Inhoud blog
  • Improvisatie over de kip en het ei
  • vervolg geschiedenis
  • vervolg geschiedenis
  • vervolg geschiedenis
  • vervolg geschiedenis
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    geschiedenis Middeleeuwen

    14-04-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vervolg geschiedenis
    Er zijn tegengestelde opvattingen tussen de pro-orthodoxen en de Arianen.De Arianen worden als ketters veroordeeld en hun geschriften worden verbrandt( na het concilie van Nicea). Er waren ook verschillende Jezus-beelden in die tijd.
    De ketters worden vervolgd door de staat, dit betreft alle afwijkenden van het credo van Nicea.Ondertussen had Constantijn een enorme bouwwoede ontketend cfr.Rome en Jerusalem.Het credo geldt voor alle mensen en het kruis werd het symbool.Hélèna was de moeder van Constantijn, zij was een christen en vindt Jezus kruis in Jerusalem men heeft daar dan de H.Graf-kerk gebouwd waar het H.kruis bewaard werd.
    In 630 na Christus veroveren de Arabieren Jerusalem en men rooft het H.kruis. In diezelfde eeuw is er ook nog een Perzisch-Arabisch conflict en de Perzen stelen alweer het kruis., maar een Byzantijnze keizer verovert het kruis en brengt het terug naar Jerusalem, daardoor heeft men op 14 september het feest van de kruisverheffing ingevoerd.Ook in de kathedraal van Doornik bevindt zich een stuk van het H.kruis die hier geraakt is door de kruistochten.
    In de M.E was waar wat paste in hun visie en vanuit het geloof, dus ook die geschiedenis van het H.kruis,gestolen in Constantinobel.
    In de vijfde eeuw is er een woekering van ketterijën die vervolgd worden.
    Augustinus zoekt een oplossing voor het kwaad in de erfzonde, hij heeft de erfzonde op de katholieke agenda geplaatst.Hij was aanvankelijk een manicheëer(ketter)
    Op 11september in het jaar 410 was er de plundering van Rome,de Barbaren kwamen van Scandinavië en plunderden Rome 3 dagen lang , ze waren Arianen=(ook christenen).De Romeinen waren Niceanen.
    Augustinus zegt: De mens is vrij te kiezen, maar de genade zal U leiden tot de goede keuze, daardoor krijgt men angst---Zal ik wel die genade krijgen? Dit brengt een schaduw op die blijde boodschap van Jezus tot op vandaag nog.

    14-04-2008 om 16:10 geschreven door lucra  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vervolg geschiedenis
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Originele teksten ven Katharen in nederlands zijn schaars.
    Westers christendom zonder voorgeshiednis is moeilijk te begrijpen.
    Door de Constantijnse wende in de geschiedenis van het christendom ( het christendom was toen een vervolgde Godsdienst) hierdoor kwam het tot een Legitieme  Godsdienst.Het concilie van Nicea =het credo, dit heeft beslissend geweest voor de toekomst van het christendom, ze zochten in het credo naar een concensus.
                                                                            

    14-04-2008 om 12:38 geschreven door lucra  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)

    Archief per week
  • 12/05-18/05 2008
  • 05/05-11/05 2008
  • 14/04-20/04 2008
  • 03/03-09/03 2008
  • 25/02-02/03 2008
  • 18/02-24/02 2008
  • 26/09-02/10 2005

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs