De Handelsschool Gazet
Inhoud blog
  • De Drie Gouden Tips
  • Voetbal is BIG business
  • Aquafin Kuringen zuivert het afvalwater van 58 500 gezinnen
  • Een eerlijke kans op de arbeidsmarkt
  • Ontdek het Europees Parlement op een nieuwe manier

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    30-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ontdek het Europees Parlement op een nieuwe manier
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In onze Belgische stad, meerbepaald Brussel-Luxemburg is sinds kort een parlementarium gevestigd. In dit gebouw kan je het Europees Parlement op een nieuwe en interessante manier leren kennen. De rondleiding is niet met een gids maar het is een multimediarondleiding wat het geheel natuurlijk nog interessanter maakt. Deze rondleiding wordt gegeven door middel van een audiofoon, je kan kiezen uit 23 officiële talen van de Europese Unie. Dus voor ieder wat wils. Je hebt als school ook de mogelijkheid om deel te nemen aan een rollenspel. Hierbij worden alle leden van je groep leden van het Europees parlement, ze moeten dan wijze beslissingen nemen en een overeenkomst sluiten. De raad van ministers moet die dan goedkeuren. Maar zoals het in het echte parlement ook gaat, kan de raad van ministers dit compromis ook afkeuren. Dan moet je weer gaan onderhandelen. Het is een zeer boeiend en interactief spel. De mediarondleiding en het rollenspel zijn beide volledig gratis. Het  is dus een interessante uitstap voor scholen maar ook gezinnen of individuelen.

    30-03-2012, 10:00 geschreven door redactie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kunstliefhebber? Contour On Tour!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Is kunst jouw ding? Wil je de nieuwste dingen hiervan ontdekken en liefst van Belgische kunstenaars? Dan is Contour On Tour iets voor jou. Ontdenk in ‘de loketten’ in Brussel de ‘jongste’ onder de kunsten: de videokunst. Deze kunst kan je bekijken in een black box, dit geeft een heel andere kijk op deze nieuwe kunst. Deze tentoonstelling is gratis toegankelijk van maandag tot zaterdag van 10u tot 17u. Het is zeker de moeite waard om eens een kijkje te gaan nemen.

    30-03-2012, 10:00 geschreven door redactie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (3 Stemmen)
    28-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ondernemersweek
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Onderwijs in ondernemen. Onder die vlag trekken de leerlingen van 5 en 6 aso van de Provinciale Handelsschool in de week van 26 tot 30 maart de wereld van de bedrijven in. Verschillende aspecten van ondernemen passeren de revue. Ondernemen is afhankelijk van politieke beslissingen. Dat komt aan bod in aan het parlementarium en een rollenspel over de EU, beide in Brussel. Wie moeilijk aan de bak komt op de arbeidsmarkt krijgt een kans in initiatieven als het Sociaal Bedrijvencentrum Maasmechelen. Het waterzuiveringsstation van Kuringen bewijst dat je geld kan puren uit ecologie. De leerlingen worden vervolgens zelf ondernemers in een spel. Een bezoek aan Ford Genk toont het harde ondernemen. Dat voetbal big business is, bewijst KRC Genk.

    28-03-2012, 00:00 geschreven door redactie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    27-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Top team ondernemers
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    28/03 Hasselt

    Voor de eerste keer in de historie van de Handelsschool te Hasselt werd het Top Team bedrijvenspel gespeeld. 5 leerlingengroepen en 2 leerkrachtengroepen waren elk verantwoordelijk voor een eigen onderneming en voor de onderlinge communicatie.

    In het Top Team spel krijgt iedereen een reglement . Daarin staan de prijzen van bv. vertegenwoordigeres , verkooppunten , … Je kan ook maximum 3 werkplaatsen kopen waar je producten kan produceren. Een werkplaats kost 1.000.000 euro die je kan lenen bij de bank. Je moet ook rekening houden met de productiekosten en de kosten van reclame , marktonderzoek , …

    Het doel van het spel is zoveel mogelijk winst boeken. Daarvoor moet je rekening houden met de prijzen, de productiekosten en de vraag naar producten.

    Tijdens het spel waren er twee periodes om winst te boeken. Team 3 had een winst van 5.477.889 euro in de eerste periode.”Dit had ik nog nooit meegemaakt” , zei de coördinator van het spel.

    In de tweede periode moesten de deelnemers zelf ook hun winst berekenen door de totale omzet te bepalen en hiervan de kosten af te trekken. Hierdoor kregen ze hun ondernemingsresultaat.

    Leerlingenteam 5 won het spel , omdat de periodes niet samen werden geteld. Hun winst was 7.104.206 euro. “ Door de concurrentie te analyseren hebben we gewonnen”, zei Dary Schaeken , een leerling van team 5.

    Het Top Team spel is een zeer leerrijke ervaring , waardoor je een beter beeld krijgt hoe je een onderneming moet leiden.

    27-03-2012, 00:00 geschreven door redactie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (7 Stemmen)
    Archief per week
  • 26/03-01/04 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs