Maimi is de hippe stad waar films en tv-series zich afspelen en de latinohoofdstad van de States, waar salsa en hiphop samen weer klinken op de Ocean Drive, het hart van de art decowijk van South Beach .

Vrijdagavond op Ocean Drive, de meest legendarische straat van South Beach. Verkeer staat vrijwel stil maar dat stoort niemand . Uit de stoet van Amerikaanse sleeën, eindeloos lange limousines met getinte ruiten, 4x4's op hoge poten en glanzende cabrio's overstemmen r&b-beats de geluiden van de zwoele nacht. Op de terassen van de trendy cafés en restaurants wordt druk geconverseerd. Zoals elk weekend trekt de hipste badstad van Florida beautiful people uit heel de Verenigde staten aan. Want hier is de zee altijd blauwer, de zon warmer en de sfeer feestelijker dan waar ook .
Ups en downs
Nauwelijks meer dan een eeuw geleden was Maimi een moeras waar alleen muskieten zich thuis voelden, maar inmiddels heeft ze zich opgewerkt tot nummer elf op de hitparade van de hipste Amerikaanse grootsteden.
Tropische art deco
Het Art Deco District, van 6th to 23rd Street, telt ongeveer 800 artdecogebouwen, de grootste concentratie ter wereld. De architectuur van South Street is een geslaagde mengeling vandrie uitdrukkingen van deze unieke bouwstijl: de traditionele art deco, de moderne, meer futunistische Streamline en de Medieval Revival, geïnspireerd door de Frans, Spaanse en Italiaanse archictuur. De mooiste hotels en bars volgen elkaar op langs Ocean Drive: Park Central, Avalon, Beacon, Colony, Barolo, Marlin, Pelican, ... allemaal namen die de fantasie prikkelen. Al deze prachtige gebouwen proberen elkaar in elegantie de loef af te steken met friezen in snoepjeskleuren, door de kunst van de Maya's geïnsireerde bas-reliëfs, symmetrische decors en natuurlijk de beroemde neonreclames die de tropische nacht voortdurend doen oplichten. Aarzel niet om de lobby's binnen te gaan en hun ongeëven aarde interieurs te bewonderen! De grootste hedendaagse designers hebben meer dan één luxehotel in een heuse trendtempel veranderd. Een mooi voorbeeld is het Delano, een van de beroemste glamourhotels van Maimi, aan de superchique Collin Avenue. Het werd door niemand minder dan philippe Starck en Ian Schrager onder handen genomen en daar kunt u niet naast kijken. Een van de vaste klanten heet overigens Madonna... In de gigantische lobby, zo hoog dat u het plaffond met moeite kunt zien, brengen monumentale zuilenrijen structuur in de ruimte. Verderop zweven lange witte zeilen in de lucht en openbaart de lobby een schitterend uitzicht op de tuin en het zwembad, omgeven door weelderige palmen. De kamers zijn smetteloos. Alles is er wit, van de wanden en de vloer tot en met het meubilair en het marmer van de badkamer.
2000 kunstenaars, 250 galerieën
Maimi Beach is ook een belangrijk artistiek centrum. De Lincoln Road Mall, een autovrije straat die aan de Ramblas in Barcelona doet denken, telt bijna evenveel kunstgalerieën als boetieks. In deze wijk heeft het Art Center South Florida zijn deuren geopend om tal van kunstenaars in hun creatieve ontbloezemingen te steunen. Sinds 2002 ontvangt de stad bovendien Art Basel Maimi, een verlengstuk van het prestigieuze Zwitserse salon voor hedendaagse kunst. Drie dagen lang tonen ongeveer 2000 internationale befaamde kunstenaars en 250 galerieën uit de hele wereld hun avant-gardewerken aan het publiek. U hebt het begrepen: los van alle clichés is Maimi een stad die haar charmes maar al te graag onthult. De enige voorwaarde: Voldoende tijd nemen om ze te ontdekken!

23-04-2009, 14:36 geschreven door steven 
|