Intercom
Inhoud blog
  • 10-06-2013
  • 29-05-2013
  • 22-05-2013
  • 7/05/13
  • 06-05-2013
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    stage/eindwerk
    10-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.10-06-2013
    Wij hadden dus een nieuwe PCB besteld bij Eurocircuits.
    deze PCB is woensdag laatstleden toe gekomen, en blijkt dat er een productiefout is gebeurt.
    De layers waren verkeerd geplaatst, waardoor de PCB onbruikbaar is om te bestukken.
    ook is er nog een tweede probleem met deze bestelling.
    we hebben maar 1x een order geplaatst, en er werd ons twee orders aangerekend en geleverd.
    We hebben meermaals contact opgenomen met de helpdesk van eurocircuits om deze problemen op te lossen.
    we hebben het kunnen regelen dat er een nieuwe PCB gemaakt wordt en deze prioriteit krijgt bij de productie en gratis opgestuurd wordt.
    Deze PCB wordt Dinsdag 11 juni verwacht zodanig we de tijd nog hebben om de PCB te bestukken en ons project af te werken.

    Ondertussen hebben we onze scriptie al laten afdrukken en inbinden.

    10-06-2013, 17:20 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    29-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.29-05-2013
    Bij het testen van het volledige systeem, lukte het niet meer om ons audiosignaal te versturen naar de PMR zenders. onze PTT werkte wel nog.
    Brecht heeft dan ontdekt dat dit te wijten is aan het feit dat onze crosspoint enkel geschikt is om 1 ingang met 1 uitgang te koppelen en dat verschillende netwerken gekoppeld zijn aan elkaar. nochtans, in het begin van de stageperiode was het op breadboard wel gelukt om 2 ingangen te koppelen aan 1 uitgang. Momenteel zijn we een sommatorversterker aan het testen om deze crosspoint te vervangen. Hopelijk lukt het ons vandaag, zodanig we de print kunnen bestellen.

    29-05-2013, 08:52 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    22-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.22-05-2013
    Ondertussen zijn we alweer 2 weken verder.
    in deze twee weken hebben we vooral verder gewerkt aan het testen van de hoofdprint en aan onze presentatie.
    bij het testen van de hoofdprint hebben we geconstateerd dat we bij het schakel IC de voeding vergeten aansluiten zijn. dit hebben we dan opgelost via twee draadjes. bij het testen van de digitale potentiometer hebben we gemerkt dat ons signaal vervormd wordt. dit komt omdat ons signaal niet tussen 0 en 5V ligt. voor de digitale potentiometer moet uw signaal namelijk tussen de voedingsspanningen liggen. Bij het testen van de eindversterkers, hadden we geen gewenst resultaat. we hadden namelijk meer storende signalen dan dat we zelf willen. daarom zijn we op zoek gegaan naar opamps die nieuwer zijn, en betere eigenschappen hebben. we hebben gekozen voor de LM4871. Deze nieuwe opamp heeft een andere pinaansluiting dan de LM386. 
    Aangezien we dergelijke problemen, fouten, gevonden hebben, hadden we een goede reden om een nieuw ontwerp te maken voor de hoofdprint.
    hierbij zijn we ook veranderd van voeding, omdat we de twaalf volt niet meer nodig hebben doordat de eindversterkers niet meer op 12V werken maar op 5V. ook de schakeling voor de microfoon moet niet meer op twaalf volt, maar kan ook op een lagere spanning. daarom hebben we gekozen om van de motor accu lineair +8V te maken en van die 8V maken we dan +5V en via een charge pump inverteren we de 8V en gaan we zo naar -5V.
    Op het nieuwe ontwerp van de hoofdprint hebben we ook nieuwe connectoren voorzien. deze connectoren dienen voor naar de helm van de gebruiker te gaan. deze connectoren zijn dezelfde connectoren die standaard gebruikt worden bij Autocom. deze kabels met connector kan zo aangekocht worden. bij ons eerste voorstel, dus met verschillende connectoren, moesten we zelf nog de kabels aan de connector zetten. op deze nieuwe manier sparen we veel tijd uit bij het installeren van ons systeem.

    22-05-2013, 10:35 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    07-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.7/05/13
    Vandaag is Brecht mee geweest met Peter naar Murcery floor.
    Het was een leerrijke dag en mocht helpen waar ik kon.
    Martijn heeft verder gewerkt aan de presentatie en boek.

    07-05-2013, 00:00 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    06-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.06-05-2013
     Vandaag zou Brecht mee gegaan zijn met Peter van afdeling telefonie, maar er is iets tussen gekomen in de planning van Peter.
    Brecht zal morgen meegaan in plaats van vandaag.
    Nu dat Brecht aanwezig was hebben we verder getest aan de hoofdprint, we hebben de digitale potentiometer getest.
    We hebben ook verder gedaan aan de opbouw van de presentatie.

    06-05-2013, 00:00 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    03-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.03/05/13
    Vandaag hebben we succesvol na enige problemen met microcontroller de communicatie tussen bestuurder en bijrijder 
    kunnen opzetten en testen. Bij het testen horen we redelijk wat ruis als het volume luid staat.
    Doordat we nu een eindversterker gebruiken die relatief oud is zou dit probleem waarschijnlijk opgelost zijn
    door een nieuwere eindversterker te kiezen met betere specificaties.

    03-05-2013, 00:00 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    02-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2-05-13
    Vandaag terug van 1 dag verlof.
    Martijn is mee geweest met Ignace van afdeling telefonie op verplaatsing om zo een observatie te doen van de andere afdeling binnenin het bedrijf GTV. Hij is mee gegaan naar een klant waar er overlegd geweest is voor komende werken bij de klant, zodanig Ignace voorbereidend werk kan maken. in de namiddag is Martijn mee gegaan naar een nieuwbouw van dezelfde klant om daar een DECT meting uit te voeren. om zo de plaats van de antennes te bepalen. Ondertussen heeft Brecht verder gewerkt aan ons project. Hij heeft de hardware van de bediening van de drukknoppen getest en de software ervoor en dit werkt. daarna heeft hij verder gesoldeerd aan de hoofdprint, en deze staat nu klaar om getest te worden.

    02-05-2013, 15:36 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    30-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.30-04-13
    Zoals we hebben gehoopt, zijn vandaag de rest van de componenten geleverd dus zijn we begonnen met solderen van de hoofdprint en nog enkele componenten bijgesoldeerd bij de bediening van de drukknoppen.
    ook hebben we nog verder gewerkt aan het boek en aan de presentatie.

    30-04-2013, 00:00 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    29-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.29/04/13
    We hadden geluk vandaag, onze printplaat die we besteld hadden bij eurocircuits is niet 
    enkel een dag vroeger toegekomen, maar we hebben ook nog één printplaat gratis en voor 
    niets bijgekregen. Er is al één component  van onze bestelling van farnell geleverd hopelijk
    volgt de rest morgen.Zodat we de printplaat die we bij eurocircuits besteld hadden volledig 
    kunnen bestukken.

    29-04-2013, 00:00 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    26-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.26-04-2013
    Vandaag hebben we verder gewerkt aan het boek, de presentatie en aan de software voor het geheel.
    De dag is goed verlopen, na de middag hebben we onze wekelijkse vergadering gehouden, waar we de vorderingen, de connectoren en de presentatie besproken hebben.
    Op het einde van de dag hebben we Stijn uitgezwaaid omdat hij vertrok naar Turkije (voor het werk) Smile.

    26-04-2013, 00:00 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    25-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.25/04/13
    Vandaag zijn we bezig geweest met ons stageboek en powerpoint.
    De bestelling met de componenten die we nodig hebben voor het 
    testen van de hoofdprintplaat en bedieningsprintplaat zijn vandaag 
    besteld bij farnell.

    25-04-2013, 00:00 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    24-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.24-04-2013
    Vandaag hebben we via Stijn nieuwe slides gekregen om onze PCB lay-outs af te drukken om in te dienen bij D'tron.
    We hadden namelijk het probleem dat de bedrukking op de slides van op het werk niet goed te keuren was.
    de juiste slides hebben we dan ook binnen gebracht bij D'tron om te laten etsen.
    Vandaag hebben we vooral gewerkt aan de PowerPoint presentatie en aan het Stageboek in afwachting van de printen, zodanig niet al het papierwerk op het einde van de stage komt.

    24-04-2013, 00:00 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    23-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.23/04/13
    Vandaag hadden we opnieuw twee tweedejaars studenten over de vloer.
    Ze hebben goed werk geleverd.
    Hun opdracht bestond er uit om een one wire LCD van PICAXE aan te sturen met de PIC18F25K80.
    Op het einde van de dag waren ze er in geslaagd de opdracht te voltooien.

    We hebben de hoofdprintplaat (printplaat met crosspoint, volumeregeling, ... ) ingediend bij eurocircuits.
    De reden waarom we deze printplaat niet via D'tron laten etsen is omdat de baantjes te dun zijn.
    (Deze printplaat hebben we wel al grotendeels getest op breadboard)

    23-04-2013, 00:00 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    22-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.22-04-2013
    Vandaag hadden we de twee studenten van de verkenningsstage over de vloer.
    de studenten zeer goed begonnen, want ze waren een half uur te vroeg :)
    om 8h30 zijn we begonnen met een rondleiding doorheen het bedrijf, daarna hebben we ons project uitgelegd.
    Na het uitleggen van ons project hebben we de studenten een opdracht gegeven die ze gedurende de dag moesten uitwerken,
    RS232 communicatie opzetten.
    Na wat problemen (tot ong. 15h30) zijn de studenten begonnen met programmeren.
    De studenten wisten dat ze om 5 uur klaar moesten zijn en ons + de coach uitleg geven over hun opdracht.
    dit is goed verlopen, mits dat ze niet zijn klaar geraakt met de opdracht.
    nu, morgen een nieuwe dag want dan komen er opnieuw twee studenten.
    Brecht en ikzelf hebben vandaag ook nog gewerkt,
    Brecht heeft gewerkt aan de software voor de EEPROM, en ik heb nog wat aanpassingen gemaakt aan de lay-out van de print.

    22-04-2013, 19:46 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    19-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.19-04-2013
    woensdag, donderdag en vandaag hebben we verder gewerkt aan het printontwerp.
    het printontwerp is nu afgewerkt en kunnen we maandag binnen brengen bij D'tron.
    we hebben de voorbereiding gemaakt om maandag de studenten te ontvangen.
    ook zijn we deze week al begonnen aan ons boek.

    19-04-2013, 17:58 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    16-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.16/04/13
    Vandaag hebben we bezoek gehad van Mr Thieren en hebben we besproken hoe ver we staan.
    We hebben bevestiging gekregen dat we van school een halve dag mee mogen met een technieker
    van de telefonie

    We hebben verder gewerkt aan printplaat, multiplexers zijn getest en printplaat bediening
    zijn we aan het testen.



    16-04-2013, 00:00 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    15-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.15-04-13
    Vandaag hebben we verder gewerkt aan het ontwerpen van de volledige print.
    Ook hebben we de hardware voor de externe luidspreker getest. eerst lukte het niet om het volume aan te passen, daarna hebben we enkele aanpassingen gedaan en zo konden we het volume toch aanpassen.
    bij het beluisteren van het uitgangssignaal hoorden we telkens een plof en na wat zoeken bleek dat onze PMR niet goed meer werkt.
    over de middag is Martijn naar D'tron geweest om de print af te halen.
    na de middag werd de multiplexer ook getest.
    in de late middag werd ons medegedeeld dat dhr. Thieren morgen langs komt, en daarom zijn we rond 5 uur begonnen met de voorbereiding van zijn komst. opstellingen klaar zetten, schema's afdrukken,...

    15-04-2013, 20:40 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    11-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.11/04/13
    Vandaag hebben we de PGA4311 die het volume regelt, crosspoint switch die connectie maakt tussen in en uitgangen  
    en de eindversterkers kunnen testen in een benzine wagen. We hadden iets meer ruis dan in het labo maar onze draden tussen
    de componenten zijn redelijk lang doordat onze schakeling op twee breadboards en één printplaat staat.

    De printplaat voor de bediening is getekend en binnen gebracht bij D'tron om het te laten etsen.
    Voor de multiplexer hebben we een testprintplaat getekend omdat dit enkel in smd uitvoering verkrijgbaar is.

    11-04-2013, 21:18 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    10-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.10-04-2013
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag was een productieve dag voor ons project.
    De voeding hebben we nog eens getest met de microcontroller en de PGA2310, omdat we daarvoor +12V, +5V en -5V nodig hebben.
    we wisten dat de 12V en +5V in orde waren qua ruis maar voor de -5V nog niet. we hoorden dan ook onaangename ruis op de luidspreker.
    Dit hebben we opgelost via een LC-filter voor de -5V.
    op het gebied van de software zijn we ook een grote stap vooruit gegaan, voor de crosspoint kunnen we een connectie leggen tussen een ingang en een uitgang. dit hebben we dan ook getest met een sinus. dit lukte, zo hebben we alle werkende schakelingen gekoppeld aan elkaar en getest.
    crosspoint,microcontroller, PGA en eindversterker, dit allemaal vanuit onze voeding die we gemaakt hebben. bij het testen van deze volledige schakeling kwamen we tot een goede werking van systeem.
    omdat de voeding nu goed werkt, is Martijn al reeds begonnen met de hardware voor de bediening van de drukknoppen. normaal was dit pas ingepland voor binnen twee weken, maar zo kunnen we meer tijd als buffer plaatsen zodanig we een marge hebben voor wanneer er problemen zouden komen.

    10-04-2013, 23:37 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.9/04/13
    Vandaag hebben we nog eens met een LC filter getest op de voedingslijn van 12V.
    Dit was met resultaat er is zo goed als geen ruis van de voeding meer te horen in de eindversterkers.
    Verder hebben we de zelfgemaakte voeding met de eindversterkers in een benzine wagen
    geplaatst en met succes getest Very Happy.

    Bij de software voor de crosspoint die de signaalwegen regelt is er geen vooruitgang geboekt. 

    09-04-2013, 18:59 Geschreven door Brecht, Martijn  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)

    Archief per week
  • 10/06-16/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs