Inhoud blog
  • brrrrrr heb je het niet koud Nicole
  • boterham achter het stuur .
  • Knirblessure houdt Nadal weg uit Wimbledon.
  • Ook Schiavone kan Wickmayer niet stoppen.
  • Greipel slaat dubbelslag
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Categorieën
  • nationaal nieuws (13)
  • plaatselijk nieuws (13)
  • sport en ontspanning (20)
  • wereldnieuws (17)
  • ict projec 6a steven jarne
    nieuwsblog
    19-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen."Evenveel klasse als een roze limousine"

    19-06-2009 om 19:50 geschreven door jast  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:plaatselijk nieuws
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste beelden van ruimtetelescoop Herschel

    Eerste beelden van ruimtetelescoop Herschel

    vr 19/06/2009 - 17:44 De Europese ruimtetelescoop Herschel heeft voor het eerst beelden (foto rechts) doorgestuurd. De beelden van het melkwegstelsel M51 hebben nog een ongelijke beeldscherpte maar zijn toch al veel duidelijker dan die van de Spitzer-ruimtetelescoop van de NASA (foto links).

    De ruimtetelescoop Herschel is op 14 mei gelanceerd en hangt nu op 1,4 miljoen kilometer van de aarde. De foto's zijn genomen op 14 en 15 juni, onmiddellijk na het openen van het beschermend schild van de Herschel. Het gaat om beelden van het melkwegstelsel M51, het "draaikolkstelsel", in drie infrarode golflengten. De drie beelden zijn dan over elkaar gezet, wat toelaat de "spiraalarmen" en de opeenhoping van sterren te zien. 
    Belga
    "Dit beeld, dat genomen is terwijl nog geen enkel van de gebruikte instrumenten precies geijkt is, biedt goede vooruitzichten voor de werkelijke prestaties van de Herschel, die bereikt zullen worden zodra het geheel van de systemen optimaal werkt", zo zei de Europese ruimtevaartorganisatie ESA.

    Het is de bedoeling dat de camera en de spectrometer, - een toestel dat de golflengten van licht kan bepalen -, van de Herschel afkoelen tot -272,85 graden Celsius, 0,3 graden boven het absolute nulpunt. Op die manier hebben de instrumenten die infrarode of warmtestralen opvangen, geen last van hun eigen warmte en kan de Herschel sterrenstelsels observeren die tot 10 miljard lichtjaar verwijderd zijn. Een lichtjaar is de afstand die het licht in een jaar aflegt, zo'n 9.400 miljard kilometer.

    Die ver verwijderde melkwegstelsels zijn ook nog erg jong (hoe verder men kijkt, hoe verder in de tijd men ook reist) en het is de bedoeling om met de Herschel meer te weten te komen over het ontstaan van sterren en sterrenstelsels.

    De Herschel-ruimtetelescoop is gelanceerd samen met de Planck-satelliet die de variaties moet bestuderen in de kosmische achtergrondstraling. Dat is een overblijfsel van de Big Bang, het ontstaan van het heelal.

    19-06-2009 om 19:19 geschreven door jast  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:plaatselijk nieuws
    18-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.LIER

    Milieuvriendelijke bussen voor MIVB

    Reeds 0 reacties | reageer zelf

    LIER - Busbouwer Van Hool uit Lier zal dit najaar 189milieuvriendelijke dieselbussen leveren aan de Brusselse vervoersmaatschappij MIVB. Het nieuws werd bekendgemaakt tijdens een internationaal congres rond mobiliteit in Wenen. 'De 189bussen zijn zo ecologisch dat ze amper stofdeeltjes uitstoten', zegt Yves Goffin. 'Het zijn de beste bussen die op de markt te verkrijgen zijn. Ze beschikken namelijk over een roetfilter. Ze stoten bovendien amper CO2 uit. De bussen beantwoorden aan de strengste Europese normen. Dankzij de levering zal de luchtkwaliteit in de Brusselse binnenstad aanzienlijk verbeteren. Voor Van Hool is dit erg belangrijk in tijden van crisis.' (mmv)

    18-06-2009 om 21:45 geschreven door jast  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:plaatselijk nieuws
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoe ver moet je stappen.

     

    .

    Hoe ver moet u wandelen naar dichtstbijzijnde bankautomaat?

    hoe ver moet u wandelen naar dichtstbijzijnde bankautomaat

    18-06-2009 om 00:00 geschreven door jast  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:plaatselijk nieuws
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.antwerpen!!!!!!!!

    'ZietAdaf!': nieuw zomermagazine voor en door Antwerpse tieners

    zietadaf nieuw zomermagazine voor en door antwerpse tieners

    17/06 Met de vakantie in zicht lanceert de stad Antwerpen het gratis zomermagazine 'ZietAdaf!', voor jonge Antwerpenaars van 12 tot 16 jaar. Het magazine staat boordevol tips voor een leuke tienerzomer in Antwerpen.

    De naam van het magazine ontsproot aan het creatieve brein van de tienerredactie en vat perfect samen waar het om draait: ‘ZietAdaf!’: ‘zie wat er allemaal te beleven valt in ’t stad!’.

    Redactie in actie

    Tijdens de paasvakantie stuurde de stad acht jongeren tussen 12 en 16 jaar op pad in Antwerpen. Onder begeleiding van lesgevers van het jongerenmedia-agentschap StampMedia leverde dit enthousiaste groepje heel wat materiaal voor een leuk zomermagazine.

    Quinten (12), Annelies (12), Sarah (14), Lukas (14), Joaquim (15), Sajila (15), Haryo (16) en Oliver (16) maakten massa’s portretten van leeftijdsgenoten in de stad, namen zomerse foto’s, kozen Antwerpse ‘hotspots’ uit, schreven een horoscoop en bedachten een quiz onder de naam ‘Zeddet of zeddet ni?’.

    Tips

    'ZietAdaf!' biedt een overzicht van de mogelijkheden en activiteiten voor een 12- tot 16-jarige tijdens de zomermaanden in Antwerpen. Enkele artikels zoomen in op leuke, coole, interessante en groene plekken in de stad. Daarnaast staan er in 'ZietAdaf!' verschillende interviews met bekende Antwerpenaars, zoals Pieter Loridon of General Mindy, en focusstukken rond thema’s als graffiti, skaten, hiphop en muziek.

    Ten slotte maakt 'ZietAdaf!' voortdurend de brug naar concrete activiteiten en evenementen waaraan jongeren kunnen deelnemen. ZietAdaf! wil tieners niet enkel informeren over het uitgebreide aanbod in de stad, maar wil hen ook uitnodigen om te proeven van dit alles en een zalige zomer te beleven in Antwerpen.

    Gratis

    'ZietAdaf!' valt de laatste week voor de zomervakantie in de bus bij elke Antwerpenaar die dit jaar 14 wordt of al geworden is. Andere geïnteresseerde jongeren kunnen het gratis magazine vanaf dit weekend vinden in de Antwerpse jeugddiensten, bibliotheken, sporthallen en zwembaden.

    Ook op de websitewww.jeugd.antwerpen.be kunnen jongeren 'ZietAdaf!' lezen. Ze vinden er een overzicht met links van nog meer leuke zomertips. Zo helpt de stad tieners op weg voor een goed gevulde zomervakantie in Antwerpen.

    18-06-2009 om 00:00 geschreven door jast  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:plaatselijk nieuws
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Divers Antwerpen' over Mauritius, Mexico, Moldavië en Mongolië.

    'Divers Antwerpen' over Mauritius, Mexico, Moldavië en Mongolië

    divers antwerpen over mauritius mexico moldavie en mongolie

    17/06 In onze vaste bijlage 'Divers Antwerpen' brengen we u morgen alles over de landen Mauritius, Mexico, Moldavië en Mongolië. Krijg hier alvast een idee van wat u donderdag aan uw ontbijttafel kan doorworstelen...

    Willy Vincent, ex-profvoetballer en nu salsaleraar en een van 26 Mauritianen in Antwerpen:

    "Vlamingen bewegen beter dan verwacht"

    Diana Menez, een van de 85 Mexicanen in Antwerpen:

    "Als ik oma bel, moet ik telkens wenen"

    Maria Ignat, een van de 79 Moldaviërs in Antwerpen:

    - "Fietspaden kennen we niet in Moldavië"
    - "Moldaviërs zijn vriendelijker dan Belgen"
    - "Sommige Moldavische chocolade is beter dan de Belgische"

    Otchko Erkhembayar, een van de 79 Mongoliërs in Antwerpen:

    "Op Mongoolse feestdagen trek ik traditionele kledij aan"

    Bayaraa, een van de 79 Mongoliërs in Antwerpen:

    "Maak Boodog fout klaar en het ontploft"


    Donderdag in 'Divers Antwerpen'
    bij Gazet van Antwerpen


    Volgende week is het de beurt aan Montenegro, Myanmar, Mozambique en Namibië.

    18-06-2009 om 00:00 geschreven door jast  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:plaatselijk nieuws
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kunstkring stelt tentoon.

    Kunstkring stelt tentoon in Deurne

    17/06 Voor haar groepstentoonstelling trekt de Lintse Kunstkring naar het Rivierenhof in Deurne.

    De galerie in de linkervleugel van het witte kasteel, waar de tien leden van de Kunstkring hun aquarel-, olieverf-, pastel-, beeldhouw- en keramiekwerken tonen, is een unieke lichte ruimte.

    De Lintse kunstenaars verwelkomen u graag op 19, 20 en 21 juni van 12u tot 18u. Dit in Galerie Rivierenhof, Turnhoutsebaan 232, Deurne



    Bekijk alle artikels binnen Lint (2547)

    18-06-2009 om 00:00 geschreven door jast  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:plaatselijk nieuws
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Spektakel op vloeibaar podium.

    Spektakel op vloeibaar podium wordt geboren in Vlaanderen

    03/06 Spektakelmaker Franco Dragone blijft grenzen verleggen. In de Lintse Alfacamstudio’s repeteren dansers en acrobaten voor een spektakel dat China met verstomming moet slaan.

    Het mediapark heeft er een paradepaardje bij. In de grootste repetitiestudio ter wereld – oppervlakte: 3000m2, hoogte 20 meter – bevindt zich een bassin van 35 op 25 meter. Die vier meter diepe plas is al enkele maanden de belangrijkste werkplaats van een tachtigtal acrobaten, duikers en dansers die deel zullen uitmaken van de City Of Dreams, de nieuwe show van Franco Dragone.

    Raakvlakken

    “Toen we hiervan hoorden zijn we meteen de mogelijkheden beginnen bestuderen”, zegt Alfacambaas Gabriel Fehervari. “Alfacam en Dragone hebben veel raakvlakken, dus hebben we deze studio gebouwd. Vergelijkbare waterstudio’s vind je alleen in Londen en Malta.”

    Dit najaar verhuist de crew naar Macao. Dan komt het bassin vrij voor andere klanten, zegt Fehervari. Daarbij wordt gedacht aan videoclips (de recentste van Stan Van Samang werd hier gemaakt), films of shows: er is sprake van een Spel Zonder Grenzen-show en ook films type ‘Windkracht 10’ zijn mogelijk.

    18-06-2009 om 00:00 geschreven door jast  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:plaatselijk nieuws
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dief weg met opbrengst benefietfuif.

    Dief weg met opbrengst benefietfuif

    dief weg met opbrengst benefietfuif

    09/06 Dieven gingen zondag aan de haal met de volledige recette van een benefietavond die een groep vrienden had georganiseerd.

    De opbrengst van de avond was bestemd om de revalidatie van Geert te betalen. Geert was ernstig ziek en zijn vrienden wilden hem steunen. “Geert is al jaren onze vriend. Om de kosten draaglijker te maken, organiseerden we een benefiet”, zegt Alex.

    Meer dan 500 mensen kwamen zaterdag langs. Zondag om 8u was alles opgeruimd. “We hebben getwijfeld of we het geld daar zouden laten, maar de geldkoffer was goed verstopt.” Een uur stond het lokaal open en waren het geld en twee naalden voor de platendraaier verdwenen.

    18-06-2009 om 00:00 geschreven door jast  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:plaatselijk nieuws
    08-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.peeter

    Peeters en De Wever absolute stemmenkampioenen

    Belga

    ma 08/06/2009 - 01:22 Aftredend minister-president Kris Peeters (CD&V) is de stemmenkampioen van Vlaanderen. Hij haalde de meeste voorkeurstemmen van alle kandidaten. Daarnaast vallen vooral de uitstekende scores van Bart De Wever (N-VA) en Hilde Crevits (CD&V) op.

    08-06-2009 om 00:00 geschreven door jast  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:plaatselijk nieuws
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.deredactie
    deze info komt van http://www.deredactie.be/permalink/1.239918

    08-06-2009 om 00:00 geschreven door jast  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:plaatselijk nieuws
    28-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.noorderlaan

    8 kilometer lang veilig fietsen op de Noorderlaan

    13 mei 2009, dienst Mobiliteit
    Op 12 mei werd het nieuwe fietspad langs de Noorderlaan in het Antwerpse havengebied feestelijk ingereden. Het Gemeentelijk Havenbedrijf Antwerpen is de initiatiefnemer en zowel de provincie Antwerpen als de Vlaamse overheid financierden mee. Het fietspad maakt deel uit van het provinciale Bovenlokaal Functioneel Fietsroutenetwerk. De Fietsersbond afdeling Antwerpen gaf de kwaliteit en de veiligheid van het tweerichtingsfietspad een topscore!

    28-05-2009 om 00:00 geschreven door jast  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:plaatselijk nieuws
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.fietsen:!:

    Internationale waardering voor provinciale fietsprojecten

    20 mei 2009, dienst Mobiliteit

    Velo-city 2009 poster

    De provincie Antwerpen ijvert in haar fietsbeleid al jaren naar samenwerking met gemeenten en andere partners om de aanleg van fietsinfrastructuur optimaal te kunnen laten verlopen. Voor haar Masterplan Fietsproject Antwerpen deed de stad Antwerpen dan ook een beroep op de expertise en de middelen die de provincie ter beschikking heeft voor de aanleg van fietsinfrastructuur. Voor de realisatie van de plannen komen ook andere partners zoals Infrabel over de brug. Deze samenwerking leek de provincie een mooi voorbeeld dat ook inspirerend kan werken in andere landen. Over dit project maakten de provincie en de stad samen een poster waarmee ze deelnamen aan een wedstrijd op het internationale fietscongres Velo-city 2009. Een eervolle top 5-plaats bewijst dat succesvolle samenwerking tussen verschillende partijen de fietser ten goede komt.

    Samenwerking fietst!

    Op de poster beelden we gestileerd de aanleg van twee fiets-o-strades door de provincie met bovenlokale aantakkingen door de stad Antwerpen uit. De samenwerking met de Vlaamse overheid, de Beheersmaatschappij Antwerpen Mobiel en Infrabel leidt tot een netwerk van bovenlokale routes in functie van het woon-werkverkeer. Op deze manier krijgt het netwerk dat de provincie uitgetekend heeft en promoot naar de gemeenten toe vorm en kan de fietsende pendelaar snel, veilig en comfortabel naar zijn werk.

    28-05-2009 om 00:00 geschreven door jast  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:plaatselijk nieuws


    Archief per week
  • 22/06-28/06 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 25/05-31/05 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Categorieën
  • nationaal nieuws (13)
  • plaatselijk nieuws (13)
  • sport en ontspanning (20)
  • wereldnieuws (17)


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs