Vandaag mijn 5de wedstrijd en mijn eerste overwinning . Vorige week te Oostende was ik er zeker van te winnen ,als ik niet was gevallen . Daarom was ik vandaag extra gemotiveerd en reed ik het meest op kop van peloton, omdat ik niet wilde dat ik terug viel door een ander. Was dit wat ik wilde , vlug een wedstrijd winnen . Nu vooral leren koersen want volgens mijn pa is het beter eerst goed leren koersen en later winnen dan omgekeerd. Trainen doe ik nog niet teveel wil rustig blijven verder groeien, en af en toe eens winnen mag van mij .. Vooral aan een basis conditie verder werken want die heb ik eigenlijk niet , als de meeste renners al uren trainden was ik nog bezig in de sporthal met een balletje te gooien, basketen. Bij basket waren wij met onze club BTK Kortrijk, het 2de jaar kampioen. Maar nu weer vlug bij de koers. De wedstrijd zelf had ik vandaag volledige onder controle en dit bezorgt dan wel een extra goed gevoel als je wint. Vandaag heb ik wel meeste op kop gereden en het meest aangevallen, bijna iedere ronde , zo wilde ik de andere moe krijgen en lukte mij uiteindelijk ook. Bedankt aan iedereen die mij stond aan te moedigen langs de weg en ook bedankt aan iedereen die mij proficiat wenste via sms.
Woensdag 23Juli naar de pistetraining met Jonge renners Roeselare
Woensdag 23Juli naar de pistetraining geweest met mijn club te Brugge. We konden er trainen met de wegfiets op de piste wat wel eens een leuke ervaring is. Ook eens een puntenkoers gereden onder elkaar en was echt tof. Volgende keer ga ik zeker terug.
De eerste is binnen , niet de overwinning maar de eerste valpartij
Vandaag zaterdag 19Juli mijn 4de wedstrijd te Oostende met 39 renners aan de start. 4de wedstrijdt en de eerste is binnen , niet de overwinning maar de eerste valpartij.Vanaf het begin voelde ik dat ik bij de sterkste behoorde. Had het beste gevoel sinds ik koers. Zoals steeds reed ik bij de eerste 5 van de groep. Dan was er een ontsnapping met 4 renners. we reden zo van de andere weg tegenwind. Nadat onze voorsprong vergroot was zag ik iemand voor mij uitschuiven en deed ik er alles aan om hem nog te ontwijken maar hij gleed over de ganse weg. Kon hem niet meer ontwijken en vloog over mijn fiets. Zag de andere renners naast mij liggen maar dit was een akelige gevoel daar hij niet meer bewoog. Wist onmiddellijk dat het voor ons over was . Had veel pijn maar het ergste was voor mij dat ik niet kon meesprinten voor de overwinning want de 2 resterende renners bleven voorop. Spijtig ,dacht zeker een kans te maken in de sprint op deze lange brede weg naar de aankomst. Een wedstrijd om vlug te vergeten ,al zullen de vele schaafwonden mij deze nacht er mij wel doen aan, herinneren. Wat ik zeker zal onthouden is dat ik in het slechtste geval weer 4de was . Tot volgende week
Terug een wedstrijd gereden te ERE. Lastig omloop met een steile klim en bovengekomen dan een stuk golvend met de wind in het nadeel. Van de 2de ronde mijn ploegmakker Piet Allegaert voorop en vol gehouden tot het einde. Proficiat Piet. Als Piet wegsprong kon ik wel reageren maar dan had ik misschien over mijn toeren gegaan en niet volgehouden want ik heb nog niet de conditie van mijn concurrenten. Enkele ronden voor het einde misschien beetje te geweldige geweest en daardoor ook waarschijnlijk wel de 2de plaats verspild want denk wel dat die er in zat. Toch nog 4de geëindigd al beweert mijn opa dat ik 3de was omdat er gedubbelde renner zou terug hebben aangesloten. Maar ben best tevreden met de 4de plaats. Deze week weerbeetje trainen en volgende week terug aan de start.
Vandaag mijn 2de wedstrijd, het Provinciaal Kampioenschap te Brugge en een 11é en 12é plaats. In de Voormiddag tijdrit over 2.5km. Na de tweede bocht ben ik onmiddellijk in de remmen moeten gaan en moest ik al het mogelijke doen om niet op overstekende toeschouwers te rijden. Daardoor toch wel tijd verloren en volledige uit mijn ritme. Toch nog mooi 11é met een tijd van 3.03 en dit op 15 seconden van de eerste en 10 seconden van de 2de. Ben er dan ook zeker van als ik niet opgehouden ben dat ik zeker bij de eerste 5 eindig . AL ben ik zeker wel tevreden na mijn 2 wedstrijden. In de namiddag de wegrit. Kon me weer gans de wedstrijd heel goed vooraan handhaven. De laatste ronde na een slokje te drinken heb ik me goed verslikt waardoor ik mijn plaats kwijt was bij de eerste 5 van het peloton waar ik me steeds bevond. Toch nog 12é geëindigd waar ik zelf heel blij mee was.
Zaterdag 28 juni was het dan eindelijk zover om mijn allereerste officiële wedstrijd te rijden en dit te Pommeroeul. Was niet echt zenuwachtige wat mijn broer wel was in mijn plaats. Was omloop van 1.5km die we 18 keer moesten afleggen met een kleine beklimming. Na de eerste verkennings ronde heb op dat klimmetje onmiddellijk aangevallen. Terug ingelopen heb ik dan eigenlijk het meest op kop gereden omdat ik vond dat het niet echt snel ging. Dan nog maar enkele keren willen wegspringen maar dan konden sommige toch wel hard rijden om mij terug te halen. De laatste ronde dan nog maar eens willen wegspringen en had dit beter niet gedaan want in de laatst bocht moest ik uitwijken en zat ik in 15e positie maar kon toch nog naar een 5e plaats sprinten. Na de wedstrijd was ik blij maar had ik wel gevoel dat er eigenlijk meer in zat. Was zoals mijn broer en mij papa zeiden had je meer u krachten gespaard en in die laatste bocht als eerste uitgekomen dan was je vandaag de winnaar. Maar ze vertelden mij ook dat het niet iedere week zo gemakkelijk zal zijn en inderdaad neen want ga het mijn tegenstanders nog moeilijker maken
Vandaag schoolrapport gekregen en de uitslag was zeer goed . Kan nu rustig genieten van vakantie en avonturen in de wielersport. Morgen dan mijn eerste start. Mijn pa vind beetje te vroeg maar zal wel meest ervaring opdoen in de wedstrijden. De fietstesten waren duidelijk en vertoonden weinig basisconditie. Maar dit is wel normaal na pas 6 tal weken trainen en zeker niet elke dag. We zien morgen wel,zal zeker mijn best doen.
Vandaag woensdag 21 mei 2008 mijn eerste training bij JONGE RENNERS ROESELARE
Vandaag woensdag 21 mei 2008 eerste training bij mijn club JONGE RENNERS ROESELARE. De training begon al onmiddellijk met een tegenslag omdat een renner viel en een openwonde aan zijn hoofd opliep. Na de training was hij terug met 4 hechtingen.
Voor ons was het eerst 3 sprinten. Dan was er 3 ronden tijdrit met telkens 1 ronde losrijden. Bij de eerst ronde voelde ik mijn maag tegenpruttelen en moest ik overgeven. Maar zoals een echte renner heb ik onmiddellijk verder gereden. Waarschijnlijk beetje teveel en te laat gegeten. De tijdrit verliep heel goed volgens de trainer en hij was verast dat ik nog maar amper 3 weken af en toe train. Daarom ook zal ik na de examen, begin Juli toch nog kunnen starten bij de 13 jarige aspiranten. In juni zijn er geen aspiranten wedstrijden wegens examens. Normaal is mijn eerste wedstrijd het Provinciale Kampioenschap te SINT PIETERS BRUGGE op 06 Juli 08 met een tijdrit van 2.5 km en een rit in lijn van 24.7 km.
Kijk er alvast al naar uit.
Nu woensdag 21 mei 08 ga ik voor de eerste keer training met de aspiranten van JONGE RENNERS ROESELARE waar ik me waarschijnlijk ook zal bij aansluiten. Hierbij ook de site van de club http://www.jongerennersroeselare.org/ of klik hiernaast op de afbeelding van de kledij van de club. Sinds enkele dagen heb ik nu ook mijn nieuwe en aangepaste fiets. Heb de kleuren en materiaal zelf gekozen hoop dat je het ook mooi vind.