VLIEGTUIGEN UIT WERELD OORLOG 2 DIT IS EEN SITE GEMAAKT OVER VLIEGTUIGEN UIT WERELD OORLOG 2.De beelden worden gemaakt met de fl.Simulation "Il-2 Sturmovik 1946".De beelden of screenschots worden gemaakt tijdens het vliegen van "campaignes" of een losse "missie".Een "campaigne" is een reeks van "missie's" die gebundelt worden tot een "campaigne",en zo een verhaal vormen.Hierbij word een verhaal verteld vanaf een bepaalde periode tijdens W.O.2.Soms word bij een missie wat info bijgevoegd over de werkelijkheid.
De campaignes die van het internet afkomstig zijn,werden niet door mij zelf gemaakt,maar werden enkel aangepast,zoals skins en sommige toestellen werden verwijdert of vervangen door een ander type,ook opdrachten zijn soms verandert.De bedoeling daarvan is om zo de mogelijkheid te hebben bepaalde vliegtuigen die je kunt volgen ook screenschots er van te kunnen maken.En dus als er te veel vliegtuigen op verschillende plaatsen vliegen word het een onbegonnen zaak om alles correct te kunnen volgen in een missie,en daar dan screenschots van te maken.Indien een Missie of campaigne volledig door mij zelf werd gemaakt dan zal dit vermeld worden in het begin van de campaigne of missie.Veel plezier bij het bekijken van de screenies.
Hierbij spreken we onze dank en bewondering uit voor degenen die de campaigne's op het internet aanbieden en ons de mogelijkheid bieden om ze te douwnloaden.Zij hebben er veel tijd en energie in gestoken en verdienen hier dus zeker vermeld te worden.
HET VERVOLG VAN DIT BLOG ZAL ZODRA DEZE HIER AAN HET MAXIMUM ZIT,WORDEN VERVOLGD OP "Il2_Sturmovik3".
www.bloggen.be/Il2_sturmovik3
THE REMAINDER OF THIS CAMPAIGNES CAN BE FOUND ON www.bloggen.be/Il2_Sturmovik3
Slovaaks jachtvliegtuig // Russische bommenwerper. Met 4 van onze Bf-109 jachtvliegtuigen zijn we hier op patroulje in de beurt van het front,als we plots een formatie opmerken van 7 Russische Pe-8 bommenwerpers.Deze komen blijkbaar terug van een bomaanval in het westen,waarop we zelf meteen in de aanval gaan op deze formatie.Na verschillende aanvallen worden uiteindelijk 3 Pe-8 bommenwerpers neergehaald,waarvan ik zelf er 1 weet uit de lucht te halen.Aan onze zijde verliezen we 1 Bf-109,hij word door een boordschutter neergehaald.Onze overige toestellen waaronder mijn eigen Bf-109 worden tijdens de strijd allen beschadigd,maar uiteindelijk halen onze 3 toestellen nog de thuisbasis.Hiermee is mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 10 stuks.
Slovaakse bommenwerper // Slovaaks jachtvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig. Hier zijn we met 6 van onze Bf-109 jagers onderweg om een escorte uit te voeren voor 8 Slovaakse He-111 bommenwerpers,die een van de Russische steden zullen bombarderen.Nog voor we dit doel bereiken worden we onderschept door 4 Russische I-185 jachtvliegtuigen,waarop we met onze jagers in een luchtstrijd verwikkeld raken.Intussen weten onze bommenwerpers met succes hun bomaanval uit te voeren,en terug te keren zonder verliezen.Zelf weten we alle Russische I-185 jachtvliegtuigen neer te halen,waarvan ik zelf er 1 weet uit de lucht te halen.Hiermee is mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 9 stuks.
Russische jachtbommenwerper // Slovaaks jachtvliegtuig. Hier stijgen we op met 4 van onze Bf-109 jachtvliegtuigen om even later boven het front een patroulje vlucht uit te voeren.Als we een tijd in de lucht zijn vallen 4 Russische Yak jabo's ons vliegveld aan,en zetten eerst een bomaanval in,waarna ze verschillende malen opnieuw een aanval uitvoeren met de boordwapens.Tijdens deze aanvallen word 1 Yak neergehaald door het AA geschut op het vliegveld.Een tijd later als de Russen aanstalten maken om het gebied te verlaten,arriveren wij met onze 4 Bf-109 jagers,om de landing in te zetten.Nog voor we het beseffen,vallen de Yak jabo's onze toestellen aan,en weten al snel 1 van onze Bf-109 jagers neer te halen.Daarna weet ik na lange tijd de 3 Yak's zelf neer te halen,waarna we de landing kunnen inzetten.Hiermee is mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 8 stuks,en mag ik nadien nog een tweede medaille ontvangen.
Slovaaks jachtvliegtuig // Duits jachtvliegtuig // Russische bommenwerper. Hier stijgen we op met 4 van onze Bf-109 jachtvliegtuigen,gevolgd door 2 Duitse Bf-109 jagers,van het zelfde type.Zij zijn voorlopig bij ons smaldeel ingedeeld,door het gebrek aan voldoende operationele vliegtuigen bij ons smaldeel.Eenmaal in de beurt van het front ontdekken we een formatie van 12 Russische Pe-2 bommenwerpers,waarop we met al onze vliegtuigen meteen in de aanval gaan.Even later zetten de Russen een bomaanval in op een kleine Russische stad,die net door onze grondtroepen werd veroverd.Uiteindelijk weten we in totaal 9 Pe-2 bommenwerpers neer te halen,waarvan ik zelf er 2 weet uit de lucht te halen.Aan onze zijde word 1 van onze Bf-109 jagers neergehaald door een boordschutter,en word 1 van de Duitse Bf-109 jagers zo zwaar beschadigd dat deze een buiklanding moet uitvoeren.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 5 stuks.
Slovaaks jachtvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig. Na de laatste nederlaag tijdens het luchtgevecht met de Russen,hebben we onze formatie's licht aangepast,en versterkt met 2 extra toestellen.Hier zijn we onderweg met 6 van onze Bf-109 jachtvliegtuigen om opnieuw een patroulje vlucht uit te voeren boven het front.Tijdens het laatste luchtgevecht merkten we ook een fel rode Yak-7A op,dit toestel zouw volgens sommige inlichtingen een bekende Russische aas piloot zijn,en dus letten we extra op tijdens een luchtgevecht.Als we een tijd boven het front vliegen maken we contact met een Russische formatie van 4 Yak-7A jachtvliegtuigen,waarop meteen een langdurig en heftig luchtgevecht volgd.Hierbij word de rode Yak-7A opgemerkt,en verliezen we na lange tijd 2 van onze Bf-109 jagers,maar de Russen zelf verliezen ditmaal ook 2 van hun Yak jachtvliegtuigen.Hierbij wist ik zelf 1 van deze Yak's neer te halen.Na lange tijd word het luchtgevecht gestaakt en keren alle toestellen terug naar hun thuisbasis.Hiermee is mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 3 stuks.
Slovaaks jachtvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig. Hier zijn we opnieuw met 4 van onze Bf-109 jagers op patroulje boven het front.Als we plots een formatie opmerken van 4 Russische Yak-7 jachtvliegtuigen.Hierop onstaat een heftig en langdurig luchtgevecht,waarbij de Russen uiteindelijk 2 van onze Bf-109 jagers weten neer te halen.Zelf weten we enkel schade toe te brengen aan enkele Yak jagers,en na een tijd als we merken dat de Russen hier in de meerderheid zijn,maken we dat we weg komen uit het gebied,om wat later de landing in te zetten op onze thuisbasis.
