Vrijdag: Vanmorgen naar Mabunti geweest. Katia, een Belgische vrouw heeft hier samen met twee Afrikaanse vrouwen een centrum opgericht voor vrouwen die geopereerd zijn van Fistula. Deze vrouwen worden uitgesloten uit hun gemeenschap. Na de operatie kunnen zij terug opgenomen worden in de gemeenschap. Per jaar krijgen 10 vrouwen een opleiding van één jaar. Ze leren stikken, stoffen bedrukken en maken ongelooflijk mooie dingen.. souveniertjestijd dus... Daarnaast krijgen ze ook onderwijs. Op het einde van het jaar krijgen ze een stikmachine cadeau en kunnen een eigen bedrijfje opstarten in hun thuis omgeving, en zo hun boterham verdienen..
Daarna was het al ontspanning geblazen... zoals we begonnen zijn, zijn we ook geëindigd: relaxen op het strand, van een prachtig eilandje. HIervoor moesten we eerst nog de boot nemen. Klein bootje in, klein bootje uit... grote boot in... grote boot uit en terug klein bootje in en uit.. een heel avontuur voor Mimoza. Gelukkig was het de moeite waard en hebben we enkele heerlijke uren gehad. Ik heb nog nooit zo'n warm zeewater geweten.
Na een heerlijke douche gaan we nog één maal dineren op ons dakterras en dan is het tijd om richting luchthaven te gaan.. Het einde van een ongelofelijke reis die ons nog lang zal bij blijven..






|