Ondertussen ben ik al veilig terug in ons Belgenlandje. Ik moet zeggen, ben heel blij om terug te zijn. Ik heb op vrijdag 13 augustus mijn laatste werkdag gehad bij Panache. Ik kijk terug op deze ervaring met gemengde gevoelens. Ik heb veel geleerd deze twee weken al waren het dan niet echt vernieuwende kapperstechnieken.
Ik voel mij eigenlijk nu pas klaar voor een bedrijfsstage in het buitenland. Ik weet nu wat ik wil en niet wil tijdens zo'n stage. Wat ik zeker meeneem naar de volgende stage is dat een gedetailleerd werkprogramma een must is. Vooral belangrijk is dat je dit in handen hebt voor je vertrek.
Mijn stage is op zeer korte termijn geregeld moeten worden waardoor deze dingen op de achtergrond zijn komen staan. Verder kan ik zeggen dat deze ervaring ervoor gezorgd heeft dat ik heel veel leuke mensen heb ontmoet. Logeren in een hostel draagt hier natuurlijk ook aan bij.
Voor mij als leerkracht heb ik ervaren hoe het is om als onze leerlingen in de underdog positie te staan. Misschien moeten we aandachtiger zijn voor dit aspect als stagebegeleiders. Ik zal in ieder geval nog beter luisteren naar mijn leerlingen als ze met een probleem zitten op stage.
Ik hoop dat deze blog een duidelijk beeld heeft gegeven over mijn verblijf in Zweden. Ik wil wel alle leerkrachten stimuleren om een bedrijfsstage in het buitenland te doen. het doet iets met je als mens en als leerkracht. Wees wel aandachtig op je eigen grenzen en bewaak ze goed. Denk er over na en noteer ze desnoods voor je vertrekt.
Binnen twee weken gaat er weer een nieuw schooljaar van start en ik kijk er echt al naar uit iedereen te laten delen in mijn ervaring.
Dank aan alle lieve mensen die ik leerde kennen in Zweden. Dank aan Ann Marie in Zweden en Rijn in Antwerpen. Dank aan mijn collega's en de directie van mijn school.