Slovaaks jachtvliegtuig // Russische bommenwerper/verkenner // Russisch jachtvliegtuig. Hier zijn we reeds met 4 van onze Bf-109 jachtvliegtuigen onderweg op grote hoogte,om een patroulje vlucht uit te voeren langs het front.Hierbij ontdekken we op een gegeven moment een Russische Su-2,waarop we meteen in de aanval gaan op dit toestel.Na lange tijd moeten we de aanvallen staken,door gebrek aan munitie,het Russische toestel weet ons steeds te ontwijken,en kan blijkbaar heel wat incaseren.Hierbij weet de boordschutter 1 van onze Bf-109 jagers zo zwaar te beschadigen,dat deze wat later een buiklanding moet uitvoeren.Later zal blijken dat de Su-2 ook zeer zwaar beschadigd was,en nadien ook een buiklanding moest uitvoeren.Tijdens deze luchtstrijd,waren er ook nog 2 Russische Yak-7 jagers in de beurt,maar hiermee kregen we zelf geen contact.
Slovaakse jachtbommenwerper // Slovaaks jachtvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig. Na de laatste aanval waarbij een brug als doel werd aangegeven,en deze niet werd vernietigd,krijgen we orders van het Duitse hoofdkwartier om deze opnieuw aan te vallen,en ditmaal de brug zeker te vernietigen.Waarop we hier opnieuw opstijgen met 2 van onze Bf-109 E-7/Z jagers en 4 Bf-109 E-4/B jabo's van het andere smaldeel.Na een tijd vliegen bereiken we het doel waarop de jabo's hun bomaanval uitvoeren,en ditmaal de brug weten te vernietigen.Als we de terugvlucht inzetten,worden we ontdekt door 4 Russische Lagg-3 jachtvliegtuigen,waarop we met al onze vliegtuigen in de tegenaanval gaan.Tijdens de luchtstrijd die volgd komt mijn collega in botsing met een van de Russische Lagg-3 jagers,waarop beide toestellen neerstorten.Na een tijd worden uiteindelijk de overige 3 Lagg-3 toestellen neergehaald,maar verliezen zelf ook 1 van onze Bf-109 E-4/B vliegtuigen.Zelf wist ik hier 2 Lagg-3 toestellen uit de lucht te halen,en is hiermee na deze missie mijn eerste score binnen van neergehaalde vijandelijke vliegtuigen.
Slovaaks jachtvliegtuig // Slovaakse jachtbommenwerper. 1942,Rusland.Als officier piloot zijn we hier ingedeeld bij een Slovaaks jachtsmaldeel,dat gestationeerd is aan het Russische front.Op het zelfde vliegveld is ook een Slovaaks smaldeel gevestigd uitgerust met de Bf-109 E-4/B jachtbommenwepers.Zelf stijgen we hier op met 2 van onze Bf-109 E-7/Z jachtvliegtuigen,gevolgd door 4 Bf-109 E-4/B jabo's van het andere smaldeel.Onze opdracht bestaat er in om voor de nodige luchtdekking te zorgen,voor de 4 jabo's,die een bomaanval zullen uitvoeren op een van de bruggen aan het front.Deze word namelijk gebruikt als voorname aanvoer route door de Russen.Na een lange vlucht bereiken onze toestellen het doel,waarop de collega's merken dat er net op dit moment veele voertuigen gebruik maken van de brug.Hierop droppen ze hun bommen op de voertuigen en niet op de brug,waarna ze opnieuw verschillende malen de aanval inzetten met de boordwapens.Na een tijd zoeken we met al onze toestellen de thuisbasis terug op.
Ter info : De Slovaakse luchtmacht bezat verschillende versies van de Bf-109 vliegtuigen,maar niet de Bf-109 E-7/Z,wel de Bf-109 E-4 en E-7.Het verschil tussen de E-7 en E-7/Z is namelijk de booster die ingebouwd was op de motor van de Bf-109 E-7/Z,om zo hogere prestaties te leveren op bepaalde momenten zoals het stijgen.Van de E-7 types waren er in toaal 14 stuks in dienst van de Slovaakse Luchtmacht.
CAMPAIGNE : Skull Hunters. Mission : 10. Eigen vliegtuig = Grumman FM-2 Wildcat. US Navy.
Amerikaanse bommenwerper // Amerikaanse jachtbommenwerper. Intussen is het Japanse vliegveld op Peleliu volledig in handen van onze grondtroepen,en worden de Japanners volledig naar het noorden gedreven,en vechten enkel nog op bepaalde plaatsen.Waarop we hier nogmaals een bomaanval zullen uitvoeren op dit plaatselijke verzet.Hiervoor vliegen voor ons 4 Avenger bommenwerpers,en volgen we zelf met nog eens 4 Wildcat's beladen met bommen.Eenmaal de doelen gelocaliseerd zetten al onze vliegtuigen de bomaanval in,waarbij we vooral zichtbare stellingen bombarderen.Tijdens deze aanval weet ik zelf geen enkel gronddoel te scoren,en zoeken na een tijd ons vliegdekschip op.Hiermee eindigd ook ons werk met grondaanvallen,en nemen onze mariniers het volledig over voor het laatste verzet.
CAMPAIGNE : Skull Hunters. Mission : 9. Eigen vliegtuig = Grumman FM-2 Wildcat. US Navy.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Amerikaanse bommenwerper. Na de laatste aanval op het Japanse vliegveld,zijn we hier opnieuw onderweg met 4 van onze Wildcat's en 4 Avenger bommenwerpers om een bomaanval uit te voeren op de verdediging van dit vliegveld.Eenmaal dit doel in zicht zetten al onze vliegtuigen de bomaanval in.Waarna we met onze Wildcat's nogmaals een aanval uitvoeren op de Japanners met de boordwapens.Hierbij weet ik zelf tijdens deze aanvallen geen enkel gronddoel te vernietigen,en na een tijd zoeken we dan ook met al onze toestellen het vliegdekschip terug op.
CAMPAIGNE : Skull Hunters. Mission : 8. Eigen vliegtuig = Grumman FM-2 Wildcat. US Navy.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Amerikaanse bommenwerper // Japans watervliegtuig. Intussen is de strijd om het Japanse vliegveld op het eiland volop aan de gang,en zijn we hier met 4 van onze Wildcat's onderweg om daar de verdediging te bombarderen.Na onze formatie volgen nog eens 4 Avenger bommenwerpers met een zelfde opdracht.Eenmaal ons doel in zicht zetten we met al onze toestellen de bomaanval in,gevolgd door een grondaanval met de boordwapens.Tijdens deze aanvallen weet ik zo 3 gronddoelen te vernietigen.Hierna zoeken we het vliegdekschip terug op,maar merken daarbij een formatie op van 2 Japanse Mavis vliegboten,die een aanval uitvoeren op onze vrachtschepen voor de kust.Hierbij vliegt de eerste Mavis zo laag bij het afwerpen van zijn bommen,dat hij zich zelf opblaast door de luchtdruk van de explosie.De tweede Mavis weten we aan te vallen nog voor hij zijn bommen kan lossen,en moet even later zijn bommen boven zee lossen.Uiteindelijk weet ik als laatste,na verschilende aanvallen van mijn collega's en de Avenger's,deze Mavis neer te halen.Tijdens deze aanvallen verliezen we zelf 2 van onze Wildcat's,zij worden door de boordschutters van de Mavis neergehaald.Na deze missie is hiermee mijn eerste score binnen van vernietigde gronddoelen,namelijk 3 stuks,en is mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 7 stuks.
CAMPAIGNE : Skull Hunters. Mission : 7. Eigen vliegtuig = Grumman FM-2 Wildcat. US Navy.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Japanse bommenwerper // Japans jachtvliegtuig. Hier zijn we met 4 van onze Wildcat's onderweg voor een bomaanval op het Japanse vliegveld op het eiland Peleliu.Net voor de aanval merken we dat er een Japanse Betty bommenweer opstijgt,waarop we meteen onze bommen droppen,en in de aanval gaan op deze bommenwerper.Hierbij weet ik het toestel tijdens het opstijgen zo zwaar te beschadigen,dat deze geen controle meer heeft over zijn toestel,en in de bossen crascht.Maar meteen duiken er ook 3 Japanse Zero jachtvliegtuigen,blijkbaar om de bommenwerper te escorteren.Waarop een luchtgevecht volgd met deze Japanners.Hierbij weten de Japanners na een tijd 2 van onze Wildcat's neer te halen.Maar uiteindlijk weten we de 3 Zero's neer te halen,waarvan ik zelf er 2 weet neer te halen.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 6 stuks,en mag ik nadien voor deze actie nog een tweede medaille ontvangen,namelijk het "Navy and Marine Corps Medal".
CAMPAIGNE : Skull Hunters. Mission : 6. Eigen vliegtuig = Grumman FM-2 Wildcat. US Navy.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Amerikaanse bommenwerper. Intussen zijn onze mariniers aan land gegaan van Peleliu,en ontmoeten heftig tegenstand op het strand.Zelf krijgen we orders om een bomaanval uit te voeren op Japanse tanks die richting strand rijden.Hier zijn we reeds in de lucht met 4 van onze Wildcat's beladen met elk twee bommen.Na ons volgen nog eens 4 Avenger bommenwepers voor een zelfde opdracht.Eenmaal ons doel in zicht zetten we de bomaanval in op de Japanse tanks,maar met weing resultaat.Daarna volgen de Avenger bommenwerpers en droppen hun bommen op de tanks.Deze hebben meer succes,en kunnen een paar tanks uitschakelen,waarna zij terugkeren richting vliegdekschip.Zelf blijven we nog een tijd in de beurt van de strijd,waarna we ook het vliegdekschip terug opzoeken.
CAMPAIGNE : Skull Hunters. Mission : 5. Eigen vliegtuig = Grumman FM-2 Wildcat. US Navy.
Amerikaans jachtvliegtuig // Japanse bommenwerper. Na de laatste vlucht,worden onze toestellen onmiddelijk bijgetankt,en opnieuw voorzien van munitie.Waarop we meteen terug opstijgen met 4 van onze Wildcat's,om boven de landings vaartuigen voor de nodige luchtdekking te zorgen.Eenmaal boven deze vartuigen ontdekken we op een gegeven moment 8 Japanse Betty bommenwerpers,die van uit het noorden de landings vaartuigen naderen.Waarop we meteen in de aanval gaan,en een paar bommenwerpers verplichten hun bommenlast vroegtijdig te droppen.De overige Betty's weten hun bommen op de vaartuigen te droppen,maar met weinig succes.Uiteindelijk weten we na een tijd 5 Betty's neer te halen,waarvan ik zelf er 1 weet uit de lucht te halen.Zelf lopen 2 van onze Wildcat's schade op door de boordschutters,waaronder mijn eigen toestel.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 3 stuks.
CAMPAIGNE : Skull Hunters. Mission : 4. Eigen vliegtuig = Grumman FM-2 Wildcat. US Navy.
Amerikaans jachtvliegtuig // Japanse jachtbommenwerper. Intussen worden de landings vaartuigen te water gelaten,en varen deze af om de landing uit te voeren in het westen van Peleliu.Zelf hebben we de opdracht een patroulje vlucht uit te voeren boven de schepen aan de kust,die de landings vaartuigen te water laten.Hiervoor zijn we hier in de lucht met 4 van onze Wildcat jachtvliegtuigen.Intussen word het eiland zelf beschoten door het geschut van de schepen.Toch trachten er nog 8 Japanse Zero jachtbommenwepers op te stijgen.Wat hen ook allen lukt,om even later een bomaanval uit te voeren op de schepen voor de kust.Waarop wij zelf in actie komen met onze Wildcat's,en hierbij weet ik zelf 1 Zero neer te halen.De overige Zero's worden uiteindelijk allen al snel neergehaald door het AA geschut op de schepen,en onze jagers.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 2 stuks,en mogen we nadien een eerste medaille ontvangen,namelijk de "Bronze Star".
CAMPAIGNE : Skull Hunters. Mission : 3. Eigen vliegtuig = Grumman FM-2 Wildcat. US Navy.
Amerikaanse bommenwerper // Amerikaanse jachtbommenwerper. Intussen is onze vloot van schepen de eilanden groep van Palau genadert,en worden de voorbereidingen getroffen om een landing uit te voeren op het eiland Peleliu.Dit eiland is het beste verdedigd door de Japanners,en is ook voorzien van een vliegveld.Hier zijn we reeds in de lucht met 8 van onze Wildcat's,beladen met bommen,om een bomaanval uit te voeren op de stellingen op het strand ten westen van het eiland Peleliu.Een eind voor ons vliegen nog eens 8 Avenger bommenwepers,en zij zetten even later als eersten een bomaanval in op het vliegveld van Peleliu.Hierbij word 1 van de Avenger's getroffen door het Japanse AA geschut,waarop het toestel brandent neerstort.Zelf zetten we even later de bomaanval in op de Japanse stellingen ten westen van het eiland,waarna al onze toestellen terugkeren naar het vliegdekschip.
CAMPAIGNE : Skull Hunters. Mission : 2. Eigen vliegtuig = Grumman FM-2 Wildcat. US Navy.
Amerikaans jachtvliegtuig // Japanse bommenwerper. Hier zijn we met 4 van onze Wildcat's in de lucht om boven de vloot een patroulje vlucht uit te voeren.Als we plots op lagere hoogte 6 Japanse Kate bommenwepers ontdekken.Waarop we meteen een duik nemen en de aanval inzetten.Hierbij worden 2 Kate's neergehaald,waarvan ik zelf er 1 wist uit de lucht te halen.De overige bommenwerpers worden meteen onthaald door het AA geschut van de schepen,maar weten toch hun Kamikaze aanval door te zetten,en hierbij word ons vliegdekschip,een kruiser en een destroyer beschadigd.Hierbij word een van de vrachtschepen tot zinken gebracht.Na deze aanval moeten we de landing inzetten op een ander vliegdekschip,door de schade die ons vliegdekschip opliep.Hiermee is ook mijn eerste score binnen van neergehaalde vijandelijke vliegtuigen.
CAMPAIGNE : Skull Hunters. Mission : 1. Eigen vliegtuig = Grumman FM-2 Wildcat. US Navy.
Amerikaans jachtvliegtuig // Amerikaanse bommenwerper. 1944,Golf van Leyte.Hier zijn we als "Lt.Commander" ingedeeld in een jachtsmaldeel van de US Navy,uitgerust met de Wildcat jachtvliegtuigen zijn we hier gestationeerd op een van de kleinere vliegdekschepen.Dit vliegdekschip word gedeeld met een smaldeel uitgerust met de Avenger bommenwerper.Hier keren we terug met 4 van onze Wildcat jachtvliegtuigen van een patroulje vlucht.Intussen naderen ook 2 Avenger's onze vloot om even later de landing in te zetten op ons vliegdekschip.Zelf draaien we nog een rondje voor we ook met onze 4 Wildcat's de landing inzetten.
Japans jachtvliegtuig // Amerikaans jachtvliegtuig. Na de laatste bomaanval door de Amerikanen duiken er nadien opnieuw vijandelijke vliegtuigen op.Intussen was er een formatie van 3 Zero's reeds in de lucht,en zij ontdekken als eersten een formatie van 8 Amerikaanse Hellcat's.Waarop zij als eesten in een luchtgevecht terecht komen.Zelf stijgen we hier op met 3 Zero jachtvliegtuigen,en nemen even later ook deel aan het luchtgevecht.Na lange tijd weten de Amerikanen 2 van onze Zero's neer te halen,en kunnen we met onze jagers 4 Hellcat's neer halen,waarvan ik zelf er 1 weet uit de lucht te halen.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 8 stuks.Uiteindelijk valt Saipan in handen van de Amerikaanse troepen na een bloedige strijd.