TE VOET- A PIE
Over mijzelf
Ik ben De Jaeger Ides
Ik ben een man en woon in 9950 Waarschoot (België) en mijn beroep is harde werker.
Ik ben geboren op 14/11/1950 en ben nu dus 74 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: koken, tuinieren, wandelen, reizen,....

Archief per jaar
  • 2014
  • 2013

    'onderweg'  W Vermandere
     
    Onderweg ben ik zigeuner, 
    onderweg ben ik een kind
    naar het bergland en de rotsen,
    met een bos aan de waterkant
    ...
    Onderweg leer je vergeten,
    gisteren ligt ver achter U
    en voor morgen nog geen zorgen,
    onderweg is het altijd nu
    ...
    Je passeert langs kathedralen,
    en je duizelt keer op keer
    Van die stoutmoedige dromen,
    van die bouwers van weleer
    En zo leer je blind vertrouwen,
    vorderen ondanks brute pech
    Wuif veel liever dan te vloeken,
    naar de kinders langs de weg
    ...
    En je loopt door de paleizen
    met uw hoofd vol romantiek
    Maar uit krotten en ruïnes,
    klinkt er klaaglijke muziek
    Deelt uw brood met lotgenoten,
    zoveel zwervers grauw van vel
    Langs de gloeiend hete wegen,
    steeds vol kommer en kwel
    ...
    Onderweg, op markten en pleinen,
    vind je volk, mild en gastvrij
    Dat schenkt U met handen en voeten
    zoete vruchten, allerlei
    ...
    Onderweg ben je nomade, 
    soepel plooiend, mild van geest
    Geeft U over aan de genade,
    je wordt vrij en onbevreesd
    ...
    Los van vastgeroeste ideeën,
    onderweg pluk je de dag
    Pelgrim ben je heel je leven;
    vorderen doe je liefst zigzag
    Haast U, haast U, uiterst langzaam,
    want het einddoel is bekend
    ...
    Ooit als kind ben ik vertrokken,
    zonder route, kaart of plan
    Onderweg al heel mijn leven
    wat is daar de zin toch van
    Onderweg stel je geen vragen,
    voor hoelange nog en waarom
    Onderweg ben je zigeuner,
    Je reist voort en je ziet niet om

    naar een lied van  W. Vermandere

    CAMINO FRANCES: OP WEG NAAR SANTIAGO DE COMPOSTELLA
    22-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Puente De Villarente/foto's











    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Puente De Villarente
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zondag vandaag, alhoewel je hier wel de dagen vergeet. Je hebt geen deadlines, je hebt geen afspraken, geen verplichtingen
    en geen stress, dit is zààààlig!
    Na 24,7 km Puente De Villarente bereikt. Deze stad ligt aan de brug over de Rio Parma, heeft een oppervlakte van 60 km²
    en telt 1250 inwoners. Mijn tocht verliep vlot vandaag, onder een stralende zon. Maar de maag protesteert nog altijd!
    Vandaag terug het koppeltje Zuid Afrikanen ontmoet. Ik vroeg hen of zij geen middeltje hadden om mijn maagproblemen op te
    lossen... en wat raad je? Zij konden mij helpen. Ik kreeg een paar pilletjes en de maagpijn verdween als sneeuw voor de zon.
    Als dat niet schitterend is!
    Vanavond van alle kwalen verlost en voor het eerst weer op 'restaurant' kunnen gaan, heel voorzichtig en met COLA ipv. wijn!
    Daarna nog een schitterende zonsondergang gezien, samen met hoe kan je het raden 'Mammie Vagebond'... en morgen weer 
    een nieuwe dag. 
    Groetjes en tot morgen Ides



    21-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.El Burgo Ranero.. in foto's









    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.EL Burgo Ranero
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Pfff... oef ik ben er geraakt na 19,9 km, het stappen ging vlot maar de maag protesteert nog steeds en beetje.
    El Burgo Ranero is een stad in de Provincie Léon. De stad is heel dun bevolkt, er wonen slechts 8p/km². Deze
    stad ligt op een 110km van de stad 'VALLADOLID', voor de kenners onder ons, knipoog naar LONKI!!

    Eerst weer een paar uurtjes geslapen en dan eten gaan kopen, want 'restaurant-kost is nog steeds niet aan de orde.
    Na het avondeten, nog rustig van de zon kunnen genieten; heerlijk toch!
    Vandaag 'Mammie Vagebond' terug ontmoet na enkele dagen. Van toeval gesproken...Slaapzaal met een 30 tal bedden 
    en wij kregen per toeval het zeflde stapelbed toebedeeld. Ze was verwonderd dat ze me had ingehaald en had me eerst 
    niet herkend. Ik kreeg het onderste bed en zij het bovenste, ik heb dan maar geruild. Zij was content en ik ook. Op tijd
    slapen en dan zien we morgen wel weer...
     Groeten en tot morgen, Ides


    20-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.SAHAGÚN ...grote, mooie stad
    Klik op de afbeelding om de link te volgen " 't Kan verkeren" zei Bredero "en..."
    Vandaag een mindere dag gehad, slechts 21,7 km afgelegd! 
    Zo goed ik me gisteren voelde, zo slecht voelde ik mij vandaag!! Maagproblemen!!
    Ik denk dat het "straffe menu" van gisteren avond toch een beetje van het goede te veel was.
    Vandaag loom gevoel, en zware, pijnlijke maag. om 14u gestopt en dan gebeurde het onvermijdelijke....
    Ik slaap vandaag in  'Iglesia de la Trinidad', dit is een gerestaureerde kerk die is ingericht als albergue, heel mooi.
    Deze namiddag al een paar uur geslapen. Daarna naar de winkel om mijn drankvoorraad op te slaan en een pak
    rijst-koeken. Dit wordt vandaag mijn avondmaal. Daarna slapen, want ik ben moe!

    Hopelijk tot morgen met meer en beter nieuws. Ides



    Bijlagen:
    trin5.jpg (9.1 KB)   


    19-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.impressies: o.a. aankomst in Calzadilla De La Cueza
    Cool
    Zouden die uitgeput zijn?









    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Frömista naar Calzadilla De LaCueza
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Nog 385 km te gaan...Vandaag terug een prachtige dag gehad! 37 km gestapt in een prachtig weertje.  Ik ben om 7 u 30 gestart en was om 15 u 15 ter plaatse.
    De laatste 17 km had ik een vlakke, rechte weg met heel weinig bebouwing, ook geen enkele winkel of albergue maar wel hier en daar een kleine picknick plek. Onderweg gestopt op een marktje om mijn vers fruit te kopen. Een oud dametje stond daar samen met haar zoon met 
    een klein fruitkraam. Ze wou er geen geld voor, dan zelf iets gegeven. Middagmaal in de schaduw onder een boom, dit is pas zalig! Je wordt er niet gestoord, er is niets dan stilte, enkel het geritsel van wat bladeren, gefluit van vogels... en af en toe de passage van enkele pelgrims! 
    Vanavond terug aan tafel met de "Belg" van gisteren, maar die bleek toch juist over de grens te wonen, namelijk in Aardenburg.
    Deze avond een "zware" pelgrim-maaltijd gegeten namelijk...en hou u vast: erwtensoep, lasagne met frieten, een ijsje en natuurlijk de wijn. 
    s'Avonds toch een blaartje op de kleine teen gevoeld, maar mijn 'thuis-verpleegster' had alle noodzakelijke verzorgingsmiddelen
    meegegeven, dus dat kon geen probleem zijn. Om 21 u in bed want morgen is het terug vroeg dag!

    Een Spaanse groet 
                     Ides


    18-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.foto's Fromista
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Foto: San Martin in Fromista



       waarheen leidt de weg?

    Bijlagen:
    from6.jpg (7.6 KB)   


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het zonnige Frömista.. op 421,5 km van mijn einddoel!!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag  Frömista  bereikt na 34,5 km, dit had ik gisteren niet durven dromen. Wat voldoende  slaap toch kan doen met een mens!
    Vandaag weeral een prachtig weertje; zonnig en warm de ganse dag, zelfs om 19u30 was de zon nog van de partij. 
    Ik heb vanavond terug mijn was moeten doen, maar na een half uurtje was alles 'kastdroog' zoals men zegt of beter 'rugzak' droog.
    Deze namiddag lekker slaatje gegeten en een "grote pint" gedronken op een zonovergoten terrasje. Met een Belg die ook alleen op
    stap is samen aan tafel gezeten en een leuke babbel gehad. Vanavond terug de Nederlander ontmoet die ik enkele dagen geleden ook al tegenkwam. Ik denk dat hij wat vermoeid is, want hij was niet erg aanspreekbaar vandaag.
    Deze middag samen gestapt met een vriendelijke Zweedse dame. Zij was ook helemaal alleen op stap. Ze sprak Engels en we hebben 
    de rest van de route samen gestapt en een leuk gesprek gehad. Ze vertelde me dat ze 8 kleinkinderen had en die noemen haar
     'MAMMIE VAGEBOND'. Ze moest hard lachen dat ik bij de konijnen werk.
    En... mijn Engels gaat er hier met rasse schreden op vooruit. Liesbeth zal content zijn!?;-) 
    Vanavond nog een lichte maaltijd (kaas, brood, fruit). De albergue ziet er goed uit, dus ik verlang al naar mijn 
    slaapzak en bed in...

    Groeten en tot de volgende Ides


    17-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Enkele beelden van Hontanas
    Foto's Hontanos






    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Van Burgos naar Hontanos
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hallo, hier zijn we weer.
     
    Deze middag om 13u30 aangekomen in Hontanos, na een tocht van 29,5 km. Het wordt hier toch ook al wat kouder
    maar toch nog zonnig en aangenaam weer. Vandaag weer een Nederlander ontmoet langs op mijn tocht. 
    Hontanos is een heel klein dorp amper 10 km² en 75 inwoners. Ik val dus van het ene uiterste in het andere. 
    Deze namiddag sloeg de vermoeidheid toe. Buiten alle verwachting heb ik vannacht ook minder goed geslapen.
     Ik ben als een blok in slaap gevallen, heb meer dan drie uur geslapen en ben dan pas gaan eten. Direct mijn
    hoofdmaaltijd voor vandaag genomen. Vanavond nog wat stokbrood, kaas en fruit gegeten en vroeg de slaapzak in. 
    Intussen weet ik ook al dat ik best slaap in het bovenste bed, want als je in het onderste bed ligt, is alles nogal klein 
    en kan je niet eens rechtop zitten. 

    Slaapwel en tot morgen   Ides
     


    16-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.van San Juan De Ortega naar Burgos
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hallo,
    Om 12u35 al aangekomen in Burgos na een tocht van 29,5 km. Heel stijlvolle albergue gevonden, speciaal en stijlvol ingericht. 
    Hier zal ik goed slapen! Nu nog wat "rond crossen" in die enorme stad, maar eerst een uurtje rusten en lekker eten.
    Burgos is een stad in de Spaanse autonome regio Castilië en Léon. Het is de hoofdstad van de gelijknamige provincie Burgos.
    De stad ligt aan de Rivier de Arlanz'on en heeft een oppervlakte van +/- 107 km² en 180.000 inwoners. Burgos is een nogal 
    chaotische stad. Acht bruggen komen toe in de stad en vormen een soort verbinding tussen de stadsdelen. Hier ook drie Nederlanders 
    ontmoet, die een tweetal jaar geleden de tocht deden en nu terugkomen als toeristen. Mensen die Nederlands spreken kun je niet laten
    passeren zonder ze aan te spreken. 
    Vanavond een echte pelegrino maaltijd en om 20u30 de slaapzak in.

    Groeten en tot de volgende  Ides


    15-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.San Juan de Ortega
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hallo iedereen

    Deze ochtend opgestaan met een grote blaar op de hiel! Kun je al slapend ook blaren krijgen, vraag ik mij af, want gisteren bij aankomst niets gevoeld ...maar toch een tocht gedaan van 32 km zonder veel last.
    Rond 15u aangekomen in San Juan de Ortega. Ik verblijf vandaag in een grote albergue. Er is 1 zaal van 30 personen en 2 zalen van 20 personen. 
    Ik hoop dat ik een beetje kan slapen, want het snurken kan helse vormen aannemen. Een geluidsmeter zou hier in overdrive gaan!
    Deze avond gegeten in een bar(=restaurantje), samen met een Nederlander en een Duitser en nog tientallen anderen. Ze kennen hier zelfs bloedworst! Rond 21u30 slapen, maar dat ben ik gewoon, dus dat vormt alvast geen probleem.

    Tot morgen voor meer nieuws!


    14-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Viloria de rioja
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hallo,
    Vandaag terug 30 km afgelegd. Hier een zeer sfeervolle privé refugio ontdekt, met slechts 10 bedden. Er kunnen maar 7 pelegrino's overnachten
    want de drie personen die deze refugio openhouden nemen ook één van die tien bedden in. Wierook en "kerkmuziek" zijn hier mijn deel! Wat gaan we hier beleven?
    Hier krijg je avondmaal en ontbijt voor slechts €5, voor de overnachting geef je een vrije bijdrage. Op weg naar hier ontmoette ik ook mensen die koeken en drank aanboden tegen een vrijwillige bijdrage. Het gezelschap is hier echt internationaal! En dan die talen.. Frans, Engels, Duits en dan vooral ook 'Gebarentaal', dit is een taal die iedereen hier kent, misschien ook te gebruiken in LONKI!
    Ik zat aan tafel met een Zweed (die was zonder zijn vrouw op stap, want ze had te veel last aan haar knieën, waar heb ik dat nog gehoord!) een Franse, iemand uit Colorado, iemand uit Minosota, iemand uit Arizona, een Duitser, een Spaanse, een Italiaan en een Braziliaan en tenslotte ook een Belg natuurlijk. De mensen die hier de refugio openhouden zijn de Spaanse,de Italiaan en de Braziliaan. Het is hier verplicht te slapen tot 7u, maar dat ben ik echt niet gewoon, hier niet en thuis zeker niet!
    Morgen gaat de tocht naar San Juan de Ortega.

    Groeten en tot de volgende, Ides


    13-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Azorfa
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hallo iedereen

    Ik maakte vandaag een vlakke tocht van 35 km. Rond 14u30 aangekomen in de alberge.
    Deze avond heb ik in een restaurant een getrouwd koppel ontmoet (reeds 55 jaar getrouwd).
    In het dagelijks leven baten ze een hotel uit in Nice. Ze doen elke dag 20 km. Hun dokter had de trip afgeraden voor de vrouw omdat ze een slechte heup heeft, maar chapeau voor wat ze hier allemaal doet!

    Het is hier nog steeds mooi weer... Ik maak jullie jaloers met dat regenweertje in België!

    Tot morgen!


    12-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Logrono
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Hallo

    Vandaag 28 km gestapt en aangekomen in Logrono.
    Ik was al om half 2 aangekomen aan de alberge, en die was nog niet open. Ik maakte nog een wandelingetje in de stad, en toen ik terug kwam stond er al een lange rij voor de alberge. 
    Gelukkig was ik bij de eerste 60 en kon ik een slaapplaats bemachtigen.

    Mijn volgende grote stad die ik zal bereiken is: Santa Domingo de la Calzada.

    Tot morgen voor meer nieuws!


    11-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Los Arcos
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Hallo

    Vandaag heb ik een tocht gedaan van Lorca naar Losa Arcos: 31 km.
    Het is hier niet meer zo warm... 17 graden, maar wel geen regen.
    Onderweg lekkere wijn gedronken van de wijnfontein aan een klooster. Daar zouden veel mensen gebruik van maken in België.

    Ben de eerste pelgrim tegen gekomen met een ezel en wij samen op de foto!

    Ook twee mensen van Belsele ontmoet die een tocht deden van 2 weken.

    Vandaag aan het thuisfront een pakket ontvangen met een te veel aan kleren en meegenomen spullen! Als ik dit zo zie denk ik toch meer aan een landloper dan aan een pelgrim. De zaken(kleren enz... ) zijn nu toch echt wel tot een minimum beperkt.jacqueline

    Tot morgen!


    10-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lorca...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Goeie namiddag,
    Lorca was mijn doel, vandaag 24 km te stappen.
    Alles 'gaat' prima, wel wat pijnlijke schouders, maar voor alles bestaat een oplossing, dus ook voor dit kleine ongemak! Een zachte trui tussen de riemen van de rugzak en de schouders, en probleem opgelost.
    Onderweg een bus Belgische toeristen ontmoet(géén pelgrims). En ... ik moest natuurlijk mee op de groepsfoto. Na veel aanmoedigingen, mijn camino voortgezet.
    Groeten en tot de volgende 
                                  Ides.


    09-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pamplona
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Hallo iedereen

    Vandaag 32 km gestapt. Het ging heel vlot, alleen doen mijn schouders wel wat pijn door de rugzak...Maar dat hoort erbij.
    Ik ben 12 km voorbij Pamplona. Ideaal weer: een beetje bewolkt en niet te warm.
    Voor de eerste keer Nederlands kunnen praten met Kees.
    Morgen een nieuwe dag... Ik ga nu richting Logrono.

    Tot de volgende!

    Ides



    07-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vandaag in de Pyreneeën
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
                                "Utreia et Suseia"; Ga op weg en hou vol Exclamation

     Hallo,
    Dit is de echte start! 
     "Buen camino" is wat men je voortdurend toewenst.
    Vandaag tocht door de Pyreneeën; Alles heel vlot verlopen, 28 kilometer zonder problemen afgelegd, maar ook zonder rugzak!!
    De tochten in de Ardèche, die ik als oefening heb ingelast , begin Juli, waren lastiger dan mijn eerste dag door de Pyreneeën! Vanavond
    mijn eerste menu 'Pelegrino', wat dit ook moge zijn. Deze avond op tijd slapen en uitrusten, want morgen terug 25 km te 'gaan' maar dan met de rugzak.
    Groeten en tot morgen. Ides
                                           


    Foto


    Gastenboek
  • Camino
  • Full marks!Garage pass Kevin Durant get points
  • Kevin Durant playoff steals to record 87th
  • LZM
  • LZM

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.



    Blog als favoriet !

    Zoeken in blog



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs