Foto



Links maatschappijen
  • Oude Gans Berendrecht
  • Koninklijke Ganzenrijders Stabroek
  • Ganzenrijders Zandvliet
  • Ganzenrijdersmaatschappij Hoevenen
  • Ware Gans Lillo
  • Vrije Gans
  • Lustige Gans Ekeren
  • Gawstrèkkers Beeg (NL)
    Links Paarden
  • Trekpaarden De Brabander
  • Museum Belgisch Trekpaard
  • Trait pour trait
  • Ik was hier
    Interessante links
  • Polderke
  • Poldermuseum Lillo
  • Polderheemkring
    Foto
    Foto
    Archief per jaar
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
    Ganzenrijden On-Line

    11-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mieke Dons koningin Vrije Gans
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Mieke Dons is de nieuwe koningin van de Vrije Gans. Mieke trok iets over half zes de kop en zo is er ook een Dons die gekroond wordt bij de dames. De dag begon met het uithalen van Nonja De Moor. Het weer was net als vorig jaar niet fameus. Maar toen de beslissing viel kwam de zon er gelukkig door. Het was tien na vijf dat het net door An Cambré van de nek werd gesleurd. Alle dames kregen nog de kans om onder de blote nek te rijden. Het was Mieke Dons die eindelijk haar naam op de lijst van koninginnen ziet prijken. Mieke is 27 jaar en zus van Tom Dons. Tom is regerende koning van de Nieuwe Gans. En ook vader Cis wist zes keer de kop te trekken bij de Nieuwe Gans. Van beroep is Mieke apothekeres. De premie bedroeg 7882 Euro. Deze gaat integraal naar kinderen met Ichthyosis. 

    11-05-2013 om 00:00 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    28-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuws uit de verenigingen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op zaterdag 27 april werd Danny Marynissen (foto), koning 2013 van de Ware Gans, uitgehaald te Lillo. De leden van de Ware Gans kwamen rond 19u30 in uniform bijeen in café Lauwke van 't Licht. Vanaf 20 uur was er een rondgang door Lillo, waarna er verder werd gevierd in Lauwke van 't Licht. Hier vond de eigenlijke viering van de koning plaats. 

    Ook de leden van de Lustige Gans uit Ekeren hebben gisteren hun koning gevierd. Ze kwamen bijeen om 13u30 in café Telstar. Dan ging het via café Noteboom, waar de foto van de nieuwe koning werd bijgevoegd bij de vorige koningen, richting districthuis waar koning Henk werd ontvangen door de districtsburgemeester. Na bezoek aan café Den Trol ging het dan richting Sint-Mariaburg waar het koningfeest plaats vond. Eerst stond er een koningsbarbecue op het programma gevolgd door een bal.

    28-04-2013 om 09:43 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    11-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Polderfeest te Berendrecht
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op zaterdag 20 april opent Vrijetijdscentrum De Schelde een buitenlocatie te Berendrecht. Dit gaat gepaard met een feestnamiddag. Die begint om 14 uur met kindergansrijden. Kinderen onder leiding van de ganzerijdersverenigingen strijden om de koningskroon. Verder is er een ambachtenmarkt en een optreden van de Poldercowboys. De locatie waar alles doorgaat is Grasplein Viswater, Tongerlostraat te Berendrecht. 

    11-04-2013 om 19:37 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    08-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stan Brusten stopt als Veteraan
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op 9 februari namen de Veteranen van Zandvliet afscheid van hun nestor. Constant "Stan" Brusten (70) reed toen de laatste maal de gans. Stan nam voor de eerste maal deel in 1976. En hij had al snel succes. Hij werd tweemaal achter elkaar koning. Dit was in 1977 en '78. In die periode was hij uitbater van het Gildenhuis op de Botermarkt in Zandvliet. Dit was het lokaal van de Jonge Ruiters. Hij was tevens bestuurslid van Vermaak na Arbeid en vertegenwoordiger in de Polderbond. Ook was hij niet vies om de handen uit de mouwen te steken voor bijvoorbeeld een teerfeest. In 1980 nam hij afscheid van het Gildenhuis. Er volgde nog een korte periode als uitbater van de Leeuw Van Vlaanderen, maar in 1988 verhuisde hij richting Hoboken en zo kwam er een einde aan zijn ganzerijdersactiviteiten. Maar in 2004 was er een comeback die resulteerde in nog twee koningstitels in 2007 en 2010. Deze laatste op 67-jarige leeftijd, waardoor Stan de oudste koning ooit uit de Polder is. Het laatste keizerschap van negen reed hij vorig jaar in Lillo. Maar ondanks zijn ganzerijderspensioen gaan we hem zeker terug zien rond de Botermarkt om zijn kleinzoon Kevin Vanhandehoven, schoonzoon Erik Tibos en zoon Peter aan te moedigen.

    Foto onder : Stan als koning van de Veteranen in 1978.
    Foto links : voor de laatste maal koning in 2010.


                                         

    08-04-2013 om 19:22 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    03-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Datum keizeruithalen gewijzigd
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De datum van het uithalen van Keizer Bert Matthijsen is gewijzigd. De feestelijkheden vinden plaats op zondag 19 mei (Pinksteren). Vanaf 18 uur wordt de keizer gevierd door de leden van de ganzerijdersmaatschappijen. Nadien is er een bal (aanvangsuur volgt nog). De feestelijkheden gaan door op de Ettenhoven in Schuur Groffen.

    03-04-2013 om 19:59 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    01-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verenigde Ganzerijders openen ludiek het Gansrijderscentrum
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vanavond hebben de verenigde ganzerijders uit de polder op een ludieke manier het "Gansrijderscentrum" te Stabroek geopend. Op initiatief van Pieter Aendekerk zijn ruiters en leden van de verschillende verenigingen voor het gebouw van de vroegere notaris op het kruispunt van de Dorpstraat en Kleine Molenweg te samen gekomen. In het kader van "elke gelegenheid is goed om een feestje te bouwen" werd dus reactie gegeven op de 1 aprilgrap van Scoop uit het Polderke van 22 maart. De actie kreeg snel gehoor bij de redactie van het Polderke zelf en ze kwamen de initiatiefnemers trakteren. 

    01-04-2013 om 21:38 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    28-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bezoekers uit Australië
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Na de opstart van de Facebook pagina zijn we te weten gekomen wie onze bezoekers zijn. En ook waar ze wonen. De verste tot nu toe is Gwenny uit Dubbo (New South Wales) in Australië. Gwenny is de dochter van Jean Van den Bogaert. Hij was keizer in 1974. Gwenny stond mee aan de wieg van de Vrije Gans. Ze woont reeds 17 jaar in Australïë maar mist carnaval en vooral het ganzerijden. We wensen onze bezoekers down under nog het aller beste en hopen nog veel van hun te vernemen.

    28-03-2013 om 00:00 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    25-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jaaroverzicht 2013
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Om het ganzenrijdersseizoen van 2013 af te sluiten kunt U onderaan dit bericht terecht voor het jaaroverzicht 2013. Hierin een overzicht van alle koningen en keizer, het 90-jarig bestaan van de Oude Gans Berendrecht en leuke weetjes over de afgelopen zes weken. Ook is er aandacht voor het ganzenrijden van de Vrije Gans op 11 mei.

    Bijlagen:
    Jaaroverzicht 2013.pdf (8 MB)   

    25-03-2013 om 00:00 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    24-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuws uit de verenigingen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Gisterenavond hield de Oude Gans haar teerfeest waarvoor 95 leden waren ingeschreven. Eerst werd er bijeen gekomen in café De Sportduif. Nadien ging het in stoet met de nieuwe koning op kop naar de Koerel. Na het warm en koud buffet werd dan koning Yannick Boeykens gevierd. Hij kreeg een schaal ter ere van het koningschap 2013. Ook de koningin werd in de bloemetjes gezet, waarna ze uitgenodigd werden voor een openingsdans. Het feest duurde tot in de vroege uurtjes. 

    Op zaterdag 11 mei rijden de leden van de Vrije Gans op het Solft te Berendrecht en dit vanaf 14 uur. Op 26 april komen ze in de Leeuw Van Vlaanderen te samen om in een algemene vergadering de volgorde te bepalen.

    24-03-2013 om 12:06 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    18-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bert Matthijsen 66e keizer
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De bezoekers van Ganzenrijden on-line hadden het bij het rechte eind. Volgend jaar gaan we op 6 april naar Hoevenen en het Frans Oomsplein. Het was iets voor zes uur dat het 66e keizerschap in een beslissende fase kwam. Igor Schouwaerts (Nieuwe Gans) zorgde ervoor dat de kop uit het net ging. Nadien passeerden Bart Simons (Stabroek), Ludo Struyf (Veteranen) en Pieter Aendekerk (Oude Gans). Maar de nek begaf niet. Maar dan kwam Bert Matthijsen en die zorgde ervoor dat we na 6 jaar opnieuw naar Hoevenen gaan. Bert is 45 jaar en was koning in 2011. Hij is al 29 jaar ruiter bij de vereniging uit Hoevenen. Zijn neef Kris Matthijsen was in 1997 de 50e keizer in de geschiedenis van de Polderbond. De kersverse keizer werd op uitzinnige wijze gevierd door zijn collega ruiters en supporters. Onder een enthousiaste menigte werd hij na de kroning door voorzitter Frans De Schutter de Botermarkt rondgedragen. Van hieruit ging het dan richting Vredehof om uiteindelijk in Hoevenen het feest verder te zetten. -

    18-03-2013 om 00:00 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Overzicht keizers
    Het Keizerrijden is een idee van Herman Van Duyse. Herman was politie-officier in Wilmarsdonk en Oorderen. Het eerste keizerschap vond plaats op 7 maart 1948 te Wilmarsdonk. Dit zijn de verenigingen en het aantal ruiters waarmee ze mogen deelnemen, samen met de uittredende keizer: Nieuwe Gans Berendrecht (3 ruiters), Oude Gans Berendrecht (3 ruiters), Koninklijke Ganzenrijdersmaatschappij Hoevenen (4 ruiters), Koninklijke Ganzenrijdersmaatschappij Stabroek (4 ruiters), Ware Gans Lillo (4 ruiters), Jonge Ruiters Zandvliet (3 ruiters) en Veteranen Zandvliet (3 ruiters).

    1948 Jos Deckers Oude Gans 1981 Corry Van den Bussche Veteranen
    1949 Alfons Gabriëls Zandvliet 1982 Ludo De Schutter Nieuwe Gans
    1950 Jos Deckers Oude Gans 1983 Peter Crijnen Hoevenen
    1951 Frans Van de Ven Nieuwe Gans 1984 Louis Wens Veteranen
    1952 Alfons Gabriëls Zandvliet 1985 Bernard Gabriëls Jonge Ruiters
    1953 Constant Van Meir Oude Gans 1986 Johan Cuypers Stabroek
    1954 Alfons Gabriëls Zandvliet 1987 Jos De Schutter Nieuwe Gans
    1955 Alfons Gabriëls Zandvliet 1988 Bert Van Buynder Stabroek
    1956 Jos Wynants Stabroek 1989 Stanny de Backer Veteranen
    1957 Petrus Iepermans Wilmarsdonk 1990 Stanny de Backer Veteranen
    1958 Petrus Verhulst Oude Gans 1991 Peter Van Linden Jonge Ruiters
    1959 Louis Hendrickx Lillo 1992 Frank Lenaerts Ware Gans
    1960 Pierre Vekens Wilmarsdonk 1993 Stanny de Backer Veteranen
    1961 Edmond Cools Stabroek 1994 Marcel Paardekam Veteranen
    1962 Frans Heylaerts Veteranen 1995 Freddy Brands Ware Gans
    1963 Petrus Wils   Oude Gans 1996 Frank Lenaerts Ware Gans
    1964 Alfons Gabriëls Veteranen 1997 Kris Matthijsen Hoevenen
    1965 Gustaaf Dons Nieuwe Gans 1998 Eric Daems Jonge Ruiters
    1966 Frans Couchier Stabroek 1999 Henri Hendrickx Veteranen
    1967 Alfons Van den Bogaert Jonge Ruiters 2000 Dirk Dons Nieuwe Gans
    1968 Alfons Gabriëls Veteranen 2001 Stanny de Backer Veteranen
    1969 Petrus Wils   Oude Gans 2002 Luc Gabriëls Jonge Ruiters
    1970 Jef Hendrikx Oude Gans 2003 Bert Verbist   Hoevenen
    1971 Petrus Wils   Oude Gans 2004 Peter De Bie Stabroek
    1972 Alfons Gabriëls Veteranen 2005 Bert Verbist   Hoevenen
    1973 Frans Leyten Nieuwe Gans 2006 Werner Van Linden Veteranen
    1974 Jean Van den Bogaert Veteranen 2007 Sven Van Bouwel Hoevenen
    1975 Stanny Gabriëls Jonge Ruiters 2008 Chris Bastiaenssens Ware Gans
    1976 Louis De Lie Nieuwe Gans 2009 Freddy Brands Ware Gans
    1977 Staf Meyer   Ware Gans 2010 Maarten Gabriëls Jonge Ruiters
    1978 Dirk Kerschot Oude Gans 2011 Pascal Van Meir Ware Gans
    1979 Frans Certsiaens Hoevenen 2012 Maarten Gabriëls Jonge Ruiters
    1980 Alex Cleiren   Oude Gans 2013 Bert Matthijsen Hoevenen

    18-03-2013 om 00:00 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    16-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wie wordt de 66e keizer?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Morgen is Zandvliet voor de 25e keer het strijdtoneel van het keizerrijden. Dit gaat gepaard met volgende feestelijkheden. Om kwart voor twaalf wordt de feestmarkt geopend door de notabelen. Deze zullen samen met de keizer de stoet schouwen aan het voormalige gemeentehuis aan de Spaanse Molenstraat. Vanaf 13 uur verzamelen de deelnemende koningen op de Neerhoeve van Jos De Schutter. Onder begeleiding gaan ze in groep richting Putsebaan. Vanaf 13u30 verzamelen daar ook de leden van de verschillende deelnemende verenigingen en maatschappijen. De stoet begint om 14 uur. Rond 15 uur zal keizer Maarten Gabriëls op de Botermarkt zijn kroon en mantel afgeven aan de voorzitter van de Polderbond. Dit is de volgorde van de stoet :

    Cavalerie Federale politie

    Keizer Maarten Gabriëls + ganzerijder te paard

    Koninklijke Fanfare Verbroedering Zandvliet

    Ganzerijders Vermaak na Arbeid  Zandvliet

    Socialistische Harmonie Vooruit Zandvliet

    Koninklijke Ganzenrijders Stabroek

    Koninklijke Fanfare Willen is Kunnen Berendrecht

    De Kievitjes

    Oude Gans Berendrecht

    De Vrije Gans

    Koninklijke Ganzenrijdersmaatschappij Hoevenen

    C.V. De Bierpruvers Ekeren

    Koninklijke Fanfare Verbroedring Stabroek

    De Ware Gans Lillo

    C.V. De Prinsenkamer van Groot Antwerpen

    Koninklijke Fanfare Verbroedering Putte-Grens

    De Nieuwe Gans Berendrecht

    De Lustige Gans Ekeren

    Koets Ganzerijders Zandvliet
    Bezemfietsen Ganzerijders Zandvliet

    16-03-2013 om 14:08 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Volgorde keizerschap (ondervoorbehoud/met medewerking van Sven Jongenelen)
    Naam ruiter Maatschappij Koning Keizer
    1 Gabriëls Maarten Jonge Ruiters Zandvliet 2008/'11/'13 2010/'12
    2 Havermaet Sibert Stabroek 2013  
    3 Paardekam Marcel Veteranen Zandvliet 94/2000/'02/'06/'13 1994
    4 Boeykens Yannick Oude Gans Berendrecht 2013  
    5 Van Bouwel Sven Hoevenen 1999/'07/'10/'13 2007
    6 Marijnissen Danny Ware Gans Lillo 2013  
    7 Wils Alex Jonge Ruiters Zandvliet 1983/'93/2012  
    8 Dons Tom Nieuwe Gans Berendrecht 2013  
    9 Verhaert Heindrik Stabroek 2012  
    10 Gabriëls Stanny Veteranen Zandvliet 1974/'87/2012 1975
    11 Aendekerk Joris Oude Gans Berendrecht 2012  
    12 De Doncker Jimmy Hoevenen 2012  
    13 De Cock Len Ware Gans Lillo 2012  
    14 Schröder Michaël Jonge Ruiters Zandvliet 2010  
    15 Schouwaerts Igor Nieuwe Gans Berendrecht 2002/'12  
    16 Simons Bart Stabroek 2011  
    17 Struyf Ludo Veteranen Zandvliet 1982/2011  
    18 Aendekerk Pieter Oude Gans Berendrecht 2011  
    19 Matthijsen Bert Hoevenen 2011  
    20 Brands Freddy Ware Gans Lillo 1975/'95/'05/'11 1995/'09
    21 Van Dorst Stefan Jonge Ruiters Zandvliet 2005/'06/'09  
    22 Decubber Rudi Nieuwe Gans Berendrecht 2013  
    23 Bastiaensens Arne Stabroek 2010  
    24 Nys Stef Hoevenen 2009  
    25 Aendekerk Dennis Ware Gans Lillo 2010  

    16-03-2013 om 14:05 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verkeersregeling tijdens het keizerrijden te Zandvliet
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op zondag 17 maart is de Botermarkt, De Keyserhoeve, Spaanse Molenstraat, Noordland en Martinussteeg in Zandvliet de hele dag moeilijk tot niet bereikbaar. Tijdens de keizerlijke stoet, tussen 13u30 en 15u30,  is ook de Putsebaan, Antwerpsebaan (van Putsebaan tot Zandvlietse Dorpstraat), Zandvlietse Dorpstraat en Zoutestraat verkeersvrij.

    De bussen van De Lijn volgen een omleiding vanaf het eerste tot het laatste vertrek.    
    * Richting Zandvliet : normale reisweg tot Zoutestraat – rechts Zandvlietse Dorpstraat – rechts Antwerpsebaan en verder de normale reisweg.
    * Richting Antwerpen : normale reisweg tot Antwerpsebaan – links Zandvlietse Dorpstraat – links Zoutestraat en verder de normale reisweg.

    Er worden vervanghaltes voorzien in de Zandvlietse Dorpstraat ter hoogte van het kruispunt met de IJzerenwegstraat en het kruispunt met de Zoutestraat. De haltes Antwerpsebaan, Aakstraat, Dorp en Bakkerstraat worden niet bediend.

    16-03-2013 om 14:04 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    12-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Werd keizerschap ooit al uitgesteld?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Ondanks de sneeuwval van vannacht is het op 5 dagen van het keizerschap in Zandvliet nog te vroeg om te weten of de sneeuw zal blijven liggen en voor uitstel kan zorgen. Volgens de laatste voorspellingen treedt dit weekend ook de dooi in. Is er in het verleden al een keizerschap uitgesteld? Jawel, dit gebeurde in 2001. Toen was de mond-en-klauwzeer epidemie er verantwoordelijk voor dat het keizerschap op 23 september werd gereden. Dit ging toen door in Berendrecht en Veteraan Stanny De Backer werd daar voor de 4e maal tot keizer gekroond. Voor zover we weten is het weer nooit spelbreker geweest. Ook niet toen in 1953 de polder onder water liep door een geweldige voorjaarsstorm. In dat jaar ging het keizerrijden uitzonderlijk door op het Sint-Jansplein te Antwerpen.

    12-03-2013 om 11:40 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    11-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Resutaat pronostiek
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Volgens de bezoekers van Ganzenrijden on-line is het duidelijk welke vereniging zondag mag vieren. Volgens 26% van de deelnemers gaat de keizerskroon richting klonendorp. De vertegenswoordigers van Hoevenen zijn volgens velen favoriet. De Oude Gans, Stabroek en Jonge Ruiters wisten elk 15% van de bezoekers te bekoren. De Veteranen kregen 12% van de stemmen achter hun naam. De Nieuwe Gans 10 en De Ware Gans 7%. We zullen zondag zien wie gelijk krijgt.

    11-03-2013 om 19:49 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    10-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste koningen gekroond
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Met Sven Van Bouwel in Hoevenen en Danny Marynissen (foto) in Lillo zijn de laatste koningen van 2013 gekend. Voor Sven Van Bouwel (34) is het de vierde maal dat hij de koningskroon in Hoevenen mag opzetten. En dit na 1999, 2007 en 2010. In 2007 werd hij ook keizer op de Zandvlietse Botermarkt waar ook volgende week het keizerschap door zal gaan. In Hoevenen liep de premie op tot 5162 Euro. Terwijl in Hoevenen om half 7 de nieuwe koning al bekend was, waren ze in Lillo nog volop in actie. Even voor acht uur was het Danny Marynissen (36) die de kop trok. Voor hem is het de eerste koningskroon bij een 8e deelname. Danny is de broer van Ronny, die al eens koning was in 2006. Hij is eveneens de schoonzoon van Hugo Van Meir, de voorzitter van de Ware Gans, en zijn echtgenote Kathy is koningin van de vrouwen van de Ware Gans. Aan de kop in Lillo hing  4500 Euro. Deze werd voor het eerst bijeengepraat door Eddy Bernaerts, die Chris Dockx verving.

    10-03-2013 om 00:00 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    03-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Yannick Boeykens nieuwe koning Oude Gans
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Na het uithalen van koning 2012 Joris Aendekerk ging het via de sporthal aan de Zandweg richting Solft waar de Koerel en Jos Van Nelekes werden bezocht. Iets na 15 uur gaf Joris voor de laatste maal zijn kroon en oude mantel af. Het was een felle strijd die werd gestreden door de 27 deelnemende ruiters. Tijdens het ganzenrijden trakteerde het bestuur nog op salami en kaas, en borreltjes aan het aanwezige publiek ter gelegenheid van de 90e verjaardag van de maatschappij. Het was ondertussen kwart voor zes toen Matthias Lamot de kop uit het net viste. Nog geen tien minuten later werd Yannick Boeykens de nieuwe koning. Hij mocht buiten de kroon ook de nieuwe mantel in ontvangst nemen. Yannick wordt in april 20 jaar en is de broer van Glenn. In september 2012 overleed onverwacht hun vader Patrick. Aan de kop hing een premie van 5930 Euro. Yannick mag samen met Pieter en Joris Aendekerk aantreden op het keizerschap op de Zandvlietse Botermarkt. 

    03-03-2013 om 00:00 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koning Joris Aendekerk uitgehaald
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vanmorgen is met het uithalen met de koning 2012 Joris Aendekerk is het ganzenrijden van de Oude Gans van start gegaan. Rond kwart na tien verzamelden ruiters en leden aan café Molengeest. Van hieruit ging het naar het ouderlijk huis van de familie Aendekerk. Joris en Britt werden hier in de bloemetjes gezet. De aanwezige leden en vrienden werden in de watten gelegd door het koningspaar. Van hieruit ging het dan naar de sporthal aan de Zandweg. Het middagmaal wordt genuttigd in de Koerel. Vanaf 15 uur gaat dan de strijd van start op het Solft. Naar aanleiding van de 90e verjaardag van de Oude Gans wordt het aanwezig publiek getrakteerd op een verrassing. De nieuwe koning wordt gevierd in de Koerel. Hij krijgt als eerste een nieuwe mantel om. De oude blauwe mantel met zilveren rand wordt vervangen door een nieuwe met gouden rand. Nog even melden dat er een tv-ploeg van het één programma "Iedereen beroemd" aanwezig is die de hele dag omroeper Peter Paardekam volgt.

    03-03-2013 om 00:00 geschreven door Ganzenrijden on-line  


    27-02-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Volgorde ruiters Oude Gans (met dank aan Yannick Schepers)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op zondag 3 maart is het de beurt aan de ruiters van de Oude Gans om te strijden om de koningskroon. Om 10u15 verzamelen ruiters en voetvolk aan café Molengeest van waaruit het richting Ruytermansweg gaat; en het ouderlijk huis van koning 2012 Joris Aendekerk. Nadat de koning en echtgenote Britt de ruiters, leden en genodigden van de benodigde hapjes en drankjes hebben voorzien, gaat het richting sporthal in de Zandweg. Traditioneel wordt in de Koerel van het middagmaal genoten. Vanaf 15 uur is het dan tijd om een opvolger te zoeken van koning Joris. Nadat de nieuwe koning gekend is wordt deze gevierd in De Koerel. De paarden worden afgezadeld aan de Wollegrasstraat. Er nemen dit jaar 27 ruiters deel. Koning 2008 Vincent Crynen, Stefan Pauwels en Alfonso Hendrickx nemen niet deel wegens medische redenen. Stefan Beunis is er opnieuw bij na een jaar afwezigheid.

    * Aendekerk Joris
    1 Van den Eede Joeri
    2 Bril Benjamin
    3 Lamot Ronny
    4 Schepers Yannick
    5 Crynen Valentijn
    6 Van den Eynde Stephan
    7 Willemen Johnny
    8 Compernol Marc
    9 Averens Sven
    10 Cloots Louis
    11 Dingemans Dirk
    12 Crynen Frédéric
    13 Aendekerk Pieter
    14 Crynen Raf
    15 Van den Muysenbergh Davy
    16 Cleynhens David
    17 Segers Walter
    18 Beunis Stefan
    19 Boeykens Yannick
    20 Brands Tom
    21 Aendekerk André
    22 Boeykens Glenn
    23 Chovau Guido
    24 Herremans Kenneth
    25 Lamot Matthias
    26 Paardekam Arno

    Bijlagen:
    Ruiterlijst 2013.pdf (27.9 KB)   

    27-02-2013 om 00:00 geschreven door Ganzenrijden on-line  




    T -->

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs