GILBERT GOES COMPOSTELA
Inhoud blog
  • BBL-Fietsersbond-Peeters&Pichal op Radio1de beste fietsroutes voor woonwerkverkeer op kaart.
  • Bezoek aan Hans
  • TERUG THUIS!!!

  • Zoeken in blog



    Blog als favoriet !

    01-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.SANTIAGO IN ZICHT!!!!!!!!!

    Cacabelos- Triacastela  28-04-2010     64km

    De konninginnenrit met de beklimming van de Cebreiro tot 10 a 12 procent 30km moeilijke om doen maar toch gehaald en wat een voldoening
    aan de top onbeschrijvelijk!!!!! daarna noch door gefietst naar de volgende klim ALTO DO POIO en dan die afdaling wat een belevenis .
    een super gevaarlijke smalle en zeer slecht weg veel gaten toch zijn wij voldaan aangekomen in Triacastela.
    Donderdag 29.04.2010 69 km Triacastela naar Palas de Rei.
    Onmiddellijk weer klimmen de ganze tijd helling naar helling onderweg zagen we veel luxe-pelgrims die met kleine bepakking wandelden terwijl hun overige bagage met de taxi of busjes werden vervoerd naar hun volgende adres. Is dit ook pelgrimeren?Onderweg schitterende landschappen,valleien en dorpjes gezien in een woord prachtig.De meeste leuke ervaring hebben we ´s middag samen beleeft met onze Spaanse vrienden op een terras in Palas de Rei met meer dan een cerveza.Toen we een tijdje op het terras zaten kwamen Spaanse mensen van de Canarische eilanden bij ons zitten en deze begonnen spontaan te zingen onder beleiding van een gitaar van een van deze mensen.Er was tegelijk een geweldige ambiance iedereen begon mee te zingen. Er werd stevig rondgegaan met alcolische versnaperingen die duidelijk sfeer verhogend waren want niemand werd lastig maar juist vrolijk.Dit was pas voor ons de echte sfeer van de camino het onder elkaar zijn met volkomen vreemden mensen en dan op een geweldige kameraadschappelijk manier met elkaar omgaan.De taal is niet belangrijk op dat moment want met het zingen van liedjes is het volkomen duidelijk waar het omdraait.Nogmaals dit was echt een super ervaring.
    Vrijdag 30.04.2010 69 km Palas de Rei - Santiago
    Vrij gemakkelijke ontspannen rit met het einddoel in zicht.We kwamen toe voor de kathedraal en het begon zowaar te regenen.We hebben elkaar geluk gewenst met het behalen van het gestelde einddoel toch wel een speciaal en ontroerend moment.Ook hier zagen weer enkele Spaanse fietsvrienden terug.Na het afhalen van onze Compostela een hotelletje opgezocht voor een paar nachten,douchen, omkleden´en aan het infuus.De vochtbalans moest on middllijk weer op peil gebracht worden.Dit is danook goed gelukt naar 2.454 km fietsen.
    het was voor mij een tocht tot nu toe om U tegen te zeggen Hans heeft beslist om terug te keren met de bus en heb na een nachtje slapen er ook zo over beslist het is mooi geweest en ga het thuisfront ook nog wat vakantie met ons beidjes gunnen 
     Wat mij bij de tocht nog het meeste treft dat ik er een mooi vriendschap aan over houdt!!!!
    zodra ik terug in het land vertoef zullen de foto's op de blog zetten .
               Hans & Gilbert
    Als aanvulling op hetgeen Gilbert  bovenstaand heeft verwoord kan ik alleen zeggen de vriendschap wederzijds is.Eigenlijk is dit het meest bijzondere van deze reis dat we elkaar toevallig hebben getroffen en besloten hebben om samen verder naar Santiago te reizen, dit is,zoals duidelijk zal zijn goedgelukt en onze vriendschap is de 4 weken dat we met elkaar zijn opgetrokken alleen maar groter geworden.Dat is wat mij betreft de grootste ervaring van onze Camino.

    .
      

     

     

     

     

    01-05-2010, 15:13 geschreven door Gilbert  


    28-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Estella naar Navarette woensdag 21.04.2010 60 km
    Na 20 km Logrono gepasseerd prachtige stad, brede lanen en mooie boulevards.Daarna een zware beklimming in het dal mooi dorpje bewonderd Torres del Rio.Hostelletje opgezocht een prachtige bonensoep genuttigd bij Antonio met de nodige gevolgen cq gasgevaar.
    Donderdag 22.04.2010  68 km
    Navarette-Belorado. Begin onmiddellijk zware klim tot 10 procent nogal saaie rit.Nog 52o km tot Santiago
    Vrijdag 23.04.2010  88 km Belorado-Hontanas
    Lastig begin vals plat,tegen wind,zwoegen tot Burgos zwoegen. Moooie stad mooi weer daar en goed gegeten.Laatste moeilijke beklimimming tot Hontanas mooie overnachting in vroeger hospitaal.
    Zaterag 24.04.2010  92 km Hontanas-Sahagun
    Voor de middag mist snel gereden eentonig stuk.Verder langs een lang en eentonig grindpad van de pellegrins,
    Zondag 25.04.2010 Sahagun-Leon 68 km.
    Snelle rit vlak landschap toegekomen op de middag in Leon.Assistentie verleend aan Spaanse jongelui die pech hadden met hun fiets.Wij hadden dus de juiste materialen meegenomen en konden hun dan ook depaneren.
    Genoten van van een prachtig stadsbezoek en uiteraard een lekkere Grande Cerveza.
    Maandag 26.04.2010 Leon-Astorga maar toch doorgereden naar St.Colomba de Somoza 66 km.
    Goed rustig en mooi hotelletje gevonden om ons degelijk voor te bereiden op de zware koniginnen rit naar Cruz de Fer.
    Dinsag 27.04.2010 St.Colomba de Somoza-Cacabelos  59 km.
    Mooie en zware beklimming naar Cruz de Ferro 1500 mtr.Niet te warm ideale temperatuur om deze bek,limming tot een goed einde te brengen wat een zalig gevoel als je boven komt!!Prachtig landschap met in de verte besneeuwde toppen van de bergen.Mooie maar moeilijke afdaling smalle en zeer slechte weg tot Ponferrada in een temperatuur van 30 graden doorgereden tot Cacabelos.
    Woensdag 28.04.2010 Cacabelos-Triacastela 64 km
    De rit der ritten eerste beklimming over 34 km eerst de Cebreiro 1310 mtr.hoogte daarna de Alto do Poio 1335 mtr.hoogte.Mooie en lange 12 km afdali ng aan 7 procent naar Triacastela.
    Voorzover ons reisverslag.Wij hopen vrijdag a.s. toe te komen in Santiago de Compostella De  champagne staat al klaar denken wij?
    Onze vriendschap naar mate  we meer pinten nuttigen .Gilbert kan niet goed meer in slaap komen als ik niet zorg voor het rituele gesnurk.Maar i n moet zeggen dat Gilbert een verwoed liefhebber van een goed bord soep nogal al last heeeft van gasvorming ,hetgeen weer tot gevolg heeft dat ik hem s' avands moet vastbinden daar hij anders tegen het plafond vliegt.Maar goed dit maakt onze vriendschap dan ook uniek.Ik zaag en hij blaast.
    We zullen nu maar afsluiten voor dat wij al onze geheimen prijsgeven. Voorwat betreft de fotos hebben wij een probleempje wij kunnnen namelijk de foto bestanden niet verkleinen zodat wanneer wij deze willen verzenden het bestand steeds te groot is.Wij hebben reeds meerdere malen  mensen vooral jongeren aangesproken maar ook zij konden ons tot op heden niet helpen.Wij hopen de fotos in Santiago door te kunnen sturen.
    Groeten van de Belgisch-Nederlandse equipe Gilbert en Hans.   

    28-04-2010, 18:52 geschreven door Gilbert  


    Archief per week
  • 31/05-06/06 2010
  • 17/05-23/05 2010
  • 10/05-16/05 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 19/04-25/04 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 05/04-11/04 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 22/03-28/03 2010

    LINKS
  • FILMPJE van mijn vertrek op YOUTUBE

  • E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek of erin te gaan lezen.



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs