In Vogel Park Paradisio hebben ze een indonesisch themapark gemaakt. Ook een echte Indonesische tempel mocht niet ontbreken. Alles werd in Indonesië vervaardigd en vervolgens naar België verscheept. Een bezoek met de Muntig Siokan 'club' kon uiteraard niet uitblijven. Het ziet er allemaal zeer authentiek uit.
Na 2 dagen is ons poes het nieuwe eten al flink gewoon. Het natuurlijk droogvoer werd het snelst geaccepteerd. Ze at namelijk daarvoor ook al korrels. Het vers vlees heeft ze na een dag protest uiteindelijk toch geproefd. Vandaag kon het al niet snel genoeg verorberd worden.
Wat aandacht voor onze elegante viervoeter: de kat
Katten hebben als roofdieren geheel andere noden qua voeding als de mens. De voedingsdriehoek met gevarieerde voeding is helemaal niet van toepassing voor onze lieve huisdieren. Katten in de vrije natuur eten muizen, vogels en vis. Het hoofdbestanddeel van de voeding van de kat bestaat dus uit vlees en vis. Het spijsverteringsstelsel van deze vleeseter is daarom hoofdzakelijk afgesteld op de vertering van vlees, vis en in mindere mate groenten (te vinden in de maag van hun prooien). Katten hebben dus geen graan nodig wat we echter in veel kattenvoeding terugvinden als commercieel vulmiddel... Enig gevolg is dat je kat er (te) dik van wordt. Ik ben alvast overgeschakeld op voeding zonder graan. Ik hou je op de hoogte van de effecten.
Ik was vorige zondag op de energetische zondag in flanders expo ter gelegenheid van de lezing van Dr. Emoto. Charismatisch figuur trouwens! Er was tevens een standje met edelstenen. Ik was op zoek naar een steen voor mijn vrouwtje. Ik vond op aanraden van de man op het standje de geschikte steen en tijdens het gesprek kwam tevens ter sprake dat een andere steen (labradoriet) goed zou zijn tegen het snurken. Mijn vrouw wordt regelmatig wakker van het synchroon snurkconcert van mij en de kids, zegt ze, dus wou ik die steen wel eens proberen. Het labradoriet op de stand in Gent was helaas uitverkocht, maar eergisteren vond ik een prachtexemplaar in een winkeltje in Mechelen. Die vrouw had echt een enorme collectie in alle formaten. Sinds 2 nachten ligt de steen nu aan het hoofdeinde van mijn bed en ik heb geen klachten meer van onze schone slaapster. Het labradoriet biedt trouwens nog vele andere voordelen, maar die laat ik u graag zelf googlen.
Oef, we hebben het gehaald. Donderdag avond de laatste liter sap. Ik ben over het algemeen zeer tevreden over het verloop. Ook de laatste dagen geen onhoudbare honger of drang naar eten. Een collega van mij, van wie ik de kuur leerde kennen, doet de kuur nooit in de koudere periode van het jaar, omdat hij tijdens de kuur regelmatig koud krijgt. Hij doet echter geen cayennepeper in het sap. De cayenne peper houdt het metabolisme op snelheid. Wanneer je minder calorieën opneemt, heeft het lichaam namelijk de neiging om in overlevingsmodus te gaan en het metabolisme te vertragen. Met de peper kan je dat dus vermijden.
Ontgifting: Eigenlijk heb ik pas vanaf dag 8 een paar zaken gemerkt (stoelgang, emotioneel zwaardere toestand). Resultaten: 7kg lichter en ik voel me qua energie en fitheid veel beter. Afbouw: Vrijdag nog sap gedronken 's morgens met een paar supplementen. 's middags alleen fruit (nee geen citroenen). 's avonds een lichte warme maaltijd. Zaterdag kon ik eigenlijk al terug gewoon vast voedsel verdragen. Mogelijks duurt dit voor andere mensen langer. Dit hangt echter af van persoon tot persoon. Belangrijkste boodschap is luisteren naar je maag en je lichaam in't algemeen. Ik heb nog wat ahorn en citroenen staan, dus zal ik hier en daar nog een sapje drinken, gewoon omdat het gezond en lekker is. In januari ga ik de kuur nogmaals doen. Je moet immers minstens 1 maand tussen 2 kuren laten.
Vandaag dag 5 in de ahorn citroen kuur. Ik voel me nog steeds zeer goed. Geen overweldigend hongergevoel, geen maagkrampen en de siroop smaakt nog steeds lekker. Wel oppassen met de cayennepeper dat je niet overdrijft en slechts een vleugje in je sap doet, want in combinatie met dat citroenzuur wordt het wel sterk voor je maag. Drink tussenin ook zuiver water Qua resultaat mag ik ook niet klagen. Ik ben reeds 5 cm kwijt op de buik.
Kort even updaten over de ahornkuur. Tot nu toe gaat alles vlotjes. Geen honger, geen rare verschijnselen, alleen moet ik net iets frequenter mijn blaas gaan leegmaken. Maar wat wil je met 3 liter water per dag.
Ik lees tegenwoordig veel over hoe mensen proberen hun lichaam te zuiveren en ook wat af te vallen via "de ahorn citroensap kuur". Ook een goeie collega van mij doet het al jaren en voelt er zich super bij. Alvorens ik het aan de mensen in mijn praktijk ga aanbevelen, ga ik het zelf eens uittesten. Anderzijds mogen er hier ook een paar kilootjes af dus dat zal ook mooi meegenomen zijn
Niet getreuzeld, we beginnen er vandaag al aan. Ik heb intussen mijn eerste anderhalve liter sap binnen en tot nu toe is het gewoon lekker.
Lees de komende dagen hier hoe het avontuur verdergaat!
Energie oefeningen en meditatie: goed voor fysieke conditie
Tijdens mijn vakantie in Oostenrijk was ik verbaasd over het positieve effect van mijn training binnen Muntig Siokan op mijn fysieke conditie. Elke morgen vroeg op voor energie oefeningen en meditatie. Daarna wandelingen in de bergen. Ik stapte moeiteloos naar boven.
Per toeval lukte het 1 dag niet om 's morgens te trainen. Het verschil was onmiddellijk voelbaar.
Tijdens de cursus spiritueel contact met dieren maakte ik kennis met het werk van Kim McElroy. Ze weet op meesterlijke wijze gevoel en karaktertrekken vast te leggen in haar paardenschilderijen. Mijn favoriete kaart tijdens de cursus was "Het oog van de storm".Je vindt de volledige collectie op http://www.spiritofhorse.com
't Is Fantastisch! Binnenkort start ik met Healingsources en een paar Tachyon collega's met een volledig vernieuwd cursusaanbod, uniek in België. Veel concreet nieuws zal zeker in de komende 2 maanden volgen, maar ik wil toch al een tipje van de sluier oplichten. De cursussen zullen rond hoofdzakelijk rond healing en energie draaien. Ze bundelen diverse disciplines waaronder tachyon, acupunctuur, kruidenleer en energetische healing tot gestructureerde modules waar iedereen zijn opleidingstraject kan samenstellen. Wil je intussen al eens kennismaken met de verschillende therapieën, kom dan gerust eens langs bij healingsources.
Ook aan de Belgische kust lukt het aardig om wat jurus te oefenen. Gezonde zeelucht, zand en een beetje goed weer. Meer moet da niet zijn. En nee dat zijn niet de sporen van een aangespoelde zeeschildpad Jurus zijn de fysieke oefeningen, die gebruikt worden voor het opwekken en laten stromen van energie door je lichaam.
Na 29 uur vliegen kwamen we gisteren terug thuis. De terugtocht was veel belovend met een prachtige zonsondergang op het vliegtuig en om mijn toekomst helemaal goed te maken een vallende ster. Iedereen van de groep bedankt voor de fijne tijd in Bali en in het bijzonder aan Koen om ons de kans te geven van deze unieke ervaring te proeven.
Gisteren "poasa ritueel" of vasten. Van 4u tot 19u niet eten, drinken, slapen en praten. Dan eten en voorts niet slapen tot 4u Wat doe je dan als je voor de rest niets inspannends mag doen? Foto's van de bloemen en het huis nemen:
Het huis waar we verblijven bij Wajan en Made
Dochters van Pak Nyoman hebben een prive leraar Barong Dansen
Kleine deugniet die mij doet denken aan een andere deugniet ('t Begint met een H)
Gestoken door venijnige mini insekten en ondergescheten door de vleermuizen, kregen we hier een inzegening op een voor de rest zeer sterk energetische plaats.