Goeiemorgen.
Gisteren een echte regendag. Van hier en daar sms..bij ons niet....heb heel veel moeten schuilen voor grote plensbuien.
Gisteren begon de dag met lekkere kersen. Ik ben weer vertrokken (rond 9u45) van het punt van de avond ervoor. Eerst naar de kerk van Harelbeke (deur van de barmhartigheid). Even gebeden en zegen gevraagd voor alle intenties die met me zijn meegegeven. Toen ik de kerk wou uitgaan zie ik nog "goeiendag" aan onze Heer en op dat moment sloeg de klok van de kerk. Alsof ik een goeiedag terugkreeg. :)
Doorheen de Gavers...slijk etc...(foto) zon, regen, regen,regen,zon,...
De gps neemt heel veel boerenwegels. Is leuk maar het vordert langs geen kanten...alles onder water (foto).
Op een bepaald moment beslis ik om de gps niet meer te volgen en de gewone baan te stappen. Kaart gekocht maar bleek dat ik op een heel andere plaats zat. Ver van de route die ikzelf had uitgestippeld. Leuk voor de moraal. Na veel weg en weer geloop en gezoek toch maar weer de gps gebruikt. Ik zag al de hele tijd de kluisberg voor me en plots niet meer. Het enige punt om te volgen was de wind..die blaasde sterk vanachter..Een klein kerkje..binnengegaan..kort gebed en iets opgeschreven in intentieboek. Toen ik naar buitenging keek ik nog eens om en knikte goeiendag..boing..weer de kerkklok :)
Langs kerkwegels. Ik moest denken aan de vele keren dat we van bij ons thuis de kerkwegel nemen naar de kerk van Beerst. Was met mijn gedachten weg en ik kwam uit bij het laatste boek dat ik gelezen had over de Heilige Geest. Op dat moment vliegt er een duif heen en weer rond me en zet zich pal voor me op de kerkwegel. Lijkt niets speciaals maar ik moest toch glimlachen...
Weerom schuilen voor de regen (foto). Zo gaat het niet vooruit. Gestopt om te eten en blaren uit te stekken. Om 15u, het uur van het kroontje kom ik op een boerenwegel (onder water) en op die wegel staat een kapelletje. Even binnengekeken en het was ter ere van de Moeder van Smarten, Maria's hart dat doorboord is met 7 zwaarden. Idd..het was een kroontje met zwaarden in de voeten..kletsnat van het water, pijn van de steenbrokken, scheef lopen zodat de kleine teentjes weer zwaar belast werden...gelukkig (na het kroontje) weer een gewone kleine weg. De zon is er! Eindelijk. De kilometers gaan tergend traag. Mooie streek...Over de Kluisberg dwars doorheen (bos)
En dan weer het dalen..aiai..mijn voeten :).
Om 17u52 zet ik me op een bank. Echt vermoeid. En in de verte kijk ik naar een kerktoren en heb eens diep gezucht. Voortdoen zei k tegen mezelf en weer recht, het is de rozenkrans sebiet. een 20-tal meter verder van de bank kijk ik naar links en zie een hele grote struik met frambozen..waaw...en terwijl ik de eerste pluk...boing...de kerkklok...alsof iemand me zei: geniet ervan. Je moet weten dat ook op andere bedevaarten ik dit veel heb meegemaakt. De Heer spreekt soms met het vinden van fruit. Je moet maar eens de blog van compostela lezen). Om 20u beslis ik om ermee te stoppen , het gaat niet vooruit. s'Morgens had Annelies voorgesteld dat ze me ging komen halen en zo kon ik nog eens slapen in Harelbeke. Het was een zoektocht me te vinden Ainieres. Een superklein dorpje maar het is gelukt. De laatste 500 meter naar het kerkje vond ze me en ...ik kon de rugzak even in de auto leggen en de laatse meters eens lopen zonder..ik ging bijna letterlijk de lucht in. Wat een verschil. Alsof je zweefde. En...5 meter verder...een kriekeboom!! De dag b egonnen met krieken en de dag geendigd met krieken (knipoogje).
Naar Harelbeke en dan zie je maar wat je hebt afgestapt. Weliswaar niet die baan maar wel de afstand. Kom toch op een kleine 40 km. Naarmate de dagen vorderen zal ik wel op schema geraken. ik heb er alle vertrouwen in.
Gegeten (lekkere spaghetti zoals de dag ervoor die Annelies gemaakt had) en ..een zalig bad!!! Goed voor mijn zere schouders en dik gezwollen handen. De voeten...zien we morgenvroeg
Slaapwel!
ps de tanden zijn weer ok!
|