Zondag werd in Dessel de vierde topcompetie wedstrijd van het seizoen gereden.In de manche's reed Jumping Jelle driemaal naar de overwinning. In de kwart kwam Jelle bij Dennis die op de de tweede bult zwaar ten val kwam en zijn milt scheurde,door de val van Dennis kon Jelle de kwartfinale winnen en op naar de halve finale.Een sterk deelnemers veld in deze halve finale met Brett,Simon,Marnicq enkele Nederlanders en Jelle. Een slechte start en Jelle hangt zowat rond de vijfde plaats maar hij vecht zich nog terug naar een vierde plaats en mag zo naar de finale .Een superstart levert hem een mooie tweede plaats op in deze finale of anders gezegd redbull geeft je vleugels....
In de reeksen zat Jumping Jelle bij Dennis die tweede in de tussenstand staat en aan een sterk seizoen bezig is .De eerste reeks was Dennis te sterk voor Jelle maar de twee andere reeksen wist Jelle al winnend af te sluiten.In de halve finale reed Jelle naar een derde plek wat hem een plaats opleverde voor de finale.De start was goed en Jelle draaide als tweede en hield deze positie vast tot aan de finish. Op de foto's zie je Jelle met nummer 72.
Na een week rusten wegens een knieblessure ging Jelle toch rijden in Zolder maar komt hij niet in aanmerking voor de Limburgse titel daar hij een Brabander is. Er waren slechts een zestien tal piloten van Jelle zijn leeftijd dus alleen maar drie kwalificatie reeksen en een finale rit.De reeksen werden alle drie gewonnen en in de finale reed Jumping Jelle ook naar de overwinning met Ken Schepkens op twee en eveneens ook de Limburgse kampioen,proficiat KEN.
Op deze zonnige zondag werd er gestreden om het kampioenschap van Vlaanderen in Aarschot.In de reeksen verliep het vrij vlot voor Jumping Jelle met driemaal winst en door naar de halve finale . Jelle nam zowaar kopstart in de halve finale maar deed een grote fout op het derde stuk door verkeerd te liften maar kwam toch nog als vierde over de finish . In de finale is Jelle goed weg en draait als tweede door de eerste bocht na Elias die onbedreigd naar de overwinning fietst met Jelle op twee en Dennis op drie. Het was trouwens de eerste keer dat Jumping Jelle zo rustig was op een kampioenschaps wedstrijd, misschien wel omdat zijn vriendin voor de eerste maal komen kijken is.
De reeksen verliepen goed met driemaal winst,in de kwartfinale eindigd jelle op een mooie tweede plaats achter brett. In de halvefinale met kleppers marnicq,dennis en brett als voornaamste concurenten komt jelle toch als vierde over de finish en gaat hij door naar de finale. Riders ready watch the gate... en weer slecht weg,rond de zesde plaats vertokken begint jumping jelle snelheid te maken in de eerste bocht om de grote springberg te springen maar komt hij te kort en land zeer slecht waarbij hij zijn pols blesseerd maar ondanks de pijn rijd hij toch nog naar een vijfde plaats.
In de reeksen reed jelle driemaal naar de finish als primus,de kwartfinale eindigd jelle ook als eerste om in de halve finale nog net vierde te eindigen .De start van de finale was weer bar slecht maar kon hij zich toch nog een weg banen naar de vijfde plaats.
Zondag is in Ravels de eerste van zes flanderscup wedstrijden gereden met driemaal winst in de reeksen voor jumping jelle. De kwartfinale werd ook gewonnen en de halvefinale werd jelle tweede achter een sterke Dennis.In de finale werd jumping jelle derde achter het sterke duo van het moment nl marniq en dennis.
In Zolder werd dit weekend de eerste manche van het europees kampioenschap gereden. Zaterdag: -De reeksen verliepen vrij vlot met driemaal winst,in de achstefinale een mooie tweede plaats en in de kwartfinale een zesde plaats en uitgeschakeld voor de halvefinale. Zondag: -Een iets zwaardere reeks als gisteren met twee tweede en één derde plaats als gevolg,in de achstefinale een derde plaats en in de kwartfinale weer gestrand op plaats zes en over en out.
Zondag is het bmx seizoen weer begonnen met de eerste topcompetitiewedstrijd in Ranst.In de reeksen werd jelle driemaal tweede achter een ijzersterke dennis. In de kwart en halve finale worstelde hij zich met een tweede en een vierde plaats een weg naar de finale .Met een vierde plaats in de halve finale had jumping jelle niet zo'n goede startpositie maar kwam hij toch als derde uit de eerste bocht en hield zijn positie vast tot aan de finish. Filmpje van de finale volgt nog...... . A.s. Zaterdag en zondag ek wedstrijd te Zolder.
In het weekend is het bmx seizoen weer op gang gekomen in Kortrijk met op zaterdag de belgian indoor en zondag werd er gestreden om het belgisch kampioenschap indoor. Met een nieuwe fiets en een beetje training hoopte Jumping jelle op een knalprestatie. Op Zaterdag geen gunstige loting met Marnicq en Harley Tailor in de reeksen kwam het stress konijn in Jelle weer tevoorschijn maar reed hij wel 3 fantastische reeksen met een eerste plaats en twee tweede plaatsen.In de kwartfinale eindgde Jelle op plaats twee en ging hij door naar de halve finale waar zijn avontuur ophield na een valpartij in de tweede bocht. Op zondag waren er dan nog wat meer deelnemers omdat er gestreden moest worden voor het belgisch kampioenschap indoor. De reeksen ,achtste finale en kwartfinale werden winnend afgesloten wat het nodige vertrouwen gaf voor de halve finale waarin Jelle kleppers tegenkwam zoals Joey Eyckelen(ned) en de britten Eddy Moore en Harley Tailor.Jelle nam een superstart en kwam als tweede door de eerste bocht en stond deze plek niet meer af tot aan de finisch. In de finale moest Jelle tegen Marnicq strijden om de belgische titel ,de twee enige belgen die de finale haalden. Jumping Jelle ging goed van start en draaide als vierde door de eerste bocht met Marnicq op een zesde plaats,in de tweede bocht was het wat drummen en verloor Jelle een plaatsje waardoor hij samen met Marnicq over het derde stuk raasde . Het bleef superspannend tot aan de finisch waar Marnicq uiteindelijk met een tiental centimeters verschil de titel pakte . De eindstand: 1.Joey Eykelen(ned) 2.dusan hulka(cze) 3.Eddy Moore(gbr) 4.Harley Tailor(gbr) 5.Dave kleiboer(ned) 6.Marnicq Janssens(kampioen) 7. Jumping Jelle 8. Filmpjes kun je bekijken op www.bmx-videos.com . Je gaat naar race videos,op zaterdag zie je jelle rijden bij de boys 12 semi 1 en op zondag boys 12 semi 1 en boys 12 final.
De laatste wedstrijd van het seizoen werd in Massenhoven gereden op een volledig vernieuwde piste waar volgend jaar ook het belgisch kampioenschap word georganiseerd .De reeksen wist Jumping Jelle winnend af te sluiten ,de kwartfinale eindigde Jelle op de tweede plaats en de halve finale ook net achter Simon die Jelle aan de meet nog passeerde. De laatste finalerit van het seizoen zag er goed uit tot in de eerste bocht ,Jelle hing op een derde stek maar ging veel te hoog in de eerste bocht waardoor Simon en Dennis hem voorbij reden en Jelle op de vijfde plaats bleef hangen tot aan de finisch. In het eindklassement eindigd Jumping Jelle op de zesde plaats wel met een wedstrijd minder en tal van blessures. Foto's volgen nog ........
Zondag werd in keerbergen de laatste flanderscup wedstrijd van het seizoen gereden. Jumping jelle kwam daar zeer gemotiveerd aan de start omdat dit één van zijn lievelings parcours is en omdat hij dit jaar nog geen grote wedstrijd gewonnen heeft. De reeksen en kwartfinale verliepen volgens de verwachtingen en werden vlot gewonnen,in de halve finale moest jelle het opnemen tegen Marnicq die op zijn thuisparcour reed en daar altijd sterk presteerd en deze ook won met Jelle op twee. In de finale ging Jelle wederom aan de buitenkant van het starthek staan om zo niet gehinderd te worden en de tweede berg te springen, maar door de eerste berg te laag te springen was de snelheid er een beetje uit en lukte zijn plan niet en reed hij rond de zesde positie door de eerste bocht. In de tweede bocht kon Jelle nog twee piloten inhalen en eindigde hij toch nog vierde en kon hij nog een plaatsje goed maken in het eindklassement. In het eindklassement eindigd Jelle op de zevende plaats daar hij vorig jaar nog de beste was in de flanderscup maar door tal van blessures mocht het dit jaar niet zijn. Zondag zijn we te gast in Massenhoven voor de laatste wedstrijd van het seizoen.
Dit weekend stond de voorlaatste topcompetitie op het programma in Aarschot,jumping Jelle zijn trainingsparcour en net daarom had hij nog eens willen knallen. De reeksen werden vlot gewonnen en de kwartfinale ook,in de halvefinale moest jumping Jelle het dan opnemen tegen Dennis en Simon . Dennis had vrijdag nog de finale van de interclub wedstrijd gewonnen en is altijd wel sterk in zijn eigen Aarschot. Met een superstart in de halvefinale werd deze ook gewonnen door Jelle en met een pak vertrouwen naar de finale. In de finale ging jumping Jelle aan de buitenkant van het starthekken staan met de bedoeling niet gehinderd te worden en de derde springberg te kunnen springen wat een beetje sneller is dan liften maar op de tweede berg even in de remmen en weg waren de concurenten met een zeer telleurstellende 7de plaats als gevolg. Volgende afspraak is op 10/10/2010 in Keerbergen voor de laatste flanderscup wedstrijd van het seizoen.
Zondag is de voorlaatste flanderscup van het seizoen gereden in Wilrijk Voor jumping Jelle zag het er op Zaterdag niet zo goed uit daar hij goed verkouden was en de zakdoek niet onder zijn neus weg te slaan was maar na veel rusten en geen Zaterdagtraining was het Zondag al veel beter en ging hij toch van start. In de reeksen werd hij driemaal tweede achter Brett die in Wilrijk weer ijzersterk was en in de kwart- en halvefinale werd jumping Jelle telkens derde wat hem een finaleplaats opleverde. Wederom een slechte start zorgde ervoor dat Jelle nogmaals aan een inhaalrace kon beginnen wat hem toch nog een vijfde plaats opleverde en een plaatje winst in de tussenstand. Hopelijk zijn de ziekte kiemen volgende week weg en kan hij nog eens knallen op zijn thuisparcour in Aarschot voor de voorlaatste topcompetitie van het seizoen.
Zondag waren we te gast in Ravels voor de zesde topcompetitiewedstrijd van het seizoen,wederom winst in de reeksen en de kwartfinale. In de halve finale moest jumping jelle het afleggen tegen Simon die de laatste weken sterk bezig is en dan ook won met jelle op de tweede plaats. In de finale weer alle kleppers bij elkaar met uitzondering van Dennis die zich blesseerde in de reeksen en voor controle naar het ziekenhuis moest en Brett die blijkbaar in de halve finale gedisqualifiseerd werd. Jumping Jelle was vrij rustig voor zijn finalerit en het leverde hem een mooie tweede plaats op achter marnicq . In de tussenstand klimt Jelle naar een voorlopige zesde plaats met nog twee wedstrijden te rijden te Aarschot(26/09/2010) en Massenhoven(17/10/2010).Nu Zondag(19/09/2010) zijn we te gast in Wilrijk voor de voorlaatste flanderscup... Filmpje van de finale volgt...Jelle eindigd tweede.
Zondag werd er om het Antwerpskampioenschap gestreden in Ranst onder een stralende zon. Jumping jelle heeft deelgenomen aan de wedstrijd maar kon niet in aanmerking komen voor deze titel aangezien hij een brabander is en eerder op het jaar al brabantskampioen werd in Aarschot. In de manches en kwartfinale werd er weer vlot gewonnen maar in de halve kwam de stress weer opzetten en werd hij derde en door naar de finale.In de finale wederom een slechte start en allerlaatste weg maar in de eerste bocht een fantastische move van jelle en steekt hij door naar een derde plaats die hij behoud tot aan de finish. Nu zondag topcompetie in Ravels...
Zelfde verhaal als de andere weken met winst door de reeksen en kwartfinale en een tweede plaats in de halve finale .In de finale een barslechte start en allerlaatste weg aan het starthekken en de inhaalrace kon beginnen ,op het het toch wel zware parcours door de vele regen van de afgelopen dagen vecht jumping jelle zich nog naar een 4de plaats maar had er toch meer ingezeten mits een goede start. Nu zondag kampioenschap van antwerpen in Ranst...filmpje eindigd jelle vierde.
Na een aantal promo wedstrijden waren we dit weekend te gast in Oostende voor de vierde flandercup wedstrijd van het seizoen. Met twee overwinningen en een tweede plaats in de promo-wedstrijden ging jumping jelle met veel vertrouwen naar de kust gemeente. In de kwalificatie reeksen reed jelle driemaal naar winst ,de kwart- en halvefinale werden ook gewonnen. Na de halve finale kwam de stress weer op daar alle toppers er weer waren ,uitgezonderd marnicq. Jelle zijn start was goed maar niet super en ze gingen met vier a vijf piloten over de eerste berg waardoor jumping jelle de tweede berg niet durfde te springen en op de vierde plaats door de eerste bocht kwam en in de tweede bocht liet hij het gaatje open waardoor Simon nog onderdoor kon en jelle op de vijfde plaats eindigde. Volgende week soumange..
A.s. zondag waren we te gast voor het tweede luik van de "habay-blegny challenge" in Blegny . De weergoden hadden het weer niet gemund op deze wedstrijd en trokken de hemelsluizen open boven Blegny zodat het parcour er zeer sompig en zwaar bijlag. In de reeksen trof jelle marnicq en brett, de belgische kampioen ,wat de nodige stress weer veroorzaakte maar met een superstart werd de eerste reeks overtuigend gewonnen,de tweede manche een wat mindere start maar denderde de drie tenoren tot aan de finisch zij aan zij met een derde plaats voor jumping jelle,de derde manche weer een goede start en weer winst en een pak vertrouwen erbij voor de finale. In de finale werd hij direct ingesloten in de start en ging hij als vierde door de eerste bocht achter"mean dean" ,marnicq en brett.Op het tweede stuk remonteerde jelle marnicq en op het derde stuk ook brett maar mean dean was al gaan vliegen en won de wedstrijd ,jelle als tweede en marnicq als derde. In de challenge over de twee dagen 1;jelle ,2;dean 3;thomas Tot zondag in Oostende ....