Alle weetjes, activiteiten en informatie over het 3de leerjaar
28-09-2009
Interscholencross (29/09)
Op dinsdag 29 september gaat de interscholencross door in het park van Ninove. Onze klas zal rond 14u aan de start staan met een eerste groep. Wij vertrekken wel samen met het vierde leerjaar reeds om 12u30 ! Zo kunnen wij voor hen, en zij voor ons een beetje supporteren. Er is wel gevraagd om het T-shirt van de school te dragen (de nieuwe zijn op komst, tussen haakjes ) en natuurlijk ook sportschoenen. Zorg ook voor een rugzakje met reservekledij en een flesje water en bij regenweer een regenjas uiteraard. Voor wie graag komt supporteren : Afspraak in het park, aan de kant van de sporthal... Alvast veel succes aan de deelnemers!!!
Sinds dit schooljaar is er iedere week op woensdag zwemmen voor onze school. Per klas is dat nog steeds om de twee weken, maar door omstandigheden kan dit veranderen. Zo gaat onze klas deze week mee zwemmen met het 4de leerjaar, omdat het eerste leerjaar naar de interscholencross gaat op die dag. Dus: vergeet alvast niet te noteren dat jullie je zwemzak nodig hebben 30 september. (anders moet ik jullie weer allemaal telefonisch verwittigen )
Donderdag 24 september stond er een leerwandeling op het programma... Juf is haar fototoestel vergeten, dus zijn er geen mooie kiekjes van deze uitstap... We hebben de hele wandeling onze ogen uitgekeken naar boomsoorten, vogels, verkeersborden, straatnamen, dingen van lang geleden, vroeger en nu... maar we hebben natuurlijk ook goed gewandeld en van de gezonde buitenlucht genoten. Het weer zat ons alweer mee, en onze juf zegt dan : je moet van de zon genieten zolang het nog kan Geen ongelukken gehad en iedereen hield zich ook aan de verkeersregels, hoewel de juf sommigen regelmatig eens moest herinneren aan een paar van die afspraken We leerden tijdens die wandeling ook hoe we vriendelijk goeiedag zeggen tegen mensen... want dat verliep nogal stroef bij de eerste voorbijganger Hopelijk zal er veel van de wandeling blijven hangen!
Op 21 september gingen we met 4klassen naar Neigembos. Het vijfde en zesde leerjaar waren op natuurklassen. We hebben er tal van dingen bijgeleerd, en vooral veel genoten... we moesten diep inademen, ruiken naar alles wat in en bij het bos hoorde, lopen, luisteren naar de stilte en het rustgevend geluid dat een bos met zich meebrengt, voelen aan boomstammen en kijken naar bladeren. We telden de trappen, luisterden naar de weetjes over plantjes zoals - zuurklavers - waarom eet je geen planten uit het bos, ookal zijn ze eetbaar - hoe kan je zien hoe oud een boom is ... We speelden ook spelletjes... - gooi tien blaadjes boven je hoofd en probeer er zoveel mogelijk op te vangen... - touwtrekken aan de kapel van Bevingen... Bovendien was het een echte stralende herfstdag en haaden we er echt zin in! We werkten in groepjes en deden allemaal ons uiterste best om zoveel mogelijk opdrachten tot een goed einde te brengen. Zo begonnen we die week uitstekend!
We gingen naar de instrumentenvoorstelling waar ons met een heel leuk toneeltje alle verschillende muziekinstrumenten werden voorgesteld. Alle kinderen hebben er enorm van genoten en waren laaiend enthousiast. Hopleijk zit er een toekomstig muzikantje in onze groep, de infobrochure kregen ze allen mee naar huis!
Welkom op de blog van onze klas... Onze juf is eindelijk in het computertijdperk beland Langs deze weg probeer ik jullie af en toe een beetje extra info mee te geven uit onze klas. Activiteiten, nieuwe leerstof, leuke weetjes, grappige uitspraken en toffe foto's... het kan er allemaal bij. Natuurlijk krijgen jullie veel van deze info nog per brief mee naar huis... het is niet de bedoeling dat de blog de informatiestroom compleet overneemt... nee, deze blog is extra en ik probeer deze regelmatig eens aan te vullen. Juf Eva