Vandaag was het paradijs op aarde. Helblauw water, klein eilandje, bijna geen volk, volop zon, genieten dus. Het eiland bereikt met een taxi boot.
Snorkelen als hoogtepunt. Eerste indruk was zwemmen in een aquarium. En ja hoor, Nemo hebben we in het echt gezien! De kids in alle staten dus. Nemo woont op Îles aux Canards.
Zoals gewoonlijk vloog de tijd voorbij en moesten we vlug vlug de taxi boot terug nemen naar Noumea.
Gokkend op het weer, trokken we erop uit naar het zuiden van het land. In principe regent het hier jaarlijks 252 dagen. Vandaag hadden we geluk: schitterend weer!
Eerst even gestopt bij een rivier om wat te gaan vissen. Met stukjes brood kan je al veel bereiken. Voor de kids reuze plezant. Daarna doorgereden naar één van de hoogste punten uit de regio dat uitzicht geeft op Goro. Ook de site gezien waar Pepijn van tijd tot tijd de nikkelmijn moet gaan aansturen. Een enorme fabriek!
De lodge waar we het middageten genuttigd hebben deed vele herinneringen oproepen aan ons bezoek aan Fam. Deckers in Zambia 3 jaar geleden. We waanden ons terug in Afrika. Vlak aan het strand gelegen konden we uitkijken op de South Pacific Ocean. Het water was warm genoeg om pootje te baden.
Om de exotische diersoorten te bekijken stond het plaatselijke dierenpark op het programma.
Zeker niet druk omdat het hier nog geen grote vakantie is (pas einde van het jaar = zomer). Rond 10u00 aangekomen en ff moeten wachten (openingsuren van 10u15 t/m 17u30, vrij kort dus). Van de wachttijd gebruik gemaakt om onze kids te laten poseren voor de poort . Raar maar waar, kinderen onder de 12 jaar zijn gratis. Allen daarheen dus als je een vakantie plant in Noumea! Gevolg, maar 800 XPF (= 6,70 EUR voor twee personen) moeten betalen.
Om 12u30 iets willen gaan eten, maar niets te vinden in het park buiten wat automaten met drank en snacks. Big business hier als je 't mij vraagt indien je catering plannen hebt in dit dierenpark! Dan maar naar een kleine lokale bakkerij gereden en teruggekeerd (wel eerst geïnformeerd of we met de gekochte inkomkaartjes terug binnen mochten, en ja hoor). BTW, de lokale mensen zijn hier echt spontaan vriendelijk.
Morgen is het 14 Juillet, nationale feestdag (remember, behoort tot Frankrijk) en zijn de kids van tante Ellen en Pepijn dus ook vrij van school.
De dagelijkse shopping gedaan. Nieuw-Caledonië behoort tot Frankrijk, en dat zie je ook. De bewegwijzering is net zoals in Frankrijk (taal ook). Shoppen doe je, jawel, bij Casino, Leader Price, Carrefour en Champion of de lokale supermarkten. Hoe Franser kan het nog zijn!
Vandaag was het bewolkt en af en toe kregen we een miezerige plensbui op onze nek. Vanaf woensdag zou het beter moeten zijn. Deze morgend zijn de plaatsjes geboekt om op 2 augustus met de hele bende een dag op de catamaran te vertoeven om walvissen te gaan bekijken.
Jibbe, Nienke en Ona moeten deze week nog naar school. Gelukkig hebben ze vrij de 2 weken nadien.