GEURHINDER TE ....
Inhoud blog
  • Buurtbewoners rond bedrijf Norbord protesteren
  • BEZWAARSCHRIFT NORBORD
  • Provincie weigert nieuwe milieuvergunning Norbord
  • Norbord wil vergunning voor meer geurhinder norbord wil vergunning voor meer geurhinder
  • Omwonenden dienen petitie in tegen geurhinder Norbord

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    05-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Norbord wil vergunning voor meer geurhinder norbord wil vergunning voor meer geurhinder

    Norbord wil vergunning voor meer geurhinder

    norbord wil vergunning voor meer geurhinder

    18/03 Het schepencollege van Diepenbeek heeft een bezwaar ingediend tegen de aanvraag voor een wijziging van de milieuvergunning van het Genkse bedrijf Norbord. Ook het stadsbestuur van Genk is niet gelukkig met de aanvraag. Norbord wil de huidige toegelaten drempel voor geurhinder verdrievoudigen. “Er is nu al geurhinder op Rozendaal, voor ons is dit onbespreekbaar”, zegt de Diepenbeekse milieuschepen Hugo Leroux.

    Norbord is een houtverwerkend bedrijf en produceert vooral OSB-platen. Er werken zo’n tweehonderd mensen in de Genkse vestiging. Wereldwijd zijn er dat tweeduizend.

    “Norbord heeft in 2006 al beloofd alle inspanningen te leveren voor de juiste afstelling van hun luchtbehandelingsinstallatie, maar nog altijd is er hinder in Rozendaal”, zegt schepen Leroux. “Voor ons is het gewenste resultaat dus geenszins bereikt. Norbord zou eigenlijk bijkomende inspanningen moeten leveren, eerder dan een uitbreiding aan te vragen. Als de geurdrempelwaarde op het niveau komt dat Norbord vraagt, dan zou dat betekenen dat de geurhinder in Rozendaal door de bewoners onterecht wordt ervaren, en dat pikken we niet.”

    Genk

    De Genkse schepen van Leefmilieu Ali Caglar zegt in een reactie dat het Canadees bedrijf Norbord inderdaad een vergunningswijziging heeft aangevraagd om de geurnorm op te trekken van twee naar zes. “Ik kan me over het dossier nog niet uitspreken, omdat het onderzoek nog niet is afgerond”, zegt Caglar. “Wel kan ik zeggen dat we in Genk-Zuid geen bijkomende hinder kunnen verdragen.”

    Tijdelijk

    Jean Paul Bunckens van Norbord zegt dat het bedrijf niet anders kan dan een vergunningsaanpassing vragen. “Toen de geurnormen werden ingevoerd, had men nog geen idee welke impact dat had op een mens”, zegt Bunckens.

    “Er is toen gesteld dat we de norm twee niet mochten overschrijden. Maar dat is niet haalbaar. We zitten nu tussen vier en vijf. Dat is een stadium waarbij men kan ruiken dat er iets is. Pas vanaf zes kan het om hinderlijke geur gaan. Wij hebben inderdaad om een aanpassing naar zes gevraagd, maar dat betekent daarom niet dat we aan dat cijfer zullen geraken. Het is trouwens maar een tijdelijke aanpassing, want volgend jaar moeten we een nieuwe milieuvergunningsaanvraag indienen.”


    05-08-2010, 15:37 geschreven door geurboard  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    09-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Omwonenden dienen petitie in tegen geurhinder Norbord

    03/06

    Rolling Eyes

    De buurtbewoners van de Caetsbeek in Genk-Zuid en Rozendaal in Diepenbeek gaan vandaag een petitie met 500handtekeningen afgeven aan de gedeputeerde voor Natuur en Leefmilieu Frank Smeets (CD&V).

    09-06-2010, 14:57 geschreven door geurboard  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.500 handtekeningen tegen geurhinder Norbord
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    02/06 Morgen gaan buurtbewoners van de Caetsbeek in Genk-Zuid en Rozendaal in Diepenbeek een petitie met 500 handtekeningen overhandigen aan gedeputeerde Frank Smeets. Ze hopen dat hij geen verhoging van de geurnormen voor houtverwerkend bedrijf Norbord toelaat.

    “In mei hebben we niet buiten kunnen zitten”, zegt Monique Royakkers van de Caetsbeek. “De geur is gewoon niet te harden. We moeten zelfs ramen en deuren goed sluiten want anders raakt ons huis ervan doordrongen. De geur is scherp en irritant. Geregeld hebben we last van prikkelende ogen en moeilijke ademhaling.

    We trachten al jaren dat probleem op te lossen. Zonder resultaat. We willen niet dat het bedrijf verdwijnt, wel dat er eindelijk eens een goede oplossing wordt uitgewerkt. Het bedrijf heeft blijkbaar geïnvesteerd in een betere verwerking maar de geur is dezelfde.”

    “Ik kan dan ook niet begrijpen dat Norbord een verhoging van de geurnormen vraagt”, vindt Jos De Clercq. “En ik kan nog minder begrijpen dat de stad Genk een voorwaardelijk positief advies heeft afgeleverd. Daarom dat we nu hopen dat gedeputeerde Frank Smeets geen verhoging toelaat.”

    Irvin Coussens, algemeen directeur van Norbord, zegt dat de wijziging van de milieuvergunning niets te maken heeft met een toename van de geuroverlast. “Het gaat gewoon om een regularisatie. Wat de geur veroorzaakt? We malen dennenhout in schilfers en leggen die te drogen. Dat is organisch materiaal. En dat ruik je wel eens. Die geur kom je ook in bossen tegen, zij het met een lagere intensiteit.”

    09-06-2010, 13:44 geschreven door geurboard  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)
    Archief per week
  • 25/10-31/10 2010
  • 02/08-08/08 2010
  • 07/06-13/06 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs