Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
HET ZESDE
De blog van het zesde leerjaar.
17-02-2012
Het was carnaval vandaag!
Vandaag vierden we carnaval! Alle leerlingen en leerkrachten hadden verkleedkledij aan en we trokken in stoet naar het woonzorgcentrum. Met het zesde leerjaar zorgden we vooraf voor versiering in de schoolbus. De schoolbus sloot de stoet en nam de kleinste peuters mee.
In het woonzorgcentrum verdeelden we ons over de verschillende verdiepingen. We hadden een aantal acts voorzien om te tonen aan de bewoners. Het was dikke ambiance!
Foto's van deze leuke voormiddag komen na de vakantie op onze blog. Hou ons in de gaten!
In de lessen wero experimenteerden we de voorbije dagen met magneten. Leuke proefjes, gekke toestanden ...
In deze lessen technologie kwamen we ook terecht bij een indrukwekkend clipje van de groep OK Go. Bekijk het filmpje en GENIET! Je mond zal openvallen van verbazing.
Zo'n constructie zal nog niet meteen voor ons zijn ...
Het einde van de kerstvakantie komt in zicht. Geniet van de laatste dagen rust. Vanaf maandag vliegen we er opnieuw in. Op het eind van januari volgt een serieuze test voor de zesdeklassers: de eerste semesterexamens in het zesde leerjaar!
Nog geen zin om te leren? Vier dan vandaag driekoningen. Het is 6 januari.
Vandaag kwam de Sint naar de Zilverberg. Alle klassen zorgden voor een verrassing. Het zesde leerjaar schreef een eigen 'Sint Song'. De Sint schrok even van het jonge geweld, maar was achteraf toch heel enthousiast.
De leerlingen van het zesde leerjaar gaven de Sint ook twee geschenkjes voor zijn verjaardag. Hij kreeg een vriendenboek met heel wat leuke weetjes over de leerlingen. Het zesde had ook nog een MEGA wortel mee voor het paard van de Sint. De wortel was ruim anderhalve meter lang! Het paard zal er vermoedelijk tot eind januari kunnen van eten, liet de Sint nog weten.
Vandaag gingen de leerlingen van het zesde leerjaar naar het Letterfeest in de Broederschool. Ze brachten er een bezoekje aan de boekenbeurs en ze konden er de lezing bijwonen van Guy Didelez. De leerlingen waren nadien bijzonder enthousiast.
Het filmpje werd opgenomen tijdens het schoolfeest in 2010. We zien de act van het vierde leerjaar. Ondertussen zitten deze kinderen in het zesde leerjaar. Manmanman wat zijn ze groot geworden!
In het voorjaar organiseerde de ouderraad van de Zilverbergschool een fuif voor de kinderen en ééntje voor de ouders.
De kinderen mochten zich in de namiddag amuseren. De ouders begonnen pas 's avonds met hun fuif, maar bleven doorgaan tot in de late/vroege uurtjes.
Het onderstaande filmpje behoeft geen commentaar. Gewoon genieten!
Vandaag kregen de leerkrachten een nascholing over bloggen. Vanaf nu kunnen alle leerlingen en ouders het leven in klas ook na de schooluren blijven volgen ... Als ze daar zin in hebben natuurlijk.
Vandaag gingen we 'strappen'. Da's 'stappen' en 'trappen'.
Om half negen vertrokken we met de fiets naar het Kerelsplein. Daar kregen we een initiatieles van de medewerkers van de circusschool Woesh! Stappen op een slappe koord, jongleren met balletjes, het evenwicht bewaren op een grote ton ... Fantastisch om te doen!
Na de sessie keerden we terug naar de school, parkeerden onze fiets en konden even ontspannen op de speelplaats. Omstreeks kwart voor elf vertrokken we voor een wandeling. In het zonnetje stapten we al snel 4 km.
Tijd voor de middagpauze en wat extra vitamines.
's Namiddags trokken we naar het speelplein op 'de wijk' en speelden we nog een groot spel.