Vandaag weer eens een druk dagje gehad. Het is dus begonnen met een examen om 9u in Herentals. Ondanks ik een goed voorgevoel had is het mij wat tegengevallen. Het wordt dus heel waarschijnlijk een tweede beurt. Ik hoop voor volgende week beter, ik zal allezins beter voorbereid zijn op onverwachte vragen. Daarna naar Wichelen. Voor de 10 van Wichelen. Eerst de kleintjes een kleine opwarming gegeven voor hun wedstrijden. Dan een drie tal wedstrijdjes voorgelopen om dat constant te verlopen van punt 1, naar punt 2, verder naar punt 3 en dan terug naar het begin om mijn atleetjes aan te moedigen. Dus ik kan verzekeren een goede opwarming gehad voor mijn eigen wedstrijd. Dus ik meegedaan aan de 10km. Ik moet eerlijk zijn ik heb al beter gelopen, maar gezien de voorbereiding kan ik er mee leven. Het was een mooi parcours met zeer veel wind en een zon die een deel heeft achtergelaten op mijn voorhoofd. Eindtijd ongeveer 42'09". Het is een start he en morgen terug een 10km lopen in Knokke. ik hoop voor een klein minuutje sneller. Daarna nog een wandelingetje gemaakt met onze Izarra. En zeg nu zelf is het geen schatje
Vandaag zelf niet gelopen, maar een goede training gegeven aan de kleintjes. Vandaag op het programma hockeybalwerpen. Mijn grotere jeugdatleten hebben het parcours afgelopen voor de statenloop van morgen in Wichelen. Ik zie zelf morgen wel aan welke wedstrijd ik meedoe. En nu nog wat studeren want morgenvroeg examen in Herentals. Op het progamma staat: 1. Sportethiek en fair-play 2. Sport en gezondheid 3. Algemene kennis over sport 4. Sport en economie
Voor vandaag gaan we kort zijn. Duurloopje gedaan van 60min - rustig en goed gevoel aan over gehouden. Morgen het parcours gaan verkennen met mijn jeugdatleetjes voor de stratenloop van Wichelen. En daarna nog eens goed studeren want zaterdag mijn eerste examen.
Laten we het eerst eens hebben over mijn training van vandaag. Soms is het wat schipperen voor mij, want als trainer heb je soms verplichtingen die ik er met plezier bij neem. Dus in plaats van een rustige hesteltraining na mijn intervaltraining van gisteren, stond er dus weer een (rustige) intervaltraining op het programma. Maar eentje voor mijn jeugdatleten die ik als goede trainer volledig heb meegedaan. de training zelf: 20min loslopen - stretching (eerst dynamisch dan wat statisch) - looptechniek(basisoefeningen) en 5 versnellingen 7x200m rust: 1min. (jongens: 36-38" - meisjes: 38-40") Resultaat van de training de meisjes te vlug en de jongens een klein beetje te traag. Maar een tevreden trainer om de inzet.
Nu al wat meer uitleg over de hobby van Izarra en haar trouwe baasje Sigrid. Samen doen ze aan waterwerk. Wat is waterwerk nu eigenlijk. Je kan het best beschrijven als reddingswerk in het water. Dus de hond leert om mensen (levend of dood) uit het water te halen. Maar ook van kleine voorwerpen tot hele rubber boten gaan halen en terugbrengen naar de kant. Het is een mooie wisselwerking tussen baasje en hond en zeer mooi om te zien. Vorig jaar heeft ons Izarra haar eerste brevet gehaald en hopelijk komt er tegen het einde van het jaar haar tweede. Je vindt er onder nog wat foto's als illustratie.
Vandaag voor de eerste maal in lange tijd niet samen met Sigrid in dezelfde ploeg gewerkt. IK moet eerlijk toegeven het is wat wennen. En dit voor mij niet alleen. Toen ik thuis kwam werd ik zoals altijd verwelkomt door zotte Izarra. Maar toen ze haar baasje niet vond begon de zoektocht naar haar . Dit zowel buiten als binnen. Na een uurtje of twee wachten aan de voorruit was het ze daar eindelijk en kon de blijdschap niet op. Dit beloofd wel als Sigrid een paar keer naar Zweden moet. Ik kijk er al naar uit. Dan de training van vandaag. Intervaltraining op de dijk in Wichelen 20min loslopen + losmaken en versnellingen 7x500m met als rust 2min goed door wandelen 10min uitlopen + strtching de tijden van de 500m 1.50 - 1.45 - 1.44 - 1.41 - 1.39 - 1.36 - 1.35 Ik kan daar zeer goed mee leven en het beloofd voor de toekomst. Nu alleen blijven trainen is de boodschap De belangrijkste zaak zijn de kilo's kwijt raken. Want de doelstelling in tegen de mararthon onder de 75kg te wegen en dat wil zeggen dat er nog een goede 10kg er af moet. Dat wordt zweten dus
Vanaf nu kan je ook eens de sportieve activiteiten van Sigrid en Bart en hun trouwe viervoeter Izarra volgen. Spijtig genoeg zal je het eventjes alleen met mij moeten doen. Want omdat Sigrid voor haar werk paar keer naar Zweden moet ligt het waterwerk voor Izarra wat op een laag pitje. Maar dat maken we later meer dan goed.
Ik ben vandaag begonnen met mijn voorbereiding op de marathon van Gent op 25/09. We zijn vandaag rustig begonnen met een rustig duurloopje van 45min En wat hebben we vandaag geleerd dat er nog vele kilo's eraf mogen en dat de condtie nog ver van goed is. Maar ja Rome is ook niet gebouwd op één dag.