Als hobby mag ik nu en dan eens mee op de werf, met een vriend van mij, Flor de schrijnwerker.
Als hulp,manus doetal maneuver enz. Een paar jaar terug waren we aan het werk in Bachte Maria Leerne(alleen al de naam)
Een prachtig project,een badhuis met alles er op en er aan, helemaal in tropisch harthout,boven een (zeg maar heel ruime) zwemvijver,
achter en aan een eveneens ruime woning.
Mijnheer was ceo van een groot tekstiel bedrijf,mevrouw was kunstkenner,verzamelaar en galeriehoudster.
Na afwerking en oplevering werd de vraag gesteld, door een vriend des huizes ,om in de vijver een breekpunt te crieeren .
Een zitpaal voor vogels zeg maar. Flor dacht onmiddelijk aan mij,die zal nog wel een paar schone speciaal gevormde stukken liggen hebben.
Inderdaad,nog 2stukken hazelnotelaar mooi gevormd diep gegroefd recht en juist gepast van lengte.
Dus, één van deze palen mooi haaks gezaagd,een inox plaket er onder gevezen voor de stabiliteit,et voi la ses sa .
Nu, een paar maand later, ging Flor, voor de eindafrekening van zijn werk,terug naar mr. en mvr. in Bachte Maria Leerne.
Terloops werd ook het ,ondertussen gepromoveerd,kunstwerk van madame hare protegé ter sprake gebracht.
Het was onderwijl al opgenomen in de catalogus van Den Artist .Tot grote verbazing van de Flor stond het ook geprijsd .
Tot nog grotere verbazing van Flor voor niet minder dan ( )0000. Wat hij mij dan ook bijna onmiddelijk doorgebeld heeft .
Dus ben ik nu de fiere bezitter van de exacte kopie van het werk van Den Artist.
Ik ga er wel een uitvoerige beschrijving moeten op spijkeren of het belandt ,bij enige onoplettendheid ,bij het brandhout.
|