BlogGertvdstorme
Inhoud blog
  • Lijst cdenv 14 oktober 2012
  • Maingains' corridor lijkt er gelukkig niet te komen !!! www.canarypete.be
  • Belgische reisgangers in Egypte fronsen de wenkbrouwen
  • ondergedoken
  • voorzitterschap cdenv Tielt-Winge
  • opstapregeling voor de gewone man
  • bestuurders geflitst...
  • staatsveiligheid
  • Provinciale subsidies voor milieuprojecten
  • Hageland : fiets-en wandelparadijs
    Zoeken in blog

    Foto
    Mijn favorieten
  • tielt-winge.be
  • meensel-kiezegem.be
  • pomvlaamsbrabant.be
  • jongcdenv.be
  • denuitlaat.be
  • handelsgidsTieltWinge.be
  • landelijkegilden.be
  • gezinsbondtielt.be
  • bloggen.be/jongcdenvtieltwinge
  • tielt-winge.cdenv.be
    Foto
    Welkom op mijn blog!
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    29-08-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.duurste huizen in Hageland ? Tielt-Winge..
    Het Laatste Nieuws Hageland 25.08.2007

    Goedkoop wonen in Landen, hoge prijzen in Begijnendijk

    Hageland

    De goedkoopste bouwgronden en woonhuizen van Hageland vind je in Landen. Dat blijkt uit cijfers van de Federale Overheidsdienst Economie voor de eerste helft van dit jaar. De duurste bouwgrond ligt in Begijnendijk. In Tielt-Winge betaal je het meest voor een woning.

    De Hagelandse koplopers in bouwgrondprijzen zijn Begijnendijk met 171 euro per vierkante meter, gevolgd door Glabbeek met 145 euro per vierkante meter. In Landen betaal je slechts 85 euro per vierkante meter. De duurste huizen in het Hageland vind je in Tielt-Winge en Boutersem met gemiddeld 205.725 en 186.271 euro. In Landen kost diezelfde woning 133.379 euro.

    Appartementen zijn het duurst in alweer Begijnendijk met een gemiddelde prijs van 168.050 euro en het goedkoopst in Scherpenheuvel-Zichem met een gemiddelde prijs van 127.174 euro.

    De duurste villa's ten slotte vind je in Geetbets en Boutersem met gemiddelde prijzen van respectievelijk 318.000 en 309.000 euro.

    Bouwers trekken het vaakst naar Aarschot waar de meeste gronden werden verkocht, Linter en Hoegaarden staan onderaan in het lijstje. In Tienen werden de meeste woonhuizen verkocht, in Glabbeek amper vier. Diest is dan weer gegeerd bij villabewoners. De stad verkocht de meeste villa's van het Hageland.

    Over heel België blijft onze provincie het duurst om te wonen. Een woning kost hier gemiddeld 202.823 euro en een vierkante meter bouwgrond 156 euro. (KBB)


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
    29-08-2007, 12:40 geschreven door Gert Van denstorme  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe gids Toerisme Hageland
    Het Laatste Nieuws Leuven 27.08.2007
    Toerisme Vlaams-Brabant stelt nieuwe gids Hageland voor

    Toerisme Vlaams-Brabant geeft een nieuwe regiogids voor het Hageland uit. Dit pocketboekje is een volledig herziene versie van de vorige regiogids en wordt uitgegeven op 40.000 exemplaren.

    «De handige boekjes zijn een onmisbaar hulpmiddel geworden voor de bezoekers van toeristische regio's in Vlaanderen», zegt gedeputeerde voor Toerisme Monique Swinnen. «De nieuwe gids voor het Hageland krijgt een overzichtelijkere indeling. Hierbij geven we de prioriteit aan het promoten van het Hageland als wandelland. In de gids vind je ook een uitgebreide beschrijving van en praktische informatie over de Hagelandse gemeenten. Het is tenslotte de bedoeling om de toerist en recreant bij te staan tijdens zijn of haar bezoek aan het Hageland.»

    In het boekje wordt per gemeente een overzicht gegeven van de bezienswaardigheden, wandel- en fietsroutes, natuurgebieden, logementen en evenementen. De gids telt tweehonderd bladzijden en bevat veel kleurenfoto's. Lieven Elst van Toerisme Vlaams-Brabant en journalist Raymond Billen verzorgden samen met de betrokken gemeenten de redactie. Je kan de gids momenteel gratis verkrijgen aan de stand van Toerisme Vlaams-Brabant op de 61ste jaarbeurs in Leuven en op het provinciehuis. Vanaf half september vind je de gids ook in de toeristische diensten van Vlaams-Brabant.

