VLIEGTUIGEN UIT WERELD OORLOG 2 DIT IS EEN SITE GEMAAKT OVER VLIEGTUIGEN UIT WERELD OORLOG 2.De beelden worden gemaakt met de fl.Simulation "Il-2 Sturmovik 1946".De beelden of screenschots worden gemaakt tijdens het vliegen van "campaignes" of een losse "missie".Een "campaigne" is een reeks van "missie's" die gebundelt worden tot een "campaigne",en zo een verhaal vormen.Hierbij word een verhaal verteld vanaf een bepaalde periode tijdens W.O.2.Soms word bij een missie wat info bijgevoegd over de werkelijkheid.
De campaignes die van het internet afkomstig zijn,werden niet door mij zelf gemaakt,maar werden enkel aangepast,zoals skins en sommige toestellen werden verwijdert of vervangen door een ander type,ook opdrachten zijn soms verandert.De bedoeling daarvan is om zo de mogelijkheid te hebben bepaalde vliegtuigen die je kunt volgen ook screenschots er van te kunnen maken.En dus als er te veel vliegtuigen op verschillende plaatsen vliegen word het een onbegonnen zaak om alles correct te kunnen volgen in een missie,en daar dan screenschots van te maken.Indien een Missie of campaigne volledig door mij zelf werd gemaakt dan zal dit vermeld worden in het begin van de campaigne of missie.Veel plezier bij het bekijken van de screenies.
Hierbij spreken we onze dank en bewondering uit voor degenen die de campaigne's op het internet aanbieden en ons de mogelijkheid bieden om ze te douwnloaden.Zij hebben er veel tijd en energie in gestoken en verdienen hier dus zeker vermeld te worden.
HET VERVOLG VAN DIT BLOG ZAL ZODRA DEZE HIER AAN HET MAXIMUM ZIT,WORDEN VERVOLGD OP "Il2_Sturmovik3".
www.bloggen.be/Il2_sturmovik3
THE REMAINDER OF THIS CAMPAIGNES CAN BE FOUND ON www.bloggen.be/Il2_Sturmovik3
CAMPAIGNE : Cobra Pilot. Mission : 18. Eigen vliegtuig = Bell P-39D-2 Airacobra. USAAF. 67FS,347FG.
Australische bommenwerper // Japans jachtvliegtuig // Amerikaanse jachtbommenwerper. Intussen zijn de Japanners terug gedrongen tot aan de kust in het noorden,en hebben ze daar nog verschillende vliegvelden in gebruik.Hier stijgen we op met 6 van onze Airacobra's,beladen met elk een bom.Voorop vliegen nog eens 6 Australische Beaufighters,die een zelfde opdracht hebben,namelijk 1 van de Japanse vliegvelden in het noorden bombarderen.Nog voor we ons doel bereiken,worden we ontdekt door een Japanse patroulje,bestaande uit 4 Ki-43 jachtvliegtuigen.Toch weten al onze vliegtuigen hun bommen te droppen op het vliegveld,waarna we zelf in een luchtgevecht verwikkeld raken met de Japanse jagers.Deze weten 2 Beaufighters en 2 van onze Airacobra's neer te halen.Maar uiteindelijk worden de 4 Oscar's neergehaald,waarbij ik zelf 2 stuks weet uit de lucht te halen.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 25 stuks.
CAMPAIGNE : Secret Weapons. Mission : 4. Eigen vliegtuig = Focke Wulf Fw-190 D-9. Duitse Luftwaffe. GR2/KG200.
Duitse bommenwerper // Brits jachtvliegtuig // Duits jachtvliegtuig. Hier zijn reeds 4 He-111 bommenwerpers in de lucht,als we zelf opstijgen met 4 van onze Fw-190 jachtvliegtuigen.Hoofddoel van de bommenwerpers is een duikboot basis die net in gebruik is genomen door de Geallieerde troepen.Eenmaal dit doel in zicht zetten de bommenwerpers hun bomaanval in, waarbij ze enorm veel schade aanrichten,maar allen worden neergehaald door het vijandelijke AA geschut.Intussen zijn boven het gebied 3 Britse Spitfire's verschenen,waarop we in een luchtgevecht terecht komen.Hierbij worden de 3 Britten neergehaald,maar verliezen zelf ook 1 van onze Fw-190 jagers.Zelf wist ik hier enkel schade toe te brengen,waarna mijn collega's de Spitfire's neerhaalden.
Curtiss P-40C Warhawk // Mitsubishi A6M2-21 Zero // Bell P-39D-2 Airacobra.
CAMPAIGNE : Cobra Pilot. Mission : 17. Eigen vliegtuig = Bell P-39D-2 Airacobra. USAAF. 67FS,347FG.
Australisch jachtvliegtuig // Japans jachtvliegtuig // Amerikaans jachtvliegtuig. Intussen worden de Japanners verder naar het noorden terug gedreven,en zijn we zelf samen met de Australiërs terug op onze oude thuisbasis geinstaleerd.Van hier uit steigen we op met 4 van onze Airacobra's,gevolgd door nog eens 4 P-40's van de Australiërs.Hoofddoel is een fighter-sweep uit te voeren boven vijandelijk gebied.Eenmaal boven vijandelijk gebied merken we een Japanse patroulje op van 4 Zero jachtvliegtuigen,waarop een luchtgevecht volgd.Hierbij weten we na een tijd de 4 Zero's neer te halen,waarvan ik zelf 3 stuks weet uit de lucht te halen.Tijdens dit luchtgevecht verliezen we wel 1 van onze Airacobra's.Na deze missie is hiemee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 23 stuks.Nadien krijg ik ook nog een tweede medaille uitgereikt,namelijk de "Bronze Star".
CAMPAIGNE : Secret Weapons. Mission : 3. Eigen vliegtuig = Focke Wulf Fw-190 D-9. Duitse Luftwaffe. GR2/KG200.
Duits jachtvliegtuig // Duitse torpedobommenwerper // Amerikaans jachtvliegtuig. Hier zijn reeds 4 He-111 bommenwerpers in de lucht,om een tropedoaanval uit te voeren op een Brits vliegdekschip,dat blijkbaar terugkeerd richting Gr.Britanië.Zelf stijgen we op met 3 van onze Fw-190 jachtvliegtuigen om voor de nodige luchtdekking te zorgen tijdens deze opdracht.Eenmaal het Britse vliegdekschip in zicht zetten de bommenwerpers hun torpedoaanval in,waarbij ze meteen worden onthaald door een spervuur van het AA geschut.Hierbij weet 1 He-111 een treffer te plaatsen op het schip,maar met enkel schade tot gevolg.Het Britse AA geschut weet uiteindelijk alle He-111 bommenwerpers neer te halen,en keren we met onze jagers dan ook terug naar onze thuisbasis.Als wij op de terugweg zijn duiken boven het Britse vliegdekschip 4 Amerikaanse Lightning jachtvliegtuigen op,maar zij komen net te laat om nog deel te nemen aan de strijd.
Boeing B-17E Flying Fortress // Nakajima Ki-43-II Hayabusa Oscar.
CAMPAIGNE : Cobra Pilot. Mission : 16. Eigen vliegtuig = Bell P-39D-2 Airacobra. USAAF. 67FS,347FG.
Amerikaanse bommenwerper // Japans jachtvliegtuig. Intussen zijn onze troepen in een tegen offensief gegaan,en hebben intussen al wat grondgebied heroverd op de Japanners.Hier stjgen we op met 6 van onze Airacobra's,om een escorte uit te voeren voor 4 Amerikaanse B-17 bommenwerpers.Zij gaan aan het front een bomaanval uitvoeren op de Japanse stellingen.Eenmaal dit doel in zicht zetten de bommenwerpers hun bomaanval in.Tegelijker tijd duiken er plots 3 Japanse Oscar jachtvliegtuigen op.En deze weten 1 B-17 zo zwaar te beschadige,dat deze even later zich te pletter vliegt in een bergrug.Intussen hebben we zelf de aanval ingezet op de Japanse jagers,en weten deze dan ook allen neer te halen.Hiervan wist ik zelf 1 Oscar uit de lucht te halen,wat mijn score van neergehaalde vijandelijke vliegtuigen op een totaal brengt van 20 stuks.
CAMPAIGNE : Secret Weapons. Mission : 2. Eigen vliegtuig = Focke Wulf Fw-190D-9. Duitse Luftwaffe. GR2/KG200.
Duitse bommenwerper // Amerikaans jachtvliegtuig. Met 4 van onze Fw-190 jachtvliegtuigen stijgen we hier op om een escorte te verzorgen voor 4 Condor bommenwerpers.Zij zullen aan de Franse kust een haven instalatie bombarderen.Eenmaal dit doel in zicht zetten de bommenwerpers hun bomaanval op lage hoogte in,waarbij 2 van de Condor's worden neergehaald door het AA geschut.Intussen duiken er 3 Amerikaanse P-47 jachtvliegtuigen op,en gaan we met onze jagers in de aanval.Hierbij komen 2 van de Amerikanen in aanraking in de lucht,waarop beide toestellen neerstorten.Nummer drie word even later door een van onze Fw-190 jagers neergehaald,waarna we de thuisbasis terug opzoeken.
CAMPAIGNE : Cobra Pilot. Mission : 15. Eigen vliegtuig = Bell P-39D-2 Airacobra. USAAF. 67FS,347FG.
Japans jachtvliegtuig // Japanse bommenwerper // Amerikaans jachtvliegtuig. Met 8 van onze Airacobra's stijgen we op voor een patroulje vlucht in de beurt.Hiervoor splitsen we ons op in 2 formatie's van elk 4 toestellen om zo een groter gebied te bestrijken.Na een tijd ontdek ik met mijn formatie een Japanse formatie van 4 Betty bommenwerpers.Maar voor we deze kunnen aanvallen worden we zelf aangevallen door 3 Japanse Oscar jachtvliegtuigen,waarop een luchtgevecht volgd.Intussen weten de bommenwerpers ons vliegveld te bereiken,en worden daar door onze tweede formatie ontdekt en meteen aangevallen.Hierbij weet maar 1 Betty zijn bommen te droppen op ons vliegveld,en worden uiteindelijk alle Betty bommenwerpers neergehaald door onze jachtvliegtuigen.Intussen wisten we zelf de 3 Japanse Oscar's neer te halen,waarvan ik zelf er 2 stuks weet uit de lucht te halen.Hierbij verliezen we zelf 2 van onze Airacobra's.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 19 stuks.
CAMPAIGNE : Secret Weapons. Mission : 1. Eigen vliegtuig = Focke Wulf Fw-190 D-9. Duitse Luftwaffe. GR2/KG200.
Duits jachtvliegtuig // Duitse bommenwerper. Hier zijn we ingedeeld als "Major" bij KG200.Dit smaldeel werd In 1944 opgericht,en vloog buiten verschillende types van Duits fabrikaat ook met buitgemaakte vliegtuigen.Hier stijgen we op met een Fw-190 van af een vliegveld aan de Franse kust.Intussen zijn de Geallieerde troepen al een tijdje aan land gegaan in Normadië,en rukken zij verder op het binnenland in van Frankrijk.Wij hebben de opdracht een foto verkenning uit te voeren van een paar bruggen die belangrijk zijn voor de Geallieerde opmars.Als ik vertrek voor mijn opdracht,nadert een eenzame He-111 ons vliegvled,en zet even later de landing in op het vliegveld.Zelf vlieg ik op lage hoogte richting doel,waarna er op lage hoogte de bruggen word gepaseerd.Na het nemen van de foto's word de terug vlucht ingezet,om even later de landing uit te voeren op het vliegveld.
Ter info : Van KG200 is weinig bekend.Deze eenheid was een geheime eenheid,die overal aan het front aanwezig was.Zij voerde buiten testvluchten met buitgemaakte vliegtuigen,ook geheime opdrachten uit achter de vijandelijke linie's.Daarvoor bezat deze eenheid een verscheidenheid aan verschillende toestellen.
North American B-25C-25NA Mitchell // Nakajima Ki-43-Ia Hayabusa "Oscar".
CAMPAIGNE : Cobra Pilot. Mission : 14. Eigen vliegtuig = Bell P-39D-2 Airacobra. USAAF. 67FS,347FG.
Amerikaanse bommenwerper // Japans jachtvliegtuig. Intussen rukken de Japanners nog steeds op richting kust.Waarop hier 4 Amerikaanse B-25 bommenwerpers een bomaanval zullen uitvoeren op de Japanse troepen aan het front.Zelf stijgen we op met 4 van onze Airacobra's om voor de escorte te zorgen.Eenmaal hun doel in zicht zetten de B-25's een bomaanval in op lage hoogte.Tegelijker tijd duiken er plots 3 Japanse Oscar jachtvliegtuigen op,en vallen meteen onze bommenwerpers aan.Waarbij ze 1 B-25 in brand weten te schieten,en deze kan wat later een buiklanding uitvoeren op de kust.Zelf zetten we onmiddelijk de aanval in op de Japanse jachtvliegtuigen,en weten na een tijd de 3 Japanse Oscar's neer te halen,hiervan weet ik zelf 1 toestel uit de lucht te halen.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 17 stuks.
Ilyushin Il2 type 3M Sturmovik // Messerschmitt Bf-109 G-6.
LAATSTE MISSIE IN DEZE CAMPAIGNE
CAMPAIGNE : Cauldron II : Battle for Kiev. Mission : 15. Eigen vliegtuig = Ilyushin Il-2 type 3M Sturmovik. Russische Luchtmacht.
Russisch grondaanvalsvliegtuig // Duitse jachtbommenwerper. Intussen blijven de Duitse troepen oprukken,en krijgen we hier orders om een paar bruggen te bombarderen.Hiermee kunnen we de opmars van de Duitsers tijdelijk ophouden.Hiervoor stijgen we op met 12 van onze Sturmovik's,om wat later een bomaanval uit te voeren op 3 verschillende bruggen.Hierbij word 1 van onze Sturmovik's neergehaald door het AA geschut,maar worden de 3 bruggen allen vernietigd.Na deze bomaanval keren we terug richting thuisbasis,maar worden dan ontdekt door 3 Duitse Bf-109 jabo's.Zij hadden een bomaanval uitgevoerd op onze terug trekkende voertuigen,waarbij ze 1 Bf-109 verliezen door het AA geschut.Als deze Bf-109 jabo's onze toestellen aanvallen,weten ze in totaal 7 Sturmovik's neer te halen.Zelf ga ik hier in de tegenaanval en weet zo 1 Bf-109 neer te halen.Na een tijd zoeken de overgebleven 2 Duitse Bf-109 jagers hun thuisbasis terug op.Uiteindelijk komen we zelf met de overgebleven 4 Sturmovik's terug op onze thuisbasis.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 7 stuks.
Bell P-39D-2 Airacobra // Nakajima Ki-43c Hayabusa "Oscar".
CAMPAIGNE : Cobra Pilot. Mission : 13. Eigen vliegtuig = Bell P-39D-2 Airacobra. USAAF. 67FS,347FG.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Japans jachtvliegtuig. Intussen rukken de de Japanners verder op,en naderen zo dichter onze kust,waar de meeste vliegvelden zijn gevestigd.Hier krijgen we opdracht een bomaanval uit te voeren op de Japanse eenheden die oprukken.Hiervoor stijgen we op met 9 van onze Airacobra's,beladen met elk een bom.We zijn nog een eind van het front verwijdert,als we worden ontdekt door een Japanse patroulje,bestaande uit 3 Oscar jachtvliegtuigen.Deze zetten de aanval in op onze voorste formatie van 3 Airacobra's,waarin ik de leiding heb.Waarop we met onze 3 Airacobra's onze bommen droppen,en in een luchtgevecht terecht komen.Intussen weten de overige 6 Airacobra's met succes een bomaanval uit te voeren op een collonne Japanse tanks.Zelf weten we na een tijd de 3 Japanse Oscar's neer te halen,waarbij we zelf 1 Airacobra verliezen,en mijn eigen toestel word beschadigd.Zelf wist ik hier geen enkele score te behalen,en word wat later de thuisbasis terug opgezocht.
CAMPAIGNE : Cauldron II : Battle for Kiev. Mission : 14. Eigen vliegtuig = Ilyushin Il-2 type 3M Sturmovik. Russische Luchtmacht.
Russisch grondaanvalsvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig // Duits jachtvliegtuig. Intussen verliezen onze troepen terrein op de Duitsers,en dreigd ons vliegveld in handen te vallen van de vijand.Waarop beslist word onze vliegtuigen terug te trekken naar een ander vliegveld.Hiervoor stijgen we op met de laatste 8 Sturmovik's beladen met bommen,om eerst nog een bomaanval uit te voeren op tanks die onze voertuig collonne's lastig vallen.Als escorte zullen 4 Yak-1B jachtvliegtuigen onze toestellen begelijden.Eenmaal het doel in zicht zetten we een bomaanval in,waarbij mijn bommen doel missen.Daarna vliegen we richting nieuwe thuisbasis,maar worden dan ontdekt door een Duitse patroulje,bestaande uit 4 Bf-109 jachtvliegtuigen.Hierop onstaat een luchtgevecht tussen de jachtvliegtuigen,waarbij na lange tijd 2 Bf-109 jagers worden neergehaald.Na een tijd word de luchtstrijd gestaakt,en keren maar 2 Bf-109 jachtvliegtuigen terug naar hun thuisbasis.Aan onze zijde verliezen we geen enkel toestel.
Boeing B-17D Flying Fortress // Nakajima Ki-43-Ic Hayabusa "Oscar".
CAMPAIGNE : Cobra Pilot. Mission : 12. Eigen vliegtuig = Bell P-39D-2 Airacobra. USAAF. 67FS,347FG.
Amerikaanse bommenwerper // Japans jachtvliegtuig. Hier zijn we reeds onderweg met 8 van onze Airacobra's voor een escorte missie.Hoofddoel is een formatie van 4 B-17 bommenwerpers begelijden,die een bomaanval zullen uitvoeren op een dorp waar de Japanners zich in ophouden.Eenmaal dit doel in zicht droppen de bommenwerpers hun bommen op het dorp.Intussen duiken er 4 Japanse Oscar jachtvliegtuigen op,waarop we in een luchtgevecht verzijld raken.Hierbij verliezen we 3 van onze Airacobra's,maar weten uiteindelijk alle Japanse jachtvliegtuigen neer te halen.Hierbij weet ik zelf 1 Oscar neer te halen,wat mijn score op een totaal brengt van 16 neergehaalde vijandelijke vliegtuigen.
CAMPAIGNE : Cauldron II : Battle for Kiev. Mission : 13. Eigen vliegtuig = Ilyushin Il-2 type 3M. Russische Luchtmacht.
Russisch grondaanvalsvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig // Duits jachtvliegtuig. De Duitse troepen dreigen aan het front door te breken,en voeren grote hoeveelheden tanks en voertuigen aan over de weg.Waarop we orders krijgen deze voertuig collonnes aan te vallen.Hiervoor stijgen we op met 8 van onze Sturmovik's,gevolgd door 3 Yak-1B jachtvliegtuigen,als escorte.Eenmaal ons doel in zicht zetten we verschillende aanvallen in,waarbij ik 4 gronddoelen weet te vernietigen.Intussen zijn boven het gebied 3 Duitse Fw-190 jachtvliegtuigen verschenen,en deze vallen onmiddelijk onze Sturmovik's aan.Hierbij weten ze 1 Sturmovik neer te halen,waarna onze jachtvliegtuigen tussenbeide komen.Tijdens het luchtgevecht dat volgd,worden uiteindelijk alle Fw-190 jagers neergehaald.Na deze missie is mijn score voor vernietigde gronddoelen gestegen tot 36 stuks.
CAMPAIGNE : Cobra Pilot. Mission : 11. Eigen vliegtuig = Bell P-39D-2 Airacobra. USAAF. 67FS,347FG.
Japans jachtvliegtuig // Japanse bommenwerper. Met 8 van onze Airacobra's stijgen we op om in de beurt een patroulje vlucht uit te voeren.Als we al een heele tijd in de lucht zijn,merken we een vijandelijke formatie op van 4 Betty's,die intussen ons vliegveld al hebben gebombardeerd.Waneer we in de aanval gaan op deze bommenwerpers,duiken er van af grotere hoogte nog eens 3 Oscar jachtvliegtuigen op.Tijdens de luchtgevechten weten we uiteindelijk alle Japanse vliegtuigen neer te halen,zonder zelf een verlies te lijden.Hierbij wist ik zelf 3 Betty bommenwerpers neer te halen.Wat mijn score van neergehaalde vijandelijke vliegtuigen op 15 stuks brengt.Nadien krijg ik ook de medeling dat ik word bevordert tot "Lt. Colonel".
CAMPAIGNE : Cauldron II : Battle for Kiev. Mission : 12. Eigen vliegtuig = Ilyushin Il-2 type 3M Sturmovik. Russische Luchtmacht.
Russisch jachtvliegtuig // Russisch grondaanvalsvliegtuig // Duits grondaanvalsvliegtuig. Met 12 van onze Sturmovik's vliegen we hier richting front om een grondaanval uit te voeren op aanvallende Duitse tanks.Als escorte vliegen nog eens 4 Yak-7 jachtvliegtuigen mee op deze missie.Eenmaal ons doel in zicht zetten we met zen allen een bomaanval in.Intussen merken we ook een aanval op van 6 Duitse Hs-129 grondaanvalsvliegtuigen,die onze tanks onder vuur nemen.Waarop we ons op deze vijandelijke vliegtuigen richten,en een aanval inzetten op deze vliegtuigen.Hierbij weten de Duitsers zelf 3 van onze Sturmovik's neer te halen,maar uiteindelijk weten we met de Sturmovik's zelf alle Duitse toestellen neer te halen.Hierbij weet ik met mijn toestel 4 Hs-129's uit de lucht te halen,wat mijn score na deze missie op een totaal brengt van 6 neergehaalde vijandelijke vliegtuigen.
Curtiss P-40C Warhawk // Mitsubishi A6M2-21 Zero // Aichi D3A1 Val.
CAMPAIGNE : Cobra Pilot. Mission : 10. Eigen vliegtuig = Bell P-39D-2 Airacobra. USAAF. 67FS,347FG.
Australisch jachtvliegtuig // Japans jachtvliegtuig // Japanse duikbommenwerper. Opnieuw gaat het luchtalarm af op ons vliegveld,en komen er opnieuw vijandelijke vliegtuigen van uit zee aangevlogen.Hierop stijgen we op met 6 van onze Airacobra's,en er zijn reeds 3 Australische P-40's in de lucht.Zij zijn ook de eersten die een formatie opmerken van 8 Val bommenwerpers,met een escorte van 3 Zero jachtvliegtuigen.Waarop zij in de aanval gaan,gevolgd door onze jachtvliegtuigen.Tijdens de luchtstrijd die losbarst,weten de meeste Val bommenwerpers hun bommen te droppen op een van onze vliegvelden.Maar uiteindelijk worden alle Japanse vliegtuigen neergehaald,behalve 1 Val bommenwerper die weet te ontkomen.Aan onze zijde verliezen de Australiërs 1 P-40 jager.Zelf wist ik hier 1 Zero neer te halen,wat mijn score na deze missie op een totaal brengt van 12 neergehaalde vijandelijke vliegtuigen.
Messerschmitt Bf-110 G-2 // Ilyushin Il-2 type 3M Sturmovik.
CAMPAIGNE : Cauldron II : Battle for Kiev. Mission : 11. Eigen vliegtuig = Ilyushin Il-2 type 3M Sturmovik. Russische Luchtmacht.
Duits jachtvliegtuig // Russisch grondaanvalsvliegtuig. Intussen is het front vergevordert in het voordeel van onze troepen,en krijgen we orders om onze vliegtuigen te verhuizen naar een vliegveld dichter gelegen tegen het front.Hiervoor gaan we de lucht in met in totaal 12 Sturmovik's.Na een tijd in de lucht te zijn,merken we plots voor ons 4 Duitse Bf-110 jachtvliegtuigen op,die meteen in de aanval gaan.Hierbij weten ze meteen 1 Il-2 neer te halen,en zet ik zelf meteen een tegenaanval in,en weet zo 1 Bf-110 neer te halen.Een van onze boordschutters weet ook nog een tweede Bf-110 neer te halen,waarna de Duitsers zich terug trekken,met hun 2 overgebleven Bf-110 jachtvliegtuigen.Na dit luchtgevecht word even later de landing ingezet op onze toekomstige thuisbasis.Hiermee is ook mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 2 stuks.
CAMPAIGNE : Cobra Pilot. Mission : 9. Eigen vliegtuig = Bell P-39D-2 Airacobra. USAAF. 67FS,347FG.
Australisch jachtvliegtuig // Japanse jachtbommenwerper. Er komt een bericht binnen dat een grote groep vijandleijke vliegtuigen van uit zee onderweg is richting ons vliegveld.Waarop we meteen opstijgen met 4 van onze Airacobra's,en van een ander vliegveld stijgen nog eens 4 Australische P-40 jachtvliegtuigen op.Eenmaal boven zee merken we 9 Japanse Zero's op,beladen met bommen,en boven deze jabo's vliegen nog eens 3 Zero's als escorte.Zodra de Japanners onze toestellen in de gaten krijgen droppen allen hun bommen,en gaan in de aanval.Tijdens het langdurige luchtgevecht dat volgd weten we uiteindelijk 9 Zero's neer te halen,waarvan ik zelf er 3 stuks weet uit de lucht te halen.Aan onze zijde verliezen we 3 P-40's en 1 P-39.Na deze missie is mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 11 stuks.
CAMPAIGNE : Cauldron II : Battle for Kiev. Mission : 10. Eigen vliegtuig = Ilyushin Il-2 type 3M Sturmovik. Russische Luchtmacht.
Duits grondaanvalsvliegtuig // Russisch jachtvliegtuig // Russisch grondaanvalsvliegtuig. Hier stijgen we op met 8 van onze Sturmovik's,gevolgd door 3 Yak-7 jachtvliegtuigen die voor de escorte zullen instaan.Hoofddoel is de Duitse tank eenheden aanvallen,die trachten door te breken door onze linie's.Als we aan het front arriveren,merken we een aanval op van 4 Duitse Stuka's,die onze tanks bestoken met zware kanonnen.Waarop onze jagers in actie komen,en deze Stuka's al na een paar aanvallen allen weten neer te halen.Intussen hebben we zelf een bomaanval uitgevoerd op de Duitse tanks,en hierbij weet ik 1 tank te vernietigen.Na deze missie is hiermee mijn score voor vernietigde gronddoelen gestegen tot 32 stuks.Nadien krijg ik van de Commandant te horen dat ik word bevordert tot "Leitenant".