De kleuters mochten hun tekentalent eens uitproberen in scheerschuim dat ze eerst mochten openwrijven zodat ze een groot tekenvlak hadden. Dit was een leuke ervaring en ze kozen er dan ook meerdere keren voor om di te mogen doen.
Het 2de feest in mei was toch iets groter, nl. ons schoolfeest. De weergoden waren ons goedgezind want na de slechte voorspellingen werd het een zon overgoten namiddag.
Ik heb dankzij een fantastische hulp toch enkele foto's van mijn kapoenen.
Ik denk dat ik vol overtuiging mag zeggen dat het moederfeest een succes was. Ik heb spijtig genoeg geen foto's van die super geslaagde voormiddag maar ik ben er zeker van dat er heel wat mama's zelf foto's genomen hebben.
In de maand april waren er 4 kleuters jarig. Siebe verjaarde als eerste op 11 april, gevolgd door Manon de 13e, op de 3e plaats was Armin aan de beurt op de 29e en tot slot werd ook June 5 jaar op 28 april.
Tijdens de activiteit drama konden de kleuters zich goed uitleven in de gevoelens van de personages. Meester van drama vertelde uit het boek "donker is de nacht" en de kinderen mochten alle gevoelens mee beleven en uiten.
De bijkomende foto's zullen dit wel duidelijk maken.
Bij het thema "Mijn lichaam en de dokter" mochten de kinderen met plasticine proberen om een kind te maken. Toen ik van 1 een foto had genomen was dit de aanzet om dit verder uit te proberen. Je kan de verschillende figuren bewonderen.
Tijdens het kunstproject bij meester Ruben mochten de kleuters experimenteren met verschillende materialen passend in het thema "lichaam en dokter". Na het gedeeltelijk tekenen rond het lichaam mochten ze na het spuiten van verf, dit schilderen rond de figuur om die dan verder te behandelen met ontsmettingsmiddel, pleisters, verbanden en mercurochroom. Je kan de kleuters aan het werk zien in een filmke gemaakt door meester Ruben.
In de maand maart waren er 3 kleuters jarig. Celine was de eerste in de rij nl. op de 4e, gevolgd doorNoa op de 12e en tot slot werd ook Leonie 5 jaar op 15maart.
Op 4 maart gingen we naar de Porseleinhallen om te "rollebollen". We openden het gebeuren met het zingen en dansen van het rollebolle lied met alle aanwezige groepen samen. Dan mochten we naar ons 1e bewegingsparcour gaan en telkens we het roolebolle lied hoorden moesten we terug in de rij bij ons groepje staan om door te schuiven. De kleuters genoten met volle teugen. Dit bewijzen de volgende foto's.
Dit jaar hadden wij een extra dag op 29 februari. In de namiddag hebben we dit ludiek opgenomen. Op vrijdagmiddag moest elke leerkracht een naambriefje trekken om te weten in welke klas ze moesten staan op de 29e in de namiddag. Ik mocht les geven in het 4e leerjaar en mijn kapoenen kregen les van juf Sophie. Gezien het mooie weer zijn ze op stap geweest naar het poelenbos wat natuurlijk zeer leuk was. Je kan het zien op de foto's. Spijtig dat er maar 8 kindjes aanwezig waren want mijn andere 11 waren ziek.