    Voor meer informatie kan je contact opnemen met Toerisme Vlaams-Brabant op het nummer 016/26.76.20. (KBB/BVH)


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    29-08-2007, 12:37 geschreven door Gert Van denstorme  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Steeds meer buurfeesten in Leuven
    Het Laatste Nieuws Leuven 27.08.2007
    Steeds meer buurtfeesten in Leuven

    Bijna honderd initiatieven in 2007

    De Leuvenaars raken het feesten niet moe. Dat blijkt uit de opvallende stijging van straat-, wijk- of buurtfeesten: van 58 in 2006 tot 96 in 2007, een toename van liefst 60 procent. Sommige van die feesten zijn uitgegroeid tot een echte traditie, andere koesteren hun kleinschaligheid. Allemaal voeren ze samenhorigheid en laagdrempeligheid hoog in het vaandel. «Iedereen uit de buurt doet mee, en mensen zoeken elkaar nadien ook vaker op. Ouderen gaan er weer bijhoren, nieuwkomers kunnen zich voorstellen, en de verdraagzaamheid neemt toe.»

    Bart Vanspauwen

    De stad Leuven biedt hiervoor al jaren gratis logistieke steun, de provincie voerde onlangs een gratis vrijwilligersverzekering in. Via 'Uur Buurtcultuur' worden optredens en straatanimatie tot 25 procent van hun totale kost herleid. «Buurtfeesten winnen hierdoor gestaag aan populariteit, zowel in de binnenstad als daarbuiten», zeggen schepen van wijkontwikkeling Denise Vandevoort (SP.A) en schepen van Feestelijkheden Dirk Vansina (CD&V). «Het afsluiten van een speelstraat, een modeshow of fototentoonstelling gaan hand in hand met kleinschalige ontmoetingen, soms meerdere per jaar. Door samen iets plezant te doen leer je elkaar ook beter kennen.»

    groepsgevoel

    Het buurtcomité Groot-Redingenhof vierde zaterdag haar vijfentwintigjarig bestaan met feestelijk versierde straten, een stoet met 'zijn' reus Jan Van den Graetmolen, een wandelzoektocht, een receptie, kinderanimatie en een vertoning door de Theaterfactorij. «Aanvankelijk draaide onze buurtwerking voornamelijk rond de infobijeenkomsten over wegenwerken en het atheneum. Ruim zeshonderd gezinnen en een dozijn vrijwilligers leerden elkaar zo beter kennen», zegt Paul Vranckx.

    Intussen groeiden de bekende Lichtfeesten uit tot een volkstreffen, en werd de 'Kom op voor je wijk'-eend aan de Dijle een heus symbool. «Voor en door buren, dàt is ons motto. Het is dat zalige gevoel van thuiskomen, dat ook veel tijdelijke bewoners en ouderen helpt om het groepsgevoel te behouden.»

    collectebus

    Elders mag het best kleinschalig blijven. Het buurtfeest aan café Masereelclub -het ontmoetingspunt voor bewoners van de Noormannenstraat, Hoogstraat, Wijnpersstraat, Ierse Predikherenstraat en Brouwersstraat- viert met gezellige tafeltjes, wat vaten bier en een optreden zijn 4de editie. «We zijn 9 jaar geleden gestart onder buren, en bereiken nu zo'n 200 huizen in onze wijk. We zijn het enige buurtfeest waar de mensen hun drankje niet moeten betalen, zodat niemand zich uitgesloten voelt. Ook 'onze» studenten met tweede zit zakken af. Om onze kas te spijzen gaan we rond met de collectebus; met de overschot kochten we zelfs al een feesttent en maakten we flyers voor dit jaar», zegt Mieke Wellens.

    In de loop van september vinden er in Leuven nog meer dan dertig buurtfeesten plaats.

    Foto Vertommen


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    29-08-2007, 12:35 geschreven door Gert Van denstorme  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Werkloosheid daalt in Hageland
    Het Laatste Nieuws Hageland 28.08.2007
    Werkloosheid in regio vorig jaar fors gedaald

    Hageland

    Het Hageland kende het afgelopen jaar een forse daling van de werkloosheid. In het arrondissement Leuven waren in juli 12.903 niet-werkende werkzoekenden. In juli 2006 waren dat er nog 15.476, een daling van 16,6 procent. De gemeenten Hoegaarden en Glabbeek zijn de grootste Hagelandse dalers, Begijnendijk kende de kleinste daling.

    In Hoegaarden daalde het aantal niet-werkende werkzoekenden van 167 in juli 2006 naar 131 in juli 2007. Elke Hagelandse gemeente kende een opmerkelijke daling. In Glabbeek steeg de werkloosheid in juli 2006 met 11,3 procent ten opzichte van juli 2005. In juli 2007 telde Glabbeek 101 niet-werkende werklozen. In juli 2006 waren dat er 128. Dat is een daling van 21,1 procent.

    Het kleinste verschil was het afgelopen jaar te merken in Begijnendijk. Het aantal werklozen daalde er van 318 naar 289 (9,1 procent). Linter is tweede in rij met een daling van 12,2 procent. In de grootste Hagelandse steden waren er dit jaar ook opmerkelijk minder werklozen. In Tienen daalde het aantal van 1.302 naar 1.128 (13,4 procent), in Aarschot van 1.011 naar 870 (13,9 procent) en in Diest van 966 naar 821 (15 procent).

    Lichtste daling

    Vlaams-Brabant kende met 13,3 procent de lichtste daling van alle provincies. Het aantal werklozen verminderde er van 32.439 naar 28.134. In Limburg waren er dit jaar in juli 31.200 werklozen in vergelijking met 38.126 in juli 2006. De daling was er het sterkst voelbaar met 18,2 procent.

    In heel Vlaanderen daalde het aan- tal werklozen van 240.048 naar 202.300. Dit is een daling van 16,6 procent. (KBB)


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    29-08-2007, 12:31 geschreven door Gert Van denstorme  

    23-08-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rioleringen: de klok tikt m.b.t. Europese regelgeving..
    Het Laatste Nieuws Leuven 22.08.2007
    Alle woningen aansluiten

    Meeste gemeenten in regio Leuven in 2012 niet in orde met europese regel

    op riolering blijkt moeilijke klus

    Tegen 2012 moeten alle woningen aangesloten zijn op een rioleringsnetwerk of een mini-waterzuivering. Dat legt een Europese regel op. Op die manier wil Europa eindelijk werk maken van zuiver water. Maar hoe haalbaar is die tijdspanne? In Leuven, waar al 97 procent van de woningen verbonden is met de riolering, zijn ze positief ingesteld. Maar heel wat landelijke gemeenten lijken 2012 niet te halen. «Voor heel wat gemeenten zorgen die doelstellingen voor een echte financieringsstrop. Het is haast onhaalbaar voor vele besturen om op zo'n korte tijd zo veel werken uit te voeren», zegt voorzitter Bert Meulemans, van Riobra, een samenwerkingsverband van een twintigtal gemeenten om de doelstellingen van 2012 te halen. Hij is ook schepen in Boortmeerbeek. Wij geven een overzicht van de gemeenten uit onze regio. Alleen van Herent en Kortenberg hebben we geen gegevens.

    Halen het niet

    BOORTMEERBEEK: In Boortmeerbeek staan er de komende jaren heel wat werken te gebeuren. «Wij zullen alle mogelijke inspanningen leveren om tegen 2012 zo ver mogelijk te geraken. Maar we weten nu al dat we tijd te kort hebben. Er zijn in onze gemeente nog enkele pijnpunten, zoals de Leuvensesteenweg. Daar ligt nog helemaal geen riolering. Het probleem daar is dat die steenweg een gewestelijke weg is. We zullen dus met het Gewest aan tafel moeten gaan zitten om te bespreken hoe we deze werken kunnen realiseren.»

    HAACHT: Ook Haacht haalt 2012 niet. «We hebben al heel wat werken gedaan, er zijn er nog volop aan de gang en er staan er nog heel veel te gebeuren. In 2012 zullen we al heel ver staan, maar toch vrees ik dat niet iedereen tegen dan zal aangesloten zijn op het gescheiden rioleringsstelsel», zegt milieuschepen Steven Swiggers (Open VLD).

    HOLSBEEK: Holsbeek heeft momenteel een rioleringsgraad van 90%. Dat zegt burgemeester Hans Eyssen (CD&V). «Momenteel moeten nog altijd zowat 400 woningen aangesloten worden op de riolering of op individuele afwateringsinstallaties. Het grote probleem van Holsbeek is dat Aquafin en het Vlaams Gewest nog geen aansluiting gemaakt hebben; momenteel is er enkel het pompstation op het Langeveld. Op die manier is 20% van de woningen aangesloten op de waterzuivering, terwijl het resterende deel afhangt van de nog geplande aquafincollectoren. Ik denk niet dat al onze dorpskernen tegen 2012 zullen klaargeraken.»

    HULDENBERG: Volgens Geert Celis, diensthoofd van de technische dienst van de gemeente, is Huldenberg in 2012 niet klaar. «Ongeveer tachtig procent van de woningen is in orde, maar vooral in deelgemeente Ottenburg is er nog veel werk. Daar is ongeveer de helft van de huizen nog niet op een rioleringsnetwerk aangesloten. Ik denk dan ook dat het utopisch is te zeggen dat alles tegen 2012 in orde komt. Als er geen subsidies komen en de gemeente al het geld zelf moet ophoesten, wordt het moeilijk.

    KAMPENHOUT: Kris Learts (CD&V), schepen van Openbare Werken in Kampenhout is voorzichtig. «Het streefdoel is inderdaad 2012 en we doen er alles aan om dat ook te halen, maar het wordt moeilijk. Er is niet alleen het financiële plaatje, maar er zijn ook de wegenwerken die er bij komen kijken. En als er toch werken bezig zijn doen we er alles aan om ook de verkeersveiligheid van de zwakke weggebruiker te verbeteren.»

    KEERBERGEN: Keerbergen heeft een rioleringsgraad van ongeveer 93 procent. «En dat is een goed cijfer, want heel veel gemeenten hangen rond de 70 of 80 procent. Toch wordt het zowel rekenkundig als praktisch onmogelijk om alles in vijf jaar rond te krijgen», zegt schepen van Milieu Freddy Van den Broeck (Open VLD).

    ROTSELAAR: «In Rotselaar staan we al redelijk ver, maar we hebben ook het geluk dat er een waterzuiveringsstation aan de Beversluis ligt», zegt schepen van Milieu Frans De Cat (CD&V). «Tegen 2015 zullen we al een heel eind opgeschoten zijn, maar we zullen nog niet helemaal rond zijn.»

    TREMELO: Ook in Tremelo zullen de rioleringswerken in 2012 nog niet achter de rug zijn. «Dat is onbegonnen werk. Ik durf er geen jaartal op te plakken, maar ik denk dat we minstens tien jaar verder zijn vooraleer alle straten en zijstraten in orde zullen zijn», zegt schepen van Waterzuivering Paul Dams. (Open VLD)

    Halen het wel

    BERTEM: In Bertem zijn de rioleringswerken al vergevorderd. «In Leefdaal is iedereen aangesloten», zegt schepen van Openbare Werken Julien Buekenhout (GB-Open VLD). «Ook de Dorpstraat in Bertem is in orde. Binnenkort starten ook de werken in de rest van de gemeente. Zonder onvoorziene omstandigheden zijn alle huizen tegen 2012 aangesloten.»

    BIERBEEK: De gemeente wil al in 2008 een zuiveringsgraad van 100 % halen, waardoor Bierbeek tot de regionale koplopers inzake riolering behoort. «De gemeente moet nog 1% rioleringen en 2% individuele waterzuiveringen (IBA's) aanleggen. Aquafin moet nog ongeveer 10% riolering op het zuiveringsstation aansluiten», zegt burgemeester Mark Cardoen (CD&V). «Het grootste werk in 2007 is het Aquafinproject Waterstraat-Hoogstraat-Wipstraat-Gareelstraat, dat rond de jaarwisseling van start gaat. Daarnaast worden ook de IBA's verder aangelegd. In 2007 worden er 25 aanbesteed, in 2008 nog eens 31. Tegen dat tempo zitten we rond 2008 zeker aan ons voorziene eindtotaal.»

    LEUVEN: «Leuven heeft een rioleringsdekking van 97%», zegt schepen van Openbare Werken Dirk Robbeets (sp.a). «Tweederde van onze investeringen bevinden zich tegenwoordig onder de grond, waar niemand ze kan zien. Voor de resterende 3% hebben we nu een zoneringsplan opgesteld. Het gaat vooral over afgelegen woningen, zoals in de Hambosstraat of de Abdijstraat. We zijn telkens nagegaan of het financieel haalbaar is om ze met een riolering te verbinden. Dit houdt natuurlijk extra lange leidingen in. Of dat we aan de woning niet beter een individuele afvalwaterbehandeling plaatsen. Dat kan een rietveld zijn of een compact waterzuiveringstation. We hebben ook uitgerekend dat het ons 7.078.585 euro zal kosten om alle resterende woningen onder handen te nemen. Via een meerjarenplanning denk ik dat het ons wel zal lukken tegen 2012.»

    LUBBEEK: Volgens rioleringsverantwoordelijke Raf Bellers van intercommunale Riobra heeft de gemeente Lubbeek een rioleringsgraad van 80%, waarvan zo'n 17% effectief gezuiverd wordt. «Het gaat hierbij om een gedeelte van deelgemeente Linden, dat aangesloten is op de Aquafincollector van Leuven. Voor de sanering van Lubbeek-dorp en Binkom is momenteel een zuiveringsinstallatie in Sint-Joris-Winge (Tielt-Winge) in de maak, die begin 2009 klaar moet zijn. Rond dezelfde periode wordt Pellenberg aangesloten op een gelijkaardige installatie in Bierbeek. Tegelijk zijn we bezig met het detailontwerp van diverse collectoren. 2012 is haalbaar.»

    OUD-HEVERLEE: Volgens milieuschepen Marc Rom (CD&V) heeft Oud-Heverlee een rioleringsgraad van bijna 95%. Het is nog wachten op de aanleg van 2 grote Aquafincollectoren: een eerste die Sint-Joris-Weert met Neerijse verbindt, en een tweede die deelgemeente Oud-Heverlee aan Leuven linkt. «Als Aquafin haar belofte nakomt, moet een rioleringsgraad van 100% op 5 jaar haalbaar zijn. Momenteel moeten nog een 70-tal woningen worden aangesloten.»

    (KBH/KIH/BVH/JVW)


     

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (2 Stemmen)
    23-08-2007, 00:00 geschreven door Gert Van denstorme  
    16-08-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog slecht nieuws...
    www.grietcartoons.be



    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    16-08-2007, 10:03 geschreven door Gert Van denstorme  
    14-08-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eén Belg op acht is arm
    www.hln.be
    Het Laatste Nieuws

    Liefst 12 procent van de Belgen heeft te maken met armoede: 6 procent in Vlaanderen, 18 procent in Wallonië en 28 procent in Brussel. Dat blijkt uit een onderzoek van de Universiteit Antwerpen (UA), zo schrijft De Morgen vandaag.

    Ziekenhuisrekening en computer voor kinderen
    Het vernieuwende aan het onderzoeksrapport van Caroline Dewilde en Peter Raeymaeckers is dat armoede niet alleen op basis van een benedengemiddeld inkomen wordt gemeten. "Mensen kunnen een op het eerste gezicht goed inkomen hebben en toch niet in staat zijn om hun ziekenhuisrekening te betalen of een computer te kopen voor hun studerende kinderen", zegt socioloog Raeymaeckers.

    Gebrek aan middelen
    Uit het onderzoek blijkt dat 15 procent van de Belgen kampt met een gebrek aan middelen. Bij de helft van die groep is dat terug te voeren op te weinig inkomen, de traditionele invulling van armoede. Maar binnen de groep met gebrek aan middelen is er een kwart (26 procent) dat zich geen kleine aankopen kan veroorloven, drie kwart (78 procent) dat moet passen voor grote aankopen en meer dan een derde (37 procent) dat geen technologische hulpmiddelen als een computer in huis kan halen. (belga/hln)

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    14-08-2007, 09:56 geschreven door Gert Van denstorme  
    07-08-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Evenementen in T.W.: aug. 2007
    Greep uit evenementen te T.W.:  augustus 2007

    (1)
    donderdag 16 augustus 2007 & vrijdag 17 aug. '07 :
    Meensel kermis
    Locatie: Feesttent aan de Heibosstraat te Meensel
    - donderdag 16 augustus
    Kermiskwis (START 20h)
    - vrijdag 17 augustus
    Halfoogstfuif XVI

    (2) zaterdag 18 augustus 2007:
    Mexican Night
    Jeugdhuis Den Uitlaat organiseert 'Mexican Night'.

    (3) vrijdag 31 augustus 2007 tot en met zondag 2 september 2007:
    weekendje spiegeltent
    vrijdag 31 augustus 2007
    chirofuif (vanaf 21 uur) met gratis vat. Met dj's Henk, Ken en Ruud.



    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    07-08-2007, 16:25 geschreven door Gert Van denstorme  
    02-08-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    zie www.grietcartoons.be

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    02-08-2007, 00:00 geschreven door Gert Van denstorme  
    Archief per maand
  • 09-2012
  • 09-2011
  • 02-2011
  • 02-2010
  • 10-2008
  • 08-2008
  • 03-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 09-2005
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    Een interessant adres?
    Overige aanraders
  • damiaanactie.be
  • hulporganisaties.be
  • tegenkanker.net/
  • balanske
  • vzw-verkeersslachtoffers.be
  • amnesty.be
  • handicap-international.be
  • coprogram.be
  • tourette.be
  • strokenet.be

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs