Water voor Later
Integrale Opdracht 3STW
Inhoud blog
  • Het uitgedroogde Alarmeer, is de schuld van Jozef Stalin! Jolien Depoorter Io-groep:3
  • Het opgeslokte meer: Het Aralmeer; Thibault Nelis
  • Slachtoffer of stichter van klimaatverandering? Annelies Hilrop
  • de opwarming van de aarde
  • de opwarming van de aarde, een probleem voor iedereen!
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    05-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aralmeer Marthe Verschuere

    Het Aralmeer droogt uit!

     

     



    Marthe Verschuere     groep:1

    Er is zich een ecologisch drama ontwikkelt in het Aralmeer. Het Aralmeer in Azië ligt ten oosten van de Kaspische Zee. Het noordelijke deel van het meer ligt in Kazakstan en het zuidelijke in Oezbekistan.

    Door verdamping (een het zoetwater vloeistof die overgaat in een gasvormige toestand)  van miljoenen liters water uit het meer is veranderd naar zoutwater. Daardoor is de grond erg onvruchtbaar geworden.

    Het Aralmeer is nu een dor en woestijnachtig gebied geworden. Transport met een schip is nu totaal onmogelijk.

     

    Dit alles komt door onder andere de immense katoenteelt, ze gebruikten het Aralmeer ook voor irrigatie.

    Met als gevolg dat het Aralmeer dus uitdroogde en er een zoutlaag opkwam die door de wind zich overal verspreidde.

     

    Het nieuwe, vrijgekomen land is bedekt met een dikke laag zand en zout. Door de wind word het zout overal verspreid ook op landbouwgronden . Deze immense oppervlakten, waarvoor eigenlijk de irrigatiesystemen waren aangelegd, zijn nu onvruchtbaar. Pesticiden uit het ex-Aralmeer worden met de wind wereldwijd verspreid. Ze werden zelfs in het bloed van pinguïns aan de Zuidpool gevonden!


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (3 Stemmen)
    05-05-2014, 16:18 geschreven door IO3STW  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De opwarming van de aarde, wat zijn de gevolgen ervan?

    Steffi Delaere (groep 1)

    Gevolg 1: Bosbranden.

    Bosbranden komen door de hoge temperaturen en door de bossen die steeds maar droger worden. Alle mensen die rond bosgebied wonen hebben er problemen mee. Om het probleem op te lossen zijn ze van plan om een netwerk van op zonne-energie werkende camera’s op te zetten om het bos te bewaken.

     

    http://www.sony.nl/hub/eco/initiatieven/article/childrens-climate-call

     

    Gevolg 2: Gletsjers verdwijnen.

    Door de hoge temperaturen smelt het ijs op de aarde veel vlugger, waar ook de gletsjers aan toebehoren. Iedereen van de hele wereld heeft er een nadeel uit omdat daarmee de zeespiegel blijft stijgen en er meer overstromingen plaatsvinden. De oplossing is om zo vlug mogelijk over te stappen naar duurzame energiebronnen zoals zon – en windenergie.

     

    http://www.hln.be/hln/nl/2656/Global-Warming/article/detail/1033960/2009/11/25/Tien-gevolgen-van-de-opwarming-van-de-opwarming-van-onze-planeet.dhtml

     

    http://www.greenpeace.nl/news/wereldwijd-smelten-de-gletsjer/

     

    Gevolg 3: Overstromingen

    Overstromingen zijn de gevolgen van de zeespiegels die stijgen. De mensen die in kustgebied of eilanden wonen hebben veel last van overstromingen en bij het ergste geval kunnen kleine eilanden helemaal verdwijnen. De oplossingen zijn om kleine beekjes aan te leggen en de steden in te dijken.

     

    http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=G832NA9L


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    05-05-2014, 16:13 geschreven door IO3STW  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De watervoetafdruk, wat is dat? Emmely Van Belle

    Emmely Van Belle        IO-groep1

    Wel de watervoetafdruk is al het water dat je nodig hebt of hetgeen dat nodig is geweest bij het maken van alle producten die je koopt.

    Vegetariërs hebben een lagere watervoetafdruk dan mensen die wel vlees eten. Rundsvlees heeft een zeer hoge watervoetafdruk (15 000l). Vegetariërs eten geen vlees, dus hebben zij dat product met een zeer hoge watervoetafdruk, niet nodig.

    Er zijn nog andere  producten met een zeer hoge watervoetafdruk. Twee voorbeelden hiervan zijn katoen (2700l) en papier (5000l).

    Export speelt ook een grote rol in de watervoetafdruk. Een aantal voedingsproducten moeten worden geëxporteerd en dat kost zeer veel geld.

    Hierdoor kan de voedselzekerheid van de wereld in gedrang kunnen komen omdat er voor sommige producten zeer veel water voor nodig is. Op een bepaalt moment kan het water op zijn en dan is er geen water meer om voedsel te maken of te produceren. Hierdoor staan ook de rivieren droog en dat heeft grote gevolgen voor ecosystemen.

     

     


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    05-05-2014, 16:11 geschreven door IO3STW  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De verdwijning van het Aralmeer - Tine Vandenbussche

    Tine Vandenbussche                 groep 1

    Het Aralmeer ligt op de grens van Kazachstan& Oezbekistan. Het meer is ongeveer tien- tot twintigduizend jaar geleden ontstaan omdat de rivier Amu Darja van richting veranderde en in plaats van naar de Kaspische Zee te stromen de laaglanden van Sarakamysj met water begon te vullen.

    Ooit was het één van de grootste meren van de wereld. Maar nu dus niet meer, het is veranderd in een droge vlakte, woestijn. Dit komt omdat er overdreven aan irrigatie voor de landbouw -en katoenteelt werd gedaan. Het meer werd vergiftigd met pesticiden en chemisch afval. Nu is het voor meer dan 80% verdwenen.  

    Door het verdwijnen van het water verdween de vis ook uit het meer, zo ook de vissersdorpjes die van de vissenvangst leefden. Vroeger werd op een eiland in het Aralmeer fabrieken gevestigd voor biologische wapens op te slaan. Er liggen nog tonnen antrax ondergronds opgeslagen. Door het opdrogen van het Aralmeer zijn deze gebieden super goed bereikbaar geworden voor mens en dier, gevolgen van het openen van deze tonnen, is onbeschrijfelijk gevaarlijk.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    05-05-2014, 16:10 geschreven door IO3STW  
    Archief per week
  • 12/05-18/05 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs