes aan en onze ‘Turk’ heeft voor goei weer gezorgd, bakken in de zon in de kuip ! We gaan ’s avonds eten hier in het clubhuis en het is al donker als ze terug huiswaarts moeten keren, Jes moet morgen helaas werken dus een kort blitsbezoekje… Morgen varen we door richting Oostende waarschijnlijk !

    10-08-2013 om 10:08 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Terug oversteken

    Donderdag 8 augustus Dover-Duinkerke 38,2 NM

    Het hele dok loopt bijna leeg als we rond 11u losmaken in Dover. Eerst nog wat druk ferryverkeer laten passeren en dan kunnen we koers zetten naar de overkant. Weinig wind dus… motoren, helaas. Het is niet druk op de trafficline, we moeten maar 1 keer onze koers even verleggen . We kunnen even zeilen maar dan is het helaas weeral over met de wind ! Als we aan de haveningang van Duinkerke komen zien we opeens een grote bruinvis, of is het iets anders ? Dan komt hij nogmaals even boven kijken, het is een serieus dier, een dolfijn ??

    We krijgen een bericht van Balena dat er inderdaad een walvis is gespot aan Duinkerke. En op internet vinden we volgend nieuwsbericht :

    Rond 13 uur liep een melding binnen van een schipper die ter hoogte van het Franse Duinkerke een walvis had gespot. Enkele uren later pikte een team van het marine onderzoekscentrum OCEAMM het dier opnieuw op, rustig richting België zwemmend. Tussen 20 en 21 uur merkten enkele waakzame waarnemers het dier nog eens op voor de Belgische kust, in Koksijde en De Panne. Het is uiterst zeldzaam dat een walvis wordt waargenomen voor de Belgische kust. Natuurpunt roept iedereen dan ook op om eens de zee in te turen en waarnemingen te melden op www.waarnemingen.be. Het is namelijk nog niet duidelijk om welk dier het precies gaat. Er wordt getwijfeld tussen een dwergvinvis en een gewone vinvis.

    Voila, we hebben het dus goed gezien !
    Morgen varen we richting Nieuwpoort, Stijn is in het land en komt even langs !






    10-08-2013 om 10:07 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    08-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bustocht

    Woensdag 7 augustus Dover

    Vandaag een mindere dag, bewolkt, maar geen regen en de barometer houdt redelijk stand .We poetsen de boot  nog even, kletsen met de buren van Splendide, een Wauquiez 40 uit Hellevoetsluis en stappen dan richting Dover city. We informeren naar de bussen maar een tripje naar Rye duurt ongeveer 2,5 uur dus dat vinden we iets te lang. Erik ziet een mooi foldertje liggen over het kustplaatsje Hythe en als we even de kaart bestuderen ligt dat net voorbij Folkestone. Dus wij de bus op . Onderweg begin ik wat in de folder te lezen en zie dat daar ook een Ferry aanmeert en er ook een grote jachthaven is.. bizar, nooit iets over gelezen in één of andere almanac… En wat blijkt, het is het stadje Hythe bij Portsmouth, hilarisch ! Toch stappen we af in Hythe en de High street biedt leuke winkeltjes en vooral veel pubs en eetgelegenheden. We lunchen hier op z’n Engels en gaan dan terug richting Folkestone. Best gezellig hier, leuke steegjes met kunstenaars en aan de haven allerlei kraampjes met verse vis, precies Frankrijk hier !  De sausjes voor bij de vis kun je hier tappen uit flessen Jack Daniëls, leuk ! We kunnen niet weerstaan aan de verse krab, het zal de laatste Engelse zijn want morgen plannen we de overtocht naar Duinkerke.
    Rond 6u hebben we afgesproken met Ijsvogel en Splendide om samen te gaan eten. We willen gaan aperitieven in de jachtclub maar deze is nog gesloten. Dan maar lekker in de zon op het terras van ‘Cullins Yard’ . We besluiten om ook hier te eten, je kunt hier kiezen uit ‘local food’ en best lekker .
    Het is een gezellige avond en het is al laat als we onze boot terug moeten vinden. Maar we kunnen morgen uitslapen, het dok gaat rond 11u pas open dus dat is een mooi vertrekuur !

     







    08-08-2013 om 23:01 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    06-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Met de stroom mee

    Dinsdag 6 augustus Brighton-Dover 53,6 NM

    Het is laag water om 7u dus rond 8u hopen we buiten te kunnen. In het bochtje bij de havenuitgang is de diepte zeer nipt maar we geraken buiten. Het eerste half uur moeten we motoren maar dan wakkert de wind toch wat aan. De voorspelde NW wind is niet te bespeuren… Gelukkig tij mee voor de volgende bijna 10 uren. De Reeds vermeldt hier dat ‘snelle jachten de tij mee kunnen nemen van Selsey Bill tot Dover’ Dit betekent wel dat je 7 knopen over de grond moet lopen. Bedoeling is om Beachy Head dan te  ronden ongeveer 1u voor HW Dover.

    Zo gezegd, zo gedaan, we lopen hier bij het ronden van Beachy Head zo’n 10kn over de grond. Wind staat ondertussen NO, dus aan de wind varen ! Nog geen uur later moeten we terug motoren. Pas aan Dungeness lukt het om terug te zeilen, nu met een ZO wind, bizar !!Maar het is hier prachtig weer, bakken in de zon en op  radio 2 die we vanaf hier terug kunnen ontvangen horen we dat de zon er in België net aan het doorkomen is… we zitten dus aan de goeie kant van het kanaal !

    We krijgen een box in het Granville Dock in Dover en achter ons gaan de poorten toe, net op tijd dus. We gaan hier morgen een dagje blijven liggen en misschien eens op stap naar Rye ?

    06-08-2013 om 00:00 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    05-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dagje Brighton

    Maandag 5 augustus Brighton

    Vannacht zeeeeer slecht geslapen, serieuze wind en een enorme deining in de haven !
    Er is geen enkele boot die vertrekt en onze (zure) buurman blijft gelukkig ook liggen. We gaan eerst een tasje koffie drinken waar we ook gratis WiFi hebben J

    Daarna stappen we richting het centrum, een mooie fikse wandeling langs het strand en daarna nog wat winkeltjes bekijken in het oude centrum. Je vindt hier de ene goudsmit na de andere net zoals restaurants en café’s.
    Als we terug aan boord zijn, net op tijd want er komt serieuze bui af, wilt onze buurman vertrekken, hij heeft een box gevraagd ! Goeie timing, het begint net goed te regenen en te waaien …

    Enfin, we liggen nu naast een sympathieke Belg uit Oostende,den Druncken Duck ,  een koppel dat op terugweg is vanuit West Ierland.

    Leuke zeilersverhalen dus !

    05-08-2013 om 20:44 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Halve wind

    Zondag 4 augustus Portsmouth – Brighton 46,8 NM

    Nog even High Street in en dan rond 11u30 vertrekken we richting Brighton. Er is zuidenwind voorspeld dus met een halvewindse koers gaan we zeer snel vooruit, iets te snel want als we aan dit tempo blijven voortvaren zijn we pal op laag water in Brighton. Een uur voor en na het laag water hebben we pas voldoende diepgang. De fok rollen we dus in en om 19u varen we binnen met voldoende water onder de kiel. We gaan hier een dagje blijven liggen morgen, ze geven hier weer gale warning, 7-8 bf !






    05-08-2013 om 20:42 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    04-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wedstrijdvaren ????

    Zaterdag 3 augustus Lymington –Portsmouth 20,1 NM

    In Lymington is het vandaag markt en daar gaan we dus nog even rondslenteren.
    Als we kort na de midddag vertrekken waait het zo’n 5-6 bf uit het SW en we varen alleen op fok richting Cowes. Vandaag start de Cowes Week en in de verte zien we dan ook niets anders dan een veld vol zeilen, dat beloofd ! We gaan goed vooruit, ondanks de stroom nog tegen. En dan zitten we volop mee in  en tussen de wedstrijdboten. Af en toe even uitwijken en tussen de boten door laveren. Erik houdt zich bezig met foto’s trekken en filmkes maken en ik moet zorgen dat ik de wind niet afpak van de wedstrijdjachten. Voor Cowes is de finish en de fotograaf van ‘Beken of Cowes’ is daar alle jachten aan het fotograferen. Daarna is het rustiger varen, de tij begint nu ook te keren en het gaat vlot richting Portsmouth. In Haslar Marina is nog net een plaatsje voor ons vrij aan het Visitorspontoon aan hoger wal. Op kanaal 16 horen we nu de 2 de Mayday van vandaag ; deze voormiddag was er ergens op de solent een man over boord, nu een Grand Soleil 44 waarvan de schipper de giek tegen zijn hoofd heeft gekregen. Er wordt onmiddellijk een helikopter gestuurd die een medic laat zakken. We kunnen het enkel volgen op de marifoon maar is wel hier vlakbij aan de forten op de Solent. Met zicht op de spinakertoren die mooi verlicht is kunnen we nog lang buiten zitten genieten van de ondergaande zon. Morgen richting Brighton ?

    04-08-2013 om 09:52 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dagje Lymington

    Vrijdag 2 augustus Lymington

    We besluiten om hier te blijven vandaag en voor de middag poetsen we de boot nog eens op. Het is hier wat aan het ‘drizzelen’ maar tegen de middag wordt het prachtig weer ! Het is zo’n 10 minuutjes wandelen naar het ‘town centre’ en ook hier weer kan Erik niet voorbij de Musto en Henri Lloydwinkels…. We sponsoren de plaatselijke middenstand volop en ’s avonds drinken we nog een pint en een guinness in de Royal Yacht Club van Lymington, samen met onze buren van de Ijsvogel die hier ook zijn binnengevallen. Als de club sluit en wij bijna buiten gezet worden is het beginnen onweren en het regent enorm hard ! Morgen start de Cowes Week en plannen we om kort na de middag naar Portsmouth te varen.

    04-08-2013 om 09:51 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Naar de solent

    Donderdag 1 augustus Weymouth-Lymington 43,2 NM

    We worden wakker met inderdaad een ‘blue sky’ en volop zon. We moeten pas op de middag vertrekken dus gaan we Weymouth verder verkennen. 10 jaar geleden waren we hier ook maar is nu onherkenbaar. Sinds de Olympische spelen hier is dit stadje wel opgewaardeerd. De Musto winkel en de Henri Lloyd winkel worden ook hier weer goed bezocht en na een mooie ochtendstrandwandeling gaan we op zoek naar de fish market. Er liggen hier mooie krabben en verse dorade naar ons te lachen dus die gaan mee voor vanavond.

    We starten onze zeiltocht tegen de stroom in om ze zeker mee te krijgen aan het Needles channel.
    Wind staat Oost ipv de beloofde SE en later SW dus moeten we opkruisen. Na een uurtje moeten we het opgeven want de wind valt volledig weg en het wordt verschrikkelijk warm. Eindelijk eens goed zicht en na het ronden van de volgende kaap, Albin’s Head , zien we de Needles en het eiland Wight al in de verte liggen. We worden de solent ingespoeld en als we de Jack in de Basket hebben gevonden (is een boei die voor de ingang van Lymington ligt) volgen we de Ferry die om het half uur oversteekt vanuit Yarmouth. We kunnen aanmeren aan het nieuwe Dan Bran pontoon met een havenmeester die enorm lijkt op ‘Robert’ uit Oostende ! Deze steiger is nog maar net van het begin van dit jaar in gebruik en bezorgt ons een plaatsje met prachtig zicht op de Solent en alles wat hierbij komt varen, inclusief de Ferry ! En, niet duur hier … men zegge het (niet) voort ....

    04-08-2013 om 09:50 geschreven door Jest  


    Categorie:Zeilseizoen 2013


    Blog als favoriet !

    Mijn favorieten
  • Kustweerbericht
  • Jachthaven Wolphaartsdijk
  • Vaartips
  • Buienradar
  • X yachts


  • Weersverwachting
    Wolphaartsdijk
    Meer weer in Wolphaartsdijk

    Archief per jaar
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010

    Mailinglijst

    Geef je e-mail adres op en klik op onderstaande knop om je in te schrijven voor de mailinglist.




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs