Deze week: radio Deze week zal er heel wat over de radio geschreven worden. Onderaan staan nog enkele andere dingen, zoals een zèèr grappige mop
20-07-2014
Er is weer zo danig veel gestemd, dat het te moeilijk is om te bepalen waar het meeste op gestemd is.
Daarom stel ik zelf een onderwerp voor: laptops.
Laptops zijn simpelweg draagbare pc's. Tegenwoordig moeten laptops zeker niet meer onderdoen voor desktops. Ze zijn
slanker, lichter en bovenal, ze kunnen gemakkelijk vervoerd worden.
Er zijn natuurlijk weer verschillende types laptops.
Een netbook is een zeer kleine laptop die geoptimaliseerd is voor gemakkelijk vervoer en is meestal slechts geschikt voor de simpelste zaken, zoals mails checken, internetten, een tekst typen enz... Voor intensievere dingen zoals games spelen, muziek en films spelen heeft een netbook geen voldoende krachtige processor (het belangrijkste bestuursonderdeel van een computer) en videokaart (de kaart die alles van beeldmateriaal aanstuurt.)
voor zaken zoals grote teksten opmaken, films bekijken en bewerken, muziek afspelen, enz.. heb je een multimedia laptop nodig.
multimedia laptops zijn ook slank en licht, maar wel groter en zwaarder dan een netbook. bij een multimedia laptop is vaak ook speciaal op het uiterlijk gelet, zodat hij er mooi uitziet.
voor zware games en dergelijke heb je een gaming laptop nodig. die zijn meestal wat zwaarder en lomper, maar daar zijn ze ook niet voor gebouwd. ze zijn ontworpen om de zwaarste games zo vlot mogelijk af te spelen. ook het scherm en de videokaart zijn meestal speciaal onder de loep genomen, zodat het beeld zo vlot en zo scherp mogelijk is.
een ultrabook is een krachtige netbook. net als de netbook is hij licht en slank, maar vanbinnen is hij een stuk krachtiger gemaakt. Een ultrabook komt in de buurt van een multimedia laptop, al is hij nog niet zo krachtig.
ziezo, ik hoop dat jullie er weer een hele boel aan hebben bijgeleerd
Groetjes, Gilles
P.S. : Dit is allemaal hoe ik denk dat het in elkaar zit. Als ik het mis heb, mag je dat gerust zeggen, dan leer ik ook eens wat bij!