De online blog over gezelschapsspelen Deze blog bespreekt een aantal gezelschapsspelen naarmate we de kans krijgen om ze te spelen. Dit wordt mogelijk gemaakt door gezelschapsspelen-webshop.be
Aangezien het spel iets ingewikkelder is, moet je even de tijd nemen om de spelregels door te nemen, deze zitten goed in elkaar en mits je even de tijd neemt, loopt het spel al gauw als een trein. Of je een onervaren speler bent of een speler met veel ervaring, het zal altijd moeilijk zijn om de juiste beslissingen te nemen. Je leert het spel dus wel beter spelen met wat ervaring. Het spel zit dermate goed in elkaar dat het spel tot op het einde spannend blijft en er niet één speler een grote voorsprong kan uitbouwen. Met andere woorden het blijft voor iedereen boeiend tot op het einde, zelf al ben je bij de uiteindelijke verliezers.
Het geld vormt een belangrijk onderdeel van Age of Steam van QWG. Je moet immers je geld inzetten om aandelen aan te kopen. Je moet even opletten dat je bij je eerste spel niet meteen bankroet gaat. Het gaat er dus om om op het juiste moment te beslissen hoeveel aandelen je gaat kopen en wanneer. Het is dus even afwegen tussen geld verdienen en schulden laag houden.
Er zijn in dit spel een heleboel manieren om te winnen. De strategie hangt natuurlijk af van de andere spelers en het aantal spelers is ook enorm van belang. Het is echter een spel waarbij je wel degelijk een echte strategie kan ontwikkelen en je dus kan proberen een echte winnende strategie te ontwikkelen. Wat echt leuk is, dat de speldynamiek telkens verandert bij het aantal spelers waardoor je het spel toch vaker boven haalt en opnieuw speelt.
Ondanks het feit dat Age of Steam van QWG een beetje zwaar kan overkomen, blijft het een echt goed spel. Je hebt veel interactie in het spel. De veilig kan soms spannend zijn en je kan de strategie van de medespelers doorprikken en dat niet alleen bij de veiling maar ook door de sporen af te snijden, het vervoeren van goederen over de sporen van de anderen,... Dit in combinatie met het feit dat het spel goed uitgebalanceerd is, zorgt er voor dat je tot op het einde met enkele punten verschil van elkaar kan eindigen en het dus reuze spannend blijft. Als je uiteindelijk verliest heb je respect voor de winnaar. Het verliezen is bijna net zo leuk als het winnen.
Aarzel niet om dit spel aan te schaffen, je moet wel een beetje van tactief houden en veel interactie. Maar je zal het spel blijven spelen en de opbouw van het bord met de sporen is gewoonweg leuk om te zien. Je bent enorm bezig met het spel. Je hoeft niet meteen een fan te zijn van treinspellen. Het is gewoon een echte klassieker die je moet proberen.
Bij Atlantis komt het erop neer dat je het eiland zo snel mogelijk moet weten te verlaten. Voor het zinkt dus, daarvoor heb je verschillende mogelijkheden, het spel is relatief eenvoudig, dat is eigenlijk een troef want je hoeft niet meteen door een hele hoop spelregels te worstelen. Daarenboven is het zo dat het spel toch verschillende mogelijkheden biedt en je dus verschillende strategieën kan uit proberen. Wat het uiteindelijk leuk maakt is de interactie, want iemand anders kan je plannen helemaal veranderen.
Je wint het spel als je het meeste schatten hebt verzamelt. Daarenboven worden de schatten geteld als iemand de oversteek heeft gehaald. Op zich zorgt deze eenvoudige combinatie reeds voor een leuke dynamiek. Je moet met andere woorden schatten verzamelen maar niet uit het oog verliezen dat iemand plots de overkant bereikt en het spel dus beëindigt. Daarenboven kan in het pad naar het vasteland ook opening achterlaten waardoor het voor je tegenspelers extra lastig wordt en het ook punten kost om het vasteland te bereiken. De beste strategie hangt dus af van hoe de anderen het spel spelen.
Hoewel je het spel kan spelen met 2 is het natuurlijk nog leuker als je het met 4 kan spelen!!